Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2007 o 09:46, Vanhal napisał:

No to dziś mamy środę, dla niezorientowanych (np. tych, co patcha obiecywali) podpowiem, że
dokładnie połowa tygodnia. Czyli patch ma być dzisiaj. Ale oddechu wstrzymywać nie warto, bo
to już 3 KONKRETNY termin obiecywany przez CDP, i nie zdziwię się, jak stare przysłowie się
nie sprawdzi. Pozdrowienia dla wszystkich z zakurzonymi pudełkami :)

Ja kupiłem NWN-1W Diament.Edycji ,razem z NWN-2,ale oczywiście gram w jedynkę,kompa mam skonfigurowanego pod G-3 na high detale, ale po przeżyciach z babolami G-3,wolę poczekać na patche do NWN2 ,bo do diaska wydałem kasę na rozrywkę i relaks ,a nie grzebanie po forach i stresowanie się skopanym produktem,wiec przezornie "Dwójka "u mnie też niestety porasta kurzem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 10:59, Pan Maciek napisał:

...- jedną z podstawowych zalet tej gry powinna być możliwość gry w multiplayer, co jest obecnie
niemożliwe, gdyż gra nie działa z zagranicznymi serwerami gry, a naszych nie ma (czyli można
powiedzieć, że w tym temacie CD Projekt nie wywiązał się z umowy, bo na pudełku reklamuje
tryb multiplayer) ...


Nie w pełni się z tym zgadzam, ponieważ wystarczy, że ktoś z polaków założy serwer i grać się jak najbardziej da. Nikt nie gwarantował oficjalnego polskiego serwera.

>... - gra działa bardzo wolno, a wręcz jest niegrywalna nawet na całkiem dobrych konfiguracjach

Dnia 16.01.2007 o 10:59, Pan Maciek napisał:

(co zupełnie nie znajduje odzwierciedlenia w wymaganiach gry opisanych na pudełku) - wynika
to w dużej mierze z niedociągnięć i bugów poprawionych w patchu 1.3...


A tu jak najbardziej pasują słowa użyte przez Ciebie w poprzednim zacytowanym przeze mnie fragmencie. W tym wypadku CDP deklaruje się, że na wymienionej na pudełku konfiguracji da się grać. Prawda jest taka, że nawet na najniższych detalach na wymienionej w minimalnych wymaganiach konfiguracji grać sie nie da, a to już jest kłamstwo i oszustwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 11:51, Scrapek napisał:

W tym wypadku CDP deklaruje się, że na wymienionej na pudełku konfiguracji da się grać. Prawda
jest taka, że nawet na najniższych detalach na wymienionej w minimalnych wymaganiach konfiguracji
grać sie nie da, a to już jest kłamstwo i oszustwo

cdp nie ustala wymagan minimalnych, to tak jakbys kioskarza oskarzyl ze przez niego tytuly gazet klamia

jezeli chodzi o bugi w grze - ok, sa, ale juz krzyka na temat wymagan nie rozumiem - mam gf6800gs ktory ani najmocniejsza anie najnowsza karta nie jest a na srednich spokojnie gralem, w zasadzie wszystko poza niektorymi bajerami moglem odpalic i bylo ok i to nie w jakiejs smiesznej rozdzielczosci tylko w 1440x900. przyzwyczajcie sie, chcecie zawsze grac na maks kupcie konsole, gry na pc zawsze mialy i beda miec wymagania na wyrost.

i moj nwn2 tez lezakuje w oczekiwaniu na patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 09:46, Vanhal napisał:

No to dziś mamy środę, dla niezorientowanych (np. tych, co patcha obiecywali) podpowiem, że
dokładnie połowa tygodnia. Czyli patch ma być dzisiaj. Ale oddechu wstrzymywać nie warto, bo
to już 3 KONKRETNY termin obiecywany przez CDP, i nie zdziwię się, jak stare przysłowie się
nie sprawdzi. Pozdrowienia dla wszystkich z zakurzonymi pudełkami :)


czy 3 to nie wiem, bo patch miał być przed świętami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc i ja pozwole się wypowiedzieć. Syn, który miał w listopadzie wypadek a w wyniku tego amputacje stopy poprosił na gwiazdkę o tą właśnie grę. Zamiast cieszyć się z niej pozostało ją odłożyć na półkę i wrócić do szpitala bo skończyła się przepustka. Nie dało się w nią grać. Mi jako ojcu wstyd że kupiłem synowi badziewie na gwiazdkę. Dziękuję ci CDP. Postawa CDP jest wręcz zdumiewająca. Jak można sprzedać coś co jest po prostu nie sprawne. Nie do użytku. Ja rozumiem że żerują na młodych zapaleńcach, którzy i tak będą zadowoleni że maja pudełko na półce ale wobec większości to zwykłe oszustwo. Jestem przekonany że gdyby skierować sprawę do sądu to by się ją wygrało gdyż towar jest niezgodny z opisem. Jestem przekonany że gdyby tak musieli zapłacić odszkodowania nabywcą po jakimś czasie zamknęli by interes a w ich miejsce może powstała by jakaś inna solidna firma.
Jak by tak np. samochody sprzedawali w ten sposób co CDP to pożal się Boże. Widać tu nacisk na zysk a jakość ma się gdzieś bo przecież i tak ją kupią. Z tego co widzę to nacisk położyli bardziej na reklamę niż na jakość bo to taniej wyjdzie a zarobek porównywalny. Przed wydaniem wiele szumu a wciskają oszukany towar. To jest oszustwo w bardzo polskim stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja tam gram na max(wszystko) przy 1280x1024 i jakoś nie narzekam na wydajność. W szczególności nie wiem o co chodzi z tymi wnętrzami budynków, bo tam nie widzę spadku FPS.

Jednak babole w grze są - choćby bitka z Bathą... Na poziomie trudności wyższym niż Normal, gdzie czary ataku wpływają na sojusznicze jednostki nie da się przejść dalej, bo... Bo się nie da :D

"Dar z niebios" o którym mówi kapłan z Kościąła w Twierdzy na rozstajach jest, ale już nie mogę mu o tym powiedzieć, bo mogę tylko dalej pytać o wizję... Smoczyca cały czas obiecuje (pokóki żyje), że pomoże nam z olbrzymami, ale nie pomaga...

Ogólnie to wygląda tak => im dalej w grze, tym więcej baboli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 12:21, gmx napisał:

> W tym wypadku CDP deklaruje się, że na wymienionej na pudełku konfiguracji da się grać.
Prawda
> jest taka, że nawet na najniższych detalach na wymienionej w minimalnych wymaganiach konfiguracji

> grać sie nie da, a to już jest kłamstwo i oszustwo
cdp nie ustala wymagan minimalnych, to tak jakbys kioskarza oskarzyl ze przez niego tytuly
gazet klamia

jezeli chodzi o bugi w grze - ok, sa, ale juz krzyka na temat wymagan nie rozumiem - mam gf6800gs
ktory ani najmocniejsza anie najnowsza karta nie jest a na srednich spokojnie gralem, w zasadzie
wszystko poza niektorymi bajerami moglem odpalic i bylo ok i to nie w jakiejs smiesznej rozdzielczosci
tylko w 1440x900. przyzwyczajcie sie, chcecie zawsze grac na maks kupcie konsole, gry na pc
zawsze mialy i beda miec wymagania na wyrost.

i moj nwn2 tez lezakuje w oczekiwaniu na patcha


Nie pojmuje podanego przykładu. Zrozum, że przez przekłamanie w wymaganiach gry osoby, które kupiły legalną grę, na dzień dzisiejszy, nie są w stanie w nią grać. Zauważ, że na pudełku jako minimalna wymagana karta nie widnieje gf6800gs tylko Radek 9500 lub GF5500. Ja rozumiem, że karty nie są wieczne i się starzeją, ale jeśli ja posiadając gf 5700 (na jednym kompie, na drugim mam 7600, ale mniejsza z tym) widze, że moja karta (jak i cały pcet) SPEŁNIA WYMAGANIA to powinienem mieć pewność, że gra mi faktycznie będzie chodzić. Jeśli tak nie jest to znaczy, że wymagania są po prostu przekłamane i klient jest wprowadzany w błąd. Tak więc wracając do tego nieszczęsnego kioskarza: nie rozumiem jak gazeta wypisująca brednie utrudnia korzystanie z siebie? Czy to, że artykuł jest kłamstwem uniemożliwia ci przeczytanie go? Nie. A to, że wymagania są nieprawdziwe uniemożliwia części osób korzystanie z ich legalnego nabytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwią niktóre rzecz, co czytam.

Najpierw może o multi.
Nikt nie gwarantuje oficjalnych serwerów polskich. Ponadto Polak może postawić grę i będziemy mogli grać. Tak, prawda. Ale co z tego? Oryginalna kopia gry ma z definicji działać poprawie w 100% i nikt nie chce, by stawiała jakieś ograniczenia. Multi to nie tylko granie z kolegą z klasy. Mam znajomego z USa i chcę grać. Ale nie mogę, bo mój produkt mi na to nie pozwala. Narzekania są jak najbardziej uzasadnione. Multi (jak i cała) gra ma działać w całości, nie wybiórczo.

Co do wymagań... gorsza sprawa.
Jak już zostało wspomniane, na podanym minimum grać ciężko. Można mieć pretensje. Ale do kogo? Dystrybutor czy producent? Ten drugi je ustalił. Jednakże my nie mamy z nim kontaktu przy zakupie, lecz z CDP. Gwarnację także daje CDP. Jakby się zepsuł nowy telewizor, poskarżylibyście się do sklepu, w którym był dokonany zakup, czy może do producenta w Japonii? Nie wiem, może CDP nie ma obowiązku weryfikowac wymagań, ale chyba może to zrobić i umieścić informację, ze podawane wymagania minimalne są nietrafione. No chyba, że jednak nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 13:24, Scrapek napisał:

Nie pojmuje podanego przykładu. Zrozum...

eh, niewiele jest gier w ktore na minimalnym configu da sie grac, w zasadzie nie przypominam sobie takich gier. minimalne wymagania mowia na jakim sprzeciejuz da sie uruchomic gre - i to nie jest jakis moj wymysl tylko smutne doswiadczenie z kilkunastu lat grania.

>Tak więc wracając do

Dnia 17.01.2007 o 13:24, Scrapek napisał:

tego nieszczęsnego kioskarza:

skoro nie przemawia przyklad - cdp dostaje wymagania od producenta gry i je przepisuje - tyle, oni moga odpowiadac za lokalizacje, projekt pudelka (chociaz tu juz sa pewnie ograniczenia) ale nie za wymagania bo to nie oni ta gre projektowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 14:11, gmx napisał:

> Nie pojmuje podanego przykładu. Zrozum...
eh, niewiele jest gier w ktore na minimalnym configu da sie grac, w zasadzie nie przypominam
sobie takich gier. minimalne wymagania mowia na jakim sprzeciejuz da sie uruchomic gre - i
to nie jest jakis moj wymysl tylko smutne doswiadczenie z kilkunastu lat grania.


No to mamy inne doświadczenia. Moje jest takie, że minimalny konfig to taki na którym gra będzie chodzić na 640x480 i wszystko na low. Jeśli twoje rozumowanie było by właściwe to w wymaganiach mogłoby spokojnie być 2x mniej ramu i 2x mniejsza moc obliczeniowa procka. Cieło by się to jak diabli ale włączyć by się włączyło

Dnia 17.01.2007 o 14:11, gmx napisał:

>Tak więc wracając do
> tego nieszczęsnego kioskarza:
skoro nie przemawia przyklad - cdp dostaje wymagania od producenta gry i je przepisuje - tyle,
oni moga odpowiadac za lokalizacje, projekt pudelka (chociaz tu juz sa pewnie ograniczenia)
ale nie za wymagania bo to nie oni ta gre projektowali.


Ale to oni sprzedają towar klientowi. Niestety nie zawsze odpowiedzialność ponosi tylko ten kto błąd popełnił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w 1024x768 na high(cienie sa ustawione na 1024 a nie na 2056 a tak to all high) na 1gb ramu procku 3,8 i geofrcu 7900gs na spadek fpsó nazekam w 2 miejscach w dokach neverwinter i w twierdzy. Ale nie jest zle prawda path przydał by sie , ale porównania do Bugothica 3 sa nie prawdziew. SPojrzmy przadzie w oczy Nie wiem jak z nwn ale z gothic jest bardzo popularny u nas w europie w USA mało kto sie tym tak podnieca. Wiec path został odrazu wydany zeby gracze nadal kochali Bugothica, ale ze Nwn 2 jest juz popularne wszedzie to patha wydamy wkoncu ten kilka tys kopi gry to nic w morzu Ludzi po stronie USA. Jedyne co nam pozostaje w tej chwili to umówic np 4nazwy gry jedna jako odgrywanie ról jedna jako cos tam. I gdy takiej gry niebedzie to tworzymy ja i wtedy bedzie mozna grac a jak jest to dołączamy. Wiem ze niera granie z naszymy polskimi bracmi do przyjemnych nienalezy, ale poszukam ludzi chetnych do odgrywania ról. Bez loli,rotflów i innych. Nie teraz gdyz wolal bym grac na jakims hihg endowym modzie, z doswidczonymi graczami którzy ukonczyli fabułe, chetni mogli by sie pisac na liste, 2 sprawa był by serwer gdzy na moim netku 128/s to chyba nie bedzie mądry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tej srody to chcialbym zauwazyc, ze obidian ma siedzibe chyba w USandA (tyle zrozumialem z tlumaczen cd projekt) i roznica czasu jest dosc znaczna i chyba nalezy to brac pod uwage. osobiscie i tak nie wierze ze patch ukaze sie dzisiaj - obstawialbym piatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... przeciez w tym tygodniu robote mial skonczyc tylko Obsidian, a to wcale niekoniecznie oni wypuszczaja patcha... Jesli trzeba jeszcze dolozyc zabezpieczenie, to prawdopodobnie robi to Atari, wiec mysle ze spokojnie mozemy tydzien jeszcze poczekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 19:09, Elwro napisał:

Ludzie... przeciez w tym tygodniu robote mial skonczyc tylko Obsidian, a to wcale niekoniecznie
oni wypuszczaja patcha... Jesli trzeba jeszcze dolozyc zabezpieczenie, to prawdopodobnie robi
to Atari, wiec mysle ze spokojnie mozemy tydzien jeszcze poczekac...



"Obsydian zapewnia, ze patch 1.04 PL powinien być gotowy w połowie tygodnia." - zdanie z ostatniej sensownej informacji pracownika CD PROJEKT.

Definicja słowa "gotowy" (źródło sjp.pwn.pl) - «całkowicie wykonany lub opracowany i niewymagający żadnych uzupełnień».

Owszem, jeżeli po słowie gotowy padło by "do ..." wówczas liczyłaby się też definicja "«przygotowany do czegoś, co ma nastąpić»". Skoro napisano tylko gotowy to rozumiem, że patch będzie skończony i oddany do użytku. Jeżeli to nieprawda to GRATULACJE dla CD PROJEKT za umiejętność przekazywania informacji. Jeżeli za udzielanie informacji w CD PROJEKT odpowiedzialny jest ktoś, kto nie umie sklecić kilku zdań nie pozostawiających niedopowiedzeń to dziwnym nie jest, że kontakt z klientem jest na takim poziomie - nikt nic nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz się popisywać i cytować słownik, zadbaj o to, by pisać poprawnie - "by" z osobową formą czasownika piszemy razem.

Dobra, jaki był ten komunikat? Wytłuszczę ważniejsze słowa, bo jakoś umknęły one mojemu przedmówcy: "Obsydian zapewnia, ze patch 1.04 PL powinien być gotowy w połowie tygodnia."
Po pierwsze: powinien być. Nie: na pewno będzie. Jasne?
Po drugie: Obsidian (taka jest właściwa nazwa). Czyli, jeśli wszystko dobrze pójdzie, Obsidian nie będzie miał w połowie tygodnia w sprawie patcha nic do dodania - z ich punktu widzenia patch będzie gotowy. Ale zostaje jeszcze wydawca, czyli Atari - przecież nie będziesz chyba wymagał tego, żeby ludzie z Obsidianu wypowiadali się za ludzi z Atari? Jeśli wydawca zechce, będzie jeszcze do patcha dokładał zabezpieczenie, co może być całkowicie poza kompetencją Obsidianu. Dlatego wszystko może jeszcze potrwać. OK?

Lepiej by ktoś postawił polski serwer :-)

A że moim zdaniem na gram.pl powinna być w ogóle osobna działka o nazwie np. "PatchWatcher", zawierająca ostatnie oficjalne informacje na temat patchy, to inna sprawa... Naprawde, informacji powinno być więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zuberuss - Rozkładaj "World of Warcraft - Board Game" a NWN2 PL do szafy i niech czeka na lepsze czasy!

off-topic

Na forum Gozoku pisałeś że ze stopą Synka już jest dobrze? Bardzo mi przykro z powodu amputacji.
(Black Ajgor pochylił głowę w głębokim zamyśleniu a jego twarz posmutniała)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować