Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

Polska wersja Guild Wars - uwagi, sugestie, propozycje Fanów tytułu.

1199 postów w tym temacie

Nie wiem, może ktoś już to zauważył, ale w każdej lokacji z henchami do wzięcia, Kai Ying i Szpon występują jako najmeny zamiast najemny :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem dwie nazwy lokacji w Factions:
Ferma Gayla (Gayla Hatchery) - bliżej zamysłowi twórców byłaby chyba "Wylęgarnia Gayla"
Chaciałbym równierz wiedzieć w jaki sposób Echovald Forest stał się Lasem Drzewoskały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 18:32, kisuro napisał:

Tym razem dwie nazwy lokacji w Factions:
Ferma Gayla (Gayla Hatchery) - bliżej zamysłowi twórców byłaby chyba "Wylęgarnia Gayla"
Chaciałbym równierz wiedzieć w jaki sposób Echovald Forest stał się Lasem Drzewoskały.


"Wylęgarnia"? To brzmi jak respawn-point jakichś alienów, ekhm :) . Ferma jest w porządku!
"Las Drzewoskały"... nie mam Factions, ale z tego, co wiem, to po prostu skamieniały las, tak? Skamieniały Las nie brzmiałoby zbyt oryginalnie, Drzewoskała-jak najlepiej :) . "Echovald", no jak to tłumaczyć? IMO "vald" to wzięte z niemieckiego Wald, czyli las.

Hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Mianowicie jeśli zamówię tylko wersję Nightfall, która rzekomo nie wymaga poprzednich części gry to czy nieposiadając wersji podstawowej i pierwszego dodatku, to czy będę miał wszystkie opcje typu zbroje, bronie itd.? Czy muszę posiadać poprzednie części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 20:06, Lord Riven napisał:

Mam pytanie: Mianowicie jeśli zamówię tylko wersję Nightfall, która rzekomo nie wymaga poprzednich
części gry to czy nieposiadając wersji podstawowej i pierwszego dodatku, to czy będę miał wszystkie
opcje typu zbroje, bronie itd.?

Nie.

Dnia 18.12.2006 o 20:06, Lord Riven napisał:

Czy muszę posiadać poprzednie części?

Owszem, musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krotkie info odnosnie tego, co zostanie poprawione (jak wszystko pojdzie dobrze) w nastepnej aktualizacji, ktora niedlugo:

- Dodane zostana polskie teksty odnosnie swieta Przesilenia Zimowego
- Uzupelnione brakujace polskie teksty (mam nadzieje, ze wszystkie)
- Poprawki zauwazonych bledow w umiejetnosciach oraz zmiany czesci nazw
- Zmiany nazw przedmiotow na pisane Wielkimi Literami (chodzi glownie o nazwy zbroi i uzbrojenia)
- Poprawki literowek w Nightfallu (jak zdazymy to takze Prophecies i Factions - jak nie, to w nastepnej aktualizacji)
- Ebonit stanie sie prawidlowo Hebanem
- no i dla wielu najwazniejsza sprawa - Kurcykowie stana sie Kurzikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2006 o 20:48, Ryslaw napisał:

- Zmiany nazw przedmiotow na pisane Wielkimi Literami (chodzi glownie o nazwy zbroi i uzbrojenia)


Mam pytanie- czy zostanie zachowany dotychczasowy schemat tłumaczenia broni- np Marmurowy młot Rozdzierania (Wytrwałości)? Trochę to kulawo brzmi, lepiej by było coś w stylu Marmurowy Rozdzierający Młot Wytrwałości. Dzieki z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2006 o 20:54, Budo napisał:

Mam pytanie- czy zostanie zachowany dotychczasowy schemat tłumaczenia broni- np Marmurowy młot
Rozdzierania (Wytrwałości)? Trochę to kulawo brzmi, lepiej by było coś w stylu Marmurowy Rozdzierający
Młot Wytrwałości. Dzieki z góry za odpowiedź.


Niestety, jako że ANet nie zaimplementował systemu prefiksów dla języków w których rzeczowniki i przymiotniki mają rodzaj (męski, żeński, nijaki), to do czasu jego zaimplementowania będzie musiało to wyglądać tak jak jest. We francuskim, włoskim czy rosyjskim jest podobnie.

Gdybyśmy nie pisali w nawiasach mielibyśmy przedmioty typu "Rozdzierający Ostrze Wytrwałości" albo "Hebanowy Tarcza"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2006 o 20:48, Ryslaw napisał:

- no i dla wielu najwazniejsza sprawa - Kurcykowie stana sie Kurzikami


Brawo. Po trzykroć brawo. Widzę, że dalej warto drążyć, bo to naprawdę coś daje. Dziękuję za wysłuchiwanie głosu graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 20:48, Ryslaw napisał:

Krotkie info odnosnie tego, co zostanie poprawione (jak wszystko pojdzie dobrze) w nastepnej
aktualizacji, ktora niedlugo:

- Dodane zostana polskie teksty odnosnie swieta Przesilenia Zimowego
- Uzupelnione brakujace polskie teksty (mam nadzieje, ze wszystkie)
- Poprawki zauwazonych bledow w umiejetnosciach oraz zmiany czesci nazw
- Zmiany nazw przedmiotow na pisane Wielkimi Literami (chodzi glownie o nazwy zbroi i uzbrojenia)
- Poprawki literowek w Nightfallu (jak zdazymy to takze Prophecies i Factions - jak nie, to
w nastepnej aktualizacji)
- Ebonit stanie sie prawidlowo Hebanem
- no i dla wielu najwazniejsza sprawa - Kurcykowie stana sie Kurzikami


Brawooo :) !

Mi osobiście najbardziej podoba się opcja pt. Wielkie Litery :) .

Kurzikowie... a czy Askalon musi zostać z "k"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2006 o 21:55, MonkOfWar napisał:

Kurzikowie... a czy Askalon musi zostać z "k"?


Musi.

Mówisz Colombia czy Kolumbia?

Arc czy Arka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 20:48, Ryslaw napisał:

- Poprawki zauwazonych bledow w umiejetnosciach oraz zmiany czesci nazw

Czy to odnosi się też do cudzysłowów w nazwach okrzyków patrona? ;P
Tak, będę drążył temat, bo ta niekonsekwencja razi mnie bardziej niż jakieś tam literówki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 22:11, Krejt napisał:

> - Poprawki zauwazonych bledow w umiejetnosciach oraz zmiany czesci nazw
Czy to odnosi się też do cudzysłowów w nazwach okrzyków patrona? ;P
Tak, będę drążył temat, bo ta niekonsekwencja razi mnie bardziej niż jakieś tam literówki.
;)


Nie wiem, czy w tej aktualizacji zdążymy. Jak nie teraz, to w następnej będzie.
Dobra, muszę znikać - na rano muszę odesłać gotowe pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W umiejętnościach zostaną poprawione największe babole oraz ich opisy. Nie będzie więcej gniazdek/ kontaktów i przyjęty został zasięg podany w instrukcji. Mam nadzieje, że wszystko będzie czytelniejsze.
Niektóre umiejętności zmieniły swoje nazwy na mam nadzieje bardziej trafne/poprawne ale jeśli nie, będą zmienione znowu :)
Prawdopodobnie nie będzie to poprawione w najbliższym updacie ze względu na to, że zamiast poprawiania samych nazw, zostaną poprawiam także opisy :)
A teraz pora spać, od rana dalsza cześć tłumaczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 13:16, Ryslaw napisał:

Przy grze MMORPG...

Hmmm rozumiem, że jesteś tutaj jakąś "szychą", a piszesz takie głupoty? Przecież GW to nie jest MMORPG!
Co do błędów. Wczoraj zauważyłem coś, co położyło mnie na łopatki: w oryginale znajdujemy Silk Spider Web, a po polsku mamy Jedwabne Odnóża Pająka - obrazek tego przedmiotu przedstawia pajęczynę, więc skąd taki babol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 10:14, Pajonk78 napisał:

> Przy grze MMORPG...
Hmmm rozumiem, że jesteś tutaj jakąś "szychą", a piszesz takie głupoty? Przecież GW
to nie jest MMORPG!


Sluchaj pajonku chwacie. Nie czepiaj sie głupot, dobrze? Dla 90% ludzi GW jest MMORPG. To ze autorzy nazwa sobie inaczej, niczego nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 10:39, Ryslaw napisał:

Sluchaj pajonku chwacie.

Hmmm nawołujesz do kultury sam jej nie zachowując? Nie uczyli w szkole, że zaimki jak i nicki/xywy piszemy z dużych liter? Może jeszcze nie przerabiałeś tego materiału? Wyjątek, gdy nick/xywa w oryginale jest napisana z małej - moja nie jest. Nie jestem niczyim chwatem i nie spoufalaj się tak. :P

>Nie czepiaj sie głupot, dobrze?
Niby dlaczego nie? Widzę, że kreujesz się tutaj na jakiegoś "guru", a nie znasz gatunku do jakiego należy - a właściwie jaki zapoczątkowało - GW?

Dnia 19.12.2006 o 10:39, Ryslaw napisał:

Dla 90% ludzi GW jest MMORPG. To ze autorzy nazwa sobie inaczej, niczego nie zmienia.

To dałeś czadu. AN stworzyło grę i od początku "trąbią", że jest to CORPG i żeby tego nie mylić z MMORPG, a Ty mi pierniczysz, że skoro 90% ma mózgi w ... gdzieś indziej i myśli inaczej niż powinni to to jednak jest MMORPG, a nie CORPG? Tzn. że twórcy gry nie wiedzą co stworzyli. Daruj taki bzdury, bo mnie brzuch od śmiechu już boli. :D

Prosiłbym również o wyjaśnienie dlaczego najwyraźniej niewidomy oraz nieznający języka angielskiego tłumacz bawił się w spolszczenie GW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 11:01, Pajonk78 napisał:

Hmmm nawołujesz do kultury sam jej nie zachowując? Nie uczyli w szkole, że zaimki jak i nicki/xywy
piszemy z dużych liter? Może jeszcze nie przerabiałeś tego materiału? Wyjątek, gdy nick/xywa
w oryginale jest napisana z małej - moja nie jest. Nie jestem niczyim chwatem i nie spoufalaj
się tak. :P


Nie znasz bajki "Pająk Chwat - Wszystkich Brat"? :)
Pewnie za młody jesteś.

To w każdym razie nie miało być obraźliwe

Ale widzę, że niewiele trzeba byś zaczął kapać jadem.

Dnia 19.12.2006 o 11:01, Pajonk78 napisał:

>Nie czepiaj sie głupot, dobrze?
Niby dlaczego nie? Widzę, że kreujesz się tutaj na jakiegoś "guru", a nie znasz gatunku do
jakiego należy - a właściwie jaki zapoczątkowało - GW?


Argh. Przestań. Dobrze? Nie uważam się za guru. A ty chcesz być bardziej papieski od papieża.

Co da taka kłótnia o semantykę?

Jak bym powiedział, że Diablo 2 jest action-rpg, to być pewnie krzyczał wniebogłosy że się nie znam, bo to hack&slash

Dnia 19.12.2006 o 11:01, Pajonk78 napisał:

Daruj taki bzdury, bo mnie brzuch od śmiechu już boli. :D


Ciesze sie. Smiechu nigdy za wiele.

Dnia 19.12.2006 o 11:01, Pajonk78 napisał:

Prosiłbym również o wyjaśnienie dlaczego najwyraźniej niewidomy oraz nieznający języka angielskiego
tłumacz bawił się w spolszczenie GW?


Sluchaj kolego. Rozumiem, ze masz jakies kompleksy, ale naprawde nie musisz sie wyzywac na innych. Dla twojej wiadomosci - jestem anglista po UWroc (studia ukonczone z wyroznieniem) i mam na koncie ponad 120 lokalizacji - w tym Planescape:Torment chociażby.

Więc odpuść sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować