Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Witam STALKERÓW :)

Pewnie kogoś zainteresuje wydajność podobnego sprzętu jak mój więc napisze.

Posiadam

P4 3.20 GHz - (podkręcony do 3.71 GHz)
2 giga ramu DDR2 533 MHz
Palit GeForce 7600GT taktowanie 560/1400 MHz (podkręcone 636/1520 MHz)
Pamięć wirtualna przydzielone 3070MB

Karta grafiki z najnowszymi sterownikami Nvidia 94.24 forceware
Stalker z Patchem 1.0003 - link do Patcha 1.0003 PL poniżej

http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1558


Gra chodzi mi w rozdziałce 1024x768.
Render: Dynamiczne oświetlenie (DX9)
Ustawienie jakości: Maksymalne
Opcie zaawansowane: Dodatkowo AA ustawione na max

Chodzi całkiem dobrze, czasami lekka podcinka, ale spoko można grać, chodzi płynnie.
Jeszcze nie byłem w tych magazynach, ale ogólnie w budynkach i na "dworze" oki.
Ilość fpsów zmierzona programem fraps średnio na pozimie 35 fps

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta bo jak koleś mówi zwarcie to w tunelu respawnuje się zombi i idzie do niego i po tem go zabija ..
Ja robię to tak , jak dochodzi do autobusu to ja szybko idę do tunelu i pojawia się zombi , zabijasz i już dobrze będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 02:33, gajo333 napisał:

Pozdrawiam


na tą konfigurację nikt nie narzekał
masz bardzo dobrą kartę i duzo ramu a to od ich słabej jakości/małej ilości ram gra się ciacha proc to może być nawet 2.5 ghz morthi jest przykładem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 08:20, morthi napisał:

ale mam 512 ram i gf 5200 (niby jest 256 na karcie ale jako taka jest wolna):) wiec to nie
dziwne ze gra przycina :)

to stalker dziala na takich zabytkowych sprzetach?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 07:33, Virus 500 napisał:

Ta bo jak koleś mówi zwarcie to w tunelu respawnuje się zombi i idzie do niego i po tem go
zabija ..
Ja robię to tak , jak dochodzi do autobusu to ja szybko idę do tunelu i pojawia się zombi ,
zabijasz i już dobrze będzie

Mi się żaden zombi tam nie respawnował, to chyba kwestia wersji. Ja miałem trzech zombi przy autobusie i nic więcej. W drodze powrotnej spotkałem tylko jednego zombiaka przy bunkrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeś mnie podsumował mogę powiedzieć o tobie, że nie umiesz grać. Bo taki z ciebie kozak i co chwilę widzę, że dajesz screeny z błęndami możliwe, ze Krugłov nie zginął u ciebie bo miałeś masę błęndów! Nawet w poradniku od Gry-Online pisało, że i tak zginie w momencie gdy gaśnie nam światło. A te poradniki są niezwykle dobrze napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 10:12, Carl92 napisał:

Żeś mnie podsumował mogę powiedzieć o tobie, że nie umiesz grać. Bo taki z ciebie kozak i co
chwilę widzę, że dajesz screeny z błęndami możliwe, ze Krugłov nie zginął u ciebie bo miałeś
masę błęndów! Nawet w poradniku od Gry-Online pisało, że i tak zginie w momencie gdy gaśnie
nam światło. A te poradniki są niezwykle dobrze napisane.

Ale u mnie tez nie zginal. Ani kiedy przechodzilem gre bez zadnego patcha, ani kiedy przechodzilem ja na patchu 1.0001.
Jak zaczynam misje mam kilka sek. przewagi nad Kruglowem, wiec sprintem lece pozabijac zombiaki, oczyszczam tunel, wracam po doktorka ktory cos tam melduje przez krotkofalowke, znow sprint przez tunel na polanke, wybijam pozostale zombi i jak podejde blizej autobusu to zaczyna sie zwarcie. Moze w ten sposob poprostu doktorek nie dostaje zadnych obrazen od zombiakow i zwarcie go nie zabija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 02:33, gajo333 napisał:

Gra chodzi mi w rozdziałce 1024x768.
Render: Dynamiczne oświetlenie (DX9)
Ustawienie jakości: Maksymalne
Opcie zaawansowane: Dodatkowo AA ustawione na max


AA nie działa bo standardowo jest włączony HDR, a tych dwóch opcji na raz karty z serii 7xxx nie obsługują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie, źle przechodziliście grę. Bo według gry powinno być tak, że wybijasz wszystkie zombiaki idziesz dalej i nagle gaśnie światło budzisz się w autobusie a Krugłov martwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 10:28, Carl92 napisał:

Widocznie, źle przechodziliście grę. Bo według gry powinno być tak, że wybijasz wszystkie zombiaki
idziesz dalej i nagle gaśnie światło budzisz się w autobusie a Krugłov martwy.

Ale skad masz pewnosc ze tak MA byc? Wszystko mam dokladnie tak jak piszesz z tym ze Kruglow nie jest martwy. A to ze w poradniku jest napisane ze ma byc martwy wcale nie oznacza ze tak wlasnie ma byc. Teraz ja napisze nowy poradnik gdzie Kruglow zyje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wcześniej, że nawet tak było w poradniku od Gry-Online chyba wiesz co to jest największy serwis o grach w polsce. Oni zapewne przechodzą po kilka razy grę zanim napiszą poradnik, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 10:41, Carl92 napisał:

Napisałem wcześniej, że nawet tak było w poradniku od Gry-Online chyba wiesz co to jest największy
serwis o grach w polsce. Oni zapewne przechodzą po kilka razy grę zanim napiszą poradnik, nie?

dlatego ja napisalem ze napisze nowy poradnik NIE? A pewnosci nie mam ze przechodza gre po kilka razy zanim napisza jakis poradnik, bo pojawia sie taki zazwyczaj kilka dni po premierze gry. Zreszta pojawiaja sie bledy w poradnikach, nikt nieomylny nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha tu cię zaszkodzę STALKER miał premierę o wiele wcześniej od polskiej więc serwis juz wcześniej sobie sprawił STALKERA w wersji zagranicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, postanowiłem jeszcze raz sprawdzić ten problem ze śmiercią Krugłowa. Przed momentem odpaliłem grę, "za-load-owałem" w miejscu przed samym zwarciem i rozwalając kilka zombiaków z małą pomocą doktora poczekałem na filmik. Po nim okazało się, że Krugłow leży obok autobusu, więc dałem mu apteczkę i wszystko gra:) Do dam, że ilość życia doktorka ma według mnie raczej mały wpływ na wydarzenia po wybuchu, ponieważ dostał on naprawdę wiele kul od zombiaków, mimo to przeżył. Wczoraj także był raniony, lecz po filmiku zginął. Myślę, że to po prostu mały błąd gry (lecz chyba ma wielkie znaczenie w późniejszych poczynaniach; nie wiem, bo jeszcze nie doszedłem)
A więc ta gra nie jest tak "zaskryptowana" jak mi się wcześciej wydawało:) To bardzo dobrze.

Carl92, nie upieraj się, że ten serwis, o którym mowa jest aż tak profesjonalny i rzetelnie przykłada się do swojej pracy. W tym przypadku, jak widać- zawiódł:( Nie twierdzę jednak, że z każdej swojej pracy się tak wywiązuje.
Pamiętaj: największy nie zawsze znaczy najlepszy!

I tą oto piękną puentą kończymy dzisiejszy program "Śmierć albo życie" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 10:28, Carl92 napisał:

Widocznie, źle przechodziliście grę. Bo według gry powinno być tak, że wybijasz wszystkie zombiaki
idziesz dalej i nagle gaśnie światło budzisz się w autobusie a Krugłov martwy.

Jasne bo tylko ty przechodzisz grę jedyną słuszną ścieżką. To jest FPP z elementami RPG czyli są różne rozwiązania i zakończenia niektórych zadań. W poradniku nie musi być wszystkich możliwych rozwiązań tylko takie które umożliwiają ukończenie gry. Może to Ty źle przechodzisz stalkera. Skoro w bunkrze są linie dialogowe odnośnie żywego Krugłowa po powrocie z badań to oznacza, że twórcy przewidzieli taką możliwość no nie?
Widocznie dobrym trzeba być żeby ochronić naukowca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 11:00, Carl92 napisał:

Ha tu cię zaszkodzę STALKER miał premierę o wiele wcześniej od polskiej więc serwis juz wcześniej
sobie sprawił STALKERA w wersji zagranicznej.

Ha a ja cie zaskocze jeszcze bardziej, jest to NIEOFICJALNY poradnik hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to, czy Krugłow będzie żył, czy nie zależy tylko i wyłącznie od gracza(albo pechowego resa zombi). Uważam, że nie jest to błąd, tylko specjalnie zrobiona rzecz by mieć tę "swobodę" o której tak dużo było w reklamach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to był żart to ci nie wyszedł. To nie od dziś wiadomo, że to są nieoficjalne poradniki. Dobra widocznie nie będziemy się tak wiecznie użerać kto ma racje czy głupi poradnik czy my.

Tank25
Zresztą STALKER''a każdy przechodzi jak mu się podoba pamiętamy ta gra nie jest liniowa:-] Ja przechodzę jak mi się podoba a ty przechodzisz jak ci pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować