Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2007 o 14:43, Sycylius napisał:

Mam mały problem.Przypadkiem dołączyłem do Wolności wykonując dla nich zadania i teraz gdy
chce wejsc do baru to do mnie strzelaja ci z powinnosci.Jest jakis sposob aby ich ominąc bo
jak ja zaczynam do nich strzelac to zara sie dra ze na terenie jest morderca;/

wymorduj po cichu :D albo zarzuć im granatem ale tak wogóle to nie da się chyba bez alarmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 14:15, KloniskO napisał:

Eeee.... wg. ciebie na 1 gb pamieci da sie w to grac? To niezły jesteś. Otóż nawt na średnich
zdarzaja sie przycinki nie miłe na 1 gb... co do procka i grafy to wierze, ze tak, chociaż
z tym P IV to tez jakies naciągane.
Wiesz, mi chodzi o to, że dla niektórych jak kupią sobie 1 gb ram np. to jest sukces jak na
ich portfel i chcieliby cos za to dostac. A w zamian mają wiadomość, ze trzeba 2x tyle bo programisci
byli leniwi. Poprostu branża gier zaczyna dążyć nie w tę stronę co trzeba...

Że halo? Ja mam Athlona 3000, 1 GB RAMu i GF 7950 GT i na full detalach 1024 i chodzi mi nawet nieżle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 15:18, azur65 napisał:

Że halo? Ja mam Athlona 3000, 1 GB RAMu i GF 7950 GT i na full detalach 1024 i chodzi mi nawet
nieżle.


No to są 2 możliwości. Albo masz wersję gry 1.000 gdzie fakt, 1 gb starczał nawet jako tako.
Druga to masz pamieć DDR 3 albo ptzynajmniej DDR 2, które mają znacznie lepszą wydajność niż zwykłe DDR-y.
Albo masz jedno i drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 15:40, KloniskO napisał:

No to są 2 możliwości. Albo masz wersję gry 1.000 gdzie fakt, 1 gb starczał nawet jako tako.

To znaczy jak miałem 1.000 to działąło tak jak pisałem, teraz troche gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:29, rucznoi napisał:



Wydaje mi sie ,że miałeś już nie pisać na tym forum. Normalnie już nie będę tłumaczył ci że twoje ciągłe pyszczenie o Stalkerze nie ma sensu. Może spróbuj znaleźć jakieś plusy tej gry co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 15:40, KloniskO napisał:

No to są 2 możliwości. Albo masz wersję gry 1.000 gdzie fakt, 1 gb starczał nawet jako tako.
Druga to masz pamieć DDR 3 albo ptzynajmniej DDR 2, które mają znacznie lepszą wydajność niż
zwykłe DDR-y.
Albo masz jedno i drugie :)

Brat ma Athlona 64 3000 +, GF6600GT, 1024 MB ram-u i stalker w wersji 1.0003 u niego chodzi na medium detali bez przycinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeju, jeżeli ktoś lubi grę i zależy mu na graniu w nią to może grać i na low detalach i na zbugowanej wersji ... W ogóle nie wiem po co ta kłótnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 17:04, LuQeMaStEr napisał:

Jeju, jeżeli ktoś lubi grę i zależy mu na graniu w nią to może grać i na low detalach i na
zbugowanej wersji ... W ogóle nie wiem po co ta kłótnia

Dokładnie tak jak piszesz, chodziło mi tylko o to, że ta gra wcale nie ma takich gigantycznych wymagań. Jak ktoś chce pograć to pogra, bez względu czy grafika jest dobra czy nie.
Mi przynajmniej grafika w niczym nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś nie chce się grać w daną gre lub ta gra mu się nie podoba, to znajdzie nawet najbanalniejszy błąd, który można jej wytknąć. Ja dotychczas nie zainstalowałem żadnego patcha do S.T.A.L.K.E.R''a. Dlaczego ? Otóż dlatego, że ta gra podoba mi się taka jaka jest i nie widzę powodu, dla którego miałbym instalować patche ... Możliwe, że taka potrzeba nadejdzie z czasem, podczas przechodzenia gry, ale narazie nic mi w tej grze nie przeszkadzało ....Możemy się także cieszyć z tego, że wreszcie jest ... Po tylu latach czekania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 17:20, LuQeMaStEr napisał:

Możemy się także cieszyć z tego, że
wreszcie jest ... Po tylu latach czekania

Ja zainstalowałem patcha 1.0003 tylko z powodu ciągłych i zbyt szybkich respawn-ów wrogów. Nie zdążyłem zebrać amunicji od zabitych, a za moimi plecami stała już nowa paczka wrogów, troszkę przegięcie to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ze nie modyfikujesz sobie kompa i nie ulepszasz go zgodnie z postepem technicznym nie ma nic wspolnego z tym ze ''branza gier idzie nie w ta strone co trzeba'' - nie widze powodu dla ktorego gra mialaby byc calkowicie zoptymalizowana i nalezaloby na taka optymalizacje poswiecic niewiadomo ile czasu kiedy mozna wypuscic gre niezoptymalizowana do konca ktora bedzie dzialac na sredniej jakosci komputerach
procesory ponizej 2 ghz to przezytek, karty graficzne nvidii 6xxx czy radeony ponizej x1600 to historia
nikt nikogo nie zmusza do kupowania najnowszego sprzetu lecz bez takiego nie zagrasz w kompanie braci z dx10

@Iroks1
miedzy DoW a DC jest przepasc - to sa dwa rozne silniki - dlatego tez ten dodatek wyszedl jako stand alone a nie jako pelnoprawny dodatek. Nie wierzysz? wystarczy ze porownasz w oknie tytulowym postac z Tau czy Nekronow do jakiejkolwiek innej postaci z poprzedniej wersji - roznica w wygladzie jest ogromna

@Sycylius
do zabijania w barze drugiego straznika najlepszy jest granat F1 - ma duza sile razenia - pierwszy straznik wychodzi wiec zdejmiesz go przy wejsciu
mozesz tez zainstalowac mod dzieki ktoremu mimo ze jestes czlonkiem wolnosci to powinnosc nie atakuje cie ;) zainteresowany?
stad go sciagniesz:
http://www.gsc-game.ru/main.php?t=community&s=forums&s_game_type=xr&thm_page=2&thm_id=6002&sec_id=14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 17:30, morthi napisał:

to ze nie modyfikujesz sobie kompa i nie ulepszasz go zgodnie z postepem technicznym nie ma
nic wspolnego z tym ze ''branza gier idzie nie w ta strone co trzeba'' - nie widze powodu dla
ktorego gra mialaby byc calkowicie zoptymalizowana i nalezaloby na taka optymalizacje poswiecic
niewiadomo ile czasu kiedy mozna wypuscic gre niezoptymalizowana do konca ktora bedzie dzialac
na sredniej jakosci komputerach
procesory ponizej 2 ghz to przezytek, karty graficzne nvidii 6xxx czy radeony ponizej x1600
to historia
nikt nikogo nie zmusza do kupowania najnowszego sprzetu lecz bez takiego nie zagrasz w kompanie
braci z dx10


Ooo. Chyba źle zrozumiales. Mój sprzęt daleko odbiega od tego co tu napisales o jakichś 2 ghz i gf 6xxx.
Ja w to gram na najwyzszych detalach bez przyciec i chcoć moja konfiguracja jest póki co nowoczesna to za chwilę pol roku to bedzie przeżytek. Chodzi mi o to, że ludzie nie maja kasy żeby co pol roku kupowac praktycznie nowego kompa, to programiści powinni się lepiej starać pisać kod w taki sposób żeby sprzęt nie dostawał od niego zadyszki. Jak np. konsole. Raz kupiona zapewnia Ci na ok 6-7 lat spokoj o sprzęt. Kupujesz jedynie gry, które chcesz. Póxniej jednynie tworcy coraz lepiej je piszą aby na tym samym configu wygladała lepiej. Porównaj sobie gry na PS2 z pierwszych jej dni na rynku, a teraz. Niektóre juz wygladają na tworszone pod DX 10.

O mam tu przykład. Crysis. Jest juz wysoce prawdobodobne, że do wysokich(nie max) detali wystarczy 2 gb ram.
Zobacz co przy tej ilosci potrzebnej do najzywszych oferuje stalker. Grafika sie nie umywa, zreszta jak i ogólna jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: czy ktoś wie co zrobić z modem na potworki zachwalanego przez morthi?
Bo ja rozpakowuje do katalogu, są pliki exe. i jak uruchamiam to się włącza gra, bez uruchomienia menu i ląduje przed handlarzem X/ No i skoro jest 5 exe.-ów to znaczy że można mieć tylko jednego potwora włączonego na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2007 o 17:30, morthi napisał:

@Iroks1
miedzy DoW a DC jest przepasc - to sa dwa rozne silniki - dlatego tez ten dodatek wyszedl jako
stand alone a nie jako pelnoprawny dodatek. Nie wierzysz? wystarczy ze porownasz w oknie tytulowym
postac z Tau czy Nekronow do jakiejkolwiek innej postaci z poprzedniej wersji - roznica w wygladzie
jest ogromna

także
jakoś zwiadowcy się nie zmienili i właśnie twórcom nie chciało się optymalizować silnika do gry pod nowe nacje, zrzucili to na sprzęt poprostu bo hihg podstawki i DC to jest TO SAMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem- jak wydostać się z laboratorium? Zabrałem już dokumenty i chcę wracać, ale ktoś podtrzymuje drzwi z drugiej strony. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 21:13, DarkSoul napisał:

Musisz strzelać do takich światełek falujących w pomieszczeniu, kiedy je rozwalisz, drzwi się
otworzą.


Nie światełek tych które ranią tymi swoimi miotaczami ognia tylko jedno które lata i nic nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 21:13, DarkSoul napisał:

Musisz strzelać do takich światełek falujących w pomieszczeniu, kiedy je rozwalisz, drzwi się
otworzą.


Ale tak normalnie z broni? Próbowałem tak robić, ale kule przenikały przez te ognie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 21:18, Cubstone napisał:

Próbowałem tak robić, ale kule przenikały przez te ognie.

Hmm, to dziwne, ja mogłem to coś zabić z broni. Spróbuj strzelać do oporu :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować