Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Ok, po raz kolejny skończyłem grę, tym razem OL+AM+trader mod + nature mod. Wrażenia jak zawsze mieszane, raz genialne się grało, klimacik dopisywał, nowe rzeczy odkryłem - czyli standardzik, ale niestety bugi się czasem zdarzały, widać było tu i ówdzie różne głupotki i bzdurki. Przy spełniaczu wyszło mi że "chce przejąc kontrolę nad światem" - tak jakoś wyszło, że Powinność przypadkowo stanęła mi na drodze więc jak zabiłem jednego to musiałem już zabić każdego :-D, a co do Wolności - podobnie, zadarłem z jednym to trzeba było każdego już na swojej drodze utłuc. Ale i tak wybrałem pozytywne, prawdziwe zakończenie. Co mi zapadło w pamięć? Na pewno blowouty, na pewno ataki Kontrolera na terenie Baru i Dziczy i co ciekawsze nawet na terenie Elektrowni Jądrowej :-D. A i nawet Burer gdzieś tam się między korytarzami pałętał ... cóż ... gra jest genialna ale OL+AM już mi się deczko znudził. Może by tak AMK mod? To jest to rajt?

http://stalker.filefront.com/file/AMK_Arsenal;92735

Nie chce już OL+AM ale z drugiej strony nie chce żadnego hardcore''a pokroju Priboya czy ABC Inferno. ;-P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie proste, banalne może pytanie: czy w Stalkerze można spać?

Wychodzę właśnie z podziemi i mam zamiar ukraść dokumenty (początek gry). Problem w tym, że jest dzień i wszędzie jest pełno wojska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:36, Bumber napisał:

Mam takie proste, banalne może pytanie: czy w Stalkerze można spać?

Wychodzę właśnie z podziemi i mam zamiar ukraść dokumenty (początek gry). Problem w tym,
że jest dzień i wszędzie jest pełno wojska...


Nie można. Opcja spania bede dostępna w Call of Prypiat. Ale coś mi się zdaje że jakiś mod dodaje opce spania ale nie jestem pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:41, kaczek93 napisał:

> Mam takie proste, banalne może pytanie: czy w Stalkerze można spać?
>
> Wychodzę właśnie z podziemi i mam zamiar ukraść dokumenty (początek gry). Problem
w tym,
> że jest dzień i wszędzie jest pełno wojska...

Nie można. Opcja spania bede dostępna w Call of Prypiat. Ale coś mi się zdaje że jakiś
mod dodaje opce spania ale nie jestem pewny.


Oblivion Lost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:42, Lord-Tyrranoos napisał:

/ciach/

Oblivion Lost


Wiedziałem ale nie byłem do końca pewny i nie chciałem głupoty strzelić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 13:36, Bumber napisał:

Mam takie proste, banalne może pytanie: czy w Stalkerze można spać?

W "gołym", surowym, niezmodowanym stalkerze nie można. Opcję tę [ i wiele innych nowości ] wprowadzają modyfikacje i fixy [ chociażby wspomniany wyżej Oblivion Lost, chociaż istnieją też minimody wprowadzające tylko ów śpiwór umożliwiający spanie i regenerację ]. Gdzieś na http://stalker.filefront.com/ można znaleźć i OL i odpowiednie fixy ale jak znam życie, tę grę i swoje doświadczenia z modami to save''y zaczną się krzaczyć. ;-) Więc tym razem musisz po prostu albo poczekać, poszwędać się po terenie gry albo atakować w dzień, frontalnie. Ktoś już tutaj miał problem z tym questem i też próbował ataku w nocy i ciężko mu to szło - nie dziwota, w nocy jest bardzo ograniczona widoczność, nawet mimo latarek i noktowizora, generalnie ja zawsze atakowałem w dzień, frontalnie, zabijając paru sołdatów i wycofując się aż do wybicia całego posterunku. Weź jakąś giwerę z dobrym celownikiem optyczym i ładuj headshoty. ;-P

Dnia 26.06.2009 o 13:36, Bumber napisał:

Wychodzę właśnie z podziemi i mam zamiar ukraść dokumenty (początek gry). Problem w tym,
że jest dzień i wszędzie jest pełno wojska...

Eee tam pełno. ;-P Kilkunastu żołnierzy ... co to dla stalkera. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:37, Tyler_D napisał:

/.../

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Z misją sobie poradziłem, jakoś ich wybiłem, chociaż nie było łatwo.

O mody postaram się, gdy przejdę "gołą" wersję gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2009 o 14:46, Bumber napisał:

> /.../
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Proszsz :-)

Dnia 26.06.2009 o 14:46, Bumber napisał:

Z misją sobie poradziłem, jakoś ich wybiłem, chociaż nie było łatwo.

No widzisz, grunt to się nie poddawać.

Dnia 26.06.2009 o 14:46, Bumber napisał:

O mody postaram się, gdy przejdę "gołą" wersję gry.

Bardzo słuszne podejście, mogę powiedzieć tylko tyle, że warto się z nimi zapoznać bo naprawdę dodają mnóstwo ciekawych nowalijek. W razie problemów pisz. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem SoC po raz pewnie enty ale nadal nie wiem jak otworzyć drzwi koła snajpera po drodze do zwęglacza. Fotka nr 1, komuś udało się je otworzyć. Po otwierałem te drzwi które dały się w zweglaczu niema tam nic ciekawego poza ścianami fotka nr 2 i 3. Wyjątek to drzwi w samym zwęglaczu tam jest pomieszczonko podobne do tego przy schodach na dolny poziom zwęglacza które otwieramy kodem 342089, z tą różnica że tam nic niema.

20090627152305

20090627152346

20090627152406

20090627152451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po którymś tam ukończeniu gry z modami OL+AM + różne kombinacje postanowiłem w końcu poszukać czegoś nowego i równie ciekawego. Daaawnooo temu odpałiłem Priboy Story - niestety nie przypadł mi do gustu. Podobnie jak ABC Inferno - oba dość szybko poleciały do Kosza. ;-P Potem szukałem czegoś dość podobnego do OL ale nic ciekawego jakoś nie znalazłem. Dziś zacząłem ściągać pomniejsze modyfikacje, spróbowałem Horror Moda - niestety, jakoś mi nie przypadł do gustu, potem jakiegoś MaxstalkerModa ale wrażenia miałem dość mieszane a grać na surowym stalkerze już raczej nie zamierzam. Przeszukałem filefronta ale nic co by mnie jakoś bardzo zainteresowało nie znalazłem. W końcu pomyślałem sobie - może zabawić się w "hardcore''a" i spróbować czegoś naprawdę ciężkiego ale by nie była to totalna konwersja ale dająca przy tym fun z grania. I tak powstał mix Stalker z patchem 1.04 + trader mod [ większość giwer, kombinezonów i innego stuffu dostępna od zaraz u Sidorowicza ] + sniper mod a to wszystko okraszone najwyższym poziomem trudności. No i cóż ... jest to prawie zwykły stalker ale mnie takie coś na razie się podoba. Z trader modem już grałem, ale najwyższy poziom trudności i sniper mod to mój "pierwszy raz". ;-D A gra się jak na razie kozacko, teraz trzeba się bać byle anomalii i zwykły bandyta jest zagrożeniem. Ale na to też są sposoby. Za pięć kafli kupiłem szturmowego Abakana z granatnikiem, do do tego ammo, celownik optyczny i już można snajpić wrogów. Kordon oczyszczony, początek Wysypiska również, posterunek wojskowych w Kordonie również. I love this game. A tu macie ów sniper mod na screenach, przyznajcie że ładnie to wygląda.

20090627200036

20090627200046

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Dostałem zlecenie od klienta w barze barmana (nie pamiętam, jak się bar nazywa). Mam znaleźć karabin, który jest rodzinną pamiątką. Jest on niby w siedlisku pijawek, w dziczy, jednak tam są tylko anomalia (te elektryczne), a na końcu leżą zwłoki, a w nich (?) pistolet Dark Knit (czy jakoś tak). To oto chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:33, plada napisał:

Mam problem. Dostałem zlecenie od klienta w barze barmana (nie pamiętam, jak się bar
nazywa).

100 Radów. ;-P
>Mam znaleźć karabin, który jest rodzinną pamiątką. Jest on niby w siedlisku

Dnia 28.06.2009 o 18:33, plada napisał:

pijawek, w dziczy, jednak tam są tylko anomalia (te elektryczne), a na końcu leżą zwłoki,
a w nich (?) pistolet Dark Knit (czy jakoś tak). To oto chodziło?

Pistolet? Nieee ... jeśli mnie pamięć nie myli nieco dalej bodajże w następnym kontenerze powinna być dubeltówka. A pistolet owszem, też tam jest ale to nie o niego chodzi w tym queście. Zresztą jak ją podniesiesz powinna pojawić się informacja "dostarcz przedmiot do zleceniodawcy" czy jak to tam szło. ;-D Poza tym powinno być to zaznaczone na HUDzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:33, plada napisał:

Mam problem. Dostałem zlecenie od klienta w barze barmana (nie pamiętam, jak się bar
nazywa). Mam znaleźć karabin, który jest rodzinną pamiątką. Jest on niby w siedlisku
pijawek, w dziczy, jednak tam są tylko anomalia (te elektryczne), a na końcu leżą zwłoki,
a w nich (?) pistolet Dark Knit (czy jakoś tak). To oto chodziło?


Tam są anomalia elektryczne, to ten tunel. Chodzi o dubeltówkę, która jest w czerwonym kontenerze, na podłodze (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 18:33, plada napisał:

a na końcu leżą zwłoki

Przy okazji możesz przypatrzyć się kogo to zwłoki. Taki mały easter egg od twórców ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 11:02, misioo napisał:

> a na końcu leżą zwłoki
Przy okazji możesz przypatrzyć się kogo to zwłoki. Taki mały easter egg od twórców ;]

Już za późno, ale wrócę i sprawdzę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować