Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

Cześć mam pytanie żeby zostać pilotem wojskowym to trzeba odbyć służbę wojskową czy do akademii lotniczej trzeba się starać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ma teraz zasadniczej służby wojskowej, żeby trzeba ją było odbywać. Dlatego też powinieneś skierować się do szkoły wojskowej. Poszukaj w necie, każda szkoła przedstawia kryteria jakie trzeba spełnić i warunki przyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:37, mrosi napisał:

/.../

Nie ma teraz zasadniczej służby wojskowej, żeby trzeba ją było odbywać. Dlatego też powinieneś
skierować się do szkoły wojskowej. Poszukaj w necie, każda szkoła przedstawia kryteria
jakie trzeba spełnić i warunki przyjęcia.

Bo waham się między lotnictwem a piechota tyle z tego że dostałeś info że do szkółek lotniczych jest ciężko się dostać ;) więc pozostaję mi iść na zawodowego nie orientujesz się jak to wygląda wszystko te komisję i dalsze przyjmowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na pewno w pierwszej kolejności musisz zgłosić się do właściwej sobie Wojskowej Komendy Uzupełnień. Oni skierują Cię na komisję lekarską. Od nich też powinieneś otrzymać wszelkie informacje o wymogach stawianych przed kandydatami do szkół wojskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 19:43, Amaros napisał:

Bo waham się między lotnictwem a piechota tyle z tego że dostałeś info że do szkółek
lotniczych jest ciężko się dostać ;) więc pozostaję mi iść na zawodowego nie orientujesz
się jak to wygląda wszystko te komisję i dalsze przyjmowanie ?


Na pilota wojskowego musisz studiować w Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych i mieć idealne zdrowie, w tym mieć odpowiedni wzrost (czyli mniej niż ileś tam).
Na żołnierza zawodowego niestety z tego co się teraz orientuje musisz przejść przez Narodowe Siły Rezerwowe :/
Najlepiej będzie jak pójdziesz do najbliższego WKU i się dopytasz o wszystko.

Nie licz na jakiekolwiek pieniądze z tego. Żołnierze GROM zarabiają po 3000 na miesiąc, piloci po 3500...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 22:34, byverter napisał:

> Bo waham się między lotnictwem a piechota tyle z tego że dostałeś info że do szkółek

> lotniczych jest ciężko się dostać ;) więc pozostaję mi iść na zawodowego nie orientujesz

> się jak to wygląda wszystko te komisję i dalsze przyjmowanie ?

Na pilota wojskowego musisz studiować w Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych i
mieć idealne zdrowie, w tym mieć odpowiedni wzrost (czyli mniej niż ileś tam).
Na żołnierza zawodowego niestety z tego co się teraz orientuje musisz przejść przez Narodowe
Siły Rezerwowe :/
Najlepiej będzie jak pójdziesz do najbliższego WKU i się dopytasz o wszystko.

Nie licz na jakiekolwiek pieniądze z tego. Żołnierze GROM zarabiają po 3000 na miesiąc,
piloci po 3500...

Bo było że zawodowy 1800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 22:34, byverter napisał:

Na pilota wojskowego musisz studiować w Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych i
mieć idealne zdrowie, w tym mieć odpowiedni wzrost (czyli mniej niż ileś tam).


To jest ciekawe...

Dnia 07.05.2011 o 22:34, byverter napisał:

Nie licz na jakiekolwiek pieniądze z tego. Żołnierze GROM zarabiają po 3000 na miesiąc, piloci po 3500...


A skąd masz takie informacje? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 13:43, Amaros napisał:

To dlaczego tak często w necie reklamowali zostań zawodowym żołnierzem i z czego wyczytałem
to GROM nie ma 3k na miech ;P



Jeżeli zdasz maturę możesz startować na wyższe uczelnie wojskowe, chociażby na Wrocławskie WSO (musiałbyś wejść na stronę uczelni i tam się wszystkiego dowiedzieć), jeśli się dostaniesz i ją ukończysz zostajesz podporucznikiem ( najniższym rangom oficerem) i zarobki na tamten rok przekraczają na pewno 3500 miesięcznie.
byverter ma złe informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2011 o 22:34, byverter napisał:

Nie licz na jakiekolwiek pieniądze z tego. Żołnierze GROM zarabiają po 3000 na miesiąc,
piloci po 3500...



A te dane masz wyjęte skąd ?
Bo do dziś dnia ich zarobki nie zostały podane do publicznej wiadomości, a z tego co kojarzę nawet Polko jako już były GROMOwiec nie może podawać swoich zarobków bo odpowiednia klauzula mu tego zabrania

Jak by nie patrzeć Polski GROM czy Formoza to są jednostki adekwatne wyszkoleniem i zastosowaniem operacyjnym do np jednostek Delta Force.
Oficerowie Delty zarabiają między 4500 a 15000 USD miesięcznie [zależnie od stopnia i pełnionej funkcji, jak również zależnie od wynegocjowanego wynagrodzenia, przysługuje im bowiem możliwość negocjacji swoich dochodów]
Wysnuj sobie sam odpowiedni wniosek i przestań czytać bajkowe fora internetowe na których dzieci piszą bzdury o których nie mają pojęcia [bo większość z nich nawet przed zasadnicza służba uciekała za pomocą lewej astmy tudzież innych cudów niewidów]

Za misję natomiast mogą zarobić od 25000 do 65000 USD, również zależnie od rodzaju danego zadania.

Dlatego twoje posty to są wyssane z brudnego palucha brednie =)


P.S.
Jak by nie trafiało do ciebie porównanie płac z analogiczna zagraniczną jednostką Delty, to mogę ci jeszcze dorzucić oficjalne dane, mianowicie anty Terroryści Policyjni w Polsce zarabiają między 2500 a 5500zł [zależnie od stopnia, dodatkowych kwalifikacji, stażu i pełnionej funkcji]

P.S.2
Sumy oczywiście podawane netto co byś znów nie siał jakiejś durnej popeliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 12:44, mortis72 napisał:

> To dlaczego tak często w necie reklamowali zostań zawodowym żołnierzem i z czego
wyczytałem
> to GROM nie ma 3k na miech ;P


Jeżeli zdasz maturę możesz startować na wyższe uczelnie wojskowe, chociażby na Wrocławskie
WSO (musiałbyś wejść na stronę uczelni i tam się wszystkiego dowiedzieć), jeśli się dostaniesz
i ją ukończysz zostajesz podporucznikiem ( najniższym rangom oficerem) i zarobki na tamten
rok przekraczają na pewno 3500 miesięcznie.
byverter ma złe informacje.

Jeszcze ogl nad tym nie myślałem nad szkołami wojskowymi ;P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2011 o 12:59, Amaros napisał:

Jeszcze ogl nad tym nie myślałem nad szkołami wojskowymi ;P hehe


Mam paru absolwentów którzy ukończyli WSO WL , będę się co prawda z nimi widział dopiero w lipcu, ale jakbyś chciał jakieś konkretniejsze informacje (takie co nie ma na stronie) to postaram się pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2011 o 12:59, Amaros napisał:

Jeszcze ogl nad tym nie myślałem nad szkołami wojskowymi ;P hehe


Jeśli chcesz iść w tym roku, to po ptokach. Podania trzeba składać do 30 marca. Jeśli w przyszłym - to przygotuj się dobrze fizycznie (bieg i podciąganie się). No i oceny są ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 13:16, Mikex napisał:


> Jeszcze ogl nad tym nie myślałem nad szkołami wojskowymi ;P hehe

Jeśli chcesz iść w tym roku, to po ptokach. Podania trzeba składać do 30 marca. Jeśli
w przyszłym - to przygotuj się dobrze fizycznie (bieg i podciąganie się). No i oceny
są ważne.

aa z bieganiem to mam dobrze :D nauczyciele z W-f mnie zawsze na każdej lekcji katowali biegami ;) bo na zawody mnie szykują :P a z podciąganiem się nie ma kłopotu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Dnia 17.02.2011 o 08:32, mrosi napisał:

Na dzień dzisiejszy, zmiana stanowiska na takie o wyższym stopniu zaszeregowania jest
równoznaczne z mianowaniem na wyższy stopień wojskowy. /.../

To dlaczego jestem tylko podporucznikiem rezerwy, skoro farmaceuta w armii ma etat podpułkownika? Wiedziałem, że niektórzy awansują nadzwyczaj szybko, ale chyba nie aż tak? Widocznie jestem starej daty (co akurat jest zgodne z prawdą). A już, przez chwilę, miałem nadzieję, że zostane od razu podpułkownikiem rezerwy... widocznie moja teczka spadła gdzieś za regał w WKU. Nie będę się przypominał ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 15:52, KrzysztofMarek napisał:

To dlaczego jestem tylko podporucznikiem rezerwy, skoro farmaceuta w armii ma etat podpułkownika?
Wiedziałem, że niektórzy awansują nadzwyczaj szybko, ale chyba nie aż tak?


Hmmmm......... To dotyczy żołnierzy służby czynnej...

Dnia 10.05.2011 o 15:52, KrzysztofMarek napisał:

Widocznie jestem starej daty (co akurat jest zgodne z prawdą). A już, przez chwilę, miałem nadzieję,
że zostane od razu podpułkownikiem rezerwy... widocznie moja teczka spadła gdzieś za
regał w WKU. Nie będę się przypominał ;-D


Oj lepiej się nie przypominaj. Jeszcze Cię ściągną na jakieś trzytygodniowe ćwiczenia rezerwy, albo cuuuuś.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 21:04, mrosi napisał:

> /.../ > Oj lepiej się nie przypominaj. Jeszcze Cię ściągną na jakieś trzytygodniowe ćwiczenia
rezerwy, albo cuuuuś.... ;)

No to znajdę się w służbie czynnej na te trzy tygodnie ;-D Mam szansę na błyskawiczny awans! Bo przecież będę miał samochód, aparaturę do destylacji i zapas cukru gronowego, że o spirytusie nie wspomnę ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 14:50, Sericulum napisał:

Czy po zwykłym ogólniaku można iść na zawodowego?



tak, ale do dalszych awansow potrzebujesz matury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 14:51, Malevyn napisał:

> Czy po zwykłym ogólniaku można iść na zawodowego?


tak, ale do dalszych awansow potrzebujesz matury.



Do matury mam prawie 2 lata, więc mam nadzieję, że zdam. Słyszałem też, żeby dostać się na zawodowego trzeba mieć wszystko zdrowe. Jeśli się mylę to niech ktoś odpowie jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować