Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

/.../

Hmmmm.......
Może... W zamierzchłej przeszłości....
Nie słyszałem aby ktokolwiek miał problemy na komisji lekarskiej w związku z płaskostopiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 17:06, skipp napisał:

to prawda ze z plaskostopiem nie przyjmuja do wojska?


Nie jest to cos co by wykluczało ze słuzby wojskowej. Nie stanowi to obecnie żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 16:59, mrosi napisał:

Szeregowy. Na stopień trzeba sobie zasłużyć ;) - poważnie - po szkoleniu podstawowym,
chcąc awansować, trzeba skończyć półroczną szkołę podoficerską.


A to szkolenie podstawowe gdzie jest, czy ma jakieś wymagania itd. (kurcze zdaje się, że nie mam pojęcia o podstawowych sprawach tutaj...) No i jeśli chodzi o szkoły podoficerskie, to naprawdę jest ich tak mało? Najbliżej jest lotnicza w Koszalinie, a z "normalnych" to chyba Poznań :/

Dnia 16.02.2012 o 16:59, mrosi napisał:

Najprawdopodobniej tak samo jak roczny egzamin ze sprawności fizycznej, jaki każdy żołnierz
musi rokrocznie zdawać. Czyli: bieg na 3000m (na czas), bieg wahadłowy 10x10m (na czas),
skrętoskłony - tzw. "brzuszki" (ilość w czasie 2 min.) ipodciągnięcia na drążku lub pompki
na ławeczce (na ilość).


A te ilości brzuszków, pompek, czy też czas z biegów jest wszędzie taki sam, czy różni się w różnych jednostkach?

Jak jeszcze coś mi wpadnie do głowy, to się napiszę.

Edit. powtórzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 18:44, Heimdallr napisał:

A to szkolenie podstawowe gdzie jest, czy ma jakieś wymagania itd. (kurcze zdaje się,
że nie mam pojęcia o podstawowych sprawach tutaj...)


Z tego co się orientuję, też jest przeprowadzane w Poznaniu, na bazie kompleksów Szkoły Podoficerskiej. Trwa bodaj trzy miesiące (poprawcie mnie ktoś jeśli się mylę...)

Dnia 16.02.2012 o 18:44, Heimdallr napisał:

No i jeśli chodzi o szkoły podoficerskie, to naprawdę jest ich tak mało? Najbliżej jest lotnicza w Koszalinie, a z
"normalnych" to chyba Poznań :/


i to chyba byłoby na tyle ;) Za Wojska Lądowe odpowiada Poznań właśnie.

Dnia 16.02.2012 o 18:44, Heimdallr napisał:

A te ilości brzuszków, pompek, czy też czas z biegów jest wszędzie taki sam, czy różni się w różnych jednostkach?


W tableli obowiązującej w WP jest podział na grupy wiekowe, a oprócz tego na profil wojsk. Najwyższe wymagania mają wojska specjalne, potem "zwykil" żołnierze, aż w końcu personel medyczny i duchowni. Inna bajka to wymagania w stosunku do kobiet, choć osobiście nie pojmuję dlaczego kobiety mają niższe (i to sporo) normy do "wyrobienia" od mężczyzn...

Dnia 16.02.2012 o 18:44, Heimdallr napisał:

Jak jeszcze coś mi wpadnie do głowy, to się napiszę.


Jeśli będę potrafił, postaram się odpowiedzieć, pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś doszedł do mnie list polecony z " WEZWANIEM DO kwalifikacji WOJSKOWEJ "
Mam się wstawić 26 marca na godzinę 8.00

Czy tam od razu bd badany przez komisję lekarską czy jak to wgl polega bo nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 10:47, Amaros napisał:

Witam dziś doszedł do mnie list polecony z " WEZWANIEM DO kwalifikacji WOJSKOWEJ "
Mam się wstawić 26 marca na godzinę 8.00

Czy tam od razu bd badany przez komisję lekarską czy jak to wgl polega bo nie mam pojęcia


Przed chwilą właśnie wróciłem z komisji. :P
Idziesz się zarejestrować potem idziesz na badanie bada cię lekarz.
Wzrok, waga, wzrost.
Pyta się czy masz jakieś choroby operacje itp itd.
Później odbierasz książeczkę i idziesz do domu... Nie ma się czym stresować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 10:47, Amaros napisał:

Czy tam od razu bd badany przez komisję lekarską czy jak to wgl polega bo nie mam pojęcia


Ewentualnie wyślą Cię jeszcze do kardiologa czy innego znachora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 11:48, The_Deker_10 napisał:

> Witam dziś doszedł do mnie list polecony z " WEZWANIEM DO kwalifikacji WOJSKOWEJ
"
> Mam się wstawić 26 marca na godzinę 8.00
>
> Czy tam od razu bd badany przez komisję lekarską czy jak to wgl polega bo nie mam
pojęcia
>

Przed chwilą właśnie wróciłem z komisji. :P
Idziesz się zarejestrować potem idziesz na badanie bada cię lekarz.
Wzrok, waga, wzrost.
Pyta się czy masz jakieś choroby operacje itp itd.
Później odbierasz książeczkę i idziesz do domu... Nie ma się czym stresować :)

Czyli dostanę książeczkę i co dalej ;)? bo marzy mi się zawód żołnierza nigdy nie byłem karany a ni nie mam żadnych wad zdrowotnych ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 12:08, Daelor napisał:

Za moich czasów straszyło się jeszcze badaniem odbytu i oglądaniem jajec.

Z miejsca bym podziękował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 12:08, Daelor napisał:

Za moich czasów straszyło się jeszcze badaniem odbytu i oglądaniem jajec.


---- Za moich czasów jajca badali, a odbyt tylko jeżeli zgłosiłeś że jesteś gejem.

Amaros musisz zgłosić się do miejscowego WKU, tam już Ci dalej wszystko powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż się przypomina stara anegdota ...

Lekarz na komisji zwraca się do mężczyzny ''niech się pan rozbierze'', gość rozbiera się. Podchodzi lekarz i mówi ponownie ''proszę się pochylić'', gość się pochyla, lekarz rozszerza mu pośladki i zagląda i zadaje pytanie ''pali pan?'' a facet odpowiada ''a co? sadzę widać?''

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 12:13, Amaros napisał:

Witam dziś doszedł do mnie list polecony z " WEZWANIEM DO kwalifikacji WOJSKOWEJ

Dnia 28.02.2012 o 12:13, Amaros napisał:

Mam się wstawić 26 marca na godzinę 8.00


"Wstawić" to się można w stan nietrzeźwości ;P Ty możesz się "stawić" na komicję. ;)

Wystarczy, że zgłosisz się do najbliższego WKU. Jeśli masz już coś na oku, to dobrze byłoby gdybyś wskazał jednostkę, w której chciałbyś się znaleźć. WKU pokieruje Tobą, co dalej masz zrobić, skierują się na TWKL, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 18:16, mrosi napisał:

> Witam dziś doszedł do mnie list polecony z " WEZWANIEM DO kwalifikacji WOJSKOWEJ


> Mam się wstawić 26 marca na godzinę 8.00

"Wstawić" to się można w stan nietrzeźwości ;P Ty możesz się "stawić" na komicję. ;)

Wystarczy, że zgłosisz się do najbliższego WKU. Jeśli masz już coś na oku, to dobrze
byłoby gdybyś wskazał jednostkę, w której chciałbyś się znaleźć. WKU pokieruje Tobą,
co dalej masz zrobić, skierują się na TWKL, etc.

Tak chodzi mi o piechotę strzelec ;d czyli po otrzymaniu książeczki jeśli bd kategoria A. choć myślę że musi być bo jestem zdrowy i wgl i do WKU udać się ? Wku u mnie w mieście akurat jest niedaleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dokładnie tak. WKU musi mieć wykaz wolnych stanowisk dla żołnierzy NSR, bo tylko wten sposób na dzień dzisiejszy można dostać się do wojska. Po skierowaniu do JW gdzie poszukują ochotników, będziesz musiał zdać egzamin z WF-u, zaś po jego zdaniu (na ocenę pozytywną) otrzymasz zaświadczenie, z którym to z kolei wrócisz do WKU. Tam powołają Cię do służby w ramach NSR, a stąd już w zasadzie jeden krok do regularnej armii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 18:57, mrosi napisał:

/.../

Dokładnie tak. WKU musi mieć wykaz wolnych stanowisk dla żołnierzy NSR, bo tylko wten
sposób na dzień dzisiejszy można dostać się do wojska. Po skierowaniu do JW gdzie poszukują
ochotników, będziesz musiał zdać egzamin z WF-u, zaś po jego zdaniu (na ocenę pozytywną)
otrzymasz zaświadczenie, z którym to z kolei wrócisz do WKU. Tam powołają Cię do służby
w ramach NSR, a stąd już w zasadzie jeden krok do regularnej armii.

A nie orientujesz się jakie dokładnie są ćwiczenia na egzaminie z WF-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 19:06, Amaros napisał:

A nie orientujesz się jakie dokładnie są ćwiczenia na egzaminie z WF-u?

Zazwyczaj bieg na 3 kilometry, bieg 10 x 10 metrów, drążek i brzuszki.
Mrosi zapomniał jeszcze o testach psychologicznych robionych najpierw w WKU, ale to w sumie pikuś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 19:06, Amaros napisał:

A nie orientujesz się jakie dokładnie są ćwiczenia na egzaminie z WF-u?


Tak jak napisał Jaracz. Uzupełnię to co napisał: na testy kieruje Cię WKU, do najbliższej pracowni psychologicznej. Teoretycznie to pestka, choć znam "ewenementy", które testów nie zaliczyły... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 19:26, mrosi napisał:

> A nie orientujesz się jakie dokładnie są ćwiczenia na egzaminie z WF-u?

Tak jak napisał Jaracz. Uzupełnię to co napisał: na testy kieruje Cię WKU, do najbliższej
pracowni psychologicznej. Teoretycznie to pestka, choć znam "ewenementy", które testów
nie zaliczyły... :)

Łoo 3km biegania ;p no jeśli drążek 10x podciągnięć 20 brzuszków to bd elegancko ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2012 o 19:28, Amaros napisał:

Łoo 3km biegania ;p no jeśli drążek 10x podciągnięć 20 brzuszków to bd elegancko ;D


Dokładniej rzecz ujmując:
Bieg 3000m - na czas;
Bieg wahadłowy 10x10m - na czas;
Podciągnięcia na drążku - ilość;
Skrętoskłony ("brzuszki") - ilość w czasie 2 minut (dla przykładu - jestem w IV grupie wiekowej, czyli 36-40 lat i na ocenę 5 muszę zrobić 55 skrętoskłonów w ciągu 2 minut)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować