Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2007 o 21:34, Luke Shadow napisał:

Pierwsza sprawa. Przypowieści z policzkiem nie rozumiesz. Czy Jezus nadstawiał drugi policzek?

Łyhu(onomatopeja). No i chodzi też o uzasadnione nadstawianie policzka, nie o dawanie dupy jak o to "proszą";].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:34, DarkSarevok napisał:

A ty nie mów mi, że lekarz wymyślił ten idiotyzm "życie poczęte", to jest propaganda kościoła
mająca usprawiedliwić upur trwania przy tej samej oponii.

Niewiedza lub ignorancja. Polecam zapoznać się z np poglądami dr Nathansona.

Dnia 13.11.2007 o 21:34, DarkSarevok napisał:

Pewnie mi wytkniesz, że nie znalazłem
lekarza myślącego tak jak ja, ale wątpie czy ty wyrabiając sobie opinie na tem np. TV dzwonisz
do dziennikarzy różnych stron i ich pytasz co myślą np. o tvn.

Co ma opinia na temat telewizji do aborcji?

Dnia 13.11.2007 o 21:34, DarkSarevok napisał:

Choć byś nie wiem co robił to
i tak niewmówisz mi, że bezmózgi zarodek to jakieś życie poczęte (sorry, że troche chamsko
ale całe popołudnie wam odpowiadam)

Pewnyś? Poszukaj na sobie w internecie filmu rejestrującego ultrasonografem zachowanie, czegoś czego nigdy nie nazwiesz życiem poczętym (kto Ci w zasadzie podsunął ten zwrot?) w czasie dokonywania aborcji. Nie zobaczysz tam krwi, bo to ultrasonograf, film nie jest więc tak drastyczny. Np. "silent scream".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:42, gaax napisał:

> Choć byś nie wiem co robił to
> i tak niewmówisz mi, że bezmózgi zarodek to jakieś życie poczęte (sorry, że troche chamsko

> ale całe popołudnie wam odpowiadam)
Pewnyś? Poszukaj na sobie w internecie filmu rejestrującego ultrasonografem zachowanie, czegoś
czego nigdy nie nazwiesz życiem poczętym (kto Ci w zasadzie podsunął ten zwrot?) w czasie dokonywania
aborcji. Nie ma tam zobaczysz tam krwi, bo to ultrasonograf, film nie jest więc tak drastyczny.
Np. "silent scream".

Aaa widziałem skrobankę naprawdę polecam!<ironia_żeby_internauci_zrozumieli>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2007 o 21:11, BioZ napisał:

Ale nie jest obowiązkowa. Zawsze możesz się wypisać. Z tą różnicą w por. do etyki/łaciny/wdżr
itp. że w domyśle każdy jest na nią zapisany.

>
W większości szkuł jak już pisałem nie ma wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:44, BioZ napisał:

Aaa widziałem skrobankę naprawdę polecam!<ironia_żeby_internauci_zrozumieli>

Nie chodzi mi tu o wywarcie wrażenia - proszę, żeby się zorientował, bo jakbym napisał, że dziecko broni się przed wyjęciem z macicy, to powiedziałby że gadam bzdury. Niech więc zobaczy, bo ewidentnie to jeden z tych, którzy muszą na własne oczy się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2007 o 21:12, Talionis napisał:

Każdego z nas atakuje tak naprawde demon tylko że w współczesnym świecie pojęcie szatana,egzorcysty
itp zostało mocno zachwiane i zatarte. oraz wielu ludzi zostaje zniewolonych(nie opętanych)przez
złego ducha w wiekszym lub mniejszym stopniu. Nie wiem czy wiesz ilu ludzi zgłasza sie do egzorcysty
(niestety na samym końcu najpierw są czarownicy, wróżki itp. co pogorsz sytuacje bo takie praktyki
są ''stworzone'' przez szatana)bardzo dużo tylko się o tym nie mówi

>
Koleś co ty bierzesz? Ja też chce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mein Kampf to nie nicze, tylko jego nędzna interpretacja... Pisze tak bo szybiciej i wygodniej... Znajomość pisma nie polega na tym, ze znajdziesz mi cytaty jakies i myślisz,że kozak jestes. Śmiać mi sie chce... A co przyszło jezusowi z jego dobroci? KRZYŻ... symbol słabości... Wyzwalał swój lud, który i tak wybrał Barabasza... A ja ci mówie, zadbaj o swoją dupe, o rezte się nie martw... Ktoś ci pomoże? Odpłać mu! Ktoś ci przeszkodzi? ZNisz go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:48, Basajew napisał:

A ja ci mówie, zadbaj o swoją dupe, o rezte się nie martw...


Zadbasz o dupę, a jak się jej znudzisz to cię zostawi. I kto tu wyjdzie na frajera, ha?

>Odpłać mu! Ktoś ci przeszkodzi? ZNisz go

Zaczynam się ciebie bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:45, DarkSarevok napisał:


> Ale nie jest obowiązkowa. Zawsze możesz się wypisać. Z tą różnicą w por. do etyki/łaciny/wdżr

> itp. że w domyśle każdy jest na nią zapisany.
>
>
W większości szkuł jak już pisałem nie ma wyboru

Lol! To z tym trzeba coś zrobić, bez jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:48, Basajew napisał:

Mein Kampf to nie nicze, tylko jego nędzna interpretacja... Pisze tak bo szybiciej i wygodniej...
Znajomość pisma nie polega na tym, ze znajdziesz mi cytaty jakies i myślisz,że kozak jestes.
Śmiać mi sie chce... A co przyszło jezusowi z jego dobroci? KRZYŻ... symbol słabości... Wyzwalał
swój lud, który i tak wybrał Barabasza... A ja ci mówie, zadbaj o swoją dupe, o rezte się nie
martw... Ktoś ci pomoże? Odpłać mu! Ktoś ci przeszkodzi? ZNisz go

Łał, super. Krzyż Jezus miał zaplanowany zanim się urodził. I nie symbol słabości, ale cierpienia;]. Cierpienie nie jest tożsame ze słabością, ba, błąd logiczny.
Wyzwalał swój lud, który.. no widzisz. Kurde, nie chce mi się już, dobranoc ziomy.

@Twoja odpowiedź na posta Mogrima - mówiąc dbanie o dupę-laskę chciał zastosować pewnego rodzaju czepnięcie się słówek... jacy domyślni ci basajewowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem coś się tak tych kibiców uczepił, ale z tym, że nie chodzisz do Kościoła to mnie, przyznam szczerze, totalnie zaskoczyłeś (po wypowiedziach wnioskowałem inaczej). Racje w porównaniu do pilki nożnej mozna by ci przyznać wtedy, jeżeli postawiłbyś relgie na równi miejscu z footbal'' em. Realigia jest czymś wywołującym głębsze emocje i dla tego uważam, że nie powinna być finansowana ze wspólnych pieniędzy, tylko przez katolików. Ty tak bronisz tego finsowania koscioła (bo o tym była mowa), a sam nie chodzisz do kościoła, chcesz żeby księż wydwali pieniądze z twoich podatków?l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:15, Hubi Koshi napisał:

> To świadczy o tym, że w ogóle nie masz pojęcia o tym, co to jest religia. Religii się
nie dobiera
> po tym, jak się zachowują jej przedstawiciele, tylko po tym, czy prowadzi do Boga.
"Po owocach ich poznacie" czyż nie ??

"Owoce" Mogrima to jest totalny brak zrozumienia i zamknięcie się w świecie, który nie istnieje, tj. świecie Rydzyka, Jankowskiego i im podobnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:16, conradzik napisał:

Dobra, mamy tutaj osoby wierzące i nie, oraz bardziej i mniej zorientowane w tematyce "około-kościelnej".
Wiadomym jest, że jeżeli otwiera się nowy kościół, to on ot tak sobie nie może zacząć funkcjonować.
Prosiłbym zatem tych "bardziej zorientowanych" o informacje jakie Waszym zdaniem są koszty
samego "poświęcenia" takiego budynku?

Koszt ŚOP idzie w miliony, również z podatków nie-katolików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 22:03, DarkSarevok napisał:

"Owoce" Mogrima to jest totalny brak zrozumienia i zamknięcie się w świecie, który nie istnieje,
tj. świecie Rydzyka, Jankowskiego i im podobnym


Po pierwsze mimo że nie jestem fanem ani ks. Rydzyka ani ks. Jankowskiego, to 10 razy wolę ich niż świnię urbana, na którego się powołujesz. To raz. Dwa: artykułowi, który przytoczyłem, zarzucasz brak obiektywizmu, bo na początku wspomina o katolikach, ale sam powołujesz się na fakty i mity, "nie" urbana - rzeczy skrajnie nieobiektywne. Tu wychodzi twoja hipokryzja i fanatyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:48, Basajew napisał:

Mein Kampf to nie nicze, tylko jego nędzna interpretacja...

A kto tak powiedział? "Tako rzecze Zaratrusta" jest pióra Nietzschego. "Mein Kampf" napisał Adolf Hitler, ktoś wcześniej wspomniał także o tej książce, więc się do niej odwołałem.

Dnia 13.11.2007 o 21:48, Basajew napisał:

Znajomość pisma nie polega na tym, ze znajdziesz mi cytaty jakies i myślisz,że kozak jestes.

Znajomość Pisma zapewne polega na tym, że wygrałeś jakiś tam konkurs teologiczny. Pewnie nie miałeś dużej konkurencji...

Dnia 13.11.2007 o 21:48, Basajew napisał:

Śmiać mi sie chce... A co przyszło jezusowi z jego dobroci? KRZYŻ... symbol słabości... Wyzwalał
swój lud, który i tak wybrał Barabasza... A ja ci mówie, zadbaj o swoją dupe, o rezte się nie
martw... Ktoś ci pomoże? Odpłać mu! Ktoś ci przeszkodzi? ZNisz go

Krzyż, zmartwychwstanie, wniebowzięcie/wniebowstąpienie, zasiadanie po prawicy Boga. A wg muzułmanów powinno pominąć się krzyż. Natomiast co do twojej "filozofii" - jak dostaniesz złą ocenę to ''niszczysz'' nauczyciela? Jak ktoś urazi twoją godność to go zabijasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 22:08, Basajew napisał:

Cierpienie, z którym nie potrafisz sobie poradzić to słabość... faktycznie wyzwolił, haha

Ej sorry, teraz pojechałeś równo, jak "spruces bordering the switchback".
Potrafił sobie poradzić. Był przecież jednocześnie Bogiem. Potrzebujesz cytaty z książki w której oblatanyś?
Zrobił to bo takie było jego zadanie.
Zaiste, żal, jak ktoś tu pisał(Ty?;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować