Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2009 o 21:10, jedenzerocztery napisał:

Znalazłem w internecie film tylko dla odważnych na temat, że płacimy niedobrowolne podatki na kościóół.


Hehehe a pokaż mi teraz dobrowolne podatki. Jak takie znajdziesz to zrewolucjonizujesz system podatkowy. Powodzenia! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 21:22, HumanGhost napisał:

> Znalazłem w internecie film tylko dla odważnych na temat, że płacimy niedobrowolne
podatki na kościóół.

Hehehe a pokaż mi teraz dobrowolne podatki. Jak takie znajdziesz to zrewolucjonizujesz
system podatkowy. Powodzenia! ;]


Masz możliwość oddania 1% Twojego podatku przy rozliczeniach PITu na dobrowolny cel ;)
Nie wiem czy widziałeś film. Pytano w nim ludzi czy ktoś wie o tym, że płacimy przymusowo na kościół. Nikt o tym nie wiedział. Ludzie wiedzieli tylko o tym 1% dobrowolnym. Kobiecie chodzi o to by państwo nie oszukiwało obywateli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten film. Kiedys widziałem podobny. Oba wyróżnia jedna cecha - brak rzetelności. Ręcę opadają jak się tego słucha. Autor tak przeinacza fakty, że nic dziwnego, że co mniej rozgarnięte umysły to łykają.
Zanim zacznie się wyciągać fakty radzę poczytac ordynacje podatkowe i samemu poświęcić chwilkę na sprawdzenie podstaw budżetowych państwa w którym się żyje.

Sam w swojej "reklamie" filmu przeinaczasz fakty. Płacimy na kościół? No weź, bo sie rozpłaczę.

Wybacz, że mój post jest z lekka szorstki w odbiorze, ale ludzka naiwność i głupota nie denerwuje. A tym bardziej wciskanie ciemnoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Moze uprosciłem trochę z tym kościołem, ale przysłuchaj sie temu co stanowi konkordat ze stolica apostoską. Jest to na początku filmu. Wpisuje w google o tej orddynacji i nie wiem co kliknąć. A co z pismem od pani minister?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i? Zawsze to lepiej, jak zostanie te 45% prawdziwych katolików, a nie 90% leserskiego ścierwa, któremu nie chce się tyłka z kanapy ruszyć w niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 12:37, Skywalker560 napisał:

No i? Zawsze to lepiej, jak zostanie te 45% prawdziwych katolików, a nie 90% leserskiego
ścierwa, któremu nie chce się tyłka z kanapy ruszyć w niedzielę.


No i... zgadzam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, moi rodzice nie chodzą do kościoła, ponieważ gdy moja mama chciała ochrzcić mnie i moją siostrę, dostała wykład na temat tego, w jakim grzechu żyje. Ksiądz truł jej przez piętnaście minut, że jest grzesznicą ... (Mój tata rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną w latach 80-tych.) Nie nazwałbym takich ludzi leserskim ścierwem. Prędzej tych zasranych księży. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 07:17, xbit71 napisał:

No cóż, moi rodzice nie chodzą do kościoła, ponieważ gdy moja mama chciała ochrzcić mnie
i moją siostrę, dostała wykład na temat tego, w jakim grzechu żyje. Ksiądz truł jej przez
piętnaście minut, że jest grzesznicą ... (Mój tata rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną
w latach 80-tych.) Nie nazwałbym takich ludzi leserskim ścierwem. Prędzej tych zasranych
księży. ;)

Znam rożnych księży. To(zależy dla kogo) normalni ludzie i i tak sam jak ludzie jedni są okropni ale niektórzy są całkiem fajni. Zależy na jakich się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 07:23, iwaneszek napisał:

Zależy na jakich się trafi.

Zaraz... Każdy ksiądz powinien pełnić swoje obowiązki tak, jak mu nakazano. Takie sytuacje - jak ta przedstawiona w moim poprzednim poście - w ogóle nie powinny mieć miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 07:28, xbit71 napisał:

> Zależy na jakich się trafi.
Zaraz... Każdy ksiądz powinien pełnić swoje obowiązki tak, jak mu nakazano. Takie sytuacje
- jak ta przedstawiona w moim poprzednim poście - w ogóle nie powinny mieć miejsca.

Może i nie powinny ale zdarzają się normalni księża. Niektórzy są nawet wyrozumiali al e znam też takich typu"grzesznicy swoim istnieniem zaburzasz harmonię kościoła" Księża nie są Chrystusami dlatego nie wymagaj od nich za dużo bo i tak ich nie zmienisz.Taka prawda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 07:28, xbit71 napisał:

Zaraz... Każdy ksiądz powinien pełnić swoje obowiązki tak, jak mu nakazano. Takie sytuacje
- jak ta przedstawiona w moim poprzednim poście - w ogóle nie powinny mieć miejsca.


No i je pełni tak jak mu nakazano. Gdyby powiedział, że nie żyje w grzechu - wtedy coś byłoby nie takl. A wypisywanie rzeczy typu "zasrani księża" nie jest dobrym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 08:22, Mogrim napisał:

> Zaraz... Każdy ksiądz powinien pełnić swoje obowiązki tak, jak mu nakazano. Takie
sytuacje
> - jak ta przedstawiona w moim poprzednim poście - w ogóle nie powinny mieć miejsca.


No i je pełni tak jak mu nakazano. Gdyby powiedział, że nie żyje w grzechu - wtedy coś
byłoby nie takl. A wypisywanie rzeczy typu "zasrani księża" nie jest dobrym pomysłem.


Tru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:10, xbit71 napisał:

A żyje? Są szczęśliwi już 24 lata - rzeczywiście, wielki grzech...

A czy to powod do zmartwienia?
Niech sobie koloratki gadaja co chca. Wszyscy ateisci zyja w grzechu za nie przyjmowanie boga do ich dusz (och ach) i jakos nam z tym dobrze.
W religii, w ktorej nawet masturbacja jest grzechem ciezko brac takie cos na serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie to, że są ludzie, którzy uważają tak samo jak ci księża ...
A tak w ogóle, zacząłem dzisiaj z panią od niemieckiego rozmowę na temat wiary. Spytałem (po uprzednim ostrzeżeniu dot. charakteru tego pytania), czy jest katoliczką. Odpowiedziała, że tak. Wtedy powiedziałem jej, co o tym wszystkim sądzę, i - o dziwo! - przyznała mi rację. Nie rozumie, dlaczego księży obejmuje celibat i dlaczego Kościół uważa, że myślenie, iż człowiek pochodzi od małpy, jest bzdurą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:23, xbit71 napisał:

Wkurza mnie to, że są ludzie, którzy uważają tak samo jak ci księża ...


A mnie wkurza, że są ludzie, którzy myślą tak samo jak ty. Pasi?

Dnia 12.03.2009 o 16:23, xbit71 napisał:

A tak w ogóle, zacząłem dzisiaj z panią od niemieckiego rozmowę na temat wiary. Spytałem
(po uprzednim ostrzeżeniu dot. charakteru tego pytania), czy jest katoliczką. Odpowiedziała,
że tak. Wtedy powiedziałem jej, co o tym wszystkim sądzę, i - o dziwo! - przyznała mi
rację. Nie rozumie, dlaczego księży obejmuje celibat i dlaczego Kościół uważa, że myślenie,
iż człowiek pochodzi od małpy, jest bzdurą...


A ja nie rozumiem jednej rzeczy:
1.Czemu tak przeżywają celibat ci, którzy nawet zamiaru księdzem/siostrą zakonną zostać nie mają?
2.Co im to przeszkadza?
3.Masz dowody na to, że człowiek pochodzi od małpy? Przypominam, że do tej pory nie odkryto brakującego ogniwa w ewolucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 07:17, xbit71 napisał:

No cóż, moi rodzice nie chodzą do kościoła, ponieważ gdy moja mama chciała ochrzcić mnie
i moją siostrę, dostała wykład na temat tego, w jakim grzechu żyje. Ksiądz truł jej przez
piętnaście minut, że jest grzesznicą ... (Mój tata rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną
w latach 80-tych.) Nie nazwałbym takich ludzi leserskim ścierwem. Prędzej tych zasranych
księży. ;)


Cóż trochę nie zręczna sytuacja... Ale to trzeba już na prawdę trafić na księdza, który potrafi taką awanturę zrobić u nas też takich księży nie brakuje, ale jakimś cudem można się z nimi dogadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować