Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2009 o 17:00, Skywalker560 napisał:

Ja zaś znam inną taką niezręczną sytuację przy chrzcie, w przypadku której w 100% stoję
po stronie księdza.


Ale o jaką Ci konkretnie chodzi ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:54, Skywalker560 napisał:

A mnie wkurza, że są ludzie, którzy myślą tak samo jak ty. Pasi?

Jeśli obraża się moją mamę, a ja nie mam na to wpływu, to jestem wkurzony. Przykro mi, ale nie pozwolę na to.

Dnia 12.03.2009 o 16:54, Skywalker560 napisał:

A ja nie rozumiem jednej rzeczy:
1.Czemu tak przeżywają celibat ci, którzy nawet zamiaru księdzem/siostrą zakonną zostać
nie mają?

Ponieważ (jak na razie) w dokumentach funkcjonuję jako katolik i chcę, by Kościołem, do którego należę, kierowali księża mający rodziny. Tak by dawać przykład innym ludziom.

Dnia 12.03.2009 o 16:54, Skywalker560 napisał:

2.Co im to przeszkadza?

Celibat został ustanowiony już dawno. Nie było wokół niego żadnej świętej otoczki, którą nadał mu Kościół.

Dnia 12.03.2009 o 16:54, Skywalker560 napisał:

3.Masz dowody na to, że człowiek pochodzi od małpy? Przypominam, że do tej pory nie odkryto
brakującego ogniwa w ewolucji.

Wszystko na to wskazuje. Nie wierzę, że naszymi rodzicami są Ewa i Adam ...
PS Mam nadzieję, że odmienne poglądy nie popsują naszych relacji. To tylko dyskusja. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeszcze moim zdaniem niektórzy księża robią niepotrzebne awantury... Na prawdę potrafią się czepiać wszystkiego ;/ a wiem dobre o czym mówię bo mam z tym praktycznie do czynienia na co dzień ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:03, xbit71 napisał:

Jeśli obraża się moją mamę, a ja nie mam na to wpływu, to jestem wkurzony. Przykro mi,
ale nie pozwolę na to.


Ale sam napisałeś, że nie masz na to wpływu ;). Swoją drogą, wrzucasz wszystkich księży do jednego worka.

Dnia 12.03.2009 o 17:03, xbit71 napisał:

Ponieważ (jak na razie) w dokumentach funkcjonuję jako katolik i chcę, by Kościołem,
do którego należę, kierowali księża mający rodziny. Tak by dawać przykład innym ludziom.


Kościół nie jest koncertem życzeń. A ksiądz z rodziną nie miałby czasu zajmować się Kościołem.

Dnia 12.03.2009 o 17:03, xbit71 napisał:

PS Mam nadzieję, że odmienne poglądy nie popsują naszych relacji. To tylko dyskusja.
;)


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:07, Skywalker560 napisał:

Swoją drogą, wrzucasz wszystkich księży do jednego worka.

Ale co to za Kościół, w którym są księża zupełnie nie nadający się do pełnienia tak ważnej funkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:09, xbit71 napisał:

Ale co to za Kościół, w którym są księża zupełnie nie nadający się do pełnienia tak ważnej
funkcji?


Bo co, skrzyczeli rodziców? I już od razu nieodpowiedni? Co to w ogóle za argumentacja, to tak jakbyś mówił, że jakaś szkoła jest beznadziejna, bo jest tam jeden nauczyciel, którego nie lubisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w każdej grupie społecznej, zawodowej czy jakiejkolwiek innej trafisz na niekompetentne / złe / nieprzystosowane etc etc do "pracy" osoby. Generalizowanie do niczego dobrego nie prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:54, Skywalker560 napisał:

3.Masz dowody na to, że człowiek pochodzi od małpy? Przypominam, że do tej pory nie odkryto
brakującego ogniwa w ewolucji.

Chyba nie wiesz o czym mówisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:08, Skywalker560 napisał:

Akurat nie przybliżę Ci tej sytuacji, bo naprawdę nie ma o czym mówić, to raz, a dwa,
daleki jestem od swego rodzaju ekshibicjonizmu na forum.


No okej rozumiem niektóre sytuacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:10, Skywalker560 napisał:

Bo co, skrzyczeli rodziców?

Gdyby miał za co, to bym się nie czepiał ...
@KŁEJK: Praca a Kościół to co innego. Kościół jest zbyt ważną instytucją, by nie być pewnym co do ludzi, którzy pełnią w nim funkcję księdza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:14, xbit71 napisał:

@KŁEJK: Praca a Kościół to co innego. Kościół jest zbyt ważną instytucją, by nie
być pewnym co do ludzi, którzy pełnią w nim funkcję księdza...

Niby tak, ale nie zauważyłeś tego co napisałem. W każdej grupie trafić możesz na nieodpowiedniego człowieka. I czy mowa jest o księdzu, kierowcy czy nauczycielu ma raczej drugorzędne znaczenie. Człowiek człowiekowi nierówny. Nigdy nikt nie da ci 100 % pewności, że nie trafisz na jakiegoś "czubka". Można te prawdopodobieństwo zmniejszać przez testy kwalifikujące i takie tam, ale jak już mówiłem. Zawsze możesz na kogoś nieodpowiedniego trafić. Co jednak nie powinno oznaczać, że masz skreślać całą grupę przez jednostkowy przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:14, xbit71 napisał:

@KŁEJK: Praca a Kościół to co innego. Kościół jest zbyt ważną instytucją, by nie
być pewnym co do ludzi, którzy pełnią w nim funkcję księdza...


Przesadzasz. Robota jak każda inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kościół powinien coś z tym zrobić. Nie wiem, co ten papież wyprawia, ale niezbyt przejmuje się takimi sprawami.
Z ciekawości spytam: czy Bóg rzeczywiście zabijał homoseksualistów w Starym Testamencie? Proszę o cytat, jeśli takowy istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:22, xbit71 napisał:

Z ciekawości spytam: czy Bóg rzeczywiście zabijał homoseksualistów w Starym Testamencie?
Proszę o cytat, jeśli takowy istnieje.


Nie, chyba nie zabijał. Mówił tylko, że homoseksualistów czeka śmierć - jak mniemam, piekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ludzie w to wierzą? Naprawdę sądzą, że Bóg mógłby potępiać homoseksualistów, którzy - jak każdy - nie odpowiadają za to, jaką orientację seksualną mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:33, KrzysztofMarek napisał:

Nekrofilia i zoofilia to też orientacje seksualne? A pedofilia?

A czy nekrofilia, zoofilia i pedofilia to homoseksualizm? Nie wspominałem o nich, więc czemu mi z tym wyskakujesz? o.O Teraz ty uważasz pedofilię za zboczenie, kiedyś było to całkowicie normalne.
@Skywalker560: Aha, czyli najlepiej będzie, jeśli homoseksualista schowa się gdzieś i będzie wiódł nieszczęśliwe życie, pełne smutku i samotności. O to Bogu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:40, xbit71 napisał:

Teraz ty uważasz pedofilię za zboczenie, kiedyś było to całkowicie normalne.


LOL

Mamy się z tego cieszyć, I presume?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować