Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2007 o 19:19, xczar0 napisał:



> I dlatego Gothic 3 jest gorszy od Gothica 1 i 2.

To jakiś zażarty fan jest... No, oczywiście każdy lubi co ma...

Mam i to i to ale Morrowind mi się niepodobał od samego początku
a Gothic jest dla mnie najlepszą grą dlatego pisze wypowiedzi a nie spamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 13:35, Kradziej napisał:

Ale zaraz, panowie! Fakt - w Morrowindzie już od samego początku mozemy isć gdzie chcemy, a
w Gothicu około 70% świata stoi przed nami otworem już na początku, co jest spowodowane skupieniem
się na FABULE, a nie na kompletnej swobodzie. Pomyślcie - co by było, gdybyscie odrazu po zostaniu
wrzuconym do kolonii przez przypadek doszli do Śniącego, no?

A ze Trolla spotkać w 1 rozdziale nie można, to rzeczywiście kiepski pomysł - po podtrenowaniu
pokonanie go nie powinno być wielkim problemem :D

Beznadziejnie bybyło gdy byśmy od razu trafili do Sniacego
nibyło by sensu grania a tak po przechodzeniu fabuły jest fajnie
zwłaszcza że gra jest podzielona na rozdziały a nie tak jak w Morku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrozum chłopie, są osoby myślące, ja się do nich zaliczam, więc zręcznościowe elementy w grach cRPG mnie zbytnio nie przyciągają, a dla osób, które nie lubią w/w elementów zręcznościowych, walka w Morrowindzie jest lepsza, uff. Naucz się analizować wypowiedzi innych, bo inaczej, rozmowa z Tobą, nie będzie miała sensu ( i tak już nie ma, bo tylko się powtarzasz, w dodatku nie argumentujesz, a jeżeli już, to argument typu, teren jest skalisty, mnie po prostu dobił, ile nad tym myślałeś ? ).
"I zadania sie ciagle powtarzają", hm, nie wiem jak to skomentować, ja, gram w Morrowinda od kilku lat, jakoś nigdy nie natrafiłem na taki sam quest, chyba jesteś potężniejszy od samego Boga, skoro znalazłeś takiego questa, pomimo tego, iż nie przeszedłeś głównego wątku ( sam tak napisałeś wyżej, nie umiałeś znaleźć głównych questów xD ).
A teraz coś nowego, nie wiem, czy spostrzegłeś coś takiego, jak ja, mianowicie, w Morrowindzie możemy dotrzeć gdzie chcemy, nie mamy niewidzialnych ścian, gdy ujrzymy w oddali góry, po pewnym czasie, będą coraz bliżej, bliżej, bliżej...Aż będziemy mogli pomachać całemu światu ze szczytu tejże góry. W Gothicu natykamy się na "nieprzebyte gąszcza ", oraz niewidzialne ściany, uniemożliwiające nam, dokładnie spenetrowanie i tak małego świata.
"A świat w Morku jest do kitu ponieważ teren jest zbyt skalisty", no tak, nie wiem czy wiesz, ale całe Khorinis, i Górnicza Dolina, znajduje się w Kotlinie, przynajmniej to drugie, natomiast samo Khorinis, jest otoczone niejednym pasmem górskim.
PS: Nie wypowiadaj się w tym temacie, ponieważ widać, że nie poznałeś wystarczająco mechanizmu oraz świata w Morrowindzie, gdyż zdanie, że ( tu cytuję ) świat jest zbyt skalisty, oznacza wyłącznie to, iż nie byłeś na Pastwiskach. Dziękuję wszystkim tym, którzy doczytali tą wypowiedz do końca, było trudno, nie wątpię, dlatego śmiałkom składam gratulację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal jestem za Morrowindem bo znalazłem w Gothicu II wiele błędów
(np. mogę przechodzić przez ściany i kraty, właściciele domów widzą mnie przez ściany
jeszcze taki mały błąd jak gadam z niekturymi osobami to dialogi się wyświetlają
ale postaci nie mówia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 20:15, Probos napisał:

ciach


Z tymi powtarzająćymi zdaniami chodziło mu chyba ot, że często trzeba np. przynieś coś z punktu A do B itp.
Co do walki preferuje szybkośc Gothica. Co do świata, no z tym skalistym to nieżle walną. Ale powiem jedno pusty to on jest. Z tym docieraniem jest ono troche nużące(pusty świat i prędkość, poruszania się). Ale jedni wolą to, a inni tamto...ja wolę to(czyt. Gothic);).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2007 o 18:53, Ecko09 napisał:


Ale w G3 nie ma już rozdziałów. Można robić co się chce i kiedy chce. Nie ma ŻADNYCH ograniczeń.

za to mamy brak klimatu i pełno bugów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 21:47, Pediator napisał:

za to mamy brak klimatu i pełno bugów ;)


Klimat w G3 jest :P Bugi są w każdej części Gothica :P Ale Gothic 3 choć gra naprawdę dobra to już nie to samo co jedynka i dwójka. A o Oblivionie to nawet nie mówię, bo nie grałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 22:13, tykus napisał:

> za to mamy brak klimatu i pełno bugów ;)

Klimat w G3 jest :P Bugi są w każdej części Gothica :P Ale Gothic 3 choć gra naprawdę dobra
to już nie to samo co jedynka i dwójka. A o Oblivionie to nawet nie mówię, bo nie grałem :P

nie grałem w g3 i raczej nie zagram mimo iż dostał 9 i znak jakości w pewnym piśmie o grach ;) . nie mam zamiaru grać w niedorobioną grę i w dodatku piranie olały sprawę po porządnego patcha nie widać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 22:46, Pediator napisał:

nie grałem w g3 i raczej nie zagram mimo iż dostał 9 i znak jakości w pewnym piśmie o grach
;) . nie mam zamiaru grać w niedorobioną grę i w dodatku piranie olały sprawę po porządnego
patcha nie widać .

Powoli brak dbałości o obsługę techniczną wydanej gry, robi się spcjalnością Piranii.Pamiętam ile było zamieszania jeszcze na starym forum po premierze Nocy Kruka , a stare błędy istnieją do dziś i wydawca nic sobie z tego nie robi.Gothic 3 ma jeszcze więcej niedociągnięć , ale zgodnie z niechlubną tradycją , nikt tego nie poprawia.Co prawda grać się da , ale szczególnie postać walcząca w zwarciu bardzo dużo traci z powodu błędów.Ciągłe zaślizgnięcia z pochyłych powierzchni , grzęźnięcie w kamieniach i inne podobne utrapienia potrafią nieraz napsuć krwi.Jakiś megapatch jest bardzo potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2007 o 22:57, KrzychW napisał:

Powoli brak dbałości o obsługę techniczną wydanej gry, robi się spcjalnością Piranii.Pamiętam
ile było zamieszania jeszcze na starym forum po premierze Nocy Kruka , a stare błędy istnieją
do dziś i wydawca nic sobie z tego nie robi.Gothic 3 ma jeszcze więcej niedociągnięć , ale
zgodnie z niechlubną tradycją , nikt tego nie poprawia.Co prawda grać się da , ale szczególnie
postać walcząca w zwarciu bardzo dużo traci z powodu błędów.Ciągłe zaślizgnięcia z pochyłych
powierzchni , grzęźnięcie w kamieniach i inne podobne utrapienia potrafią nieraz napsuć krwi.Jakiś
megapatch jest bardzo potrzebny.

było by miło gdyby ci co robią wiedźmina zajęli sie patchem do gothic''a3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 22:46, Pediator napisał:

nie grałem w g3 i raczej nie zagram mimo iż dostał 9 i znak jakości w pewnym piśmie o grach
;) . nie mam zamiaru grać w niedorobioną grę i w dodatku piranie olały sprawę po porządnego
patcha nie widać .


No dostał, dostał i ja się z tym zgadzam;) Ale patch by się przydał, może coś kombinują i dlatego tak długo to trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że przyszedłeś z odsieczą, bo rozmowa z tamtym gościem, wykańczała mnie psychicznie xD.
A więc co do powtarzających się zadań, to naprawdę, rzadko spotykamy podobne do siebie, tak szczerze, to musielibyście mnie nakierować na podobne, bo sam takich dwóch nie umiem znaleźć. Świat w Morku nie jest taki pusty, mamy jaskinie, grobowce, ruiny, dużo wiosek, lecz jeżeli mówisz o terenach niezasiedlonych, to masz rację, lecz można to łatwo wytłumaczyć, po prostu cywilizacja tam jeszcze nie dotarła xD. Teraz natomiast przyznam Ci rację, przemieszczanie się ( mowa o chodzeniu ), rzeczywiście denerwuje, tak samo jak szukanie jakiegoś grobowca, mając tylko za pomoc wskazówki, zmusza to do użycia głowy :). Tak jak ty wolisz Gothica, ja wolę Morrowinda ;) Od wczoraj znów zacząłem grać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 10:24, Probos napisał:

Dzięki, że przyszedłeś z odsieczą, bo rozmowa z tamtym gościem, wykańczała mnie psychicznie
xD.
A więc co do powtarzających się zadań, to naprawdę, rzadko spotykamy podobne do siebie, tak
szczerze, to musielibyście mnie nakierować na podobne, bo sam takich dwóch nie umiem znaleźć.
Świat w Morku nie jest taki pusty, mamy jaskinie, grobowce, ruiny, dużo wiosek, lecz jeżeli
mówisz o terenach niezasiedlonych, to masz rację, lecz można to łatwo wytłumaczyć, po prostu
cywilizacja tam jeszcze nie dotarła xD. Teraz natomiast przyznam Ci rację, przemieszczanie
się ( mowa o chodzeniu ), rzeczywiście denerwuje, tak samo jak szukanie jakiegoś grobowca,
mając tylko za pomoc wskazówki, zmusza to do użycia głowy :). Tak jak ty wolisz Gothica, ja
wolę Morrowinda ;) Od wczoraj znów zacząłem grać xD

Masz rację,porównójcie Morrowinda i Gothica pod każym względem oprócz walki bo w morku jest denna a w gothicu bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny...Zrozum, wszystko zależy od tego, co kto lubi, mnie nie podobają się zbytnio zręcznościowe aspekty walki w Gothicu, dlatego upodobałem sobie Morrowinda
PS: Na przyszłość argumentuj swoje wypowiedzi, bo inaczej nie będę odpowiadał na twoje posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 10:44, Probos napisał:

Kolejny...Zrozum, wszystko zależy od tego, co kto lubi, mnie nie podobają się zbytnio zręcznościowe
aspekty walki w Gothicu, dlatego upodobałem sobie Morrowinda
PS: Na przyszłość argumentuj swoje wypowiedzi, bo inaczej nie będę odpowiadał na twoje posty.

Nie każdy chce słuchac twoich odpowiedzi. I możesz porównywac inne rzeczy Morka do Gothica
ale nie że w Morku jest lepsze posługiwanie się bronią. Człowieku w Morku posługiwanie bronią jest
beznadziejne. Morrowind też jest w niektórych rzeczach lepszy od Gothica. A niepisz że jeden woli
to a drugi to bo jeden woli Gothica a drugi woli pograc w Mario. A wiadomo że Gothic jest lepszy więc ty
piszesz tak jak na tym przykładzie o tym posługiwaniu sie bronią.Wszyscy nawet fania Morka
zgodzą się że tryb walki jest lepszy w Gothicu ale ty nie umiesz się do tego przyznac.
PS. Nie pouczaj wszystkich bo nie masz aż takiej wysokiej rangi masz tylko brygadziste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zapomniałeś dodać, że Gothic pozbawiony jest "szwów", przeciwnie do Morrowinda. Ale przecież o tym nie mówią zagorzali fani Morka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie nie czytają, najlepiej, to niech się nie wypowiadają, jak nie chcą, mnie to nie obchodzi. To, że w Morrowindzie według ciebie, posługiwanie się bronią jest złe, mnie to nie interesuje, ja wolę z Morrowinda, koniec basta, jest to kwestia gustu, więc nie możesz stwierdzić, że jest lepsze. A to zdanie "A niepisz że jeden woli
to a drugi to bo jeden woli Gothica a drugi woli pograc w Mario." zaprzecza samo sobie, przemyśl to co napisałeś, bo szczerze, to ja tego nie rozumiem."A wiadomo że Gothic jest lepszy więc ty
piszesz tak jak na tym przykładzie o tym posługiwaniu sie bronią."-kolejne idiotyczne zdanie, które nie ma sensu, naucz się lepiej składni j.polskiego. "Wszyscy nawet fania Morka
zgodzą się że tryb walki jest lepszy w Gothicu ale ty nie umiesz się do tego przyznac." Tak jak napisałem wyżej, jest to kwestia gustu, chyba, że nie wiesz co to oznacza.
"PS. Nie pouczaj wszystkich bo nie masz aż takiej wysokiej rangi masz tylko brygadziste"-ranga nie ma tu nic do rzeczy, swoją drogą, miałem kiedyś Delegata, a na forum jestem prawie od roku, więc co jak co, ale znam na tym forum dużo więcej użytkowników od ciebie, kilku osobiście.
milten6--->możesz rozwinąć swą wypowiedż ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jestem fanem jakiejś gry to i tak jakoś widzę wady i co ? Grałem w Gothica (jestem jego fanem) i niekiedy mi przeskadzały bugi grałem w Morka (jestem fanem o.0) i też mi tam co nieco przeszkadzło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować