Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Teraz pomyśleć o ekwipunku morrowind bardziej jest realistyczny siłę nabijami dzięki lvl po odpoczynku w bezpiecznym miejscu :] Kiedyś zaatakowano mnie... Lecz gothic ma nieograniczony "plecak"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 18:21, Misiekolxp001 napisał:

Nie jestem na bieżąco ale jeśli by wyszedł nowy morrowind z lepszą grafiką nie pogardziłbym
nim :]
Wiesz może czy będzie nowa część bo niestety na bieżąco nie jestem :/


Niedawno wyszedł mały dodatek do Obka, w maju lub czerwcu będzie następny, już dużo większy... a kolejnej części nie bedzie w najbliższej przyszłości. U Bethesdy na pierwszym miejscu stoi teraz bodajże nowy Fallout :)
Co do Morka z lepszą grafiką... moim skrytym marzeniem jest gra z morrowindowym bogactwem świata(przedmioty, gildie itp.), oblivionową grafiką i jakością zadań... i jeszcze wielkością świata dorównującą tym dwóm grom razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w dalekiej przyszłości wyszło by takie arcydzieło lecz do tamtego czasu byłaby lepsza grafika kosztem starszych posiadaczy sprzętu gdyż by za bardzo nie pograli... Takie połączenie to istny absurt lecz też zachęta do stworzenia takiej a nie innej gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W morrowindzie świat jest ogromny - w gothicach 1 i 2 on nie dorównuje do morka,
W morrowindzie jest ta większa samowolka - w gothicu jest troche ograniczeń
W morrowindzie npc kręcą się w kółko (wracam to tego samego co kiedyś) - w gothicu coś robią
W morrowindzie rozwój umiejętności jest taki hmm jak by to powiedzieś trudny, dziwny - w gothicu banalny (dla mnie to plu) i zrozumiały jak pisał wczesniej Misiekolxp001

Jeszcze raz proszę mnie zrozumieć ja tylko wyrażam swoje poglądy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale my tutaj nie porównujemy Gothica III, tylko co najwyżej Noc Kruka. Zresztą, jeżeli stawiasz na banalność, oznacza to, że myślenie jest twoją słabą stroną, w dodatku jak można uznać system z Morrowinda za trudny ? Ja w klasie III podstawówki, pojąłem go w kilka minut.
PS: Pisz dłuższe wypowiedzi, oraz argumentuj je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 20:09, Cesarro napisał:

Myślenie to tylko w RTS. W erpegach wolę tu nacisnąc na plus i tam i już mam rozdane i rozwinięte
pkt.


Więc jaki problem? W Morrowindzie dajesz przy awansie tylko trzy "plusy", niczym innym się nie musisz przejmować, bo można powiedzieć, że postać dostosowuje się do Twojego stylu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta ale tam tego wszystkiego jest jakieś opisy i Bóg wie co...a tak to tu masz np. nauczyciela od strzelania z łuku...rozmawiasz i już masz +5 do strzelania z łuku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w dodatku jak można uznać system

Dnia 03.04.2007 o 20:07, Probos napisał:

z Morrowinda za trudny ? Ja w klasie III podstawówki, pojąłem go w kilka minut.


Wszystko zależy od tego , czego oczekujemy od gry.Jeżeli nie muszę choć troszkę pomyśleć , a całe moje zajęcie ma polegać na nie wymagającym siekaniu , to ja za taki tytuł dziękuję.Moim zdaniem większość gier jest za łatwa , za prosta i nie wymaga ruszenia głową.Niestety ta tendencja raczej się umacnia i coraz częściej twórcy raczą nas standartową sieczką z zaawansowaną grafiką.
Wracając do trudności Morka.Nie zabijając nawet jednego wroga , można w tej grze zostać niepokonanym herosem z milionem złota w kieszeni.Wystarczy się zastanowić i znaleźć sposób.Jeden z wielu zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 19:17, Cesarro napisał:

W morrowindzie świat jest ogromny - w gothicach 1 i 2 on nie dorównuje do morka,
W morrowindzie jest ta większa samowolka - w gothicu jest troche ograniczeń
W morrowindzie npc kręcą się w kółko (wracam to tego samego co kiedyś) - w gothicu coś robią
W morrowindzie rozwój umiejętności jest taki hmm jak by to powiedzieś trudny, dziwny - w gothicu
banalny (dla mnie to plu) i zrozumiały jak pisał wczesniej Misiekolxp001

Jeszcze raz proszę mnie zrozumieć ja tylko wyrażam swoje poglądy ;)


No zgadzam się w 90%.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 20:14, Cesarro napisał:

Ta ale tam tego wszystkiego jest jakieś opisy i Bóg wie co...a tak to tu masz np. nauczyciela
od strzelania z łuku...rozmawiasz i już masz +5 do strzelania z łuku...


A w Morku strzelasz z łuku i z czasem lepiej strzelasz z łuku, ot co, i nie musisz wcale czytać opisu, czyli jeszcze latwiej niż w Gothicu. A punkciki to tylko do cech podstawowych, a chyba każdy wie do czego jest siła? A jak nie wie, to kilka linijek tekstu nie zaszkodzi :) System rozwoju postaci jest w Morku prosty, a zarazem dobrze przemyślany i nie jakiś zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem do czego siła jest...no ale żeby niebyło że jestem zwolennikem Gotyka a przeciwnikiem Morka to powiem że to i to jest świetną produkcją
:) Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 20:19, Mroczny Rev napisał:

A w Morku strzelasz z łuku i z czasem lepiej strzelasz z łuku, ot co, i nie musisz wcale czytać
opisu, czyli jeszcze latwiej niż w Gothicu. A punkciki to tylko do cech podstawowych, a chyba
każdy wie do czego jest siła? A jak nie wie, to kilka linijek tekstu nie zaszkodzi :) System
rozwoju postaci jest w Morku prosty, a zarazem dobrze przemyślany i nie jakiś zbędny.


Fakt, ale masz wiele umiejętności i wiele z nich związanych jest sztywno ze światem(np. znaki zodiaku itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 20:19, Mroczny Rev napisał:

> Ta ale tam tego wszystkiego jest jakieś opisy i Bóg wie co...a tak to tu masz np. nauczyciela

> od strzelania z łuku...rozmawiasz i już masz +5 do strzelania z łuku...

A w Morku strzelasz z łuku i z czasem lepiej strzelasz z łuku, ot co, i nie musisz wcale czytać
opisu, czyli jeszcze latwiej niż w Gothicu. A punkciki to tylko do cech podstawowych, a chyba
każdy wie do czego jest siła? A jak nie wie, to kilka linijek tekstu nie zaszkodzi :) System
rozwoju postaci jest w Morku prosty, a zarazem dobrze przemyślany i nie jakiś zbędny.


Ja tak tylko powiem, że podoba mi się strzelanie w Morrowindzie z łuków, kusz.
Staniesz twarzą w twarz z gościem, wycelujesz w niego, i możesz nie trafić :D
A plusy do strzelania z łuku powoduja zadawanie wiekszych obrażeń + wiekszą celność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 20:22, stanlee napisał:

Fakt, ale masz wiele umiejętności i wiele z nich związanych jest sztywno ze światem(np. znaki
zodiaku itp.)



To to może być, tu pokazuje że ten człowiek jest człowiekiem że się urodził...a tam to tylko poprostu się urodziłeś ale nie masz przeszłości...a tu np. możesz wybrać znak zodiaku wojownik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 20:26, Cesarro napisał:

ciach


No prawda, ale dla niektórych jest to zbędne, ja np. lubie sie zanurzyć w świat gry. Ale mój kumpel nienawidzi morka własnie za tą szczegółowość...a w gothicu też mozna zbadać przeszłość świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować