Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2007 o 16:59, zbigniew.1 napisał:

Zgadzam się w zupełnosci. Morrek jest po prostu liniowy. To największy argument. W Ghoticu
są ciekawe zadania a w morrowindzie? Lipa

tjw. jakie ciekawe zadania????? grałeś kiedyś w morrowinda? jedna wioska to więcej zadań niż cały gothic 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:05, Gul4sH napisał:

> Zgadzam się w zupełnosci. Morrek jest po prostu liniowy. To największy argument. W Ghoticu

> są ciekawe zadania a w morrowindzie? Lipa
tjw. jakie ciekawe zadania????? grałeś kiedyś w morrowinda? jedna wioska to więcej zadań niż
cały gothic 1


Masz rację. W jednym małym miasteczku na początku gry (morrowind) jest kilka zadań. Znaleść morderce komornika , odnaleść pierścień itd. W morrowindzie również pisze jak kto cię szanuje (lubi) np: Jak ktos cię słabo lubi niewyjaśni ci wszystkich tajemnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2007 o 16:59, Domon napisał:


Jak morrowind jest liniowy to w gothicu jak z kimś gadasz to ciągle te same zdania on i Ty
mówisz. Morrowind RZĄDZI!

rozmowa w twoim morrku to jak czytanie książki i tyle a nie rozmowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:10, Pediator napisał:


>
> Jak morrowind jest liniowy to w gothicu jak z kimś gadasz to ciągle te same zdania on
i Ty
> mówisz. Morrowind RZĄDZI!
>
rozmowa w twoim morrku to jak czytanie książki i tyle a nie rozmowa



JAKIE CZYTANIE KSIĄŻKI?!!?!? Możesz normalnie rozmawiać z ludzmi i to na różnetematy , a nie jak w gothicu.
W morrowindzie też sią KSIĄŻKI i to bardzo fajne. NP: Przewodnik po wyspie z opisem. A w gothicu gdzie znajdziesz mapę z opisem , gdzie!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:09, Domon napisał:

Masz rację. W jednym małym miasteczku na początku gry (morrowind) jest kilka zadań. Znaleść
morderce komornika , odnaleść pierścień itd. W morrowindzie również pisze jak kto cię szanuje
(lubi) np: Jak ktos cię słabo lubi niewyjaśni ci wszystkich tajemnic.

a w got. albo od razu jak się pojawisz wszyscy Ci pomagają (zioomy), albo od razu przeszkadzają. Nie ma nikogo po środku, no może ludków podobnych do siebie bez imion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2007 o 17:03, Gul4sH napisał:

nieodpisywanie, bo co? bo nie ma żadnych argumentów?, jak coś to spokojny jestem, a gothica
też lubię, może nie tak bardzo jak tES, ale jednak....

to było dawno temu nie wiem czy ktoś już pamięta . musiałem pisać BARDZO długie posty argumentujące moją postawę i nie chcę tego powtarzać bo wyszukiwarka przecież jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



No właśnie. W gothicu niewszyscy mają imiona!!!! NP: pisze robotnik , ale jaki robotnik , co on się nienazywa?!
A w morrowindzie wszyscy mają imiona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



A nie pomyślałeś, że oto chodzi w cRPG''ach ? Długie rozmowy genialne wątki to jest cały urok tych gier.A co do twojego posta o linniowości Morrowinda to chyba coś ci się w głowie pomieszało. Morrowind jest uznawany za najbardziej nie linniową grę na świecie. A questy ? To co wymieniłeś znajdź rośliny, zabij potwora i bandytów itp. To jest większość questów Gothica, owszem zdarzały się one w Morrowindzie, ale nie w takiej ilości jak w Gothicu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:15, Domon napisał:



No właśnie. W gothicu niewszyscy mają imiona!!!! NP: pisze robotnik , ale jaki robotnik , co
on się nienazywa?!
A w morrowindzie wszyscy mają imiona!

to że ktoś ma imię jakoś nie uatrakcyjnia mi rozgrywki jeżeli tylko stoi i nie śpi nawet .
a robotnik to robotnik nikt ważny i dlatego imienia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nigdy nie grałeś w Morka i śmiesz się krytycznie wypowiadać na jego temat;p masz zerowe informacje o tej grze a wymądrzasz się jak mało kto;*

Dnia 26.03.2007 o 16:53, Pediator napisał:

p.s. tak gry które są liniowe pisze bez pełnego tytułu i z małej litery xD

Ty na wet nie wiesz ci piszesz. Jeśli jest jak mówisz...Gothic = kaszanka/
Lansujesz się w każdym temacie jak małe dziecko(i podobnie się wypowiadasz;*) z powodu moda do pierwszej części gothic/ Ja nigdy nie grałem w jedynkę i nie zamierzam...system walki, jak i poruszanie się dobiło mnie/ zaś Morek...
Temat powinien bardziej dotyczyć gothic 2;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:15, Domon napisał:

No właśnie. W gothicu niewszyscy mają imiona!!!! NP: pisze robotnik , ale jaki robotnik , co
on się nienazywa?!
A w morrowindzie wszyscy mają imiona!

Jak na grę liniową to coś dużo tam szczegółów, no nie :D, to po prosyu buduje klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:16, Saref napisał:



A nie pomyślałeś, że oto chodzi w cRPG''ach ? Długie rozmowy genialne wątki to jest cały urok
tych gier.A co do twojego posta o linniowości Morrowinda to chyba coś ci się w głowie pomieszało.
Morrowind jest uznawany za najbardziej nie linniową grę na świecie. A questy ? To co wymieniłeś
znajdź rośliny, zabij potwora i bandytów itp. To jest większość questów Gothica, owszem zdarzały
się one w Morrowindzie, ale nie w takiej ilości jak w Gothicu.

śmiech> chłopie jeżeli ja kilka razy trafiałem na takie same misje (o tym samym schemacie) .
zwała z morka mały lvl kupa kasy dziwne trochę.......
w gothic''u są takie questy ale w ciekawej oprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:15, Domon napisał:



No właśnie. W gothicu niewszyscy mają imiona!!!! NP: pisze robotnik , ale jaki robotnik , co
on się nienazywa?!
A w morrowindzie wszyscy mają imiona!



to co ze w morku maja wszyscy inne imiona jak kazdy gada to samo haha

Saref - gdzie w morrowindzie masz rozmowy??? tam tylko sluchasz monologów LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:19, Word up napisał:

Sam nigdy nie grałeś w Morka i śmiesz się krytycznie wypowiadać na jego temat;p masz zerowe
informacje o tej grze a wymądrzasz się jak mało kto;*

nie grałem w morrka? no nie tera mnie rozśmieszyłeś.
znajdź może moje stare posty co pisałem a nie mnie krytykuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:23, Be-Yacz napisał:

>
>
> No właśnie. W gothicu niewszyscy mają imiona!!!! NP: pisze robotnik , ale jaki robotnik
, co
> on się nienazywa?!
> A w morrowindzie wszyscy mają imiona!


to co ze w morku maja wszyscy inne imiona jak kazdy gada to samo haha

Saref - gdzie w morrowindzie masz rozmowy??? tam tylko sluchasz monologów LOL

brawo, brawo! rozmowa jak czytanie książki xD....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:21, Pediator napisał:

śmiech> chłopie jeżeli ja kilka razy trafiałem na takie same misje (o tym samym schemacie) .
zwała z morka mały lvl kupa kasy dziwne trochę.......
w gothic''u są takie questy ale w ciekawej oprawie


A w Gothicu nigdy nie trafiłeś na takie same misje? Zabij smoka x4, właściwie 5, zabij kogoś, żeby przynieść coś, zbierz jakieś tam rzeczy.

Do Be-Yacz

Postacie, które są ważniejsze dla fabuły mówią co innego, a to, że zwykłe osoby mają takie same tematy rozmowy to problem? Spójrz na Gothica, gdzie mamy Obywateli, Farmerów, Kopaczy itp. przecież oni też mówią to samo.

Do Pediatora raz jeszcze

Wolisz słuchać przykrótkich dialogów, niż wysilić się i troche poczytać? Co z tego, że rozmowa wygląda tak jak wygląda, ważne że jest rozwinieta i wiele wnosi, a o to w cRPG chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No dobrze wyraziłeś swoją opinnie na temat questów, ale jak powiedziałem o dialogach to uznałeś, że mojego argumentu nie przebijesz a z linniowością to samo. No, ale 3/4 questów w Gothicku to zbieranie,zabijanie potworów itp. A 1/4 to większość to wątek główny. A w Morrowindzie to te qesty są w gorszej oprawie bo questów pocbocznych było tyle by tak dużej wagi nie przywiązywać do questów takiego typu, bo jak można urozmaicić zbieranie roślin ?? Kasy w Morrowindzie jest dużo bo wszystko jest drogie (chyba logiczne ?). W Morrowindzie genialnie rozwinięty wątek główny. W Gothicku jest banalny. Coś złego się dzieje więc trzeba uratować świat. W Morrowindzie wprawdzie jest tak samo, ale jak się wgłębimy w fabułę to genialny zwroty akcji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować