Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2007 o 17:34, Pediator napisał:

wiele osób chciało by pograć w Takiego mix''a Gier Got + Mor nawet mogłoby być fajne xD

No ale niejest :) Trzeba się cieszyć tym co jest (Gothic 1 i 2 oraz Morek) No ale wyobraź sobie jak by wyglądała fabuła Gothic + fabuła Morrowinda. Wg. mnie głupio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2007 o 17:30, Mroczny Rev napisał:

A w Gothicu nigdy nie trafiłeś na takie same misje? Zabij smoka x4, właściwie 5, zabij kogoś,

eh no więc tak po pierwsze zabij smoka x 6 bo drugie zabicie kogoś hmm no nie wiem . a co z oczyszczaniem np kapliczek innos''a lub raport o rudzie . każdy quest w Gothic''u MI sie podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:37, Cesarro napisał:

> wiele osób chciało by pograć w Takiego mix''a Gier Got + Mor nawet mogłoby być fajne xD

No ale niejest :) Trzeba się cieszyć tym co jest (Gothic 1 i 2 oraz Morek) No ale wyobraź
sobie jak by wyglądała fabuła Gothic + fabuła Morrowinda. Wg. mnie głupio :)

w sumie tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:38, Pediator napisał:

eh no więc tak po pierwsze zabij smoka x 6 bo drugie zabicie kogoś hmm no nie wiem . a co z
oczyszczaniem np kapliczek innos''a lub raport o rudzie . każdy quest w Gothic''u MI sie podobał.


To czy komuś się podobał quest, czy nie, to sprawa indywidualna i o tym nie ma sensu dyskutować. Faktem jest natomiast to, że zadania i w Gothicu, i w Morrowindzie się powtarzają, bo niemożliwe jest zrobienie kilkuset różniących sie questów. Podajesz mi konkretne questy i co z tego? Ja też mogę podać kilkadziesiąt różniących się zadań z Morrowinda, więc zarzut, że sie powtarzają jest zwyczajnie głupi.

Do Cesarro

Już zostało wyjaśnione wcześniej, że "realistyczne" zachowania postaci z Gothica, nie są bardziej realistyczne niż te z Morrowinda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2007 o 17:50, Mroczny Rev napisał:


Już zostało wyjaśnione wcześniej, że "realistyczne" zachowania postaci z Gothica, nie są bardziej
realistyczne niż te z Morrowinda.

od sprawy technicznej może i nie(wiadomo tzw rutyna)ale od strony postrzegania to już tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tu ię wypowiadałem, ale postanowiłem coś jeszcze dopowiedzieć, bo teraz bardziej obeznany jestem ;)

Gothic 1 ma genialną, oryginalną fabułę. Nie jesteśmy pępkiem świata ani go nie ratujemy, trzeba po prostu uciec z tego wielkiego nietypowego więzienia, jakim jest Kolonia. Co prawda więźniowie byli przyjaźnie nastawieni, co trochę psuło klimat, ale ogólnie całość daje radę. W G2 jest już pod tym względem gorzej, bo fabuła za bardzo zbliżyła się w stronę heroic fantasy. Musimy uratować Khorinis, "Ratunku, smoki nam zagrażają, o szlachetny wędrowcze, wybaw nas". Ale całość i tak daje radę, bo nie jest łatwo osiągnąć cel, jesteśmy nikim, tylko niektórzy nas znają. No i G3 - kiepska fabuła, w sumie nie zwraca się na nią za bardzo uwagi. Totalna porażka, choć na początku mnie wciągło.

A teraz Morrowind - gra fatalnie serwuje nam fabułę. Jesteśmy wybawionym więźniem, musimy spotakć się z jednym gościem w Balmorze. Dobra, trafiamy tam, coś tam se pogada i każe nam zdobyć względy u pewnego gościa. Totalny bezsens, dziecko w piaskownicy lepiej by wymyśliło.

Ale Morrowind ma plusa w moddingu - bardzo łatwe narzędzia, no i można zdziałać naprawdę wiele. Nie wiem, ile może silnik Morka, ale ograniczenie do 50 NPC w Gothicu wqrza, przez to nie można zrobić moda z naprawdę dużymi walkami, przez co nie powstał mod do Gothica Władca Pierścieni. Choć z drugiej strony do Gothica wyszły wspaniałe mody, jednak narzędzie odpowiednie to tylko dodatek, najważniejsze są umiejętności ;)

Ale Gothic ma plusa w zagospodarowaniu świata i w walce. W Morku świat duży, ale zaprojektowany kiepsko, zwiadzanie świata nudzi. No i walka w Morku jest paskudnie ograniczona.

To tyle ode mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:50, Mroczny Rev napisał:

> eh no więc tak po pierwsze zabij smoka x 6 bo drugie zabicie kogoś hmm no nie wiem . a
co z
> oczyszczaniem np kapliczek innos''a lub raport o rudzie . każdy quest w Gothic''u MI sie
podobał.

To czy komuś się podobał quest, czy nie, to sprawa indywidualna i o tym nie ma sensu dyskutować.
Faktem jest natomiast to, że zadania i w Gothicu, i w Morrowindzie się powtarzają, bo niemożliwe
jest zrobienie kilkuset różniących sie questów. Podajesz mi konkretne questy i co z tego? Ja
też mogę podać kilkadziesiąt różniących się zadań z Morrowinda, więc zarzut, że sie powtarzają
jest zwyczajnie głupi.

Do Cesarro

Już zostało wyjaśnione wcześniej, że "realistyczne" zachowania postaci z Gothica, nie są bardziej
realistyczne niż te z Morrowinda.



hah ale pleciesz. po pierwsze to czy questy sa roznorodne czy nie to nie jest sprawa indiwidualna. to samo fani morka gadaja o fabule i rozmowach. wszystkie braki spychacie na sprawy indywidualne. nie bede sie wypowiadal co ma bardziej zroznicowane questy ale chodzi o fakt ze to nie jest sprawa indywidualna. najwieksza zaleta gothica w porownaniu do morka sa swietne, ciekawe dialogi w ktorych mozna uczesniczyc. a nie sztuczne uniwersyteckie wyklady jakie wydzimy w morku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 17:53, Pediator napisał:

od sprawy technicznej może i nie(wiadomo tzw rutyna)ale od strony postrzegania to już tak....

zależy czyjego no nie ?? ciekawe co postrzegasz?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pozatym nie oszukujmy sie wole jak ktos caly dzien sobie smarzy cos, baka faje, albo cos przybija niz wszyscy stoja w miejscu hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 18:02, Gul4sH napisał:

> od sprawy technicznej może i nie(wiadomo tzw rutyna)ale od strony postrzegania to już
tak....
zależy czyjego no nie ?? ciekawe co postrzegasz?? :P

post POD TWOIM NP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 18:00, tykus napisał:

Gothic 1 ma genialną, oryginalną fabułę. Nie jesteśmy pępkiem świata ani go nie ratujemy, trzeba
po prostu uciec z tego wielkiego nietypowego więzienia, jakim jest Kolonia.

czyli nie jesteśmy pępkiem świata?, tjw. ludzie od razyalbo są pomocni, albo rzucają kłody pod nogi i poniekąd nie ratujemy świata przedstawionego??

Dnia 26.03.2007 o 18:00, tykus napisał:

A teraz Morrowind - gra fatalnie serwuje nam fabułę. Jesteśmy wybawionym więźniem, musimy spotakć
się z jednym gościem w Balmorze. Dobra, trafiamy tam, coś tam se pogada i każe nam zdobyć względy
u pewnego gościa. Totalny bezsens, dziecko w piaskownicy lepiej by wymyśliło.

hmm... niby co?? Ktoś zdecydowuje się nas wyzwolic (z mamra) i wysyła nas do gostka - swoją drogą nie musimy do niego iść.

Dnia 26.03.2007 o 18:00, tykus napisał:

Ale Gothic ma plusa w zagospodarowaniu świata i w walce. W Morku świat duży, ale zaprojektowany
kiepsko, zwiadzanie świata nudzi.

jak kogo :P, a pusto nie jest jak kilka postów temu wspominałem

Dnia 26.03.2007 o 18:00, tykus napisał:

No i walka w Morku jest paskudnie ograniczona.

ustawienia, komputera, można trochę modyfikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 18:01, Be-Yacz napisał:

hah ale pleciesz. po pierwsze to czy questy sa roznorodne czy nie to nie jest sprawa indiwidualna.
to samo fani morka gadaja o fabule i rozmowach. wszystkie braki spychacie na sprawy indywidualne.
nie bede sie wypowiadal co ma bardziej zroznicowane questy ale chodzi o fakt ze to nie jest
sprawa indywidualna. najwieksza zaleta gothica w porownaniu do morka sa swietne, ciekawe dialogi
w ktorych mozna uczesniczyc. a nie sztuczne uniwersyteckie wyklady jakie wydzimy w morku :)


Nie skomentuję, ale stwierdzę tylko jedno... czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 18:03, Be-Yacz napisał:

pozatym nie oszukujmy sie wole jak ktos caly dzien sobie smarzy cos, baka faje, albo cos przybija
niz wszyscy stoja w miejscu hihi

ale to tylko z prostszych czynności 2 strażnicy świątynni codziennie chodzą kawał drogi do kopalni przecież....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 18:06, Pediator napisał:

post POD TWOIM NP

dobry jesteś, może jeszcze go miałem przeczytać jak go nie było :P
IMHO nie jest tak jak mówicie - ludzie robią coś jeden dzień bez przerw (może minimalne), w morku chodzą sobie do gospody, do kolegów, rozmawiają itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 18:07, Gul4sH napisał:

> Gothic 1 ma genialną, oryginalną fabułę. Nie jesteśmy pępkiem świata ani go nie ratujemy,
trzeba
> po prostu uciec z tego wielkiego nietypowego więzienia, jakim jest Kolonia.
czyli nie jesteśmy pępkiem świata?, tjw. ludzie od razyalbo są pomocni, albo rzucają kłody
pod nogi i poniekąd nie ratujemy świata przedstawionego??

> A teraz Morrowind - gra fatalnie serwuje nam fabułę. Jesteśmy wybawionym więźniem, musimy
spotakć
> się z jednym gościem w Balmorze. Dobra, trafiamy tam, coś tam se pogada i każe nam zdobyć
względy
> u pewnego gościa. Totalny bezsens, dziecko w piaskownicy lepiej by wymyśliło.
hmm... niby co?? Ktoś zdecydowuje się nas wyzwolic (z mamra) i wysyła nas do gostka - swoją
drogą nie musimy do niego iść.
> Ale Gothic ma plusa w zagospodarowaniu świata i w walce. W Morku świat duży, ale zaprojektowany

> kiepsko, zwiadzanie świata nudzi.
jak kogo :P, a pusto nie jest jak kilka postów temu wspominałem
> No i walka w Morku jest paskudnie ograniczona.
ustawienia, komputera, można trochę modyfikować


nie skomentuje tego. powiem tylko jedno. czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 18:09, Gul4sH napisał:

> post POD TWOIM NP
dobry jesteś, może jeszcze go miałem przeczytać jak go nie było :P
IMHO nie jest tak jak mówicie - ludzie robią coś jeden dzień bez przerw (może minimalne), w
morku chodzą sobie do gospody, do kolegów, rozmawiają itd.

tak to chyba jak ja tego nie widzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 18:10, Be-Yacz napisał:

nie skomentuje tego. powiem tylko jedno. czytaj ze zrozumieniem


Widzę, że nie przecytałeś ze zrozumieniem jednak...

Dnia 26.03.2007 o 18:10, Be-Yacz napisał:

To czy komuś się podobał quest, czy nie, to sprawa indywidualna i o tym nie ma sensu dyskutować.
Faktem jest natomiast to, że zadania i w Gothicu, i w Morrowindzie się powtarzają, bo niemożliwe
jest zrobienie kilkuset różniących sie questów. Podajesz mi konkretne questy i co z tego? Ja
też mogę podać kilkadziesiąt różniących się zadań z Morrowinda, więc zarzut, że sie powtarzają
jest zwyczajnie głupi

Dnia 26.03.2007 o 18:10, Be-Yacz napisał:

hah ale pleciesz. po pierwsze to czy questy sa roznorodne czy nie to nie jest sprawa indiwidualna. to samo
fani morka gadaja o fabule i rozmowach. wszystkie braki spychacie na sprawy indywidualne. nie bede sie
wypowiadal co ma bardziej zroznicowane questy ale chodzi o fakt ze to nie jest sprawa indywidualna. > najwieksza zaleta gothica w porownaniu do morka sa swietne, ciekawe dialogi w ktorych mozna uczesniczyc. a > nie sztuczne uniwersyteckie wyklady jakie wydzimy w morku :)


Gdzie napisałem, że to czy questy są różnoorodne, czy nie to sprawa indywiduwalna? Przeciwnie! Stwierdziłem, że to są fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować