Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2007 o 18:26, Domon napisał:

Jestem fanem Morka , ale trzeba przyznać że w Gothicu postacie są lepsze , coś robią :)


Dokładnie, i spoko probos;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 18:28, Probos napisał:

Nie twierdzę, że w Morrowindzie jest lepiej, lecz po prostu w Gothicu tego życia nie ma, tyle
;)


oki no to jak w gothicu niema, to w morrwindzie zycie jest na minusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj moje wypowiedzi u góry tej strony, bo nie mam zamiaru się powtarzać ( lecz jednak to zrobię xD ). Świat w Gothicu jest zbudowany na skryptach, czyli życie nie istnieje, tak samo jak w Morku, który nie posiada skryptów, oraz NPC stoją w miejscu.
Temat uważam za skończony xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 18:34, Probos napisał:

Życia nie ma w żadnej z tych gier, pod względem realizmu, każda z nich prezentuje się słabo,
po prostu dno, lecz nie to jest najważniejsze w cRPG...


ale w gothicu prezentuje sie lepiej i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, lecz to jest tylko pierwsze wrażenie, które po jakimś czasie zaczyna dołować, gdy przechodzimy tym samym placem ( swoją drogą, mało lokacji ), słyszymy po raz setny ten sam tekścik :/ Albo widzimy kowala ( polubiłem ten przykład xD )który w nieskończoność wykonuje miecze, chowając je w kieszeniach, to wręcz bawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam propozycję - skończmy już gadać o życiu w G2 i Morku, bo się nigdy nie dogadamy, i przestańmy sobie udowadniać, któa gra jest lepsza - bo to nie ma sensu - i skupmy się na porównywaniu tych dwóch małych arcydzieł... OK? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten temat polega na rozstrzyganiu wyższości jednej z gier, właśnie porównując takie małe "CUŚ" jak życie ;) Lecz, jak stwierdziłem już dawno, jeszcze za czasów robotnika chyba , że porównywanie obydwu gier i tak nie prowadzi do niczego, bo fan Morrowinda nie przyzna racji fanowi Gothica i na odwrót ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 18:39, Kradziej napisał:

A ja mam propozycję - skończmy już gadać o życiu w G2 i Morku, bo się nigdy nie dogadamy, i
przestańmy sobie udowadniać, któa gra jest lepsza - bo to nie ma sensu - i skupmy się na porównywaniu
tych dwóch małych arcydzieł... OK? :-)


To nie wyjdzie, mówie Ci, przeciesz jesteśmy w Polsce, a w naszym kraju tradycją jest kłótnia o to kto ma rację.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alleluja! XD Czyli mniej-więcej się zgadamy. No i ja doskonale wiem, do czego służy ten tema, ale ostatnie 2 strony, to w zasadzie gadanie wkółko tego samego, nie zauważyłeś? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej pod tym względem królujemy w Europie xD
PS: Może teraz posprzeczamy się na temat oprawy dźwiękowej w obydwu grach ? Zresztą, nie ma co roztrząsać, główny temat muzyczny w Morku przyprawia o łzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 18:44, Probos napisał:

Przynajmniej pod tym względem królujemy w Europie xD
PS: Może teraz posprzeczamy się na temat oprawy dźwiękowej w obydwu grach ? Zresztą, nie ma
co roztrząsać, główny temat muzyczny w Morku przyprawia o łzy ;)


No dokładnie o łzy, rozpaczy;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 18:44, Probos napisał:

Przynajmniej pod tym względem królujemy w Europie xD
PS: Może teraz posprzeczamy się na temat oprawy dźwiękowej w obydwu grach ? Zresztą, nie ma
co roztrząsać, główny temat muzyczny w Morku przyprawia o łzy ;)


ty sie skupiasz na gadaniu "ale w gothicu zycie tez jest do du**, i po dluzszym czasie tez nuzy" no wlasnie. po dluzszym czasie czyli przyznales sie ze zycie w gothicu jest ciekawsze i lepiej zrobione. KONIEC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główny temat Morro miażdży wszystko. No może main title z Gwiezdnych Wojen :P ale wśród cRPGowych muzyczek wymiata. Reszta zresztą też stoi na bardzo wysokim poziomie. Jako fan Morrowinda będę mówił że lepszy od Gothica ale szczerze mówiąc to nie pamiętam Gothicowego OSTa zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 18:48, Nagaroth napisał:

Główny temat Morro miażdży wszystko. No może main title z Gwiezdnych Wojen :P ale wśród cRPGowych
muzyczek wymiata. Reszta zresztą też stoi na bardzo wysokim poziomie. Jako fan Morrowinda będę
mówił że lepszy od Gothica ale szczerze mówiąc to nie pamiętam Gothicowego OSTa zbytnio.


Szczerze teraz powiem tak, podoba mi sie main title z morrowinda ale równierz z Gothica, ale ja lubie bardziej od nich tego z Obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, ale czad: nie wyjdę na zdebilałego antyfana Morrowinda (wreszcie! :D), bo powiem, że main theme z tej giery jest świetny... i tyle. A w G2 muzyka zawsze wydawała mis ię taka trochę nieobecna, ale i tak jest bardzo dobra (a main theme tutaj też rządzi :D), a w G3 uległa zdecydowanej poprawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 18:53, Nagaroth napisał:

Obkovy mocno podobny do Morkowego, ma ten swój klimat ale za krótki i jakoś nie zachwycił mnie
tak jak ten z Morro.


Fakt troche krótkwy, ale i tak ma kimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główny temat dźwiękowy z Morrowinda jest świetny, jeden z lepszych utworów w grach. W Gothicu też mi się podobał, ale ten z dwójki. A jeżeli wybiec tak trochę w przyszłośc, to zawiodłem się na głównym motywie z Obliviona - krótki, mało udoskonalony w stosunku do Morka i kiepski trochę, ale za to w Gothicu 3 było było po prostu genialnie... no ale to nie temat o tych grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować