Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2009 o 10:37, Traitor napisał:

W temacie z życzeniami od ekipy pisze, że tak


Chwilka - gdzie? Zarzuć linkiem, bo jakoś nie mogę znaleźć posta w którym tak napisano. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 10:37, Traitor napisał:

podejrzewam, ze najpierw zrobią kilkudniową przerwę techniczną (;PP) i dopiero w czasie
tej (krótkiej?!?) przerwy dodadzą PM.

A jednak obyło się bez przerwy :) U mnie już PM są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, być może już się gdzieś przewinęło. Dlaczego, gdy dodaję obrazki na gramsajt ich wielkość rośnie? Miałem paczkę plików jpg 2.87 MB, a zajęły cały limit 5 MB - szczęśliwie na styk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś oświeci. Chcę dodać do wpisu grafikę. I gdy standardowo dodaję ją, nie mogę jej edytować, tj. nie ma już okienka "z ramką, bez" "duży, oryginalny, średni itd.", a pokazuje się okno dodawania grafiki. Tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 11:02, Jackaloppe napisał:

Niech mnie ktoś oświeci. Chcę dodać do wpisu grafikę. I gdy standardowo dodaję ją, nie
mogę jej edytować, tj. nie ma już okienka "z ramką, bez" "duży, oryginalny, średni itd.",
a pokazuje się okno dodawania grafiki. Tak ma być?


Chyba tak powinno być. Jednak pewny nie jestem. Zapytamy się "informatyka" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 11:17, szaq138 napisał:

/.../


Dodam jeszcze, że można skorzystać ze starego edytora i wtedy wszystko działa. Ale w końcu od czegoś te nowe opcje są. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 11:43, Jackaloppe napisał:

> /.../

Dodam jeszcze, że można skorzystać ze starego edytora i wtedy wszystko działa. Ale w
końcu od czegoś te nowe opcje są. ;]


Jasne. Domyślam się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu też ponarzekam, i też pewnie przez nowy edytor. :)
Odkąd go używam, mam trudności w postaci "artefaktów" kursora - nie znika z poprzedniej linii, oraz jak używam tabu - np. na początku akapitu - zmienia mi się on w spację. OCB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy edytor? Mógłby lepiej działać:
-na początek przydałby się też przełącznik ze starego na nowy edytor
-dodawanie grafiki u nie nie działą -pojawia się zwyczajowy komunikat o błedzie na strone -ale może to mój stary FireFox.
-nowy edytor a nie ma opcji dzielenia wpisu?
-a brak opcji cofania zmian to skandal!
-okienko edycji trochę małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 23:24, zadymek napisał:

Nowy edytor? Mógłby lepiej działać:
-na początek przydałby się też przełącznik ze starego na nowy edytor
-dodawanie grafiki u nie nie działą -pojawia się zwyczajowy komunikat o błedzie na strone
-ale może to mój stary FireFox.
-nowy edytor a nie ma opcji dzielenia wpisu?
-a brak opcji cofania zmian to skandal!
-okienko edycji trochę małe


Co do małego okienka - pewnie masz adblocka i to powoduje że okienko jest małe.
Z tym skandalem bym nie przesadzał, a dodawanie grafiki postaramy się poprawić. Co do przełącznika - powinien być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić by tło (Obrazek) miał identyczny kolor jak tło w miejscach gdzie już obrazek się skończy, wiem zagmatwałem, ale nie wiem jak inaczej ubrać w słowa, chodzi oczywiście o tło pod stroną. Starczy mi wiedzieć jaki program ma taki sam model palety kolorów jak na gsie, bo programy graficzne mają za zwyczaj RGB, a ustawiając teoretycznie liczbę do liczby ten sam kolor wychodzi lekko inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetne miejsce na takie pytania, więc:
Przeglądałem sobie ostatnio kilka GSów, zauważyłem, że jeden z wpisów wykorzystuje niedostępne mi formatowanie tekstu -otaczanie obrazka tekstem. Wie ktoś może jak coś takiego zrealizować we wpisie?

KrzyniuBDG=> Może jednak spróbuj dostosować kolor tła do obrazka. Wartość koloru na granicy obrazka znajdziesz w byle GIMPie, wystarczy, że taką samą ustawisz jako kolor tła (rubryka "Kolor").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po zmianach w narzędziach wpisu szkice zapisują się gdzieś indziej niz kiedyś, czy znowu skasowały mi się moje cenne wypociny? =.=''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 02:07, Falcon napisał:

Czy po zmianach w narzędziach wpisu szkice zapisują się gdzieś indziej niz kiedyś, czy
znowu skasowały mi się moje cenne wypociny? =.=''

Pewnie się skasowały. Ja ostatnio co publikuję wpis to zawsze za pierwszym razem on się nie pojawia. Raz straciłem tak pracę i teraz za każdy razem robię przed wciśnięciem "publikuj" Ctrl + C dla świętego spokoju. Jak coś się nie powiedzie to wklejam i mam problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Mam pytanie odnośnie obrazków wrzucanych na gramsajty. Czy jest lub będzie możliwość usunięcia tych starszych?
Mam kilkanaście, których ostatecznie nie użyłem i wykorzystywać już nie będę, a które zaśmiecają mi jedynie listę w oknie "moje obrazki" ( http://ja.gram.pl/edycja_obrazki.asp).

2. Podobny problem jaki ma Falcon w komentarzu [14056].
Dwa starsze szkice gdzieś się zapodziały. Napisałem już dwa nowe wpisy jednak oba szkice nadal pojawiają na liście "Wpisy z tym tagiem na blogu tego użytkownika" (spis tematów po wybraniu któregoś z tagów).
Jedynie w tym miejscu są widoczne, nie ma do nich dostępu z archiwum ani bezpośrednio z głównej strony gramsajtu.
Cz moderator lub administrator mógł usunąć te zbędne gdybym podał mu ich adresy?


PS. Przydałby się moderator, który pousuwałby z tego tematu wszelkie reklamy gramsajtów. Nie ma to jak przebijać się przez śmietnik po to żeby znaleźć jakaś informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy wysyłaniu wiadomości w wyborze adresata pojawiają się osoby, które nie widnieją na liście moich znajomych. Znaczy się - być może kiedyś się na niej znajdowali, ale status "Wróg ludu" mówi sam za siebie. W sumie jest to bardziej ciekawostka niż błąd, bo w niczym to nie przeszkadza, ale lepiej zwrócić na to uwagę.

20100102211223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować