Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2010 o 01:06, zadymek napisał:

/.../


Otaczanie obrazka tekstem to żadna filozofia. Primo - obrazek musi mieć jakąś sensowną szerokość, aby tekst go otaczający był choć trochę czytelny (inaczej nie zadziała, a zazwyczaj robię obrazki po 200 px szerokości i wstawiam). Secundo - zaznaczasz opcje "wyrównanie do lewej" lub "wyrównanie do prawej". Zależnie oczywiście od tego, z której strony tekstu chcesz mieć ten obrazek. Zajrzyj do mnie na GSa i zobacz jak to wygląda (zazwyczaj jest to pierwszy obrazek we wpisie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 21:27, Jackaloppe napisał:

Otaczanie obrazka tekstem to żadna filozofia. Primo - obrazek musi mieć jakąś sensowną
szerokość, aby tekst go otaczający był choć trochę czytelny (inaczej nie zadziała, a
zazwyczaj robię obrazki po 200 px szerokości i wstawiam).

Revanchist ma większe i też działa.

Dnia 02.01.2010 o 21:27, Jackaloppe napisał:

Secundo - zaznaczasz opcje "wyrównanie do lewej" lub "wyrównanie do prawej". Zależnie oczywiście od tego, z której (...)

Próbowałem, ale wyszło tylko tak jak na obrazku-mimo iż obrazek ma wymiary 300x240

20100102231442

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 23:15, zadymek napisał:

Revanchist ma większe i też działa.


Nie zaprzeczam. Może działać i na większych.

Dnia 02.01.2010 o 23:15, zadymek napisał:

Próbowałem, ale wyszło tylko tak jak na obrazku-mimo iż obrazek ma wymiary 300x240


Mhm. Spróbuj wyjustować tekst, a tylko obrazek wyrównać do prawej (klikasz na obrazek i zaznaczasz opcję). Dzięki temu sam tekst będzie wyglądać ładniej, a i obrazek będzie oblany tekstem. U mnie działa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, proszę Was. Usuńcie tą cholerną, nic nie wnoszącą zakładkę: "Wyszukiwarka".

Po pierwsze, nie idzie przez to wydłużyć nagłówka poprzez dodanie jakiegoś arta w centralnej części wymienionego już nagłówka, gdyż art ten wchodzi na napis "Wyszukiwarka", co powoduje, że wszystko to wygląda koszmarnie.
Zrobienie belki na te trzy zakładki jest również fatalne z prostej przyczyny - belka jest zbyt długa.

Sprawa wygląda tak samo jak w przypadku ikonki: Ta osoba jest moim znajomym. Psuje to ogólny wygląd layoutu i możliwości z nim związane.

Nie zrozumcie mnie źle, wyszukiwarka to dobry pomysł, ale tylko w formie dodatkowej belki, a nie zakładki. Myślę, że wszystko w miarę sensownie wyjaśniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No więc, piszę jeszcze tu, jako, że po napisaniu do Laida oraz na gramsajcie GRAMy odzewu nie dostałem - mam problemy z dodawaniem nowego wpisu.
Po pierwsze to nowe okno jest za małe. Kwalifikuje się właściwie do układu sajta ,,na dwie kolumny", ja mam na kolumne jedną. I szalenie mi to przeszkadza. Nie mogę dodać wpisu.
Nie mogę też wrócić do starego edytora. Klikam i nic.
Nie mam adblocka, to nie jego wina.

...Help?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 10:43, Jackaloppe napisał:

Mhm. Spróbuj wyjustować tekst, a tylko obrazek wyrównać do prawej (klikasz na obrazek
i zaznaczasz opcję).

Aaa, to takie kwiatki, świetnie, sam bym na to nie wpadł, dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 12:36, Cha0tizz napisał:

/.../


Mhm. Wydaje mi się, że programiści tak postąpili, aby na każdym sajcie (nieważne czy właściciel na Gram.pl coś jeszcze działa czy nie) była opcja znalezienia jakiegoś wpisu po podaniu niepełnej nazwy. Ostatnio szukałem wpisu na GSie kolegi, który z Gramu już niestety odszedł i ta zakładka mi się przydała - pierwszy raz. :D

Chociaż jeśli idziemy już tym tropem to czego ''prywatne wiadomości'' nie mają takiej zakładki? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:44, konio1073 napisał:

Co jest, że nie można dodawać zdjęć do wipsów z Opery ?


Generalnie gram.pl nie lubi się z tą przeglądarką. Albo przy dodawaniu zdjęć przesiądziesz sie na Firefoxa albo użyjesz jakiegoś hostingu zdjęć (najlepiej z kontem na nim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam taki sam problem jak cedricek - podczas pisania wpisu, gdy chcę wrócić do starego edytora klikam na stosowną funkcję i... nic. Dodatkowo zalogowałem się na inne konto i spróbowałem zrobić tak samo. No i udało się. Da się to jakoś zrobić aby na moim profilu można było korzystać z starego edytora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 18:43, Elminster napisał:

Witam.
Mam taki sam problem jak cedricek - podczas pisania wpisu, gdy chcę wrócić do starego
edytora klikam na stosowną funkcję i... nic. Dodatkowo zalogowałem się na inne konto
i spróbowałem zrobić tak samo. No i udało się. Da się to jakoś zrobić aby na moim profilu
można było korzystać z starego edytora?


Przekazuje wam iż nowy edytor powinien się teraz rozciągać w szerz. Co do problemu opisanego przez cedricka powinno być już ok.
Jeśli jeszcze coś nie działa dajcie znać przekażę to komu trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że od czasu nowych opcji na gsach wszystko się posypało i prawie żaden problem nie został jeszcze rozwiązany. Zarówno i w tym temacie i u osób mi znajomych, a także w końcu u mnie. Czy można prosić o jakaś informacje na temat czasu w jaki to wszystko zostanie znów ogarnięte, bo nawet laya nie można zmienić, gdyż po zmianach wywala się domyślny nagłówek i znika tło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 14:08, szaq138 napisał:

Jeśli jeszcze coś nie działa dajcie znać przekażę to komu trzeba :)


A jak oceniasz szansę na modernizację modułu dodawania obrazków? Mam na myśli możliwość zakładania albumów (podkatalogów), dzięki którym dałoby się segregować ten miliard plików, który obecnie się ładuje za każdym razem, gdy otwieram rzeczone okienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 20:04, Vojtas napisał:

> Jeśli jeszcze coś nie działa dajcie znać przekażę to komu trzeba :)

A jak oceniasz szansę na modernizację modułu dodawania obrazków? Mam na myśli możliwość zakładania albumów (podkatalogów), dzięki którym dałoby się segregować ten miliard plików, który obecnie się ładuje za każdym razem, gdy otwieram rzeczone okienko.

Całkiem ciekawy pomysł, mogliby dorzucić jeszcze opcję usuwania obrazków niezależnie od terminu dodania, a byłbym zadowolony.
U mnie okienko z obrazkami popsuło się zupelnie. Kiedy uruchamiam je z poziomu "Własny tekst" widać w nim wszystkie obrazki, mogę też dodawać kolejne. Z kolei odpalone w jakimkolwiek temacie na blogu nie pokazuje żadnego z nich, dodawać nowych też nie można.
Muszę więc odpalać je w jakiejś zakładce "Własny tekst", wstawiać tam obrazek by potem skopiować go na właściwego bloga. Porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 19:47, KrzyniuBDG napisał:

Zauważyłem, że od czasu nowych opcji na gsach wszystko się posypało i prawie żaden problem
nie został jeszcze rozwiązany. Zarówno i w tym temacie i u osób mi znajomych, a także
w końcu u mnie. Czy można prosić o jakaś informacje na temat czasu w jaki to wszystko
zostanie znów ogarnięte, bo nawet laya nie można zmienić, gdyż po zmianach wywala się
domyślny nagłówek i znika tło...


Jeśli mógłbyś trochę uszczegółowić swoją wypowiedź. Wrzuć może jakieś screeny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 11:18, szaq138 napisał:

Jeśli mógłbyś trochę uszczegółowić swoją wypowiedź. Wrzuć może jakieś screeny. :)


A proszę bardzo, z racji, że te problemy już widniały w tym temacie pozwolę sobie posłużyć się linkami do screenów innych użytkowników.

http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_50/20091212181839.jpg - problem pierwszy, gdy coś we wpisie się wyśrodkuje takie kwiatki się pojawiają.

http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_51/20091215133315.jpg - problem drugi, przy chęci zmiany nagłówka lub innej części sajta element się resetuje.

Jeszcze mi raz u innych osób ciągle, gdy zapisuje wpis, by się już wyświetlił, wpis znika i nie ma, tak jakby się anulowało, nie mam jak do tego na screenie wrzucić, ale chyba wiadomo o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak można dodać spis treści do gramsajta. Chodziłoby mi o najprostyszy bez żadnych obrazów, tylko o linki do poszczególnych wpisów.
Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 21:17, Oath napisał:

Witam. Jak można dodać spis treści do gramsajta. Chodziłoby mi o najprostyszy bez żadnych
obrazów, tylko o linki do poszczególnych wpisów.


Dokładasz moduł "Własny tekst", potem piszesz listę, potem ją linkujesz. End of story.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować