Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Po długiej przerwie postanowiłem dodać nowy wpis. Pomęczyłem się, na koniec dałem zapisz jako szkic. I tyle go widziałem...
Coś się popierdzieliło, czy ja coś źle zrobiłem? Jeśli zgodnie z moimi przewidywaniami to nadal błąd polagający na zżeraniu szkiców (nienaprawiony od 2007 roku), to więcej nie będę korzystał z gramsajta, szkoda mojego czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 02:22, Karharot napisał:

Niestety najprawdopodobniej to jest wciąż ten sam błąd :(
Na pocieszenie mogę dodać że ostatnio coś się trochę na gramie rusza w sprawach technicznych, najlepiej zajrzyj do tego wątku -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&u=440


Dzięki za odpowiedź. Daruję sobie po prostu gramsajta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak chyba powiedział to ManweKallahan - chodzi tutaj o to, że wygasa sesja i wpis po prostu nie ogarnia. Tak czy inaczej już dawno nauczyłem się pisać je w wordzie lub notatniku i raczej nie ryzykuję pisania w edytorze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są dwa sposoby:

Wrzuć obrazek na zewnętrzny serwer i wtedy wrzuć kod html, który zostanie wygenerowany po wrzuceniu grafiki.

Nieco dłuższy związany jest z tym, że wrzucasz najpierw grafikę na gram.pl, wyciągasz link i potem wrzucasz go do kodu html.

Tak... teraz trzeba się trochę namęczyć, aby zdjęcie tam wrzucić. To dobre rozwiązanie jest, ale nie jeżeli ktoś chce szybko coś zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem (a mogę się mylić) jeżeli wkleję jakieś zdjęcie do tekstu gramsajta, to zostanie ono przeskalowane na mniejsze. Jest jakaś możliwość, aby wrzucić tam obrazki, które w pasowałaby by rozmiarem do tekstu a po kliknięciu na nie można by zobaczyć ich powiększoną wersję ?. Czy jest możliwe takie coś, czy muszą użyć zewnętrznych stron do pokazywania grafiki, aby pokazać duży obrazek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 14:36, Kadaj napisał:

Ktoś zepsuł wtyczkę, czy to tylko u mnie coś nie działa?

A o którą wtyczkę chodzi? Bo na przykład u mnie nie działają playlisty na Flash Video (FF) i HTML5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 14:42, Kadaj napisał:

> A o którą wtyczkę chodzi?
Do gramsajtów, od Vilmara. ;p

A, to. No jak dla mnie to zawsze miało spore opóźnienie. A teraz już w ogóle nie działa?
Z mojego rozeznania wynika, że aby jakiś plug-in nie dział usi być ingerencja z zewnątrz w twoje pliki albo pliki serwera forum. Tak więc albo forum się zmieniło albo twoja przeglądarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 14:36, Kadaj napisał:

Ktoś zepsuł wtyczkę, czy to tylko u mnie coś nie działa?


Uff, jak dobrze, że nie jestem sam. Już myślałem, że coś popsułem.

Spoiler

A co jeśli właśnie trwają pracę nad GSami 2.0 i wyłączono tę wtyczkę, aby coś przetestować!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nie jest to problem techniczny, a nie chcę też "zaśmiecać" tematu związanego z Forum, gdyż problem może zostać uznany za... problem zerowy jak zwykle. Bo jest związany z gramsajtami. Dlatego też napiszę tutaj:

Pytanie brzmi - czy jest jakaś możliwość, aby pewnego użytkownika grzecznie poprosić, aby nie spamował nagminnie swoimi wpisami? Otóż dzieje się to od ponad pół roku zaraz - co jakiś czas pojawia się fala wpisów, które tak naprawdę nic nie wnoszą, a spychają teksty innych (w tym i moje) z głównej strony wtyczki gramsajtowej, po czym idą te teksty w zapomnienie. Od momentu rozpoczęcia się regularnego spamu pojawiło się łącznie jakieś 600 jeśli nie więcej wpisów. Piszę o tym tutaj, gdyż grzeczne prośby o zakończenie tego "tworzenia bazy danych" odbiły się od ściany i zostałem przez tego użytkownika zablokowany. Myślę, że gramsajty nie są miejscem do tworzenia takich rzeczy - są lepsze miejsca, tym bardziej że można to wszystko zrobić w inny, o wiele mniej uciążliwy sposób.

Teraz na razie, gdy wtyczka Vilmara (któremu dziękuję, gdyż działa już ponad rok i nadal jest nieocenionym wsparciem dla wielu) jest nieoficjalnym dodatkiem do przeglądarki problemu nie ma faktycznie. Natomiast gdy pojawią się nowe gramsajty z pewnością pojawią się rzeczy, które będą miały podobne właściwości już oficjalnie. Wtedy także oficjalnie wszyscy będziemy dostawać spam, który wszystkim będzie odbierał możliwość równej promocji swoich tekstów na gramsajtach.

I wiem, że to mało co da, ale zastanawiam się czy w związku z tym, co dzieje się na gramsajtach nie zawiesić swojej działalności tam, dopóki nie zostanie to wyjaśnione lub też osoba odpowiedzialna za to wszystko nie opamięta się i przestanie wklejać po jednym, dwóch zdaniach do wpisu... i tak z 10 razy co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam od siebie, że jest na to metoda taka, by i wilk był syty i owca cała - narobić sobie zawczasu z 50 szkiców, a potem je uzupełniać i i publikować. Nie będą wyskakiwać we wtyczce, a ta cała "baza" będzie działać tak samo. Skoro to tylko ma służyć autorowi [przynajmniej na razie], to brak wpisów we Wtyczce Vilmara chyba nic nie popsuje. Gdyby tylko autor tego bloga chciał pomyśleć o innych, a nie tylko o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pisałem o tym gdy problem się pojawił, ale może Vilmar mógłby wprowadzić małą aktualizację do wtyczki, dzięki której wpisy z tego gramsajta nie byłyby wyświetlane na stronie głównej?

Ewentualnie można zgłosić tego sajta jako łamiącego regulamin (spam), ale wątpię czy to dobra metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mówił Vilmar nie jest to możliwe, a regulamin bądź co bądź niestety nie uwzględnia tego i jest to luka, którą ta osoba skutecznie wykorzystuje. Tak jak poradził mi jeden z moderatorów (chyba Isildur) postanowiłem grzecznie napisać do tej osoby i poprosić ją, aby zwolniła nieco i zaproponowałem inne rozwiązanie dla tego tworu. Olał mnie i zablokował. Tak więc nie mam zamiaru przedzierać się przez ten cały spam, bo to nie ma sensu - osoby piszące na gramsajtach i posiadające wtyczkę tracą na tym krocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 19:38, ManweKallahan napisał:

Cóż, pisałem o tym gdy problem się pojawił, ale może Vilmar mógłby wprowadzić małą aktualizację
do wtyczki, dzięki której wpisy z tego gramsajta nie byłyby wyświetlane na stronie głównej?

Już prędzej filtr, który każdy by mógł dostosowywać, bo tak ogólnie zbloczyć konkretny sajt, to trochę chamówa...

Dnia 04.02.2014 o 19:38, ManweKallahan napisał:

Ewentualnie można zgłosić tego sajta jako łamiącego regulamin (spam), ale wątpię czy
to dobra metoda.

Problem w tym, że to jego sajt i może sobie tam pisać co chce. Spam? Jaki spam? Co on spamuje? Wtyczkę, która nie jest elementem gramu, który byłby objęty regulaminem?

Trudno jest ten problem rozwiązać, jeżeli autor nie chce brać udziału w żadnym rozwiązaniu... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 19:43, theZoSo napisał:

Trudno jest ten problem rozwiązać, jeżeli autor nie chce brać udziału w żadnym rozwiązaniu...
:P


Jeśli nie możemy wyeliminować spamu to wyeliminujmy jego źródło >:3 Serio, te niezwykle "mądre" wpisy od jakiegoś rap-gimbusa (hate me now) niezwykle działają mi (i nie tylko) na nerwy. Już kilkanaście razy umknęło mi wiele ciekawych tekstów przez ten raperski crap.

Nie możemy go zablokować z wtyczki, nie możemy go przekonać... No to może by tak publiczny lincz albo spam na jego cennym blogasku? No co, kto od miecza ginie ten ginie pod stertą spamu, czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 20:03, skyline20 napisał:

Nie możemy go zablokować z wtyczki, nie możemy go przekonać... No to może by tak publiczny
lincz albo spam na jego cennym blogasku? No co, kto od miecza ginie ten ginie pod stertą
spamu, czy coś.

Zablokuje kilkoma kliknięciami i spokój. Znaczy, on ma spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować