Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

gramIRC - zapraszamy!

1462 postów w tym temacie

Czy da się robić pokoje?? Jedyne co zauważyłem to da się z pojedyńczymi osobami na priv rozmawiać a czy da się w gronie 3 osób?? Czy komenda /whois działa tylko na status czy też na #gram.pl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 20:19, Konrades napisał:

Czy da się robić pokoje?? Jedyne co zauważyłem to da się z pojedyńczymi osobami na priv rozmawiać
a czy da się w gronie 3 osób?? Czy komenda /whois działa tylko na status czy też na #gram.pl??

Fachowo to się nie nazywa pokoje, tylko kanały :P. Nie, na razie taka opcja jest zablokowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grrrrr.... Sorry ale ktore porty na firewallu na routerze trzeba odblokować ?? Jeśli bylo to sorry. Bo nie mogę się połączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliscie spamerzy? Teraz jest IRC idźcie sobie tam pospamować forum zostawcie elicie ;) A tak na serio irc nic nie zmienia (dla mnie - nie lubie czatów) no może oprócz tego że będzie troche mniej spamu i offtopu na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, tu wszystkim niedługo będzie się zajmował Vilmar, dajcie mu odsapnąć, bo proporcjonalnie zmniejsza się ilość czasu poświęcanego na każde zajęcie co wcale dobrze nie wróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[20:43] Łączenie...
[20:43] Nie można połączyc się z : java.net.ConnectException : Connection timed out: connect
[20:44] Łączenie...
[20:44] Nie można połączyc się z : java.net.ConnectException : Connection timed out: connect

Tak to wygląda na obu... Muszę jeszcze popróbować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Oficjalną wersję javy można ściągnąć z oficjalnej stronki (a jakże :)) czyli java.sun.com
Wersja potrzebna to wersja od 5.0 wzwyż (czyli macie do wyboru dwie wersje :));

Prosimy was o screeny błędów, bo to żę ktoś mi napisze że ma błąd raczej nie pomoże. Zwracajcie uwagę że przeglądarki mogą domyślnie blokować aplet, lub blokować rzeczy z "błędnymi certyfikatami" czyli takimi przeterminowanymi, nie podpisanymi przez zaufanego dostawcę. Takie certyfikaty trzeba najpierw zaakceptować. Zapewne niedługo pojawi się też wersja z poprawnym certyfikatem.

Możecie śmiało akceptować certyfikat. Aplet nie robi niczego złego poza formatowaniem waszych dysków po godzinie używania :P

Dodam także że miło byłoby gdyby w przypadku niepoprawnego wczytania (na przykład te iksy) obejrzelibyście konsolę javy. Można do tego dotrzeć bodajże klikając na ten iks i z menu podręcznego wybierania pozycji java console. To może dużo powiedzieć, pod warunkiem że uda wam się to zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 20:49, mtobi napisał:

[20:43] Łączenie...
[20:43] Nie można połączyc się z : java.net.ConnectException : Connection timed out: connect


Timeout to timeout. Najwyraźniej serwer nie odpowiada. Albo całkiem zapchany, albo coś masz z łączem :/ lub blokuje firewall.
Nie musisz próbować innych przeglądarek bo najwyraźniej aplet załadował się poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Właśnie muszę popatrzeć na routerze, które porty mam odlbkowane, a które nie. A może też być, że calkiem zapchany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 21:00, mtobi napisał:

Wiem. Właśnie muszę popatrzeć na routerze, które porty mam odlbkowane, a które nie. A może
też być, że calkiem zapchany :P


Nie może. Problem z timeoutem wynika z tego, że masz zamknięte porty, którymi chce się z Twoim komputerem komunikować IRC (1667 lub 6667). Blokowanie tych portów przez administratorów sieci osiedlowych to dla mnie kuriozum, ale jak widać czasem się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instaluje coś takiego- Java Runtime Environment Version 5.0 Update 10
nie wiem czy to wystarczy ani zabardzo co to jest ;-) (mam czerwony "x" jak chcę włączyć irc)
Chyba za stary na to jestem ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować