Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2009 o 17:24, Edrehil napisał:

Właśnie zainstalowałem Baldur''s Gate i zastanawiam się, nad wyborem klasy. Wojownik
+ mag to dobre rozwiązanie? Pytam, bo chciałbym, żeby ta postać walczyła wręcz i posługiwała
się "jakimiś" czarami.

Dołóż złodzieja (czyli wojownik/mag/złodziej) i będziesz miał największego killera z wszystkich dostępnych profesji. Połączenie dobre, tyle że w większość pancerzy/zbroi nie da się rzucać czarów (a jak grasz na enigmie z BG2 np za pomocą Barldurs Gate Trylogy (a pewnie tak jest bo aktualnie wszystkie wznowienia mają go w standardzie) nie będzie się dało ściągać go ani zakładać podczas walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 17:24, Edrehil napisał:

Właśnie zainstalowałem Baldur''s Gate i zastanawiam się, nad wyborem klasy. Wojownik
+ mag to dobre rozwiązanie? Pytam, bo chciałbym, żeby ta postać walczyła wręcz i posługiwała
się "jakimiś" czarami.

Może masz na myśli kapłana. Niemniej jeśli jesteś początkującym to mieszanie klas nie jest dobrym pomysłem, raczej sam wojownik byłby lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 18:22, Edrehil napisał:

Ok, zdecydowałem się nie mieszać klas.Jaką rasę wybrać dla kapłana czy też wojownika?

Krasnal jest niezły na woja. Na kapłana też, ale jakoś mi nie pasuje kapłan-krasnolud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za rady ;) Stworzyłem kapłana-elfa, mam nadzieję, że będę zadowolony. A teraz takie pytanie. Nurtuje mnie ono odkąd pierwszy raz zetknąłem się z baldursami. Otóż, jak to jest z zadawanymi obrażeniami? Co to znaczy, dajmy na to, że jedna broń zadaje 1k6 a inna 2k4 itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat z wyborem drużyny. Ja (łowca) + Imoen(jakiś złodziej musi być), Ajantis(bo jest paladynem), Dynaheir(jako główna postać czarująca), Branwen(jako healer), Kivan lub Minsc. Dynaheir nie może być w drużynie bez Minsca, a nie chciałbym go uśmiercać. Czytałem, że Kivan jest bardzo dobrym łucznikiem. Kogo z tych dwóch wybrać, ewentualnie jakie inne propozycje dobrej drużyny - zależy mi żeby był Ajantis i jakiś mag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 00:43, Vandaeriel napisał:

Mam dylemat z wyborem drużyny. Ja (łowca) + Imoen(jakiś złodziej musi być), Ajantis(bo
jest paladynem), Dynaheir(jako główna postać czarująca), Branwen(jako healer), Kivan
lub Minsc. Dynaheir nie może być w drużynie bez Minsca, a nie chciałbym go uśmiercać.
Czytałem, że Kivan jest bardzo dobrym łucznikiem. Kogo z tych dwóch wybrać, ewentualnie
jakie inne propozycje dobrej drużyny - zależy mi żeby był Ajantis i jakiś mag


Dobro jest złe ;P
Ale ogólnie może być. Weź Kivana, daje radę.
Ja zamiast Branwen wziąłbym Yeslicka (dostępny od pewnego momentu fabuły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 00:43, Vandaeriel napisał:

Mam dylemat z wyborem drużyny. Ja (łowca) + Imoen(jakiś złodziej musi być), Ajantis(bo
jest paladynem), Dynaheir(jako główna postać czarująca), Branwen(jako healer), Kivan
lub Minsc. Dynaheir nie może być w drużynie bez Minsca, a nie chciałbym go uśmiercać.
Czytałem, że Kivan jest bardzo dobrym łucznikiem. Kogo z tych dwóch wybrać, ewentualnie
jakie inne propozycje dobrej drużyny - zależy mi żeby był Ajantis i jakiś mag


Zależy w czym się specjalizujesz swoją postacią - jeśli strzelasz, to weź Minsca, bo on dobrze macha mieczem. Jeśli walczysz wręcz, to bierz Kivana. bo działa niemal jak Kałasznikow ;) W tym drugim przypadku niestety trzeba będzie zlikwidować Minsca, żeby zachować Dynaheir.

Generalnie drużyna niezła, choć ja osobiście jakoś się nie przekonałem do Branwen. Popieram walgierza - jak będziesz miał okazję, to bierz Yeslicka zamiast niej. Jest chyba skuteczniejszym kapłanem, a na dodatek wojownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 12:39, Mumin napisał:

Generalnie drużyna niezła, choć ja osobiście jakoś się nie przekonałem do Branwen. Popieram
walgierza - jak będziesz miał okazję, to bierz Yeslicka zamiast niej. Jest chyba skuteczniejszym
kapłanem, a na dodatek wojownikiem.


Może i jest lepszym kapłanem, ale wolniej awansuje, bo jest wieloklasowcem, a ona czystym kapłanem. Nadto Yeslick ma lepsze statystyki i charakter praworządny-dobry, co może mieć znaczenie przy niektórych przedmiotach z modów. Ja jednak i tak wolę Branwen. Do tego Kivan, Coran, Xan, Imoen i ja jako kapłan/łowca (główny tank), reszta sieka na odległość. Nic nie przechodzi za linię obronną głównego bohatera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 12:50, GanD napisał:

Może i jest lepszym kapłanem, ale wolniej awansuje, bo jest wieloklasowcem, a ona czystym
kapłanem. Nadto Yeslick ma lepsze statystyki i charakter praworządny-dobry, co może mieć
znaczenie przy niektórych przedmiotach z modów.

Fakt, wieloklasowiec wolniej awansuje, ale to spokojnie do przebolenia jest :)

Dnia 02.07.2009 o 12:50, GanD napisał:

Ja jednak i tak wolę Branwen. Do tego
Kivan, Coran, Xan, Imoen i ja jako kapłan/łowca (główny tank), reszta sieka na odległość.
Nic nie przechodzi za linię obronną głównego bohatera :)

Kapłanem/łowcą jeszcze nie próbowałem grać, kiedyś sprawdzę jak to się spisuje. A taktyka chyba niezła, chociaż ja wolę mieć dwóch wojaków do walki wręcz - zawsze to można ich wysłać w dwa różne kierunki i związać dwóch wrogów w bezpośrednim starciu, nie tylko jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 16:35, Mumin napisał:

Kapłanem/łowcą jeszcze nie próbowałem grać, kiedyś sprawdzę jak to się spisuje. A taktyka
chyba niezła, chociaż ja wolę mieć dwóch wojaków do walki wręcz - zawsze to można ich
wysłać w dwa różne kierunki i związać dwóch wrogów w bezpośrednim starciu, nie tylko
jednego.


W takiej sytuacji zawsze mogę poratować się pomocą w pierwszej linii Branwen (młot/tarcza), kp wyciąga spokojnie poniżej -5, a w razie czego jest jeszcze Kivan i jego włócznia, choć to już na ekstremalne przypadki.

A kapłanem/łowcą gram pierwszy raz. Pomyślałem sobie, że cep bojowy wieków + crom/inny młot/wiekiera w połączeniu z czarami kapłańskimi będzie spisywał się nieźle. I jak na razie tak jest, choć w BG1 jak razie brakuje dobrych cepów, więc na razie biegam z cepem +1 i tarczą (wyczyściłem już prawie całe Wybrzeże Mieczy, zacząłem Knieję Otulisko, żeby zdobyć Corana i teraz wybieram się do Firewine).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem sagę kapłanem / łowca, i niezły, ale nie rewelacyjny. Czary druida nie są zbyt przydatne, a będące wyjątkiem rozmaite plagi owadów jakoś za rzadko wchodzą. Za to w jedynce doskonale sobie radził - taka cisza na Davaeorna i nie ma walki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie noobskie pytanie :) Gdzie znajdę jakąś świątynię we Wrotach Baldura, która oferowała by funkcję wskrzeszenia? :) Bo niestety takowej nie znalazłem, a całkiem możliwe, że po prostu ją ominąłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ten przykład w pólnocnej części miasta (tej z pałacem), na zachód od wieży Ramazitha, znajduje się świątynia Helma. Na pewno mają tam tę usługę w ofercie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 13:45, Xanax napisał:

znajduje się świątynia Helma. Na pewno mają tam tę usługę w ofercie. :)

No to dzięki. Akurat jestem blisko koło wieży to skoknę tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co mam zrobić jak podczas instalacji wyskakuje mi błąd crc ? cholera troszku głupio kupować drugi raz to samo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować