Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

One Piece - Temat ogólny

792 postów w tym temacie

Czy ktoś wie kiedy pojawi się nowy chapter? Miał się pojawić w tym tygodniu ale gdzieś przeczytałem że będzie dopiero za tydzień, czy to prawda? Jak tak to szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 16:47, Chaos napisał:

Czy ktoś wie kiedy pojawi się nowy chapter? Miał się pojawić w tym tygodniu ale gdzieś
przeczytałem że będzie dopiero za tydzień, czy to prawda? Jak tak to szkoda :(


Nie nowy rozdział miał pojawić się pod koniec Września więc nie wiem dlaczego spodziewałeś się go już teraz. Na stronach fandomu One Pieca pisze o dacie 29 Września jako przypuszczalny termin wyjścia najnowszego chaptera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bawię się normalnie w dawanie spoilerów ale tym razem można zrobić wyjątek. Niecodziennie mamy time skipa w One Piece.
http://www.onepiece-mangas.com/neueste-one-piece-spoiler-f1/one-piece-manga-598-spoiler-pics-t2737.htm

Spoiler

Największy szum powstał z powodu Zora i jego santoryu. Reszta na tą chwilę to w zasadzie tylko zmiana wyglądu (choć w przypadku Frankiego na 100% coś więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Oj Nami z Usoppem od razu pokazali, że podniesli swoje umiejetnosci
Chopper wciaz naiwny i Luffy da pokaz umiejetnosci ^^


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Podróby mają oficjalnie przerąbane XD Ciekawi mnie jak zareagują ludzie gdy zobaczą Prawdziwych Straw Hatsów w akcji, a nie jakieś nędzne podróbki. Chociaż kto wie, może Mugiwarsi okażą litość i pomogą uratować podróbę Robin, albo Chopper wmówi im że ktoś porwał Robin i ją uratują a dopiero potem dowiedzą się prawdy, no i jeśli dobrze pójdzie szykuje się walka z jakimiś wysoko-kalibrowcami z Marines.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 19:10, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Podróby mają oficjalnie przerąbane XD Ciekawi mnie jak zareagują ludzie gdy zobaczą
Prawdziwych Straw Hatsów w akcji, a nie jakieś nędzne podróbki. Chociaż kto wie, może
Mugiwarsi okażą litość i pomogą uratować podróbę Robin, albo Chopper wmówi im że ktoś
porwał Robin i ją uratują a dopiero potem dowiedzą się prawdy, no i jeśli dobrze pójdzie
szykuje się walka z jakimiś wysoko-kalibrowcami z Marines.



Spoiler

Pytanie jak bardzo wysoko-kalibrowcami z Marines. Ja stawiam przynajmniej na poziom Vice Admiral, chociaż żeby pokazać pełnię możliwości Luffiego (który najwyraźniej opanował wszystkie możliwe rodzaje Haki) to należałoby mu zorganizować starcie co najmniej z Kizaru. Choć na początek należałoby sprawić, aby Fake Luffy został wyeliminowany w możliwie brutalny i skuteczny sposób. Np. poprzez Gear 4 + Haōshoku Haki... ;)



Ale trzeba przyznać, patrząc od początków One Piece, to bohaterowie przeszli naprawdę daleką drogę. Zaczęło się od zwykłej procy i kija, a obecnie na poczekaniu pojawiają się
Spoiler

burze z piorunami i mięsożerne roślinki

. A przy tym seria nic nie utraciła swojego klimatu, a tylko zyskała...Oda to król shounenów i tyle! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Z takich najbardziej oczywistych wyborów odpowiedni na poważniejszą walkę z Luffym wydaje się być Smoker. Obydwoje mają ze sobą nie załatwione sprawy. Ich pojedynek odkłada się już dość długo więc czas najwyższy. Smoker jest słabą logią idealną by przetestować haki Luffiego. Na Kizarów, Akainów jeszcze czas. Przynajmniej do końca obecnego Arca. Jak Oda zacznie z potwornie grubej rury to ciężko mu będzie jeszcze zadowolić czytelników. Cokolwiek by nie było raczej nas nie zawiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 22:32, ziptofaf napisał:

Spoiler

Pytanie jak bardzo wysoko-kalibrowcami z Marines. Ja stawiam przynajmniej na poziom
Vice Admiral, chociaż żeby pokazać pełnię możliwości Luffiego (który najwyraźniej opanował
wszystkie możliwe rodzaje Haki) to należałoby mu zorganizować starcie co najmniej z Kizaru.
Choć na początek należałoby sprawić, aby Fake Luffy został wyeliminowany w możliwie brutalny
i skuteczny sposób. Np. poprzez Gear 4 + Haōshoku Haki... ;)


Spoiler

Naah jak Grex mówił walka z Admirałem to trochę za duży kaliber na Środek historii, chyba że Oda wyciągnie kogoś jeszcze większego kalibru. Ja też w sumie obstawiam vice-admirała albo kilku, do tego pewnie jakieś Pacifisty. Fake Luffy całkiem możliwe że skończy jak Bellamy w upokarzająco prosty sposób, ten ciołek wytrzyma góra parę ciosów od Luffy''ego, równie dobrze może zostać załatwiony Haki, nie zasługuje na wiele więcej XD

Dnia 30.09.2010 o 22:32, ziptofaf napisał:

Ale trzeba przyznać, patrząc od początków One Piece, to bohaterowie przeszli naprawdę
daleką drogę. Zaczęło się od zwykłej procy i kija, a obecnie na poczekaniu pojawiają
się

Spoiler

burze z piorunami i mięsożerne roślinki

. A przy tym seria nic nie utraciła
swojego klimatu, a tylko zyskała...Oda to król shounenów i tyle! :P

Oda i Akamatsu ^^ Haha a prawie jeszcze nic nie widzieliśmy,

Spoiler

w końcu to był tylko malutki pokaz możliwości Nami i Usoppa, a reszta też przecież nie próżnowała, mnie bardzo ciekawi jakie Upgrade''y sobie zamontował Franky XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 13:25, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Naah jak Grex mówił walka z Admirałem to trochę za duży kaliber na Środek historii,
chyba że Oda wyciągnie kogoś jeszcze większego kalibru. Ja też w sumie obstawiam vice-admirała
albo kilku, do tego pewnie jakieś Pacifisty. Fake Luffy całkiem możliwe że skończy jak
Bellamy w upokarzająco prosty sposób, ten ciołek wytrzyma góra parę ciosów od Luffy''ego,
równie dobrze może zostać załatwiony Haki, nie zasługuje na wiele więcej XD

Spoiler

Admirałowie poza Garpem wydają się być w sumie tylko Randomami. Nadają się na pomniejszą potyczkę, pomocników typu pacyfisty albo ewentualnie przeciwnicy dla słabszych członków załogi(tylko ko teraz jest słaby i na ile O_o)Admirała/kogoś silnego jak admirał spodziewam się w sumie nie wcześniej niż pod koniec następnej sagi ewentualnie tej. Fani strasznie by narzekali na taki nagły wzrost załogi(a raczej Luffiego). Osobiście zastanawia mnie w tej chwili moc Zorra. Czy ma już szanse przeciwko logii itd. inni ciekawi są tylko od strony ''''co nowego w arsenale''''. Martwię się też o pojedynek Zorro, Mihawk. Jak to będzie wyglądać skoro prawdopodobnie znają się na wylot.BTW dziwię się że Oda nie wprowadził mieczy czy innej broni z kairousekii na użytkowników devil fruits. To że nie da owocu żadnemu obecnemu członkowi załogi jest wręcz pewne. Każdy inny zrobił by tak na jego miejscu(najłatwiejszy sposób na power upa) , ale to Oda.



>
Spoiler

mnie bardzo ciekawi jakie Upgrade''y sobie zamontował Franky XD



Spoiler

Pewnie można go teraz pilotować od środka. I albo tankuje teraz colę w baryłkach albo przerzucił się na wyżej oktanowe paliwo(zbyszko 3 cytryny ?)



P.S. Już chyba pół roku One Piece nie czytam XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 13:25, Hubi_Koshi napisał:

Oda i Akamatsu ^^ Haha a prawie jeszcze nic nie widzieliśmy,

Spoiler

w końcu to był tylko
malutki pokaz możliwości Nami i Usoppa, a reszta też przecież nie próżnowała, mnie bardzo
ciekawi jakie Upgrade''y sobie zamontował Franky XD



Spoiler

Najbardziej oczywiste wydają mi się upgrade''y podobne do możliwości Pacifistów - wzmocniony pancerz, lasery itp ;)
Chociaż z Odą nigdy nic nie wiadomo, równie dobrze zapewnił mu jetpacka + podręczny Gaon Cannon + umiejętność połączenia się z Thousand Sunny w Gundama (w sumie to wciąż czekam aż w końcu zostanie ponownie pokazana "fuzja" http://www.youtube.com/watch?v=8jJiTYhHMO8 xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 20:58, ziptofaf napisał:

Spoiler

Najbardziej oczywiste wydają mi się upgrade''y podobne do możliwości Pacifistów -
wzmocniony pancerz, lasery itp ;)
Chociaż z Odą nigdy nic nie wiadomo, równie dobrze zapewnił mu jetpacka + podręczny Gaon
Cannon + umiejętność połączenia się z Thousand Sunny w Gundama (w sumie to wciąż czekam
aż w końcu zostanie ponownie pokazana "fuzja" http://www.youtube.com/watch?v=8jJiTYhHMO8
xD)


Oj Lasery były by miodne XD A podręczny Gaon Cannon przecież ma :-) Przecież Gaon Cannon to powiększone Coup de Vent. Haha Genesic GaoGaiGar XD Ja osobiście bym się nie zdziwił gdyby do czegoś takiego doszło
http://fc01.deviantart.net/fs36/f/2008/270/c/a/Franky__s_Far_Flung_Adventure_by_G0069.jpg
A jak przy Super Robotach jesteśmy
http://www.youtube.com/watch?v=gxzBINKfM_4&feature=related
A szczerze mówiąc i tak wolę GaoGaiGar-tan i jej Final Fusion XD
http://www.youtube.com/watch?v=nHpKU3apXQE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 20:44, qrex napisał:

Spoiler

Admirałowie poza Garpem wydają się być w sumie tylko Randomami. Nadają się na pomniejszą
potyczkę, pomocników typu pacyfisty albo ewentualnie przeciwnicy dla słabszych członków
załogi(tylko ko teraz jest słaby i na ile O_o)Admirała/kogoś silnego jak admirał spodziewam
się w sumie nie wcześniej niż pod koniec następnej sagi ewentualnie tej. Fani strasznie
by narzekali na taki nagły wzrost załogi(a raczej Luffiego). Osobiście zastanawia mnie
w tej chwili moc Zorra. Czy ma już szanse przeciwko logii itd. inni ciekawi są tylko
od strony ''''co nowego w arsenale''''. Martwię się też o pojedynek Zorro, Mihawk. Jak
to będzie wyglądać skoro prawdopodobnie znają się na wylot.BTW dziwię się że Oda nie
wprowadził mieczy czy innej broni z kairousekii na użytkowników devil fruits. To że nie
da owocu żadnemu obecnemu członkowi załogi jest wręcz pewne. Każdy inny zrobił by tak
na jego miejscu(najłatwiejszy sposób na power upa) , ale to Oda.


Spoiler

Cóż najprawdopodobniej pierwszymi przeciwnikami Mugiwarsów będę właśnie jacyś Randomi, ewentualnie ci Vice-Admirałowie którzy brali udział w Buster Callu w Enies Lobby, oni są w miarę mocno zakotwiczeni jako nieźli Badassi, ogólnie jednak zasada jest taka że po Power-Upie daje się głównemu bohaterowi kogoś niezbyt potężnego żeby mógł się popisać nowymi zdolnościami. Zoro powinien już móc walczyć z Logią, Ba! już w Alabaście zaczynał kombinować z techniką którą pokonał Mr. 1, Rayleigh mówił że Haki można wmontować w swoje ataki/obronę a Mihawk na bank to znał więc pewnie nauczył tego Zoro. Cóż ich walka Na Pewno będzie ciekawa, ostatecznie będzie pewnie miała miejsce dopiero za parę sag więc Zoro będzie miał czas by się rozwinąć i zmienić, a Mihawk i tak pewnie wszystkich swoich sztuczek mu nie pokazał. Co do broni z kairouseki, Oda zapewne chce utrzymać, Wypasiony status gości z Devil Fruitami, gdyby każdy miał broń z kairouseki to skutecznie zniwelowało by to możliwości Userów, może to tałatajstwo jest bardzo rzadkie, albo bardzie ciężkie w obróbce ?? Ale najsensowniejsza odpowiedź brzmi, Nie ma broni bo Oda nie chce zabijać walk z Devil fruit userami ^^ Nom prawie na pewno nie będzie nowych fruitów.

Dnia 01.10.2010 o 20:44, qrex napisał:

Spoiler

Pewnie można go teraz pilotować od środka. I albo tankuje teraz colę w baryłkach albo
przerzucił się na wyżej oktanowe paliwo(zbyszko 3 cytryny ?)


Spoiler

[Franky pokazuje swój wewnętrzny kokpit... i po chwili na pokładzie rozgrywa się trójstronna bitwa Luffy-Usopp-Chopper o to kto będzie mógł pierwszy wsiąść XD Swoją drogą zawsze mnie to zastanawiało, Luffy niby jest idiotą, ale... zadaje się z dwoma najinteligentniejszymi członkami załogi, kłamstwa i dziecięca naiwność na bok, Usopp jest bardzo przebiegły i kreatywny, Chopper z kolei jest lekarzem co jakby nie patrzeć wymaga sporej inteligencji i wiedzy... czy Oda nam sugeruje że Luffy nie jest taki głupi na jakiego wygląda XD

Dnia 01.10.2010 o 20:44, qrex napisał:

P.S. Już chyba pół roku One Piece nie czytam XD


No to się bierz za czytanie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 21:23, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Cóż najprawdopodobniej pierwszymi przeciwnikami Mugiwarsów będę właśnie jacyś Randomi,
ewentualnie ci Vice-Admirałowie którzy brali udział w Buster Callu w Enies Lobby


Spoiler

Randomi na pokazówkę mogą być. Musimy jednak pamiętać że random przed time skip a random teraz to dwa różne pojęcia. Zresztą główną siłę i to czego się nauczyli pokażą pod koniec sagi. Admirałowie oczywiście ujdą ale znając ode to nas zaskoczy. Zresztą czy Oda musi postępować schematycznie?(właśnie sobie uświadomił że Oda jest mistrzem łączenia do bólu utartych schematów,ale rozwiniętych do perfekcji z clifhangerami. Oda wiedział że nie może być we wszystkim oryginalny dlatego poszedł tą drogą)


>
Spoiler

są w miarę mocno zakotwiczeni jako nieźli Badassi, ogólnie jednak zasada jest taka że

Dnia 01.10.2010 o 21:23, Hubi_Koshi napisał:

po Power-Upie daje się głównemu bohaterowi kogoś niezbyt potężnego żeby mógł się popisać
nowymi zdolnościami. Zoro powinien już móc walczyć z Logią, Ba! już w Alabaście zaczynał
kombinować z techniką którą pokonał Mr. 1, Rayleigh mówił że Haki można wmontować w swoje
ataki/obronę a Mihawk na bank to znał więc pewnie nauczył tego Zoro.


Spoiler

Pozostaje mi wierzyć że masz rację. Nie wiem na jakim haki oparty jest atak Zoro ale pewnie w trakcie tej sagi dowiemy się. Z atakiem i tak mniejszy kłopot. Z tego co zdążyłem zaobserwować to żaden hakista nie wykazał się wystarczającą obroną jak na razie. Tu jest główny slaby punkt Luffiego. W walce np. z Akainu polegnie bo nie przetrzyma magmy a nie zdąży pokonać oponenta wcześniej.


>
Spoiler

Pewno będzie ciekawa, ostatecznie będzie pewnie miała miejsce dopiero za parę sag więc

Dnia 01.10.2010 o 21:23, Hubi_Koshi napisał:

Zoro będzie miał czas by się rozwinąć i zmienić, a Mihawk i tak pewnie wszystkich swoich
sztuczek mu nie pokazał.


Spoiler

Teraz to wygląda jak walka mistrza z nauczycielem. Że będzie ciekawa w to nie wątpię. Martwię się tylko o to czy nie straci na magii która utrzymywała ten duet do tej pory. Zresztą to mało honorowe pokonać mistrza który wszystkiego cię nauczył.

Dnia 01.10.2010 o 21:23, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

status gości z Devil Fruitami, gdyby każdy miał broń z kairouseki to skutecznie zniwelowało
by to możliwości Userów, może to tałatajstwo jest bardzo rzadkie, albo bardzie ciężkie
w obróbce ?? Ale najsensowniejsza odpowiedź brzmi, Nie ma broni bo Oda nie chce zabijać
walk z Devil fruit userami


Spoiler

Oda chyba przenosi ciężar siły z owoców na haki. Na początku ostatniej sagi wiedzieliśmy o nim tyle co nic(tylko oficjalna zajawka z Shanksem hintów można doszukiwać się wcześniej ale ten był 100% owy) A potem bach: cała załoga Rogera, Luffy, amazonki,piraci WB, Ace , wszyscy ważniejsi marines + na obecną chwilę prawdopodobnie inni yonku i rewolucjoniści. Imo nie podoba mi się to. Wcześniej nie było nic(no prawie). Teraz nagle okazało się że wszyscy je mają. Trochę sztucznie to wyszło. A i tak devil fruitsy lepsze bo strasznie różnorodne( przypomina sobie gdy poznał moc Luffiego i Buggiego. W żadnej innej mandze nie był tak porąbanych mocy)

Dnia 01.10.2010 o 21:23, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

[Franky pokazuje swój wewnętrzny kokpit... i po chwili na pokładzie rozgrywa się trójstronna
bitwa Luffy-Usopp-Chopper o to kto będzie mógł pierwszy wsiąść XD Swoją drogą zawsze
mnie to zastanawiało, Luffy niby jest idiotą, ale... zadaje się z dwoma najinteligentniejszymi
członkami załogi, kłamstwa i dziecięca naiwność na bok, Usopp jest bardzo przebiegły
i kreatywny, Chopper z kolei jest lekarzem co jakby nie patrzeć wymaga sporej inteligencji
i wiedzy... czy Oda nam sugeruje że Luffy nie jest taki głupi na jakiego wygląda XD


Spoiler

Znasz moje zdanie na ten temat. Osobiście uważam Luffiego za osobę inteligentną która:
A)Zależnie od obecnej sytuacji przeskakuje na tryb durny i mądry. Kiedy tylko może świruje.
B)Udaje idiotę bo lubi być beztroski ewentualnie wie że wtedy nikt nie ma co do niego wymagań.

Dnia 01.10.2010 o 21:23, Hubi_Koshi napisał:

No to się bierz za czytanie XD ]

Nie ugnę się pod presją. Oszczędzam to co najlepsze. Szkoda mi czytać po chapie. Jedyne co tak czytam to Bleach(co świadczy o moim stosunku do tej mangi) [ XD ]

P.S. uhh. 20 minut pisałem. Brak mi spamerskie wprawy jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie odwoływać do poszczególnych cytatów ;p
Nie am co spoilerowac, bo i tak tylko my czytamy ten wątek ;p

Haki nie mają nagle wszyscy - posiadaja je badassi powyzej 100 milionow beri,a to juz cos, a wlasciwie nie posiadaja, tylko powiedzmy,z e sa swiadomi i potrafia je wytrzymac, niewiele osob potrafi z niego korzystac - poki co to anliczylismy vice-admiralow, garpa, sngoku, luffyego, marco, vince''a, mihawka, rayleigha i hankock - to by było na tyle, jesli mnie pamiec nie myli, reszta nie pokazala, ze korzysta z Haki
to, że sie ich namnozylo to nie dziwota, w koncu ktos musi stawic czolo Strawhatsom

Luffy jest idiotą, ale porafi trzeźwo spojrzeć na świat gdy istnieje taka potrzeba, eg. gdy przyjaciele sa zagrozeni, pozostale sytuacje w sumie tego nie wymagaly dot ej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 14:55, Jimmi napisał:

Haki nie mają nagle wszyscy - posiadaja je badassi powyzej 100 milionow beri,a to juz
cos, a wlasciwie nie posiadaja, tylko powiedzmy,z e sa swiadomi i potrafia je wytrzymac,
niewiele osob potrafi z niego korzystac - poki co to anliczylismy vice-admiralow, garpa,
sngoku, luffyego, marco, vince''a, mihawka, rayleigha i hankock - to by było na tyle,
jesli mnie pamiec nie myli, reszta nie pokazala, ze korzysta z Haki
to, że sie ich namnozylo to nie dziwota, w koncu ktos musi stawic czolo Strawhatsom

Nie chodzi mi o samo posiadanie tylko pojawienie się tej mocy w zasadzie nagle. Wcześniej nie wiedzieliśmy o niej wcale. Hinty były ale minimalne i nie w niczym nie przypominają obecnej formy haki (zaryzykuje twierdząc że Oda planował coś w stylu haki być może nawet od początku, ale imo w innej formie , albo tego nie dopracował planując zostawić to sobie na później) A tu nagle okazało że praktycznie wszyscy z górnej pułki je posiadają. Po pierwsze okazuje się że nie jest to moc szczególnie wyjątkowa. Po drugie mimo spotkania wielu postaci, z haki które widzieliśmy wcześniej niczym tej mocy nie objawił. Dla mnie tego aspektu Oda nie dopracował.

Dnia 03.10.2010 o 14:55, Jimmi napisał:

Luffy jest idiotą, ale porafi trzeźwo spojrzeć na świat gdy istnieje taka potrzeba, eg.
gdy przyjaciele sa zagrozeni, pozostale sytuacje w sumie tego nie wymagaly dot ej pory

Czyli jest Idiotą na co dzień ale kiedy musi potrafi myśleć.To co napisałeś nie wyklucza się z moją teorią. Równie dobrze może być świetny aktorem. Ktoś kto gra idiotę musi być mądry. Nie znaczy to oczywiście że mam rację
ale, ta wersja lepsza niż Luffy to zwykły kretyn zaczynający myśleć pod wpływem stresu.

P.S. Narzekam na One Piece ale, oczywiście uważam że jest najlepszym tasiemcem(może ever. Historia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa) A w spojlery bawię się dla zasady. Zresztą gdy nie zaznaczałem, zdarzało się że mnie opieprzali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do hintów to było ich całkiem sporo i to od dość wczesnej pory. Już sam Shanks na dzień dobry zaprezentował nam King Haki, potem gdy spotkał się z Whitebeardem, aż w końcu sam Luffy to pokazał gdy walczył z Duvalem. Haki Mantra było jak wszyscy wiemy w Skypiea''i. Haki do walki było między innymi u Zora gdy ten walczył z Mr. 1, albo to jak Garp zadaje Luffy''emu obrażenia mimo że ten jest z gumy. Jeśli narzekasz na brack foreshadowingu to nie ma to wielkiego sensu bo Oda rzucił Hinty setki chapterów wcześniej, porównaj to do Naruto czy Bleach''a gdzie nowe moce wyskakują praktycznie z kapelusza magika, na nie nie narzekasz.
Co do tego że wszyscy z górnej półki je mają, OCZYWIŚCIE że je mają, dlatego właśnie są z górnej półki . Mugiwarsi zbliżają się do New World, miejsca gdzie jest masa super potężnych piratów więc to zrozumiałe że będą mieli takie moce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 22:06, Hubi_Koshi napisał:

Co do hintów to było ich całkiem sporo i to od dość wczesnej pory. Już sam Shanks na
dzień dobry zaprezentował nam King Haki,

Ni powiedziałem żę nie ma hintów. Dla mnie po prostu ''''tamte'''' haki to był prototyp. W obecnej formie pojawiło się dopiero pod koniec CP9

Dnia 03.10.2010 o 22:06, Hubi_Koshi napisał:

sam Luffy to pokazał gdy walczył z Duvalem.

To już była ostatni saga po pokazaniu nam haki Shanksa

Dnia 03.10.2010 o 22:06, Hubi_Koshi napisał:

Haki Mantra było jak wszyscy wiemy w Skypiea''i.

Mantra została podciągnięta po haki. Moim zdaniem pierwotnie haki miało być tylko królewskie. Mantra jest imo dorabiana.

Dnia 03.10.2010 o 22:06, Hubi_Koshi napisał:

Haki do walki było między innymi u Zora gdy ten walczył z Mr. 1

Ciężko mi to teraz zinterpretować ale ma to sens. Tylko Oda wie co to tak naprawdę oznacza.

Dnia 03.10.2010 o 22:06, Hubi_Koshi napisał:

albo to jak Garp zadaje Luffy''emu obrażenia mimo że ten jest z gumy.

To co się działo pod koniec CP9 to raczej były tylko żarty takiego samego rodzaju jak Nami waląca Luffiego.

Dnia 03.10.2010 o 22:06, Hubi_Koshi napisał:

Jeśli narzekasz na brack foreshadowingu
to nie ma to wielkiego sensu bo Oda rzucił Hinty setki chapterów wcześniej, porównaj
to do Naruto czy Bleach''a gdzie nowe moce wyskakują praktycznie z kapelusza magika,
na nie nie narzekasz.

Hahaha. Ja niby nie narzekam na Bleach''a? lol. One Piece a reszta to zupełnie inna liga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 23:30, qrex napisał:

Ni powiedziałem żę nie ma hintów. Dla mnie po prostu ''''tamte'''' haki to był prototyp.
W obecnej formie pojawiło się dopiero pod koniec CP9

Można raczej powiedzieć że w dopiero Teraz zostało to wyjaśnione.

Dnia 03.10.2010 o 23:30, qrex napisał:

To już była ostatni saga po pokazaniu nam haki Shanksa

Nom i bardzo mnie ucieszyło że Luffy też zyskuje tego Skilla ^^

Dnia 03.10.2010 o 23:30, qrex napisał:

Mantra została podciągnięta po haki. Moim zdaniem pierwotnie haki miało być tylko królewskie.
Mantra jest imo dorabiana.

Cóż to już tylko kwestia nazwy, Haki ogólnie określa zdolności biorące się nie z ciała, ale z ducha, z woli walki, z aury, chakry czy jak to tam nazwać. A wszystkie te trzy typy Haki mają właśnie ten wspólny czynnik, biorą się z Ducha postaci.

Dnia 03.10.2010 o 23:30, qrex napisał:

Ciężko mi to teraz zinterpretować ale ma to sens. Tylko Oda wie co to tak naprawdę oznacza.

Pamiętaj, Oda Never Forgets :-)

Dnia 03.10.2010 o 23:30, qrex napisał:

To co się działo pod koniec CP9 to raczej były tylko żarty takiego samego rodzaju jak
Nami waląca Luffiego.

Czy aby na pewno :-3 Autorzy niekiedy chowają w takich komicznych zagrywkach prawdę o postaciach, choćby Subaru z Nanoha StrikerS, w mandze do anime było pokazane jak podrzuca swoją partnerkę parędziesiąt metrów w górę, uważano że to po prostu żart autora... aż się okazało że Subaru jest cyborgiem XD Oda to mistrz zabawiania się z umysłem czytelników więc nie zaskoczyło by mnie gdyby Garp używał Haki, poza tym

Dnia 03.10.2010 o 23:30, qrex napisał:

Hahaha. Ja niby nie narzekam na Bleach''a? lol. One Piece a reszta to zupełnie inna liga

Anom, całkowicie inna liga :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 09:10, Hubi_Koshi napisał:

Można raczej powiedzieć że w dopiero Teraz zostało to wyjaśnione.

Tak to prawda. Nie wiem na ile Oda wszystko zaplanował. W sumie bym się nie zdziwił gdyby mantra była planowana jako jedna z odmian haki od początku.

Dnia 04.10.2010 o 09:10, Hubi_Koshi napisał:

Nom i bardzo mnie ucieszyło że Luffy też zyskuje tego Skilla ^^

Luffy musiał je mieć. Haki jest przepustką do pokonania największych baddasów. Oda mógł by tlko używać kairouseki. Problem w tym że nie było by to ograniczone umiejętnościami, bo jest przedmiotem.

Dnia 04.10.2010 o 09:10, Hubi_Koshi napisał:

Cóż to już tylko kwestia nazwy, Haki ogólnie określa zdolności biorące się nie z ciała,
ale z ducha, z woli walki, z aury, chakry czy jak to tam nazwać. A wszystkie te trzy
typy Haki mają właśnie ten wspólny czynnik, biorą się z Ducha postaci.

Tak dlatego nie uznaje mantrę i nie uważam że jest strasznie naciągana. Po prostu z interpretacji sagi Skypiea za nic nie wynikało że te moce się wiążą.

Dnia 04.10.2010 o 09:10, Hubi_Koshi napisał:

Pamiętaj, Oda Never Forgets :-)

Tak wiem. Ale mimo wszystko jest tylko czlowiekiem. Skoro początkowo planował zakończyć One Piece w 5 lat to prawdopodobnie zmienił troch koncepcje.

Dnia 04.10.2010 o 09:10, Hubi_Koshi napisał:

Czy aby na pewno :-3 Autorzy niekiedy chowają w takich komicznych zagrywkach prawdę o
postaciach, choćby Subaru z Nanoha StrikerS, w mandze do anime było pokazane jak podrzuca
swoją partnerkę parędziesiąt metrów w górę, uważano że to po prostu żart autora... aż
się okazało że Subaru jest cyborgiem XD Oda to mistrz zabawiania się z umysłem czytelników
więc nie zaskoczyło by mnie gdyby Garp używał Haki

Wcześnie było by ot ważne ale z obecnego punktu widzenia nie. Dlaczego? Ano dlatego że w obecnej chwili pewne jest posiadanie tej mocy prze Garpa. Z punku widzenia hintów też nie bo wtedy haki zaprezentował nam Shanks.

Dnia 04.10.2010 o 09:10, Hubi_Koshi napisał:

Anom, całkowicie inna liga :-3

No więc po co się głupio pytasz , skoro wiesz żę uwielbiam One Piece , tylko nie jestem fan boyem i uważam że malutkie błędy się zdarzają. Zresztą w całej tej sprawie nie zdenerwowało mnie posiadanie haki prze elitę piracką, tylko prze marynarkę. Z Marines mamy kontakt od początku mangi. Słomki walczyli już z dwoma admirałami. Ba mieli kontakty z vicemi czy Garpem(haki nie pojawiło się nigdzie). Lecz mimo to dowiedzieliśmy się o tym dopiero po wielkiej wojnie. Co jest opanowali sztukę kamuflażu do perfekcji?( z Acem też dziwne żę zaprezentował je tylko w retrosach) Zresztą uważam to za lekkie potknięcie. Zastanawia mnie jeszcze posiadanie dwóch fruitsów przez BB(może Oda to wytłumaczy się się nie czepiam). Jedyne co mam Odzie za złe to uśmiercenie Ace''a i WB( mimo że przyznaje. Oda zniszczył i zaskoczył tym totalnie. I tak traktuje jako zmianę reguł)

P.S. Chyba cię wkurzyłem. Pierwszy raz widziałem żebyś kazał mi się przerzucić Na Naruto i Bleach''a w krytyce xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 21:45, qrex napisał:

Tak to prawda. Nie wiem na ile Oda wszystko zaplanował. W sumie bym się nie zdziwił gdyby
mantra była planowana jako jedna z odmian haki od początku.

Ja tam dla ostrożności uznaje Odę za Boga i w sumie niewiele się pewnie mijam z prawdą XD

Dnia 04.10.2010 o 21:45, qrex napisał:

Luffy musiał je mieć. Haki jest przepustką do pokonania największych baddasów. Oda mógł
by tlko używać kairouseki. Problem w tym że nie było by to ograniczone umiejętnościami,
bo jest przedmiotem.

Zastanawiało mnie jak Oda rozwiąże walkę z Logiami, no bo ostatecznie nie licząc jakiejś jednej słabości byli nietykalni. W sumie jestem się w stanie zgodzić że Haki pozwalająca atakować Logia jest Ciut naciągnięta, bo to proste wyjście z odporności Logii na ataki.

Dnia 04.10.2010 o 21:45, qrex napisał:

Tak dlatego nie uznaje mantrę i nie uważam że jest strasznie naciągana. Po prostu z interpretacji
sagi Skypiea za nic nie wynikało że te moce się wiążą.

Cóż, jak uważasz ja to po prostu interpetuje jako skategoryzowanie kilku nie powiązanych zdolności dla łatwiejszego ich zrozumienia.

Dnia 04.10.2010 o 21:45, qrex napisał:

Tak wiem. Ale mimo wszystko jest tylko czlowiekiem. Skoro początkowo planował zakończyć
One Piece w 5 lat to prawdopodobnie zmienił troch koncepcje.

Ano pewnie tak, chociaż z nim nigdy nic nie wiadomo

Dnia 04.10.2010 o 21:45, qrex napisał:

Wcześnie było by ot ważne ale z obecnego punktu widzenia nie. Dlaczego? Ano dlatego że
w obecnej chwili pewne jest posiadanie tej mocy prze Garpa. Z punku widzenia hintów też
nie bo wtedy haki zaprezentował nam Shanks.

Ok

Dnia 04.10.2010 o 21:45, qrex napisał:

No więc po co się głupio pytasz , skoro wiesz żę uwielbiam One Piece , tylko nie jestem
fan boyem i uważam że malutkie błędy się zdarzają. Zresztą w całej tej sprawie nie zdenerwowało
mnie posiadanie haki prze elitę piracką, tylko prze marynarkę. Z Marines mamy kontakt
od początku mangi. Słomki walczyli już z dwoma admirałami. Ba mieli kontakty z vicemi
czy Garpem(haki nie pojawiło się nigdzie). Lecz mimo to dowiedzieliśmy się o tym dopiero
po wielkiej wojnie. Co jest opanowali sztukę kamuflażu do perfekcji?( z Acem też dziwne
żę zaprezentował je tylko w retrosach) Zresztą uważam to za lekkie potknięcie. Zastanawia
mnie jeszcze posiadanie dwóch fruitsów przez BB(może Oda to wytłumaczy się się nie czepiam).
Jedyne co mam Odzie za złe to uśmiercenie Ace''a i WB( mimo że przyznaje. Oda zniszczył
i zaskoczył tym totalnie. I tak traktuje jako zmianę reguł)

Co do Admirałów to myk polega na tym że oni Haki nie potrzebują, to zdolność którą się rozwija i trzeba mieć pewne predyspozycje do niej jeśli to dobrze rozumiem, Admirałowie nigdy się Haki nie uczyli bo nie byli nią zainteresowani, są Over-Powerniętymi Game-Breakerami więc czemu niby mają się przejmować jakimiś głupstwami. Jestem skłonny się zgodzić że Oda trochę pozmieniał koncepty, głównie w przypadku Haki pozwalającej walczyć z Logiami. Co do Ace i WB to mnie by nie zdziwiło gdyby Oda specjalnie tak zrobił, przez tyle czasu nikogo nie uśmiercił by śmierć Ace''a i WB walnęła tym mocniej. To jest Jego świat i On decyduje co i jak w nim działa, nie ma wobec nas żadnych zobowiązań by trzymać się jakichkolwiek reguł. Czekaj jak to leciało "Pierwszą zasadą Amerykańskiego prowadzenia wojny jest olanie wszelkich innych Amerykańskich zasad prowadzenia wojny jeśli można na tym zyskać" i tak właśnie Oda postąpił :-)

A ja jestem ci winny przeprosiny bo byłem tego dnia mocno zirytowany jednym idiotą i miałeś pecha oberwać odłamkiem, bardzo przepraszam ^^;

Dnia 04.10.2010 o 21:45, qrex napisał:

P.S. Chyba cię wkurzyłem. Pierwszy raz widziałem żebyś kazał mi się przerzucić Na Naruto
i Bleach''a w krytyce xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować