Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

One Piece - Temat ogólny

792 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2010 o 16:14, qrex napisał:

Najnowszego chapa One Piece nie czytałem :P. Ale wasze komentarze i owszem.

Cóż przynajmniej zaczynasz się powoli zbliżać do mojego poziomu spoilerowania, czyli dyskutowania z ludźmi o nowinkach z najnowszego chaptera mangi której nawet nie czytam XD

Dnia 15.04.2010 o 16:14, qrex napisał:

Czy jak ktoś każę ci kogoś zabić a ty to zrobisz to można cię uznać za niewinnego?

Spoiler

A czy ja go uniewinniam :-) Sengoku to żołnierz, a zołnierze wykonują rozkazy, jeśli odmawiają to stawia się ich przed sądem wojskowym.

Dnia 15.04.2010 o 16:14, qrex napisał:

Powiem tyle. Żenada.7 lat Robin miała i jej nie dopadli. Lekki bezsens ze strony Ody.

Jak już mówiłem, nie starali się zbytnio bo mięli ręce zajęte czym innym :-) Poza tym nie zdziwiłbym się gdyby Ao Kiji trochę przy tym majstrował.

Dnia 15.04.2010 o 16:14, qrex napisał:

Kilka osób było bardzo blisko zdobycia. Moim zdaniem idzie o coś innego bo zbyt nieostrożni
są w tych sprawach.

Jedyną osobą bliską jej zdobycia był Crocodile, a i Gorosei nie siedzi z rękami w kieszeni (porwanie Robin i Franky''ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 16:33, Hubi_Koshi napisał:

Cóż przynajmniej zaczynasz się powoli zbliżać do mojego poziomu spoilerowania, czyli
dyskutowania z ludźmi o nowinkach z najnowszego chaptera mangi której nawet nie czytam

Nie dyskutujemy o najnowszym chapie. Chociaż w sumie mógł bym XD

Dnia 15.04.2010 o 16:33, Hubi_Koshi napisał:

A czy ja go uniewinniam :-) Sengoku to żołnierz, a zołnierze wykonują rozkazy, jeśli
odmawiają to stawia się ich przed sądem wojskowym.

TAk tyle że mógł nie dopuścić do śmierci cywilów. Nie było rozkazu zabicia ich.

Dnia 15.04.2010 o 16:33, Hubi_Koshi napisał:

Jak już mówiłem, nie starali się zbytnio bo mięli ręce zajęte czym innym :-)

Oznacza to że ta sprawa miała wyjątkowo niski priorytet a to jest dziwne.

Dnia 15.04.2010 o 16:33, Hubi_Koshi napisał:

Poza tym
nie zdziwiłbym się gdyby Ao Kiji trochę przy tym majstrował.

To by było dobre wyjaśnienie tylko że niezaprezentowane prze Odę.

Dnia 15.04.2010 o 16:33, Hubi_Koshi napisał:

Jedyną osobą bliską jej zdobycia był Crocodile, a i Gorosei nie siedzi z rękami w kieszeni
(porwanie Robin i Franky''ego.

Franky Iceburg i ich mistrz miel plany. Gdyby byli innymi ludźmi to by ich użyli. Porwanie z kolei to inicjatywa Spandama.Zresztą możliwe jest że marynarka już posiada Pluto albo inną broń inaczej już dawno by im to zabrali.Blisko mógł być też Roger tylko pewno nie chciał tej broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 16:41, qrex napisał:

Nie dyskutujemy o najnowszym chapie. Chociaż w sumie mógł bym XD

Nooo idź poczytaj, taki ciekawy jest, tyle się ciekawych rzeczy dzieje :->

Dnia 15.04.2010 o 16:41, qrex napisał:

TAk tyle że mógł nie dopuścić do śmierci cywilów. Nie było rozkazu zabicia ich.

I nie dopuścił :-) To Akainu ich pozabijał.

Dnia 15.04.2010 o 16:41, qrex napisał:

Oznacza to że ta sprawa miała wyjątkowo niski priorytet a to jest dziwne.

Cóż była w końcu tylko małym dzieckiem, uznali że danie za nią nagrody wystarczy, przeliczyli się, Robin zdołała przetrwać i nauczyć się jak im uciekać :-)

Dnia 15.04.2010 o 16:41, qrex napisał:

To by było dobre wyjaśnienie tylko że niezaprezentowane prze Odę.

Jeszcze XD

Dnia 15.04.2010 o 16:41, qrex napisał:

Franky Iceburg i ich mistrz miel plany. Gdyby byli innymi ludźmi to by ich użyli. Porwanie
z kolei to inicjatywa Spandama.Zresztą możliwe jest że marynarka już posiada Pluto albo
inną broń inaczej już dawno by im to zabrali.Blisko mógł być też Roger tylko pewno nie
chciał tej broni.

Nie do końca, mogę się mylić ale Gorosei na pewno wydali rozkaz/przyzwolenie na tą operację, poza tym CP9 przecież tym się zajmowało, by wkupić się w łaski Iceburga i wyciągnąć od niego plany, oficjalnie też próbowali je od niego wyciągnąć, ale że Iceburg był szanowanym obywatelem nie mogli go oficjalnie tknąć palcem. Cóż Roger był Królem Piratów, prawdziwym wśród nich Potworem więc nie dziwota że Nie Dali go rady dopaść XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 17:05, Hubi_Koshi napisał:

Nooo idź poczytaj, taki ciekawy jest, tyle się ciekawych rzeczy dzieje :->

Przez jeden chap? Oda troszku przesadza skoro jednego rozdziału sobie nie można odpuścić. Zresztą dopóki anime nie doleci do końca sagi nie będę czytał

Dnia 15.04.2010 o 17:05, Hubi_Koshi napisał:

I nie dopuścił :-) To Akainu ich pozabijał.

E tam. Czyli dal muna to przyzwolenie odwołując się do twojego argumentu o żołnierzu i wykonywaniu rozkazów.

Dnia 15.04.2010 o 17:05, Hubi_Koshi napisał:

Cóż była w końcu tylko małym dzieckiem, uznali że danie za nią nagrody wystarczy, przeliczyli
się, Robin zdołała przetrwać i nauczyć się jak im uciekać :-)

Jeśli zrobili taką akcję na Oharze to powinni być do bólu konsekwentni.A nie są.

Dnia 15.04.2010 o 17:05, Hubi_Koshi napisał:

> To by było dobre wyjaśnienie tylko że niezaprezentowane prze Odę.
Jeszcze XD

Taa XD

Dnia 15.04.2010 o 17:05, Hubi_Koshi napisał:

Nie do końca, mogę się mylić ale Gorosei na pewno wydali rozkaz/przyzwolenie na tą operację,

Tak ale bardzo im na tym nie zależało

Dnia 15.04.2010 o 17:05, Hubi_Koshi napisał:

poza tym CP9 przecież tym się zajmowało, by wkupić się w łaski Iceburga i wyciągnąć od
niego plany, oficjalnie też próbowali je od niego wyciągnąć, ale że Iceburg był szanowanym
obywatelem nie mogli go oficjalnie tknąć palcem.

Skoro to broń była taka potężna to mogli by od razu podać go lub jego poprzednika pod sąd z kija wyciągniętymi argumentami. Kolejna niekonsekwencja i znowu widać że nie był to ich priorytet.

Dnia 15.04.2010 o 17:05, Hubi_Koshi napisał:

Cóż Roger był Królem Piratów, prawdziwym
wśród nich Potworem więc nie dziwota że Nie Dali go rady dopaść XD

Tu się zgadzam w całej rozciągłości. Reszta postępowania w tej sprawie mnie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY NOWEGO CHAPTERA

Spoiler

Hmm chyba już nie jest tak źle, mówią że gdy ktoś jest już w stanie płakać to już jest w porządku i powoli wrócą na nogi, no a teraz czeka nas Retrospekcja z punktu widzenia Luffy''ego, ale naprawdę Garp jest Too Dumb to Live XD Chce wychować Luffy''ego i Ace''a na Super Marinesów a co wyrabia XD Oddaje ich jakiejś gangsterce na wychowanie, a sama Dadan... BUAHAHAHAHA... w sumie ciekawi mnie czy z czasem ich polubiła i czy będzie smutna po śmierci Ace''a... no nic, pożywim uwidim :-) Jedna mała zagadka serii "Kim jest Dadan" rozwiązana. Beppo mnie rozwala XD "Female Bears" XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Żeby po 13 latach wydawania One Piece doczekać się retrospekcji głównego bohatera. Oda zaczyna mnie naprawdę przerażać. Ciekawe ile z tych wszystkich rzeczy planował wcześniej


P.S.Nie. Chaptera nie czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 14:55, qrex napisał:

Spoiler

Żeby po 13 latach wydawania One Piece doczekać się retrospekcji głównego bohatera.
Oda zaczyna mnie naprawdę przerażać. Ciekawe ile z tych wszystkich rzeczy planował wcześniej


P.S.Nie. Chaptera nie czytałem.

No to czemu sobie tak masochistycznie spoilerami zarzucasz XD

Spoiler

Ja osobiście jestem skłonny uwierzyć że Oda miał wszystko co do najmniejszego szczegółu zaplanowane. To prawdziwy Chessmaster wśród mangaków. Mhm ale jedno trzeba przyznać Oda Naprawdę nie zmarnował śmierci Ace''a i Whitebeard''a na zwykły dramat, on mistrzowsko go wykorzystał by POTĘŻNIE potrząsnąć zarówno światem One Piece''a jak i światem Luffy''ego. Mistrzowskie zagranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 15:02, Hubi_Koshi napisał:

No to czemu sobie tak masochistycznie spoilerami zarzucasz XD

Bo ćwiczę silną wolę. Ale niestety jeszcze chyba nie jest w formie...
>

Spoiler

Ja osobiście jestem

Dnia 22.04.2010 o 15:02, Hubi_Koshi napisał:

skłonny uwierzyć że Oda miał wszystko co do najmniejszego szczegółu zaplanowane. To prawdziwy
Chessmaster wśród mangaków. Mhm ale jedno trzeba przyznać Oda Naprawdę nie zmarnował
śmierci Ace''a i Whitebeard''a na zwykły dramat, on mistrzowsko go wykorzystał by POTĘŻNIE
potrząsnąć zarówno światem One Piece''a jak i światem Luffy''ego. Mistrzowskie zagranie.


Spoiler

W zasadzie wiemy na pewno że od czasu sagi CP9 miał dokładnie określone haki. Możliwe że obmyślił je sobie(ale nie w obecnej formie) już w pierwszym chapterze(Shanks i potwór morski).Tak jak całą akcje z Ace''m WB i BB. Jednak że przejęcie owocu WB przez BB było co najmniej dziwne i jeśli nie zostanie dobrze wyjaśnione w przyszłości, będzie failem.(zresztą do wyjaśnieni jest multum spraw. Chociażby jak Akainu załatwił Ace''a)
Co do wykorzystania śmierci. Niedawno sam sierdziłeś że była to chwilowa zmiana albo stałe zmienienie oblicza serii. Osobiście jestem przeciwko pierwszej opcji. Druga z kolei wydaje się być sensowna.



P.S.
Spoiler

Oda stworzył potężne narzędzie jakim jest śmierć. Jakby nie wykorzystał maksymalnie zaskoczenia i emocji towarzyszących przy pierwszej takiej akcji z ważnymi bohaterami, zmarnował by je. A tak czy mi się to podoba czy nie to mogę przyznać zmiażdżył mnie nim totalnie. Padłem szybciej niż Gołota w walce o tytuł mistrza świata.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OP 583

Spoiler


Kolejny chapter wspominkowy. Dowiadujemy się troszkę o determinacji Luffiego, że był taki od dzieciaka :D Jego wierze w ludzi, naiwności. No i że nie potrafi kłamać :) Chociaż Dadan skłamał całkiem przyzwoicie bez zająknięcia.

Srsly, musieliśmy czekać aż Ace zginie, zanim dowiemy się o jego przeszłości. A przeszłość ta nie jest wcale sielankowa, a sam Ace wcale miłym chłopakiem nie był (chociaż człowieka jeszcze nie zabił).

Luffiego porwali piraci, żeby torturami wyciągnąć z niego info. Oczywiście Luffy nic nie powie, ale ciekawe czy Ace razem z kumplem pójdą mu pomóc. Gdyby tak było i Ace uratowałby życie Luffiemu, to mielibyśmy poważny motyw dlaczego Luffy tak chciał uratować Ace''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery One Piece 584

Spoiler

Ohhhh SHIT. Jeśli Dadan postanowi obrabować Tenryuubito to cała sprawa zrobi się naprawdę nieprzyjemna... Cóż z drugiej strony może będziemy mieli okazję poznać jakieś admirała sprzed 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że całkiem przyjemnie ogląda się kinówki OP.... Nie spodziewałem się tego O_O

A w następnym odcinku - biedny Sanji... Aż mi go żal XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chapter 597

Hoho Oda dotrzymał słowa które dał w wywiadzie ^^ To ostatni arc w którym śledzimy przygody 17 letniego Luffy''ego za miesiąć poznamy upgrade''niętego post-time-skipowego 19 letniego Luffy''ego. Heh nie dziwię się że Oda bierze sobie miesiąć urlopu, dwa lata w świecie One Piece to kopa czasu i wiele się na pewno wydarzy. Ciekawi mnie też czy podstawowa "banda" bardzo się zmieni, Robin, Franky i Brooke raczej się z wyglądu nie zmienią, ale reszta... kto wie kto wie. No i świat na pewno się zmieni, skrystalizuje się nowy rozkład sił w tym świecie. Blacbeard stanie się pewnie nowym czwartym Yonkou. Ach już się nie mogę doczekać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 14:05, Hubi_Koshi napisał:

Hoho Oda dotrzymał słowa które dał w wywiadzie ^^...


Cofam swoje słowa z działu Mangi i Anime...będzie się działo ;D. W sumie bym się nie zdziwił jakby podczas tych dwóch lat z Yonkou został Shanks i Blackbeard (Blackbeard by tam trochę powybijał ^^) ,ale każdy może mieć swoje domysły. Franky i Brooke nie mają się zbytnio jak się zmienić (cyborg i kościotrup...może jakieś nowe wdzianko co najwyżej :P) ,ale Robin może trochę się postarzeje...już nie mogę się doczekać 598 chaptera ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 15:03, Nertis napisał:

Cofam swoje słowa z działu Mangi i Anime...będzie się działo ;D. W sumie bym się nie
zdziwił jakby podczas tych dwóch lat z Yonkou został Shanks i Blackbeard (Blackbeard
by tam trochę powybijał ^^) ,ale każdy może mieć swoje domysły. Franky i Brooke nie mają
się zbytnio jak się zmienić (cyborg i kościotrup...może jakieś nowe wdzianko co najwyżej
:P) ,ale Robin może trochę się postarzeje...już nie mogę się doczekać 598 chaptera ^^.

Naah raczej wątpię, musimy poznać tego całego Kaidou który tyle namieszał między innymi Morii, a wieść gminna niesie że Big Mama może być matką Loli więc ją też chyba spotykamy :-) Mnie najbardziej ciekawią losy Super Nowych, przez dwa lata zdobędą niezłą przewagę w zdobywaniu sławy względem Straw Hatsów, ciekawi mnie też co Buggy, Mr. 3 i ich wesoła ferajna zmalują w tym czasie, no i do jakiej rangi dobije się Coby i Helmeppo, szczególnie teraz gdy Coby ma Haki. Co do Franky''ego to chyba jednak możliwe są pewne zmiany w końcu może się odbudować i ulepszyć i będzie wyglądał inaczej. Robin ma jakieś 28 lat, więc 2 lata w tą czy w tamtą wielkiej różnicy nie zrobimy, no, ale zobaczymy. Nie mogę się doczekać aż się znowu zbierze załoga Słomkowych Kapeluszy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie... Time-skip i znając życie Luffy po 2 latach zmasteruje haki, a reszta pozna takie triki, że seria całkowicie zmieni oblicze
Ciekaw jestem, czy tening zostanie chociaz po części pokazany, wspomniany, czy po prostu zaczna od spotkania - interesujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 16:57, Jimmi napisał:

Ładnie... Time-skip i znając życie Luffy po 2 latach zmasteruje haki, a reszta pozna
takie triki, że seria całkowicie zmieni oblicze
Ciekaw jestem, czy tening zostanie chociaz po części pokazany, wspomniany, czy po prostu
zaczna od spotkania - interesujace

Współczuje pierwszemu frajerowi/grupie frajerów która napadnie na Mugiwarsów po Time Skipie bo Oda na bank wykorzysta ich by pokazać jak Mugiwarsi Zbadassieli XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 17:03, Hubi_Koshi napisał:

Współczuje pierwszemu frajerowi/grupie frajerów która napadnie na Mugiwarsów po Time
Skipie bo Oda na bank wykorzysta ich by pokazać jak Mugiwarsi Zbadassieli XD


Mam nadzieje, ze po time-skipie bedzie jakas mocna akcja, tak, żeby Mugiwarasom skoczyly nagrody
i ciekaw jestem jaka nagrode teraz ma Luffy, bo 300,000,000 to chyba zdecydowanie za mało jak na te numery, które odstawił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 22:02, Jimmi napisał:

Mam nadzieje, ze po time-skipie bedzie jakas mocna akcja, tak, żeby Mugiwarasom skoczyly
nagrody
i ciekaw jestem jaka nagrode teraz ma Luffy, bo 300,000,000 to chyba zdecydowanie za
mało jak na te numery, które odstawił :D

Ja tam nadal się nie mogę doczekać by Mugiwarsi dostali nagrody za to co Już zrobili, to co oni nawyprawiali na pewno skarbnika WG przyprawia o koszmary jak tylko pomyśli co by się stało gdyby ktoś ich złapał i doprowadził XD
Swoją drogą tak całkiem z innej beczki, ciekawi mnie czy Magellan pójdzie śladem Smokera i opuści Impel Down by zapolować na Luffy''ego i/lub więźniów którzy zwiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak. Doczekaliśmy się tego time skipa a byłem już prawie pewny że nie nastąpi. Z jednej strony to dobrze. Dostaniemy podkokszonych słomków (głównie Luffiego) nowe moce, być może inny wygląd postaci. Świat z lekka uporządkuje się po wojnie z WB. Zmieni się rozkład sił w marynarce i na świecie. Być może One Piece stanie się bardziej mroczne. Z drugiej strony imo Naruto i Dragon Ball po time skipe stały się gorsze. Dalej było nieźle ale już to nie to samo. Na tą chwilę ciekawi mnie tylko kto będzie pierwszym koksem którego utłucze Luffy(Kizaru?) . Może wtedy dostanie wreszcie kosmiczną nagrodę za głowę.(ostatnio One Piece nie czytałem ale info o time skipie nie mogłem przegapić)

P.S. Mój pierwszy post po wakacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować