• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

Dowiedz się lub pomóż - problemy ze sprzętem

Pytanie

Temat był popularny, lecz nie pamiętam kto był autorem.
Można więc wpisywać swoje żale na temat swojego PC i nie tylko. ;)
Tradycyjnie jest dość dużo osób, które potrafią zgadnąć o co chodzi i pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

82 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam pewien problem. A mianowicie mój "nowy" komputer nie do końca uznaje istnienie nagrywarki (nagrywarka jest wykrywana, przez BIOS, widać ją w Aidzie 32, ale wrzucając do niej płytke najzwyczajniej w świecie jej nie czyta)
Podejrzewam, że przyczyna może leżeć w BIOSie (płyta główna to Asus CUBX-E) gdyż jest dość "starożytny" pochodzi z lipca 2000 :O.

Jak rozwiązać ten problem?
Jeśli wymagany jest update BIOS-u to czy ktoś możne napisać jak to uczynić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.03.2006 o 21:54, sig. napisał:

bios nie ma tu nic do rzeczy współczesne systemy operacyjne go omijają i same rozpoznają sprzęt.

win 98se to raczej nie jest współczesny system.
moj obecny komp to mix dwóch kompów. Częśc podzespołów (napędy optyczne) są z mojego starego, a reszta jest z "nowego" - który jest jednak dość starożytny a mimo wszystko jest szybszy od mojego poprzedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pilnie potrzebuję programu zdolnego do dokładnego rozpoznania modelu mojej karty dźwiękowej. Wiem, że jest to SoundBlaster Live!, ale tych lajwów trochę jest, a nie mam już żadego opakowania ani instrukcji, a nie lubię rozkręcć kompa. Potrzebne mi to jest do instalacji sterowników, a na stronie Creative!a do automatycznego rozpoznania karty wymagany jest IE, który mam rozwalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jednym z lepszych programów do czegoś takiego jest "Aida 32" nie wiem w jakim stopniu dokładnie określi kartę muzyczną, ale powinna w miarę dokładnie. IE możesz przeinstalować. A co do sterowników to Aida napewno je nazwie (te jakie masz jeśli wogóle jakieś są)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aż modelu to programy mogą Ci nie podać.
Na karcie jest wydrukowany model CT-XXXX czy cosik podobnego.
Raczej to jedyna metoda na precyzyjne określenie podmodelu Creative''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dać się chyba powinno móc. Skoro na stronie creative''a funkcja autoupdate potrafi, to inne programy też powinny móc.

Obawiam się jednak, że może być za późno, bo zainstalowałem sterowniki ze strony komputer świata, prze który nie mam teraz dźwięku, a albo źle się do tego zabieram, albo stary sterownik też nie działa. Format się przyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O nareszcie jakiś temat którego szukałem :) Ma z Was ktoś może płytę główną ASUS A8N-E? Nie wiem jak podkręcić na niej proca mojego A64 3000+ Venice (tzn wiem ale do 2 Ghz ale winda jest wtedy niestabilna a takie lepsziejsze podkrecanie bez pomocy sie nie obejdzie) i chciałbym żeby ktoś mi pomógł...Dla tych bardziej znających się na rzeczy odsyłam do strony na której już o tym pisałem ale nikt mi nie pomógł--> http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=188894&hl= (wkleić razem ze znakiem "=" ) Tym debilem Michi się proszę nie przejmować bo jak do niego napisałem to nie wiedział o co mi chodzi jak sie go zapytałem jak się podkręca procka. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc to bardzo gorąco dziękuję :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.03.2006 o 16:10, lampak napisał:

Obawiam się jednak, że może być za późno, bo zainstalowałem sterowniki ze strony komputer świata,
prze który nie mam teraz dźwięku, a albo źle się do tego zabieram, albo stary sterownik też
nie działa. Format się przyda...


Mojej starej (sprzedanej) 1024 Live! nie wykrywała strona :D
Sam musiałem podawać model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam Celerona 2.53 Ghz, podkręconego do 3 Ghz , kartę graficzną Geforce 6600 AGP i 1GB Ramu. W przyszłości chciałbym zmienić procka na Athlona 64 3000 +. Czy zmiana samego procka znacznie przyśpieszy działanie gier ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2006 o 11:13, MateoKiszlo napisał:

Mam Celerona 2.53 Ghz, podkręconego do 3 Ghz , kartę graficzną Geforce 6600 AGP i 1GB Ramu.
W przyszłości chciałbym zmienić procka na Athlona 64 3000 +. Czy zmiana samego procka znacznie
przyśpieszy działanie gier ?


musisz też wiedzieć że czeka cię wymiana płyty glównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem napisałem sobie tekst w programie microsoft word , i przez przypadek dałem sobie żeby przywrócił mi starą wersję pliku.Da się to jakoś cofnąć??Wiem że to nie chodzi o sprzęt ale jakby ktoś mógł pomóc to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem dość nietypowy i chyba najbardziej do tego wątku pasuje.
Mam Komórkę Nokia 6230i i system operacyjm Win2000 i WinXP. Po zainstalowaniu dołączonego oprogramowania mogłem synchronizować bazę danych telefonu z Outlockiem i przenosić zdjęcia do komputera. Ostatnio połączenie siadło, myślałem, że kabel nawalił, ale to nie to. Systemy operacyjne mam ustawione na automatyczne uaktualnianie. Ja siadło połączenie z komputerem u mnie, to spróbowałem wgrać to samo oprogramowanie do komputera żony, też z Win2000. I nic, połączenia nie da się nawiązać. Spotkał się ktoś z czymś podobnym? W WinXP też nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.05.2006 o 22:17, KonLee napisał:

[...] przywrócił mi starą wersję pliku.Da się to jakoś cofnąć??

Jeżeli tej przywróconej wersji nie zapisałeś, to wystarczy po prostu zamknąć Worda bez zapisu. Wtedy plik bedzie posiadał wersję z ostatniego zapisu poprzedzającego przywrócenie.
Jeżeli już zapisałeś, to
1. Bez zamykania Worda sprawdź czy w koszu czasem nie ma plików o tej nazwie. Jeżeli jest, to obecny dokument zapisz pod inna nazwą, a z kosza przywróć starszą.
2. Od Office 2K jest w menu plik opcja "Wersje", która "czasem" pozwala zobaczyć starsze wersje. Być może po przywróceniu będzie tam widnieć również wersja sprzed przywrócenia.

A tak w ogóle jeżeli ktoś pisze w Wordzie i zdarzyło mu się mieć wielkie kłopoty z odzyskiwaniem uszkodzonego/utraconego przez głupotę tekstu, to polecam odszukanie sobie szablonu normal.dot (który Word otwiera zawsze przy tworzeniu nowego pliku), otwarcie go jako szablon (!), ustawienie opcji "Zapisuj wersję automatycznie przy zamykaniu" znajdującą się w menu Plik/Wersje. Na koniec zapisanie szablonu Normal.dot.
To pozwoli trzymać conajmniej tyle widocznych wersji tekstu ile było sesji przy jego edycji. Bardzo pomaga to również przy odzyskiwaniu tekstu z uszkodzonego pliku. Normalnie Word i tak trzyma w swoich plikach kilka wersji (dlatego te pliki są takie duże), ale nie są one łatwo dostępne (czytaj: tylko dla Neo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.05.2006 o 19:21, KrzysztofMarek napisał:

Systemy operacyjne mam ustawione na automatyczne uaktualnianie.

Rzuć okiem do komórki czy przypadkiem nie wyłączyła Ci się jakaś obsługa.
Po drugie Nokia ma niezwykle prymitywną obsługe połączenia kablowego. Najczęsciej jest to zrealizowane przez wirtualny port COM (bez względu na to czy kabelek jest USB czy szeregowy).
1. Czy dzwoniłeś już do obsługi technicznej swojej sieci lub Nokii?
2. Rzuć okiem do menedżera sprzętu i wyszukaj wirtualny port COM (zwykle nr 5). Może sa na nim jakieś wykrzykniki, znaki zapytania, dziwne ustawienia?
3. Możesz też wyłaczyć obsługę Data Execution Prevention (DEP), dokładnie przełączyć ją tylko na "Istotne usługi" systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować