• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam mały problem z portami. Chciałem odblokować wszystkie porty potrzebne do TDU. Wszystko było cacy do tego wpisu:

27000-30000 TCP/UDP

I teraz pytanie:
Czy to znaczy, że mam odblokować 300 portów czy po prostu 27000 i 30000?
Jeśli mam odblokować 300 portów to czy jest jakiś sposób żeby się nie narobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Musisz odblokować zakres między 27000-30000. Gdzieś jest oddzielna opcja do odblokowywania całego zakresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.02.2009 o 16:59, kx22 napisał:

I teraz pytanie:
Czy to znaczy, że mam odblokować 300 portów czy po prostu 27000 i 30000?
Jeśli mam odblokować 300 portów to czy jest jakiś sposób żeby się nie narobić...

A tak na marginesie to by było 3000 a nie 300 ;p Matematyka się kłania ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.02.2009 o 22:34, Bartkula napisał:

A tak na marginesie to by było 3000 a nie 300 ;p Matematyka się kłania ;p

Heh, no tak "zera" mi się pomyliły.
Ale dzięki za info koledzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam większy problem, niecały tydzień temu kupiłem Platynową Kolekcję TSU Złotą Edycję z Megapackiem. Przez prawie tydzień działała dobrze, później zaczęło się coś sypać, nie dość że dźwięku nie ma (w intro co ciekawe jest) to jeszcze po jakimś czasie wyłącza się i pokazuje okienko z informacją, że zakończono działanie gry, i możliwość wysłania czy też nie raportu o błędach. A TSU mam wersję 1.66a
Wszystko mam zainstalowane, Directa 9 też... nie wiem od czego to zależy.. :(

Może mi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

już udało mi się naprawić - nie wiem dlaczego miałem wyłączone w DirectX przyspieszenie dźwięku - przez to gra się właśnie wcinała. Kiedy włączyłem minimalne - wszystko już OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.02.2009 o 21:57, krymeer napisał:

już udało mi się naprawić - nie wiem dlaczego miałem wyłączone w DirectX przyspieszenie
dźwięku - przez to gra się właśnie wcinała. Kiedy włączyłem minimalne - wszystko już
OK.

Mogłeś ją wyłączyć żeby ci jakaś inna gra poszła........ to przyśpieszenie to wyjątkowo zdradliwe bydle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam jeszcze inne pytanie: czy ktoś z was używa neostrady? Ja próbowałem połączyć się profilem online, ale to coś nie wychodzi, nawet jak wyłączę zaporę systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej. Niedawno wróciłem do TDU. (gram po singlu) bo Online coś nie teguje.
I teraz tak. Spaczowałem gierkę tak jak bozia nakazała do wersji 1.66a i tu się pojawia pewien problem. Pierwsze to gdy przez przypadek przywale w NPC-a i gdy policja zaczyna mnie ścigać to.... wywala do windowsa
A drugie to że Czasem po misjach z "modelkami" mimo rezerwy czasu i to sporej mam failure mission i ani razu nie wypadłem poza trasę... o co chodzi. Ktoś coś wie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.03.2009 o 21:25, fifomaniak napisał:

Sciagnij 1.66a, ale do wersji PL, np. z gramu wlasnie.


No suuuper. Tylko skąd ja go ściagałem jak nie z gram.pl ???

Jakieś jeszcze pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.03.2009 o 12:19, fifomaniak napisał:

A masz wersje PL? To coś musiałeś namieszać w plikach. Ew. CarPack jeszcze to powoduje
jak jest w wersji niepolskiej.


No i tu pies pogrzebany...bo ani w plikach nie gmerałem ani żadnego carpaka nie wgrywałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.03.2009 o 16:59, fifomaniak napisał:

No to albo masz jakiegos no-cd albo jedziesz z reinstallem. Jedyna opcja.


No-CD nie używam bo po co skoro mam oryginał (zarejestrowany zresztą).
Reinstalka mówisz...pfff tylko który to już będzie raz.

OT
Mam nauczkę nie kupować gier zaraz po premierze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witajcie,
nie wiem dlaczego nie chce mnie połączyć z serwerem online. Co ciekawe, mojego kolegę łączy za każdym razem bez żadnych problemów, więc raczej nie chodzi o podupadające serwery Atari. Oczywiście wyłączyłem zaporę dla gry.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.04.2009 o 11:47, marek081995 napisał:

Witajcie,
nie wiem dlaczego nie chce mnie połączyć z serwerem online. Co ciekawe, mojego kolegę
łączy za każdym razem bez żadnych problemów, więc raczej nie chodzi o podupadające serwery
Atari. Oczywiście wyłączyłem zaporę dla gry.
Pozdrawiam.

Masz zainstalowany tylko TDU czy Megapack też? Jak z Megapackiem to sprawdź czy samo TDU się połączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktoś może mi jakoś pomóc naprawić szkody wyrządzone przez mój debilizm? Mianowice dosyć niedawno (dziś dokładnie :) Osiągnąłem poziom mistrza. Ale do jasnej cholery zostawiłem grę na pauzie (to ten debilizm) i ktoś dla żartu wcisnął nowa gra. Tak z profilu online zrobił się całkiem nowy offline. Czy da się teraz na tym profilu w jakiś sposób grac online i czy da się odzyskać osiągnięcia (no raczej nie ale czemu by nie zapytać)...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować