Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Od kilku growych dni i kilku realnych godzin pracowałem nad stworzeniem kompletu zbrojnego + broń dla mojego wycinacza. Udało mi się zapewnić sobie bonus do kowalstwa w wysokości 162% bez alchemii i ulepszyć graty. Do zaklinania udało mi się tylko uzyskać 25% bonus z miksa - czy da moc się zaklinania podwyższyć więcej niż daje ten eliksir?

Raczej alchemią zajmę sie od dziś, wbije do maksa i stworzę miks z bonusem do kowalstwa ponad 100%, razem będę mieć ponad 200% bonusu, o ile tak się da :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupiutkie proste pytanie :). Czy wstąpić można tylko do jednej frakcji, czy do dowolnej ilości? Bo nie chciałbym nagle zostać wojownikiem bardem, czy czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 11:34, Xjumpaytech napisał:

Mam takie głupiutkie proste pytanie :). Czy wstąpić można tylko do jednej frakcji, czy
do dowolnej ilości? Bo nie chciałbym nagle zostać wojownikiem bardem, czy czymś takim.


Możesz dołączać, gdzie tylko chcesz. Jedynym wyborem jest wybór Gromowładnych lub Cesarskich, z wiadomych względów nie można być u jednych i drugich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 07:53, HumanGhost napisał:

Która komenda pozwala cofnąć przyznane już punkty i zamienić na inne? Czy zabawa konsolą
ma jakiś negatywny wpływ na grę?

player.addperk (kod perka)
player.removeperk kod perka

W sieci krąży lista id perków, którą należałoby pobrać.
Co do negatywnych skutków... jeżeli chodzi tylko o ponowne rozmieszczenie perków, to chyba nie ma żadnych ubocznych efektów, ale chodzą słuchy że modyfikacja statystyk (np. zdolność otwierania zamków) blokuje ich dalszy rozwój.
Najlepiej sprawdzić to metodą dodania perka do np. nie rozwiniętego drzewka (np. broń jednoręczna w moim wypadku) i rozpocząć rzeź w zaludnionym mieście w celu sprawdzenia czy zdolność nadal będzie nabijana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z zadaniem "Spostrzeżenia Shalidora". Zadanie to otrzymuję od bibliotekarza Akademii Zimowej Twierdzy. Prosi aby odnaleźć zapiski w/w. Jednak nie mam znacznika na mapie z lokalizacją. Po najechaniu na zadanie w dzienniku opcja pokaż na mapie jest dla tego zadania niedostępna. Czytałem, że powinien być znacznik. Musze z kimś jeszcze pogadać za nim poznam lokalizację, czy mam jakiś błąd? Dziękuję za pomoc.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 12:36, Neo_85 napisał:

Witam wszystkich. Mam problem z zadaniem "Spostrzeżenia Shalidora". Zadanie to otrzymuję
od bibliotekarza Akademii Zimowej Twierdzy. Prosi aby odnaleźć zapiski w/w. Jednak nie
mam znacznika na mapie z lokalizacją. Po najechaniu na zadanie w dzienniku opcja pokaż
na mapie jest dla tego zadania niedostępna. Czytałem, że powinien być znacznik. Musze
z kimś jeszcze pogadać za nim poznam lokalizację, czy mam jakiś błąd? Dziękuję za pomoc.

O ile pamiętam, znacznik jest, tylko daleko za obszarem pokazywanej mapy. Spróbuj przesunąć mapę tak, żeby zobaczyć co jest w lewo i w górę. O ile pamietam, bo miałem to dość dawno...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie dom w Wichrowym Tronie. jest tylko jeden problem. Prowadzę to całe śledztwo, i zaciąłem się na cmentarzu, mam coś zrobić przy grobie, ale nie wiem totalnie o co chodzi. Nie ma tam nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 16:05, Ifym napisał:

Kupiłem sobie dom w Wichrowym Tronie. jest tylko jeden problem. Prowadzę to całe śledztwo,
i zaciąłem się na cmentarzu, mam coś zrobić przy grobie, ale nie wiem totalnie o co chodzi.
Nie ma tam nic.

Spójrz pod nogi. Są tam

Spoiler

ślady krwi za którymi masz podąrzać

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 14:35, KrzysztofMarek napisał:

> Witam wszystkich. Mam problem z zadaniem "Spostrzeżenia Shalidora". Zadanie to otrzymuję

> od bibliotekarza Akademii Zimowej Twierdzy. Prosi aby odnaleźć zapiski w/w. Jednak
nie
> mam znacznika na mapie z lokalizacją. Po najechaniu na zadanie w dzienniku opcja
pokaż
> na mapie jest dla tego zadania niedostępna. Czytałem, że powinien być znacznik.
Musze
> z kimś jeszcze pogadać za nim poznam lokalizację, czy mam jakiś błąd? Dziękuję za
pomoc.
>
O ile pamiętam, znacznik jest, tylko daleko za obszarem pokazywanej mapy. Spróbuj przesunąć
mapę tak, żeby zobaczyć co jest w lewo i w górę. O ile pamietam, bo miałem to dość dawno...




Hej. Dzięki za odpowiedź. Niestety żadnego znacznika nie ma. Opcja zobacz na mapie jest nieaktywna dla tego zadania. Zobaczyłem całą mapę. W poradnikach pisze, że jest znacznik. Mam najnowszą wersję gry, może mam jakiś błąd. Gadałem ze wszystkimi w Zimowej Twierdzy i nic. Czy jest jakaś komenda w konsoli, która ukończy ten quest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy każdemu graczowi grającemu w Skyrim co ok. 2 dni ładują się przez Steam "elementy" które mało zmieniają a przy wolnym internecie mogą ładować się godzinami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 16:27, Neo_85 napisał:

> > Witam wszystkich. Mam problem z zadaniem "Spostrzeżenia Shalidora". Zadanie
to otrzymuję
>
> > od bibliotekarza Akademii Zimowej Twierdzy. Prosi aby odnaleźć zapiski w/w.
Jednak
> nie
> > mam znacznika na mapie z lokalizacją. Po najechaniu na zadanie w dzienniku
opcja
> pokaż
> > na mapie jest dla tego zadania niedostępna. Czytałem, że powinien być znacznik.

> Musze
> > z kimś jeszcze pogadać za nim poznam lokalizację, czy mam jakiś błąd? Dziękuję
za
> pomoc.


Ja czasem mam tak, że mi się strzalka w ogole nie pokazuję na mapce celu i wystarczy,że zrobie taki głupi trick, że zaznaczam wszystkie questy inne jakie się da w tedy pojawia mi sie multum strzałek na kompasie, potem wszystkie je kasuję i jeszcze raz aktywuję tylko ten quest gdzie strzałka się nie wyswietlila wczesniej i potem dziala i widac strzalke. Trochę to glupie, że musze coś takiego robic, nie wiem czy ci to pomoze. Może wczytaj wczesniejszego save;a?
Albo sprawdź czy steam chce pobrać jakies pliki dla twojego skyrima. Z ta grą na prawde roznie bywa, irytujace jest to, że płaci się za oryginał, czeka miesiącami na wygodną rozgrywkę chociazby pod względem technicznym bo przeciez wiadomo, ze gustem kazdemu sie nie dogodzi, a dostaję się w zamian jakąś bete i dopiero piąty patch z kolei naprawia większośc błędów... co za czasy nastały... Nic tylko brać się za piractwo;/ bo to strata nerwów i hajsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 17:09, Katucha napisał:

Mam pytanie: Czy każdemu graczowi grającemu w Skyrim co ok. 2 dni ładują się przez Steam
"elementy" które mało zmieniają a przy wolnym internecie mogą ładować się godzinami?

A co nazywasz "wolnym internetem''? Ja uważam, że mam szybki, bo 2Mb, a w dodatku nie udało mi się zainstalować gry z płyty i cała się ściągnęła, razem z poprawkami. Po prostu zostawiłem komputer na noc i rano, jak wstałem, już wszystko się ściągnęłoTo było tylko jakieś 16 godzin ściągania...
No i faktycznie co jakiś czas się ściąga, ale najczęściej "w tle", więc w większości przypadków tego nie zauważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2011 o 12:36, Neo_85 napisał:

z kimś jeszcze pogadać za nim poznam lokalizację, czy mam jakiś błąd? Dziękuję za pomoc.

wg mnie jest jakis błą po po kolejnej aktualizacji, przy pierwszych wersjach gry był znacznik jak przy każdym zadaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli ten kawałek: http://www.youtube.com/watch?v=eVVXNDv8rY0 ?
jeśli chodzi o niego to jest na owej płycie. W sumie jest tam zamieszczonych pięć utworów (Under An-Ancient Sun, The Streets Of Whiterun, Sky Above, Voice Within, Dragonsreach i wspomniany już Dragornborn) co przeklada się na niespelna 18 minut muzyki. Wielka szkoda, że tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 23:19, dave03 napisał:

Masz na myśli ten kawałek: http://www.youtube.com/watch?v=eVVXNDv8rY0 ?

Tak, o ten. Świetny!

Dnia 30.12.2011 o 23:19, dave03 napisał:

jeśli chodzi o niego to jest na owej płycie.

Super, dzięki za odpowiedź.

Dnia 30.12.2011 o 23:19, dave03 napisał:

W sumie jest tam zamieszczonych pięć utworów. [...] Wielka szkoda, że tylko tyle.

No szkoda, ale gra chyba jest godna polecenia, a OST to dodatek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 23:29, Harrolfo napisał:

No szkoda, ale gra chyba jest godna polecenia, a OST to dodatek ;)


Jak najbardziej jest, bo Skyrim ma jeden z najlepszych soundtracków jaki tylko słyszałem. Także z jednej strony należy się cieszyć z tego co jest, ale z drugiej pozostaje pewien niedosyt. Ważne jednak, że wszystkie pięć utworów trzyma wysoki poziom.

Bongo777 --->
>wg mnie jest jakis błą po po kolejnej aktualizacji, przy pierwszych wersjach gry był znacznik jak przy każdym >zadaniu.

Nie było znacznika przy wszystkich zadaniach. Za przykład podam tu quest "Pomoc w potrzebie", gdzie naszym zadaniem było odszukanie kobiety redgardzkiego pochodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ponowne pojawiania się przedmiotów w lokacjach dotyczy też własnych domów? Tzn. czy jeśli zabiorę z miski jabłka, które tam były na początku to po jakimś czasie jabłka znów się pojawią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram już kilkanaście godzin w Skyrim i do tej pory (a nie wykonuję żadnych questów praktycznie) nie spotkałem jaskini, której eksploracja zajęłaby mi więcej niż 2 minuty. Gdzieś czytałem, że twórcy chwalili się, iż lokacji niekoniecznie związanych z jakąś misją jest kilkaset. Jeśli tak, to czy wszystkie są takie liche? Tak przy okazji, trochę już krążę po tym skyrimowskim świecie i jak dotąd za wiele jaskiń/komnat/zamczysk etc nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować