Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Tak patrzę po sklepach i widzę, że nie będzie polskiej wersji językowej na konsolach, tak? Pytam, bo jak ma nie być, to zamówię sobie wersję z UK jak będą mieli taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2011 o 18:43, Gosu napisał:

Ujme to inaczej w takim razie. Jak na kolejna odslone Elder Scrolls, dzisiejsze mozliwosci
sprzetowe i Bethsede to w porownaniu do tego co spodziewalem sie zobaczyc a tym co zobaczylem,
wyglada beznadziejnie :)


Mnie tam grafika zwisa. Jedyne co mi sie wydaje powtorka z rozrywki jest fabula. Seria TeS nie slynie z porywajacych, intrygujacych glownych zadan dlatego martwi mnie, ze jakos Bethesda nie wychwala, ze np ich nowa fabula jest swietna wiec ludzie moga zapomniec o nudzie z Obliviona. Zamiast tego koncentruja sie na sposobach walki i tejze grafice. Na moje szczescie i tak nie spodziewalam sie super fabuly, ale licze na to ze chociaz mroczne bractwo nie zawiedzie;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Isildur
Zeby bylo jasne. Ja nigdzie nie napisalem ze nie bede gral w Skyrim bo ma slaba grafike. Argumenty typu: grafika nie jest najwazniejsza, liczy sie klimat gry, liczy sie grywalnosc, fabula etc..etc.. sa pozbawione sensu...Co ma piernik do wiatraka? Ja nawiazuje tylko i wylacznie do grafiki gry, krytykuje jej wyglad a nie sama gre. Chcialem tylko wyrazic swoja opinie ze ja jestem bardzo zawiedziony jesli chodzi o direct 9 i trailery. Gre i tak kupie, bo to rpg, bo jest to kontynuacja Elder Scrolls, rowniez dla klimatu i fabuly, ale nie zmienia to mojej oceny co do tego jak sie gra prezentuje na trailerach.

@Pariah
Taka wlasnie mam nadzieje ze na PC bedzie to wygladalo lepiej.

@Budo
Te swoje ''inteligetne'' rady typu ''To nie graj w rpgi, bo tam o co innego chodzi'' zostaw dla siebie. Bo kompletnie nie rozumiesz o co mi chodzi.

@lis_23

Gralem w Wiedzmina 2. Owszem prolog i 1 akt graficznie robil wrazenie, pozniej juz tak sobie. Zreszta cala gra jest dla mnie bardzo srednia, im dalej tym gorzej.

@Eilene
Kwestia gustu. Ja przy Oblivionie wogole sie nie nudzilem. Fabula glowna nie miala polotu to fakt, ale Gildia zlodzieji, magow i mroczne bractwo bylo rewelacyjne. Kilka questow pobocznych tez bylo ciekawych. Szczerze mowiac nudzilem sie bardziej w Morrowindzie, pamietam tez ze go nie skonczylem z powodu bledu w tlumaczeniu gry (wtedy nie wiedzialem ze jest blad i myslalem ze po prostu ja cos zle robie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, różnice między dx 9, a 11 nie są aż tak gigantyczne i da się zrobić grę, która wygląda rewelacyjnie przy dx 9. DICE zrobiło BF3 z dx 11, ten to ma dopiero wymagania sprzętowe...żeby zagrać w najwyższych detalach polecają GTX 580, KOSMOS :D To już wolę ciut mniejsze fajerwerki graficzne niż kupowanie karty za 2000 zl, żeby pograć sobie w najwyższych detalach. Ja i w Morrowinda i w Obliviona grałem zawsze na najniższych ustawieniach graficznych, a i tak wyglądały znakomicie.
Co do trailerów to moim zdaniem naprawdę nie warto narzekać. Wyglądają bardzo dobrze, postacie robią świetne wrażenie...aż chciałoby się pobiec do tych lodowych jaskiń ;) Moim zdaniem poziom grafiki w wersjach konsolowych będzie odpowiadał medium (ewentualnie high) w pecetach, a przecież jest jeszcze to ultra :D więc jeśli masz nową, wypasioną maszynę to naprawdę nie masz się czym przejmować :)
Co do tego przykładu to choćby genialny Fallout 3, wyglądający naprawdę świetnie kiedy wchodził na rynek, klimatyczny i ciekawy, z dużą liczbą zadań dodatkowych i fajną fabułą :D Następny Morrowind, olśniewający graficznie i zapewniający setki godzin grania (i nie mówię o słabej fabule, a o setkach zadań pobocznych i gigantycznej liczbie ciekawych miejsc do zwiedzenia) :)
Ale co ja Cię będę przekonywał, nie chcesz to nie kupuj i nie graj :D zostań przy BF3, postrzelaj sobie i ciesz się śliczną grafiką ;) (i jakby co to też bym sobie chętnie pograł, tylko brak mi tego cholernego win7 :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 23:54, pawbuk napisał:

Szczerze, różnice między dx 9, a 11 nie są aż tak gigantyczne i da się zrobić grę, która
wygląda rewelacyjnie przy dx 9.


Skoro nie masz sprzetu do Direct 11 to z kad wiesz ze nie ma duzej roznicy? Dla mnie jest roznica, moze nie az tak wielka poki co miedzy d10 i d11, choc w Metro 2033 spokojnie dalo sie ja zauwazyc, to miedzy d10 a d9 jest momentami przepasc. Owszem da sie zrobic na Direct 9 ladna gre, ale dla mnie Skyrim taka nie jest.

Dnia 27.10.2011 o 23:54, pawbuk napisał:

Ja i w Morrowinda i w Obliviona grałem zawsze na najniższych
ustawieniach graficznych, a i tak wyglądały znakomicie.
Co do trailerów to moim zdaniem naprawdę nie warto narzekać. Wyglądają bardzo dobrze,
postacie robią świetne wrażenie...aż chciałoby się pobiec do tych lodowych jaskiń ;)

Dnia 27.10.2011 o 23:54, pawbuk napisał:

Co do tego przykładu to choćby genialny Fallout 3, wyglądający naprawdę świetnie kiedy
wchodził na rynek, klimatyczny i ciekawy, z dużą liczbą zadań dodatkowych i fajną fabułą
:D Następny Morrowind, olśniewający graficznie i zapewniający setki godzin grania (i
nie mówię o słabej fabule, a o setkach zadań pobocznych i gigantycznej liczbie ciekawych
miejsc do zwiedzenia) :)


Dla mnie Fallout 3 i Morrowind jak wychodzil to nie olsniewal grafika, wiec jak widzisz mamy inne priorytety.

Dnia 27.10.2011 o 23:54, pawbuk napisał:

Ale co ja Cię będę przekonywał, nie chcesz to nie kupuj i nie graj :D


Boze kochany, tu nie chodzi o granie lub nie granie. Ja glownie lubie RPG gry, Skyrima i tak kupie, ale poraz enty powtarzam: jestem zawiedziony tym co pokazaly trailery, nie krytykuje przeciez klimatu, fabuly czy samej rozgrywki Elder scroll V poprzez ocenianie jej wygladu. Czy jest to az tak trudne do zrozumienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie sobie jeszcze raz odtworzyłem gameplay z wersji konsolowej Skryrima i gra na pewno nie wygląda źle :) pewnie jej trochę brakuje do BF3 czy do Metra 2033, ale przecież to są zupełnie różne typy gier. Moim zdaniem Skyrim wyglądałby jedynie głupio gdyby starali się go zrobić niezwykle realistycznie wyglądającym. To jest fantasy, musi być troszkę przerysowane i baśniowe :D i kiedy tak pomyślę o Skyrimie to jego grafika robi świetne wrażenie. O ile oddalone obiekty wyglądają średnio ( co może wynikać ze słabych procesorów w konsolach), to już to, co mamy blisko wygląda fantastycznie. Czary wreszcie mają jakiś większy rozmach i nie sprawiają wrażenia tandetnych sztucznych ognii, menu dzięki efektowi przejrzystości wygląda dużo schludniej, a sam główny bohater jest dobrze przycieniowany, a jego ruchom towarzyszą ruchy odpowiednich mięśni :) a smoki wprowadzają trochę rozmachu znanego bardziej z Gothica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 23:54, Gosu napisał:


@lis_23

Gralem w Wiedzmina 2. Owszem prolog i 1 akt graficznie robil wrazenie, pozniej juz tak
sobie. Zreszta cala gra jest dla mnie bardzo srednia, im dalej tym gorzej.

Cóż,dla mnie gra nie jest średnia tylko krótka,aczkolwiek intensywna - nigdzie nie widziałem jeszcze tak fajnych interakcji pomiędzy postaciami / w RPG / a jeśli idzie o grafikę to i II akt jest bardzo ładny a faktury strojów,materiałów to mistrzostwo świata.

Pawbuk:

>DICE zrobiło BF3 z dx 11, ten to ma dopiero wymagania sprzętowe...żeby zagrać w najwyższych detalach polecają GTX 580, KOSMOS :D

Cóż,nie wiem czy potrzeba aż tak mocnej karty - na gry-online grali na I7,12 GB RAM i mojej grafice / GTX 570 / z prawie wszystkim na ultra i bez niektórych włączonych opcji ale pytałem już o to na forum i czy odpaliłbym tę grę u siebie na ultra to nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi poza tą,że ich sprzęt jest tak mocny bo zgrywali jeszcze filmik z gry,sam więc nie wiem czy mógłbym startować do tej gry z moim nowym kompem,tak żeby pograć na ultra - z drugiej strony nie wiem,czy warto,skoro część tej gry to tylko behamark graficzny,zero swobody,np.podczas prowadzenia pojazdów latających,tylko interaktywny filmik / podczas kampanii single player /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na Marginesie napisze odnosnie tego co pisales na temat kosztow i grafiki.

Mam wlasnie od godziny Battlefielda 3 bo tutaj gdzie mieszkam byla premiera dopiero w czwartek o polnocy. Na konfiguracji Intel Core Duo E8400 3.00GHz, 4 giga ramu DDR3 i Radeonie XFX 6970 2048 mb, gra dziala mi w maksymalnych ustawieniach (ultra) z AA x 16, cieniami na max i rozdzielczosci 1920x1080, w single player oczywiscie, multi nie sprawdzalem jeszcze.

Karte graficzna kupilem jakies 4 miesiace temu, a reszte komputera 2 lata temu. Jak widzisz jakiegos monsturalnego kompa wcale nie trzeba zeby gra wygladala ladnie. Moge sie zalozyc ze Skyrim nie bedzie tak pieknie dzialal, nawet w tym direct 9. Zgodze sie z tym ze to zupelnie inna gra, B3 pewnie bardziej opiera sie na karcie graficznej, a Elder Scroll V bedzie bardziej obciazal procka, ale mimo wszystko skoro dla Ciebie B3 ma wymagania Kosmos, to jak nazwac wymogi Skryima pod d9, gdzie trzeba 4 giga ramu, 4 rdzeni procka i 1 giga karty graficznej, a gra wyglada (zeby juz nie draznic innych uzyje innego slowa) wyglada tak sobie na trailerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do BF3 się pomyliłem, bo w zalecanych jest GTX 560. Co do Skyrima to ja bym poczekał na wyjście albo trailera z wersji PC, albo na pojawienie się w sklepach. Wtedy dopiero grę będzie można ocenić. A co do tych wymagań najnowszego TES-a, na pewno taki olbrzymi i otwart świat potrzebuje dość mocnego sprzętu, szczególnie, że gra wygląda bardzo ładnie. W dodatku Bethesda coś mówiła o systemach sztucznej inteligencji, które na pewno także obciążają procesor. Tak więc ogólnie ciężko porównywać wymagania sprzętowe i wygląd gier akcji i rpg, bo zupełnie inaczej są te gry robione i zupełnie czego innego oczekują gracze.
Nie zgodzę się, że pod dx 9 gry nie mogą wyglądać pięknie. Dx 10 wymaga dopiero BF3, reszta gier, które dotąd wyszły nie miała takich wymagań, a niektóre i tak wyglądały prześlicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 16:20, pawbuk napisał:

Nie zgodzę się, że pod dx 9 gry nie mogą wyglądać pięknie. Dx 10 wymaga dopiero BF3,
reszta gier, które dotąd wyszły nie miała takich wymagań, a niektóre i tak wyglądały
prześlicznie :)


Nasuwa mi sie tylko jeden wniosek : To co dla Ciebie jest Przesliczne dla mnie jest ponizej oczekiwan. A co do Skyrima to masz racje pozyjemy-zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedno pytanie - jak to będzie ze zdobywaniem nowych leveli i poziomem trudności? W Oblivionie mobki levelowały razem z nami, na przykład takie zwykłe wilki były tak samo mocne względem gracza na samym początku jak i pod koniec. Jak to będzie w Skyrimie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 16:39, KrAcik napisał:

A ja mam jedno pytanie - jak to będzie ze zdobywaniem nowych leveli i poziomem trudności? W Oblivionie mobki levelowały razem z nami, na przykład takie zwykłe wilki były tak samo mocne względem gracza na samym początku jak i pod koniec. Jak to będzie w Skyrimie?

Zdaje się że będzie to zrobione na wzór Fallouta czyli stworki będą lewelowały razem z graczem przez x poziomów po czym po osiągnięciu swojego limitu będą zastępowane przez swój wyższy odpowiednik (czyli będzie coś w stylu - na poziomie 1-5 będziesz spotykał wilki na poziomach 1-5, na poziomie 6 zamiast nich nadziejesz się już na misia stanowiącego odpowiednio wyższe wyzwanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 16:52, Karharot napisał:

> A ja mam jedno pytanie - jak to będzie ze zdobywaniem nowych leveli i poziomem trudności?
W Oblivionie mobki levelowały razem z nami, na przykład takie zwykłe wilki były tak samo
mocne względem gracza na samym początku jak i pod koniec. Jak to będzie w Skyrimie?
Zdaje się że będzie to zrobione na wzór Fallouta czyli stworki będą lewelowały razem
z graczem przez x poziomów po czym po osiągnięciu swojego limitu będą zastępowane przez
swój wyższy odpowiednik (czyli będzie coś w stylu - na poziomie 1-5 będziesz spotykał
wilki na poziomach 1-5, na poziomie 6 zamiast nich nadziejesz się już na misia stanowiącego
odpowiednio wyższe wyzwanie).


Czyli jednak nie będzie tak, że na 1 poziomie spotkam coś na poziomie 20, co mnie zje, a na poziomie 20 nie bedę spotykał mobków na pierwszym, które będą radosną rzeźnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 16:52, Karharot napisał:

Zdaje się że będzie to zrobione na wzór Fallouta czyli stworki będą lewelowały razem
z graczem przez x poziomów po czym po osiągnięciu swojego limitu będą zastępowane przez
swój wyższy odpowiednik


I dalej będzie można oglądać bezsensowne, przynajmniej z mojego punktu widzenia, akcje. Najpierw odbijaliśmy Kwatch, biegając w skórzanych majtach i z zardzewiałym mieczem, a teraz, o ile Levelowanie nie zmieni postaci, jako fizycznie niedorozwinięte byle co, można będzie szlachtować smoki. Super rozwiązanie. A gdzie tereny i przeciwnicy, gdzie bez odpowiedniego przygotowania ginie się po paru sekundach? Mie ma to jak "wyzwania" w stylu Bethesdy.
Chyba, że jednak ma to wyglądać inaczej niż do tej pory, ale takich wieści nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2011 o 17:25, KrzychW napisał:

Chyba, że jednak ma to wyglądać inaczej niż do tej pory, ale takich wieści nie słyszałem.

Też się tego obawiam - Obka przeszedłem na 2 lvl XD tak dla jaj i to bez problemu ten 2 lvl byl mi tylko potrzebny do zdobycia jakiegoś kamienia

Ale zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 17:25, KrzychW napisał:

I dalej będzie można oglądać bezsensowne, przynajmniej z mojego punktu widzenia, akcje. Najpierw odbijaliśmy Kwatch, biegając w skórzanych majtach i z zardzewiałym mieczem, a teraz, o ile Levelowanie nie zmieni postaci, jako fizycznie niedorozwinięte byle co, można będzie szlachtować smoki. Super rozwiązanie. A gdzie tereny i przeciwnicy, gdzie bez odpowiedniego przygotowania ginie się po paru sekundach? Mie ma to jak "wyzwania" w stylu Bethesdy.

To nie do mnie z tym narzekaniem bo ja "geniusza" który wymyślił level scaling najchętniej spaliłbym na stosie za herezję :/ Ech, gdzie się podziały takie gry jak Baldur''s Gate czy Arcanum w których odczuwało się efekty pracy włożonej w rozwój i wyekwipowanie postaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 18:05, Karharot napisał:

To nie do mnie z tym narzekaniem bo ja "geniusza" który wymyślił level scaling najchętniej
spaliłbym na stosie za herezję :/ Ech, gdzie się podziały takie gry jak Baldur''s Gate
czy Arcanum w których odczuwało się efekty pracy włożonej w rozwój i wyekwipowanie postaci...


No dokładnie. Grając w RPGi chcę czuć to od zera do bohatera, gdy na początku męczę się ze zwykłym szczurem, a pod koniec gry trolle, ogry, smoki itp umierają, gdy mocniej pierdnę. Jak jest level scaling to brakuje tego poczucia potęgi, satysfakcji z dobrze poprowadzonego rozwoju bohatera :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile jeszcze samo skalowanie potworów jestem w stanie w porywach znieść, to skalowanie znajdowanych przedmiotów poraża mnie totalnie. Nic nie daje takiej frajdy, jak z trudem zdobyty artefakt. Każdy, kto zdobył w BG2 pierścień Gaxxa wie, o czym mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Kup PS 3/Xbox 360
2. Kup Demon''s Souls (w przypadku xbox 360 pomiń ten krok)
3. Kup Dark Souls i ciesz się z tego jak kolejny raz jesteś masakrowany :)

A tak serio, co ma być to będzie. LvL scaling pewnie wystąpi ale... nad Skyrim pracują ludzie od Fallout 3 a tam się gry na 1 lv nie kończyło, więc jest nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle z tym poziomem trudności są pewne problemy, bo pamiętam, że w Gothicu 3 już na początku gry bez trudu niszczyło się całą osadę pełną orków, ale grupa 4 wilków była śmiertelnym zagrożeniem :D w takich grach z otwartym światem dobranie odpowiedniego systemu rozwoju przeciwników głównego bohatera jest dosyć trudne. BG II czy inne gry BioWare są dużo bardziej liniowe i tam dość łatwo przewidzieć z jak mocno "napakowaną" postacią dotrze gracz do danego poziomu gry. Moim zdaniem najfajniejsze byłoby zrobienie takiego systemu, w którym potwory się tylko nieznacznie rozwijają wraz z postacią gracza. W grze powinny być miejsca, do których słaba postać po prostu nie będzie w stanie dotrzeć z powodu potężnych przeciwników, ale też takie, w których będzie mogła spotkać w miarę wymagających wrogów i nabić trochę doświadczenia (lub podnieść umiejętności w przypadku TES-a). Tylko nie wiem jak do tego problemu podchodzi Bethesda i czy po prostu nie chcą oni, żeby gracz na każdym poziomie mógł wszędzie się dostać.
Tylko taki system ma też olbrzymie wady. Jak to mój brat stwiedził przy Oblivionie: "całą grę się pieprzyliśmy z goblinami" :D i to niech będzie podsumowanie tego całego mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować