Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2011 o 20:26, Budo napisał:

/.../

Mody dodają wiele naprawdę świetnych rzeczy, usprawniają grę i podnoszą jakość. Spróbuj.

Eilene, Isildur---> ale śmieci się zostawia. Kilka cenniejszych przedmiotów z każdego
rajdu można zabrać, ale po co więcej, i tak nie ma na co siana wydawać. Dla mnie to cheat
i tyle.


Może to jest i cheat, ale przecież jak coś to oszukują tylko siebie, bo gra nie ma multi :D poza tym chlubną tradycją serii jest zbyt mały udźwig postaci. Pamiętam Morrowinda, mimo, że miałem udźwig zwiększony do 1000 to i tak ledwo dźwigałem moją zbroję i kilkanaście najpotrzebniejszych przedmiotów :D bo na poziomie na którym byłem połowa rzeczy to były daedryczne, strasznie ciężkie przedmioty. I żeby je dodać do kolekcji (którą sobie zrobiłem w moim "domku") musiałbym kilka razy latać do jakiejś jaskini na końcu świata, w zakątku który już zwiedziłem dokładnie i straciłbym niepotrzebnie kilka godzin. Ten ograniczony udźwig nie jest niczym usprawiedliwiony i tylko przeszkadza w czerpaniu pełnej przyjemności z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 20:50, Redjevel napisał:

Przecież teraz mamy konia do którego można wsadzić niepotrzebne rzeczy.
To po co te mody :)


Zobaczymy jak ten koń się będzie sprawował. Problem się zacznie jak koń nam będzie znikać lub gdy okaże się tak słaby i głupi, że po zostawieniu go na chwilę bez ochrony, zostanie zasiekany przez jakichś wrogów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2011 o 15:48, Minamir napisał:

> The Elder Scrolls słynie z rozbudowanych i klimatycznych Dungeonów. Wiecie jak będzie

> w tej grze? To jest dla mnie jeden z najważniejszych aspektów gry.
>
> Edit: literka

Z tego co pamiętam ma być 150 lochów, stworzonych przez 8 pracowników (dla porównania
dungeony w Oblivionie robiła jedna osoba)


To chyba dobra wiadomość - lochy w Oblivionie były tak nudne i... głupie ( nie znajduje lepszego słowa :) ) że aż odechciewało się tam wchodzić po pewnym czasie. Mam nadzieję że tym razem postarają się o jakieś questu/ ciekawe historie związane z lochami, a nie tylko bezmyślna sieczka bez nagrody na końcu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 21:00, wolverine napisał:

To chyba dobra wiadomość - lochy w Oblivionie były tak nudne i... głupie ( nie znajduje llepszego słowa :) ) że aż odechciewało się tam wchodzić po pewnym czasie. Mam nadzieję że tym razem postarają się o jakieś questu/ ciekawe historie związane z lochami, a nie tylko bezmyślna sieczka bez nagrody na końcu... :)

Cóż, jak wynika z relacji dziennikarzy jest zdecydowanie lepiej gdy idzie o różnorodność, a i spora część lochów doczekała się jakiegoś tła fabularnego.

A co do dyskusji o lataniu z łupami - teraz przeciążenie nie ma nas unieruchamiać, a jedynie mocno spowolnić (czyli doczłapiemy się do wyjścia z lochu, fast travel do miasta, tam sprzedajemy łupy, fast travel do loszku i badamy teren dalej ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 21:00, wolverine napisał:

To chyba dobra wiadomość - lochy w Oblivionie były tak nudne i... głupie ( nie znajduje
lepszego słowa :) ) że aż odechciewało się tam wchodzić po pewnym czasie. Mam nadzieję
że tym razem postarają się o jakieś questu/ ciekawe historie związane z lochami, a nie
tylko bezmyślna sieczka bez nagrody na końcu... :)


Nie wiem jak z nagrodami, ale co jakiś czas w lochach gracz znajdzie zagadki do rozwiązania. Na jednym z filmów było widać takie puzzle z pierścieni, które trzeba było ustawić w odpowiedniej kolejności. Rozwiązanie było na kluczu (obiekty w ekwipunku można oglądać w 3D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Udźwig jest usprawiedliwiony jakimś tam realizmem i przełożeniem siły postaci na ilość gratów jakie można zabrać0 to standard w grach i to nie tylko w tesach.
A skoro w morro miałeś problemy z udźwigiem, gdy miałeś go 1000, to nie nosiłeś kilku najpotrzebniejszych przedmiotów, tylko cały arsenał. W morku były problemy z udźwigiem, ale na początku gry- potem spokojnie można się było mieścić w tych 500-600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2011 o 20:26, Budo napisał:

Eilene, Isildur---> ale śmieci się zostawia. Kilka cenniejszych przedmiotów z każdego
rajdu można zabrać, ale po co więcej, i tak nie ma na co siana wydawać. Dla mnie to cheat
i tyle.

Co ty, wszystko jest dla mnie cenne!:P Pozatym zazwyczaj pare ciezszych kawalkow uzbrojenia i broni starczy aby byc przeciazonym, a bedac na niskim poziomie i w potrzebie pieniadza nie zostawia sie takich rzeczy za soba(co innego jakies udperele warte jedna monete).

Dla mnie to tez cheat bo nie rowna sie przejsciu gry bez dopomogi tyle, ze ja nie gram zeby tylko grac bez cheatow, a zeby miec przyjemnosc z rozgrywki. Gralam Oblivion bez moda i znudzilo mnie po paru jaskiniach gdzie musialam robic rundki do miasta co pare mobow bo ich zbroja sie dobrze sprzedaje(to samo w fallout). Co do obciazenia to mozna by uznac, ze taki woj cheatuje bo automatycznie i tak inwestuje w ten stat co zwieksza limit obciazenia czyli ma latwiej;).

p.s. Jak chcesz prawdziwego obciazenia to TeS w tym tez nie jest naturalny bo mozliwosc noszenia paru zbroi, broni, tuzina mikstur ze soba plus walka bez minusow do szybkosci itp(juz nie mowiac o braku wielgachnego woru na plecach) nie jest naturalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam zupełnie inne doświadczenia, bo na początku bez problemu starczało mi siły, żeby wszystko zabrać, ale na którymśtam poziomie, mimo siły 110, oprócz zbroi mogę nosić miecz, buzdygan i łuk + strzały z uzbrojenia no i trochę innych lekkich przedmiotów z innych kategorii. Nawet jak wywale wszystko inne to sama zbroja ma ciężar z 500.
Poza tym nie oczekuję realizmu w grze, w której walczę ze skrzekaczami, ogrami, daedrami i młokosami, w której używam magii i skaczę bez problemu z kilkudziesięciometrowych przepaści :D ta gra nie ma prawie nic wspólnego z realizmem, to dlaczego akurat udźwig postaci ma być realistyczny ? ;) realizmu to mogę oczekiwać od serii SWAT czy starych Rainbow Six, a nie od TES-a :) poza tym możnaby to zrobić tak, że udźwig by rósł nieproporcjonalnie bardziej niż siła i nie byłoby problemów z eksplorowaniem jaskiń.
Mam nadzieję, że koń i fakt, że przeciążenie będzie nas tylko spowalniać rozwiążą ten problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 21:14, Minamir napisał:

Nie wiem jak z nagrodami, ale co jakiś czas w lochach gracz znajdzie zagadki do rozwiązania.


Wystarczy, jak to powiedział Karpik777, tło fabularne :) Zagadki to pewno fajne urozmaicenie, ale ważniejsze będzie coś dzięki czemu te lochy nabiorą jakiegoś sensu.
Patrząc na F3 po Oblivionie, trudno mieć nadzieję że Bethesda uczy się na swoich błędach, ale jak to mówią nadzieja umiera ostania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2011 o 10:24, Karharot napisał:

> Lista perków:
> http://www.gameranx.com/features/id/3496/article/skyrim-perks-guide/
Lista jeszcze niekompletna (i brak w niej dokładniejszych opisów) ale i tak ciekawa :)

Damn, coraz bardziej chcę już położyć swoje łapki na tej grze XD

Jeszcze "tylko" 9 dni 22 godziny i 31 minut. =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2011 o 10:28, Alkohochlik napisał:

Jeszcze "tylko" 9 dni 22 godziny i 31 minut. =D

Do wysyłki trochę krócej więc jeśli zamówiło się kolekcjonerkę częścią zestawu będzie (oby) można się nacieszyć wcześniej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2011 o 10:34, Karharot napisał:

Do wysyłki trochę krócej więc jeśli zamówiło się kolekcjonerkę częścią zestawu będzie
(oby) można się nacieszyć wcześniej ;P

Ale i tak uruchomić będzie można dopiero 11. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności spytam: paczki do punktów odbioru osobistego w przypadku preorderów przyjadą 9-10? Bo po ostatniej przygodzie z Gears of War 3 naszły mnie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2011 o 10:44, Leos8 napisał:

Dla pewności spytam: paczki do punktów odbioru osobistego w przypadku preorderów przyjadą 9-10? Bo po ostatniej przygodzie z Gears of War 3 naszły mnie wątpliwości.

No idea, ja tu tylko sprzątam. Zapytaj się akne ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&u=9386

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie ma głupich, ja się na preorder nie nabiorę, za wiele jaj z tym było, a sklepy i tak dostają sporo pudełek w dniu premiery. Nie mówiąc już o niższej cenie, wiedźmaka 2 wyhaczyłem przy premierze za 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 22:03, Alkohochlik napisał:


W drzewku Sneak miały być podobno perki dla sztyletów, a jest tylko jeden. Mam nadzieję, że walka dwoma sztyletami albo sztyletem i mieczem będzie w Skyrim możliwa, bo mam zamiar grać klasycznym łotrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować