Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2015 o 21:38, lis_23 napisał:

Przejrzałem sporo opisów pod filmikami na YT i w większości przypadków, mody się powielają,
więc trochę mnie dziwi to o czym pisał Minamir:


Kilka(naście/dziesiąt) konfliktujących tekstur czy modeli nie oznacza od razu, że mody nie będą działać.

Co do kolejności instalacji, to np. w opisie SMIM jest lista kilku znanych zależności, których warto trzymać się przy instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 16:22, lis_23 napisał:

Kurczę, nie bardzo łapię, o co chodzi z tą kolejnością:


Jak dla mnie to kolejnosc instalowania wplynie na tekstury i czesciowo na mody(ogolnie, bo to zalezy od moda i mozliwych "niedopasowan" z innymi modami), a ustawiona kolejnosc ladowania (load order) na dzialanie modow.
trzeba czytac i czytac opisow modow, chyba ze znajdziesz dobry poradnik co i jak dobrze zmodowac.

Dnia 01.03.2015 o 16:22, lis_23 napisał:

W ogóle, jak sobie czytam tłumaczenie tego, co piszą autorzy ENB, to oni ogólnie nie
zalecają używania innych modów,
a Skyrim bez modów, szczególnie bez tekstur, wygląda kiepsko.


Raczej chodzi o mody wplywajace na swiatlo i pogodowe warunki, bo jak pojawi sie problem a uzywasz ich ENB i takie a takiego moda na swiatlo i masz inne wyniki na screenie to moga powiedziec "trudny przypadek" czy co tam im chodzi po glowie, a autor pure light na innym forum napisal, ze uzywanie Relighting Skyrim jest ok, i tyle.(ale to byl kilku miesieczny post, wiec moze juz inaczej sądzi)
A taki enb Seasons of Skyrim http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/23812/? informuje, ze jest zgodne z ELFX (interiors only), Relighting Skyrim, and More Dynamic Shadows, ale o tym napisal na forum nexusa, a nie na glownej stronie moda.
Zreszta sami podaja linki do tekstur, wiec zalecaja ich stosowanie.

Dnia 01.03.2015 o 16:22, lis_23 napisał:

Jakie tekstury byście polecili w najlepszej jakości ( np. w 4K ) i czy mój PC takie pociągnie?


ENB Pure light ma w "mocno polecanych" np. tekstury 4K Parallax Skyrim by Pfuscher aka Zerwas1, zreszta w komentarzach enb wrecz wymaga, bo to enb ma wlaczone "Parallaxed terrain", czyli trzeba mu dac takie tekstury.

Dnia 01.03.2015 o 16:22, lis_23 napisał:

i na moje fotki, to u mnie nie wygląda to jeszcze zbyt dobrze - może dlatego, że nie
dawałem " yes to all "?


ostatnie fotki to byly 2 miniaturki, ;)
ogolnie moze tak, moze nie, moze tez brakowac jakis tam modow np. tylko na lepsza wode, czy nawet
cos zmieniaja w pliku ini samej gry czy samego enb. Czesc ladnych screenow z gry to tylko ustawione zdjecia, granie w warunkach jak na screenach moze byc niewykonalne.

Mozesz sprobowac popytac na golu, maja tam specjalny temat o skyrimie i jest tam troche osob co mocno moduje gre http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13553564&N=1
przyklad http://www.gry-online.pl/S055_forum.asp?ID=13527570&WID=13505686
screen i 2 nastepne a ponizej lista modow.

Od tego czytania to sobie wlaczylem enb na chwile i jak dziala to przy starcie gry w lewym rogu jest napis enbseries 0.266 for skyrim po tym mozna poznac, ze enb dziala ;), zreszta obciazenie powinno byc wieksze procka i grafy niz przy zwyklej grze.

screen z niemodowanej gry z samym Pure Light Quality. wyglada lepiej niz bez enb, ale obciaza gre, ze takie granie na przyszlosc zostawie (a golego skyrima bez enb z grafa maxa nie dawalem, wiec nie wiem jak wyglada przez co nie wiem ile w tym screenie skyrima a ile enb) ;P.

20150302223017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2015 o 22:52, Sarinew napisał:


Jak dla mnie to kolejnosc instalowania wplynie na tekstury i czesciowo na mody(ogolnie,
bo to zalezy od moda i mozliwych "niedopasowan" z innymi modami), a ustawiona kolejnosc
ladowania (load order) na dzialanie modow.
trzeba czytac i czytac opisow modow, chyba ze znajdziesz dobry poradnik co i jak dobrze
zmodowac.

Na razie odpowiem tylko na to - jestem po pracy i muszę jeszcze wszystko na spokojnie przeczytać ;)
Więc, teoretycznie, gdybym teraz wyłączył wszystkie mody na NMM ( co i tak będę musiał zrobić, choćby po to, żeby dać " yes to all " zamiast " not tu all " ) i zaczął je włączać od nowa, to czy musiałbym to robić w jakiejś ustalonej kolejności?
Mody same ustawiają się na Nexusie, nie próbowałem ich jeszcze przesuwać w kolejności. Do tej pory wychodziłem z założenia, że mogę je powłączać jak chcę ( zgodnie z waszą radą, mody na zmianę oświetlenia zostawiłbym na koniec ), a potem włączę LOOT i on sam ustawi sobie już żądaną kolejność. Ale mogę być w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2015 o 23:52, lis_23 napisał:

Więc, teoretycznie, gdybym teraz wyłączył wszystkie mody na NMM ( co i tak będę musiał
zrobić, choćby po to, żeby dać " yes to all " zamiast " not tu all " ) i zaczął je włączać
od nowa, to czy musiałbym to robić w jakiejś ustalonej kolejności?
Mody same ustawiają się na Nexusie, nie próbowałem ich jeszcze przesuwać w kolejności.
Do tej pory wychodziłem z założenia, że mogę je powłączać jak chcę ( zgodnie z waszą
radą, mody na zmianę oświetlenia zostawiłbym na koniec ), a potem włączę LOOT i on sam
ustawi sobie już żądaną kolejność. Ale mogę być w błędzie.


Kolejność instalacji a kolejność wczytywania to dwie różne sprawy. Pierwszą musisz wykonać samodzielnie, w drugiej pomoże LOOT.

Generalnie ważniejsza jest kolejność wczytywania niż kolejność instalacji. Błędna kolejność wczytywania, czyli Load Order, może prowadzić to bugów w grze a nawet crashy. Pewne błędy w kolejności instalacji doprowadzą raczej do błędów w "spasowaniu" modeli i tekstur czy sytuacji kiedy nie będą do siebie pasowały stylistycznie, niż poważnych błędów. Jednak niektóre mody wciąż wymagają konkretnej kolejności instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2015 o 22:52, Sarinew napisał:


ENB Pure light ma w "mocno polecanych" np. tekstury 4K Parallax Skyrim by Pfuscher aka
Zerwas1, zreszta w komentarzach enb wrecz wymaga, bo to enb ma wlaczone "Parallaxed terrain",
czyli trzeba mu dac takie tekstury.


Czyli to, tak?:

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/49661/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fskyrim%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D49661%26preview%3D&pUp=1

hmmm ... i teraz trzeba pobrać to, co jest w filles, czy to, co jest w linkach na głównej stronie moda? - 1K, 2K lub 4K - niestety, nie za pomocą NMM.
W takiej sytuacji, musiałbym w enblocal.ini zmienić FixParallaxTerrain=false na true?
Czy jak zmienię K ENB Pure Light na Grim and Somber, to te tekstury też będą pasować?
I najważniejsze: skąd wiedzieć, które inne tekstury będą zgodne z tymi w. w?
W sumie, jak wpisuje w Nexusa 2K, 4K textures to nie ma zbyt wielu wyników, widocznie trzeba znać konkretne mody. Chciałbym, żeby te tekstury były kompleksowe. Szkoda, ze nie da się sporządzić jednaj paczki tekstur, która załatwi sprawę.

Dnia 02.03.2015 o 22:52, Sarinew napisał:




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem paczki 4K Parallax Skyrim by Pfuscher aka Zerwas1:

Cities
Dungeons
Farmhouse - tu, niestety, link jest nieaktywny, więc pobrałem paczkę 2K
Landscape
Misc
Smim

i o ile w normalnych paczkach jest Data - meshes, textures, to tutaj jest po prostu, np. Cities - meshes, textures, optional - Whiterum. O ile z tymi głównymi sobie poradzę, to misc i smim są dla mnie tajemnicą.
Wyłączyłem na razie większość modów na tekstury w NMM, teoretycznie, te pięć paczek powinno zawierać wszystko, co konieczne i rozumiem, że nie powinienem wtedy używać takich paczek, jak:

HighRes TexturePack - 1-3
Skyrim HD - 2K Textures - SHD FULL
Skyrim Realistic Texture Overhaul Landscape
Realistic Landscape 2K
Vivid Landscapes
Serious HD Retexture Skyrim LANDSCAPE 2K 3.0 beta
itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 01:58, lis_23 napisał:

Wyłączyłem na razie większość modów na tekstury w NMM, teoretycznie, te pięć paczek powinno
zawierać wszystko, co konieczne i rozumiem, że nie powinienem wtedy używać takich paczek,
jak:

HighRes TexturePack - 1-3
Skyrim HD - 2K Textures - SHD FULL
Skyrim Realistic Texture Overhaul Landscape
Realistic Landscape 2K
Vivid Landscapes
Serious HD Retexture Skyrim LANDSCAPE 2K 3.0 beta
itp.


Jeśli faktycznie są w tych paczkach z Parallax wszystkie tekstury, to tak. Jeśli nie, to nie ma powodu aby nie korzystać z innych paczek tekstur.
Te paczki z nazwą "smim" są teksturami dla Skyrim Mesh Improvement Mod, który jest wymagany przez zalinkowany przez Ciebie mod z teksturami. Podobnie w przypadku ELFX, zainstaluj ELFX już po zainstalowaniu Parallax moda.

Według mnie, to trochę za dużo kombinujesz. W większości wypadków wystarczy podążać za instrukcjami i z grubsza wiedzieć co i jak działa. Wiem że język obcy może być przeszkodą, ale jednocześnie trudno to skrócić do jednego prostego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2015 o 13:38, Minamir napisał:


Jeśli faktycznie są w tych paczkach z Parallax wszystkie tekstury, to tak. Jeśli nie,
to nie ma powodu aby nie korzystać z innych paczek tekstur.


Problem polega na tym, że nie wiem, czy są to wszystkie tekstury.

Dnia 04.03.2015 o 13:38, Minamir napisał:

Te paczki z nazwą "smim" są teksturami dla Skyrim Mesh Improvement Mod, który jest wymagany
przez zalinkowany przez Ciebie mod z teksturami. Podobnie w przypadku ELFX, zainstaluj
ELFX już po zainstalowaniu Parallax moda.


Tylko że Mesh Improvement Mod mam pobrany przez NMM, a te paczki tekstur pobrałem ręcznie i nie wiem, jak to połączyć.

Dnia 04.03.2015 o 13:38, Minamir napisał:


Według mnie, to trochę za dużo kombinujesz. W większości wypadków wystarczy podążać za
instrukcjami i z grubsza wiedzieć co i jak działa. Wiem że język obcy może być przeszkodą,
ale jednocześnie trudno to skrócić do jednego prostego posta.

Dlatego przydałby mi się ktoś, kto się na tym zna i mieszka w mojej okolicy - blisko Katowic ;)
ENB i teksturami bawię się od 2012 roku ale nigdy nie działało to u mnie w 100% dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 14:32, lis_23 napisał:

Problem polega na tym, że nie wiem, czy są to wszystkie tekstury.


Raczej nie. Parallaxy najlepiej wyglądają przy wszelkiego typu kamieniach, deskach itp, zwykle w Skyrmie są stosowane dla tekstur podłoża i budynków. Inne paczki zawierają pewnie znacznie więcej tekstur, w tym jakieś elementy wystroju wnętrz, obiekty które da się podnieść itp.

Dnia 04.03.2015 o 14:32, lis_23 napisał:

Tylko że Mesh Improvement Mod mam pobrany przez NMM, a te paczki tekstur pobrałem ręcznie
i nie wiem, jak to połączyć.


Nie ma znaczenia czy moda pobrałeś przez NMM czy ręcznie, grze to nie robi różnicy. Gra tylko wczytuje mody i powiązane z nimi modele i tekstury (upraszczając). To, skąd zostały pobrane, jak zostały zainstalowane, czy do siebie pasują i w jakiej kolejności są wczytywane, należy do gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2015 o 15:00, Minamir napisał:


Raczej nie. Parallaxy najlepiej wyglądają przy wszelkiego typu kamieniach, deskach itp,
zwykle w Skyrmie są stosowane dla tekstur podłoża i budynków. Inne paczki zawierają pewnie
znacznie więcej tekstur, w tym jakieś elementy wystroju wnętrz, obiekty które da się
podnieść itp.

Yhy. Mnie zależy jeszcze szczególnie na roślinności, drzewach, itp. ogólnie na florze, oraz na murach w miastach, które są dosyć brzydkie z bliska ( fotka na poprzedniej stronie ).

Dnia 04.03.2015 o 15:00, Minamir napisał:



Nie ma znaczenia czy moda pobrałeś przez NMM czy ręcznie, grze to nie robi różnicy. Gra
tylko wczytuje mody i powiązane z nimi modele i tekstury (upraszczając). To, skąd zostały
pobrane, jak zostały zainstalowane, czy do siebie pasują i w jakiej kolejności są wczytywane,
należy do gracza.


Chodzi o to, że nie wiem, gdzie mam wrzucić te pobrane paczki w 4k i 2K - normalnie powinno być Data - meshes, textures, a tutaj jest np. folder Cities i dopiero w nim meshes, textures - mam to wrzucić po prostu do Data / Meshes i Textures, czy utworzyć w Data osobne foldery Cities, Landscape, itp?
Jak już pisałem, te tekstury mam w Winrarze, a Mesh Improvement Mod mam na Nexusie i o ile z tymi w. w. teksturami sobie poradzę, to z Misc i Smim już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam to wrzucić po prostu do Data / Meshes i Textures
tak, (a jak by sie system pytal czy nadpisac to tak)
nie tworz nowych folderow w data typu cities, bo gra ich nie zna i nie bedzie ich ladowac do gry.
(to sa podstawy wiedzy modowniczej juz od czasow Morrowinda i Obliviona, bo programy wspomagajace instalacje modow teraz sa, ale kiedys ich nie bylo.)

A co jest w srodku misc i smin? (zgaduje, ze w srodku misc i smin tez sa foldery meshes i/lub textures)
folder z nazwa misc zawiera zapewne Textures Miscellaneous w 1 pliku, (ktore w zakladce files sa rozbite na kilka czesci ) instalujesz(a raczej kopiujesz tak samo jak pozostale)
Smim kopiujesz tak samo i zgadzasz sie na nadpisanie plikow - (bo smim nadal masz zainstalowany i uzywasz, tak ?)
Jak masz jakis dobry program do przegladania zdjec, ktory obsluguje dds to mozesz obejrzec te pliki, ale nie zdziw sie jak czesc bedzie dziwnie wygladac, bo tak ma byc.
by dzialalo musi byc wg postow
FixParallaxBugs=true in enblocal.ini.
FixParallaxTerrain=false in enblocal.ini

nie wiem jak uwaznie czytales strone moda K ENB Pure Light bo ma tam pod koniec strony wypisane mody do instalacji wraz z linkami NECESSARY MODS-koniecznie instalowac, potem HIGHLY RECOMMENDED MODS-bardzo zalecane, a potem jeszcze co tam uzywa autor i niekoniecznie trzeba miec.

2 ostatnie screeny z widokiem na gore i kawalkiem muru to miniaturki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 18:51, Sarinew napisał:

wypisane mody do instalacji wraz z linkami

A przed pobieraniem/instalacja zapoznaj sie z opisem moda, by sie dowiedziec, czy sie oplaca pobierac, bo lista moze byc nieaktulizowana, bo jest tam Texture Pack Combiner, ktory ma juz nowa wersje i inna nazwe, ale nie wspiera efektu parallax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2015 o 18:51, Sarinew napisał:


Dzięki.
Ja pobrałem sześć paczek z głównej strony 4K Parallax Skyrim by Pfuscher aka Zerwas1, ale jest też mozliwość pobrania z files za pomocą NMM - tylko, że tam jest strasznie dużo pozycji: chyba 42 pozycje w main files, jedna w updates i trzy w optional files. Czy w takim wypadku musiałbym pobrać to wszystko? Jak sprawdzić, które z tych tekstur to 1K, 2K i 4K?

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/49661/?tab=2&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fskyrim%2Fajax%2Fmodfiles%2F%3Fid%3D49661&pUp=1

Znalazłem jeszcze takie coś:

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/61875/?tab=2&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fskyrim%2Fajax%2Fmodfiles%2F%3Fid%3D61875&pUp=1

to powinno być zgodne z powyższym?

Na razie nic nie robiłem, powyłączałem tylko większość modów w NMM i czekam na wolne od pracy. Muszę jeszcze poszukać jak najwięcej zgodnych i uzupełniających tekstur do powyższych paczek.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnego miejsca, w którym można by było znaleźć ten kamień to chyba nie ma. Wszystko odbywa się raczej na losowych zasadach, ale podobno w ruinach Korvanjund dość często można na niego trafić. Druga opcja to Smoczy kapłani. Po ich pokonaniu czasami można wejśc w jego posiadanie. Poza tym gdzie się da kop kilofem, raz po raz wpadają wówczas cenne kamienie.
No i kwestia taka - ile godzin gry masz za sobą? Bo rubin bez skazy chyba się nie pojawia na zbyt wczesnym jej etapie. U mnie dopiero po 70 godzinach gry trafiłem na niego pierwszy raz.
Ale na Twoim miejscu zająbym się innymi sprawami a nie skupiał się za bardzo na szukaniu tego rubina, bo prędzej czy później sam Ci wpadnie i wtedy wykonasz tego questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maly dopisek do poprzedniego
dopisujesz FixParallaxTerrain=false in enblocal.ini jak beda problemy z wygladem podloza w grze, bo co inny temat to co innego pisza;)
jak masz enb 265 lub 266 to musi byc =true a jak masz K Pure light, to moze nawet nic nie musisz dopisywac, bo autor enb mogl juz to zrobic.

6 paczek powinno zawierac calosc zakladki files, ale pewnosci nie mam, bo linki 6 paczek chyba stworzono w maju, a pare plikow w files ma date z czerwca i pozniej, dla pewnosci mozesz je pobrac i porownac czy pliki sa w tych duzych paczkach (chyba najlatwiej byloby 6 paczek rozpakowac do 1 foldera, poza folderem gry, a te pobrane osobno do osobnego i porownywac pliki) albo a jak niechcesz przegladac to wpierw wrzucic zawartosc duzych paczek, a potem te malych (lub male przez NMM zainstalowac)

powinno być zgodne z powyższym?
4K Parallax Treebark na szybko to czesc plikow sie pokrywa czyli musisz wybrac, lepiej zobacz tekstury z tego moda i od Zerwas1 i zdecyduj ktore lepsze sa.

jest tez np. http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/57260/? 4K Parallax Mountains by Pfuscher, ktory trzeba pobrac osobno
zreszta on ma wiecej modow z 4k lub paralax w nazwie http://www.nexusmods.com/skyrim/users/212132/?tb=mods&pUp=1

Jak sprawdzić, które z tych tekstur to 1K, 2K i 4K?
Pliki w Files u Zerwas1 to pewnie wszystkie sa 4K, a paczki z 1k, 2k to raczej ulatwienie, zmniejszone pliki, by samemu tego nie robic. Zreszta moze sie okazac, ze tez bedziesz musial cos z nimi robic, bo obciazaja kompa i trzeba np skyrima wspomoc zmodyfikowanym ini w SKSE na problemy z pamiecia.
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/51467/?tab=2&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fskyrim%2Fajax%2Fmodfiles%2F%3Fid%3D51467&pUp=1 zakladka Miscellaneous i SKSE.ini

http://lowcygier.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=5784
mozesz sobie poczytac, ale nie wiem czy cos to wyjasni czy bardziej namiesza ten tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rozwoju postaci. Doszedłem w kowalstwie do 100 i dostałem możliwość po naciśnięciu spacji poziom legendarny i zwrot wszystkich cech. Co daje mi poziom legendarny? Lepsze parametry wykuwanych zbroi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2015 o 21:40, marekl1975 napisał:

Mam pytanie odnośnie rozwoju postaci. Doszedłem w kowalstwie do 100 i dostałem możliwość
po naciśnięciu spacji poziom legendarny i zwrot wszystkich cech. Co daje mi poziom legendarny?
Lepsze parametry wykuwanych zbroi?


Po przestawieniu umiejętności na Legendarną, jej poziom spada do startowego 15 i zwróci wydane punkty perków. Pozwala to z powrotem levelować umiejętności, praktycznie usuwają poprzedni (tzn. przed wprowadzeniem Legendary w patchu 1.9) limit poziomu, który wynosił 81. Umiejętności można zmieniać na Legendarne bez końca (pojawi się wtedy numer oznaczający ile razy to zrobiono). Nie wpływa w żaden sposób na efektywność danych umiejętności czy perków, po prostu pozwala levelować niemal bez końca i wymaksować wszystkie skille (choć to zajęło by wieki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2015 o 21:46, Minamir napisał:

Po przestawieniu umiejętności na Legendarną, jej poziom spada do startowego 15 i zwróci
wydane punkty perków. Pozwala to z powrotem levelować umiejętności, praktycznie usuwają
poprzedni (tzn. przed wprowadzeniem Legendary w patchu 1.9) limit poziomu, który wynosił
81. Umiejętności można zmieniać na Legendarne bez końca (pojawi się wtedy numer oznaczający
ile razy to zrobiono). Nie wpływa w żaden sposób na efektywność danych umiejętności czy
perków, po prostu pozwala levelować niemal bez końca i wymaksować wszystkie skille (choć
to zajęło by wieki).


Czyli krótko mówiąc służy to do nabijania sobie leveli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować