Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Wykonuję zadania wojny domowej i opowiedziałem się po stronie Gromowładnych. Walczyłem już w Białej Grani, gdzie mam swój dom (Wietrzny Domek) oraz żonę Ysoldę oraz córkę adoptowaną. Podczas walk w Białej Grani na chwilę wszedłem do domu aby coś z kufra zabrać i nikogo w nim nie było. Oprócz tego sklepy pozamykane, na targu żadnego handlu. Czy po wyzwoleniu Skyrim wszystko wróci do normy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2015 o 17:58, Sarinew napisał:


6 paczek powinno zawierac calosc zakladki files, ale pewnosci nie mam, bo linki 6 paczek


Dnia 05.03.2015 o 17:58, Sarinew napisał:

4K Parallax Treebark na szybko to czesc plikow sie pokrywa czyli musisz wybrac, lepiej
zobacz tekstury z tego moda i od Zerwas1 i zdecyduj ktore lepsze sa.


Niestety, tej paczki nie da się pobrać ręcznie, tylko poprzez NMM.

Dnia 05.03.2015 o 17:58, Sarinew napisał:


Dnia 05.03.2015 o 17:58, Sarinew napisał:

zreszta on ma wiecej modow z 4k lub paralax w nazwie http://www.nexusmods.com/skyrim/users/212132/?tb=mods&pUp=1


Dzięki, na razie pobrałem to, co na fotce poniżej.

Dnia 05.03.2015 o 17:58, Sarinew napisał:

Zreszta moze sie okazac, ze tez bedziesz
musial cos z nimi robic, bo obciazaja kompa i trzeba np skyrima wspomoc zmodyfikowanym
ini w SKSE na problemy z pamiecia.
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/51467/?tab=2&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fskyrim%2Fajax%2Fmodfiles%2F%3Fid%3D51467&pUp=1
zakladka Miscellaneous i SKSE.ini

Mam nadzieję, że nie będę musiał nic kombinować. Na wszelki wypadek skopiuję sobie obecny folder Data, lub będę podmieniał na 2K.

Dnia 05.03.2015 o 17:58, Sarinew napisał:

http://lowcygier.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=5784
mozesz sobie poczytac, ale nie wiem czy cos to wyjasni czy bardziej namiesza ten tekst.


Dzięki, przejrzę sobie w wolnym czasie.

20150308143326

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 14:36, lis_23 napisał:

Niestety, tej paczki nie da się pobrać ręcznie, tylko poprzez NMM.


Wszystkie mody dostępne na Nexusie da się pobrać ręcznie. Służy do tego przycisk "Download manually" obok przycisku "Download with Manager".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 14:49, Minamir napisał:


Wszystkie mody dostępne na Nexusie da się pobrać ręcznie. Służy do tego przycisk "Download
manually" obok przycisku "Download with Manager".


O tym to nawet ja wiem ;) problem w tym, że akurat tego się nie da:

20150308152655

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2015 o 17:58, Sarinew napisał:

maly dopisek do poprzedniego
dopisujesz FixParallaxTerrain=false in enblocal.ini jak beda problemy z wygladem podloza
w grze, bo co inny temat to co innego pisza;)
jak masz enb 265 lub 266 to musi byc =true a jak masz K Pure light, to moze nawet nic
nie musisz dopisywac, bo autor enb mogl juz to zrobic.

Mam ENB 265 i przed zmianą tekstur na Parallax mam:

FixParallaxBugs=false
FixParallaxTerrain=false

czyli po zmianie tekstur mam dać:


FixParallaxBugs=true
a:
FixParallaxTerrain=? Zostawić false, czy dać true?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 15:26, lis_23 napisał:

O tym to nawet ja wiem ;) problem w tym, że akurat tego się nie da:


To tylko informacja, że ten mod wymaga innego moda (w tym przypadku ENB ze względu na obsługę Parallax mappingu). Klikasz "Continue with my download" i pobierasz zwykłe archiwum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 15:44, lis_23 napisał:

FixParallaxTerrain=? Zostawić false, czy dać true?


Z tego co pisza to jak bedziesz uzywal Skyrim 2015 Parallax Terrain SPT i tego typu mody to na true.
A jak nie bedziesz uzywal to na false
lub jesli przy uzywaniu =true gra zle bedzie wygladac np. tak http://oi58.tinypic.com/1qrfi1.jpgtego to
dajesz false by "wylaczyc" problem, (ale to nie naprawia problemu! tylko go chowa, bo przy false gra nie uzywa doinstalowanych Parallax Terrain )
(Przed dopisywaniem linijek upewnij sie czy sa w pliku ini)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 16:44, Sarinew napisał:

(Przed dopisywaniem linijek upewnij sie czy sa w pliku ini)


Enblocal mam tylko jeden i nie pisze, czy jest to ini.
Na razie, po wklejeniu tekstur i zmianie FixParallaxBugs=true w enblocal, nie widzę większych zmian, prócz tego, że część tekstur jest rozmyta, np. schody, itp. jakby tekstury się nie ładowały, ale nie mam wrażenia, ze to jest 4K.

20150308165123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 16:51, lis_23 napisał:

Enblocal mam tylko jeden i nie pisze, czy jest to ini.

Czyli to ten, ale lepiej kiedys sobie wlacz pokazywanie rozszerzen, bo to ulatwia sprawe przy modyfikacji plikow.

Dnia 08.03.2015 o 16:51, lis_23 napisał:

Na razie, po wklejeniu tekstur i zmianie FixParallaxBugs=true w enblocal, nie widzę większych
zmian, prócz tego, że część tekstur jest rozmyta, np. schody, itp. jakby tekstury się
nie ładowały, ale nie mam wrażenia, ze to jest 4K.


Co do slabych/brzydkich tekstur to nie mam pojecia, bo to moze byc wszystko, a lepszych tekstur nie instalowalem wiec pisze tylko teoretycznie. Jak miales 2K to jak bylo?
Wyczytalem, ze ustawienia karty graficznej dla skyrima(panel sterowania te rzeczy) moga wplynac na ladowane tekstury w grze, nawet jesli w grze masz wszystko na maxa.
Zreszta jak grasz to przejdz do pulpitu i sprawdz jakie masz zuzycie VRAM w karcie, bo masz taki program chyba?
A moze trzeba przejrzec foldera data by sprawdzic czy nie powstaly nieprawidlowe foldery typu data\data\textures czy inne kombinacje jak data\textures\textures
Pamietasz jak wygladala ta sciana przed modowaniem? Jak nie, a nie masz kopii data to mozesz przeniesc foldery meshes i Textures z foldera data do innego(poza folderem z gra, a nawet wystarczy zmienic im nazwe) i zobaczysz jak gra wyglada bez nich.(i tu tez mozesz sprawdzic VRAM w programie)
część tekstur jest rozmyta
FixParallaxTerrain= jakie miales ustawione? A enb 265 masz na mysli binaries-enbhost.exe czy uzywane enb (z nexusa) w grze?
A tak w ogole czego uzywasz do uruchomienia enb Wrapper czy Injector?
Zreszta mozesz sprobowac jak gra sie zachowa przy enbhost z wersji 266 czy moze trzeba pobrac nowsze enb z nexusa-(jesli jest nowsza wersja)
4K Parallax Skyrim to instalowales z 6 paczek czy przez NMM i 42 pliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 18:47, Sarinew napisał:



Jak miales 2K to jak bylo?


Wcześniej tak nie miałem, ale nie pamiętam, jakich modów wtedy używałem. Teraz, oprócz tej ściany, podobnie wczytywały się schody.

Dnia 08.03.2015 o 18:47, Sarinew napisał:

Wyczytalem, ze ustawienia karty graficznej dla skyrima(panel sterowania te rzeczy) moga
wplynac na ladowane tekstury w grze, nawet jesli w grze masz wszystko na maxa.


Hmmm ... w ubiegłym roku, gdy miałem GTX 780 OC, bawiłem się ustawieniami w panelu sterowania Invidii i doszło do tego, że wydajność karty spadła o 50%, więc wolę już nic nie kombinować ;)

Dnia 08.03.2015 o 18:47, Sarinew napisał:

Zreszta jak grasz to przejdz do pulpitu i sprawdz jakie masz zuzycie VRAM w karcie, bo
masz taki program chyba?


Mam tylko MSI Afterburner, ale nie wiem, czy on ma taką opcję?

Dnia 08.03.2015 o 18:47, Sarinew napisał:

A moze trzeba przejrzec foldera data by sprawdzic czy nie powstaly nieprawidlowe foldery
typu data\data\textures czy inne kombinacje jak data\textures\textures


Nie, wgrywałem te tekstury bezpośrednio, np. z Cities / textures / architecture / riften do / textures / architecture / riften
lub: cites / meshes / architecture / riften do meshes / architecture / riften

Dnia 08.03.2015 o 18:47, Sarinew napisał:

FixParallaxTerrain= jakie miales ustawione?


Próbowałem i true i false.

Dnia 08.03.2015 o 18:47, Sarinew napisał:

A enb 265 masz na mysli binaries-enbhost.exe
czy uzywane enb (z nexusa) w grze?


enbseries_skyrim_v0265 ze strony ENB.

Dnia 08.03.2015 o 18:47, Sarinew napisał:

A tak w ogole czego uzywasz do uruchomienia enb Wrapper czy Injector?


Wrapper - d3d9.dll

Dnia 08.03.2015 o 18:47, Sarinew napisał:

4K Parallax Skyrim to instalowales z 6 paczek czy przez NMM i 42 pliki?


6 paczek + większość tego z tej fotki:

http://forum.gram.pl/forum_post_galeria.asp?tid=21344&pid=404

nie wkleiłem tylko: Skyrim 2015 Parallax Trrain SPT, gdyż jest tego b. dużo.

Na razie postanowiłem odinstalować grę, zainstalować ją ponownie, skopiować goły, nie zmodowany folder Skyrim ( żeby w razie pomyłki przywrócić oryginalne pliki gry, zamiast ją reinstalować, jak teraz ) i modować od nowa.
Czy te tekstury z Parallax będą też działać na Grim and Somber ENB?
Aha, wyłączyłem też na razie wszystkie mody na NMM.

I jeszcze jedna rzecz: ponoć ini powinien wyglądać, m.w. tak:

http://www.skyrim.eu/skyrimini-ultra-orgmod.html

a mój wyglądał dosyć mizernie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... ewidentnie coś robię nie tak ....
Na nowo zainstalowanej grze postanowiłem sobie wypróbować inny preset ENB, wybrałem Gren and Somber ENBS Vaermina ENB 266 .
Pobrałem:

Grim and Somber Vaermina ENB 266
Grim and Somber ENB Data Files
GS SweetFX 1-5-1 SMAA Option
MindFlux Flora Loose Files

Grim and Somber Vaermina ENB 266 - quality ( pierwsza fotka ) wrzuciłem do głównego folderu z grą.
GS SweetFX 1-5-1 SMAA Option ( druga fotka ) też wrzuciłem do głównego folderu z grą.
Reszta to już tekstury do Data.

Uruchomiłem grę, załadowałem save i ... podczas ładowania grę wywala do pulpitu.
Próbowałem z binary v0265 i 266 ( choć z tego co czytałem, potrzeba chyba 265 ) i nie wiem, co jest nie tak.
Znalazłem taki plik tekstowy - desc - może on coś wyjaśni?:

By WolfGrimDark for Grim and Somber Vaermina v7.0.2 updated 2015-01-24

Vaermina has been updated to work with binary 265 (although it won''t work with the enbhelper.dll file or weathers due to the nature of the old enbeffect.fx code file). This preset is the original Somber Lut Sepia released by Tansarville over a year ago. I picked the Prince of Nightmares as this is a nightmare of a preset to balance. It has a heavy yellow-green tint, explosively bright bloom that can look awesome in some places but creates a nova light in others. It has a rather surreal feel to it at times, much like dreams.

It has two quality presets although it is not as performance friendly as some of the other presets. Quality uses Kingerick DoF and Performance uses the static DoF. There is an options folder for all the DoF files. Plus an optional sun texture file I like that is very old-school.

Niestety, sam tego nie rozszyfruję do końca.

Ewentualnie myślę jeszcze, żeby wypakować zawartość enbseries z quality do folderu z grą, zamiast zostawiać ją w osobnym folderze ( pierwsza fotka ).

20150308203228

20150308203428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za tyle postów pod postem, ale widzę, że dyskutanci są na forum i nie chcę, żeby pisali bezproduktywnie.

Rozwiązanie problemu niewczytywania się gry było trywialne: wystarczyło wgrać starszy save, lub, dodatkowo, usunąć jeden dokument tekstowy z GS SweetFX 1-5-1 SMAA Option.

Niestety, sam Grim and Somber nie zachwyca. Przynajmniej nie tak, jak rok temu.
Przede wszystkim, przy ruchu myszką / kamerą, obraz się " rwie ". Tzn. nie tnie się tak, jakby grafika nie wyrabiała, tylko brakuje jakiegoś efektu, AA lub V-Sync. Podczas ruchu są widoczne takie linie.
Poza tym, na plus jest efekt videscreen i brak mocnych efektów oświetleniowych, ale poza tym, większość zmian względem poprzedniego ENB jest na niekorzyść GaS, może coś źle zrobiłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 20:38, lis_23 napisał:

bawiłem się ustawieniami w panelu sterowania

chodzi o ustawienia tylko dla skyrima pliku gry tesV.exe na takie - zawsze mozesz cofnac zmiany, no nie? (i lepiej by geforce experience nie modyfikowal tych ustawien)
http://img5.fotos-hochladen.net/uploads/nvidia1cr4pav712n.jpg
http://img5.fotos-hochladen.net/uploads/nvidia2wn2uqvk83d.jpg

Dnia 08.03.2015 o 20:38, lis_23 napisał:

> Zreszta jak grasz to przejdz do pulpitu i sprawdz jakie masz zuzycie VRAM w karcie,

Na pulpicie w prawym gornym rogu masz gadzet Geforce gtx, a przedostatnia linijka to np. 401MB/4096MB to ona nie jest od VRAMu (a moze to ta jeszcze wyzej GPU jest od vramu?) ?
W msi afterburner zuzycie jest jako "GPU memory Usage", moze gdzies w zakladce Monitoring, ale sam juz sprawdzic gdzie dokladnie.

>Czy te tekstury z Parallax będą też działać na Grim and Somber ENB
tak, jak beda w enblocal wpisy z FixParallaxBugs i FixParallaxTerrain (te co byly poprzednio podane), autorzy enb raczej je dopisali juz do enblocal.

Dnia 08.03.2015 o 20:38, lis_23 napisał:

a mój ini wyglądał dosyć mizernie

Co moge napisac? Sam musisz wkopiowac zawartosc z strony do swojego pliku, w linku co podalem wczesniej do (polskiego tematu o modowaniu) tez jest gotowiec skyrim.ini i skyrimprefs.ini opisany jako pkt 6. uniwersalne pliki.(ukyte pod guzikiem spoiler)
Musisz sam sprawdzic ktore lepsze dla ciebie.

Dnia 08.03.2015 o 20:38, lis_23 napisał:

> Uruchomiłem grę, załadowałem save i ... podczas ładowania grę wywala do pulpitu.

<akapit niewazny<
A nowa gra dziala? jak tak to winny jest save, bo pamieta/wymaga/ starych modow i, niby mozna go wyczyscic, ale jak to nie byl sejw z normalnej rozgrywki, to mozesz go zostawic lub skasowac, chyba, ze chcesz go odzyskac i uruchomic? Sejw do testowania zmian to zrob na czystej grze bez modow i nie nadpisuj go.
Co do nowego enb to jabym nie zmienial ich tak czesto, zostan przy tym, ktory umiesz uruchomic, a potem jak sie nauczysz to je zmieniaj jak rekawiczki, bo przy zmianie musisz pamietasz o kasowaniu plikow poprzedniego enb i itd.

W tym angielskim tekscie zbyt wiele nie ma, jest to Somber Lut Sepia(zdaje sie enb, ktorego szukales?) dopasowany jako tako tylko do uruchomienia z enb v265 (nie wspolpracuje z enbhelper.dll file or weathers, bo reszty plikow nie ulegla "unowoczesnieniu") , z ustawieniem Prince of Nightmares, zołto-zielony odcień, jasny bloom, ktory moze bardzo dobrze wygladac, a w innych tworzy swiatlo nova, o co chodzi to nie wiem, bo tylko tlumacze na szybko.
GS SweetFX 1-5-1 SMAA Option ma plik Directions do przeczytania, musisz zmodyfikowac poczatkowe linijki w enblocal by byly takie jak w Directions.

Dnia 08.03.2015 o 20:38, lis_23 napisał:

> Ewentualnie myślę jeszcze, żeby wypakować zawartość enbseries z quality do folderu z grą, zamiast zostawiać ją w osobnym folderze

hę, nie wiem jaki osobny folder masz na mysli ? folder enbseries musi byc w glownym folderze gry, obok foldera data itd., by enb czytalo pliki to one musza byc w glownym folderze z gra
czyli folder enbseries i 2 pliki (enbseries i enblocal) musza obok tes5, enbhost, (tak by widziec folder data i reszte), przy SMMA tak samo, SweetFX obok data, a reszta plikow luzem w glownym.
zreszta plik Directions pokazuje to wyraznie(po angielsku, ale zawsze)
No i wiadomo kolejnosc wkopiowania plikow jest, wpierw enbhost, d3d9.dll , potem enb Grim (a potem sweet jesli chcesz bo jest opcjonalny) i zgadzac sie na nadpisywanie.
A tak serio czesciowo juz o to pytales ??
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21344&pid=9315

grim w opisie ma na glownej zeby dopisac pare rzeczy do skyrimprefs (tam gdzie zawsze w moje dokumenty)
czytales?, ale wczesniej sprawdź gotowe skyrim i skyrimprefs z stron ultra albo uniwersalne, ( bylo pisane wyzej w poscie). Enblocal wpis edytowales, bo domyslnie jest VideoMemorySizeMb=2000 a z karta 4gb mozesz 3456 czy nawet dac 3968 ale na opisane problemy chyba nie pomoze. upewnij sie, ze enblocal dopasowales do sweetfx(bylo wspomiane wczesniej w poscie)

<czesc posta jest nieaktualna, ale juz nie poprawiam bo za dlugo pisalem:P >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Szkoda, że się tyle napisałeś, a ja już doszedłem do tego, jak uruchomić grę.
Na razie nie gra się zbyt fajnie, bo obraz rwie, a i sam ENB graficznie nie powala.

> upewnij sie, ze enblocal dopasowales do sweetfx

Tego nie łapię, jak mam je dopasować?

Zmiany w prefsini zrobiłem, w enblocal też, dzięki za to z pamięcią, może się przyda.

> Co do nowego enb to jabym nie zmienial ich tak czesto, zostan przy tym, ktory umiesz uruchomic, a potem >jak sie nauczysz to je zmieniaj jak rekawiczki, bo przy zmianie musisz pamietasz o kasowaniu plikow >poprzedniego enb i itd.

Właśnie po to skopiowałem sobie czysty folder z grą, żeby podmieniać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 00:05, lis_23 napisał:

> upewnij sie, ze enblocal dopasowales do sweetfx
Tego nie łapię, jak mam je dopasować?


Zajrzales do directions(.txt) w gs sweetfx... ? w enblocale musi byc,
[PROXY]
EnableProxyLibrary=true
InitProxyFunctions=true
ProxyLibrary=d3d9_SMAA.dll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2015 o 00:22, Sarinew napisał:


Zajrzales do directions(.txt) w gs sweetfx... ? w enblocale musi byc,
[PROXY]
EnableProxyLibrary=true
InitProxyFunctions=true
ProxyLibrary=d3d9_SMAA.dll

Mam dokładnie tak samo.

Chyba dam sobie spokój z tym Skyrimem ... nie jestem zbyt dobry w modowaniu, a dzisiejszy efekt jest kiepski: obrazowi wyraźnie brak jednego z efektu i obraz rwie nawet w menu ( linie proste są rwane ), tekstury Parallax dograne przez NMM wykazują te same błędy, co wgrane ręcznie na poprzednim ENB ( schody i ta sama ściana, mur ) a na dodatek dodają sporo fioletowych tekstur: łańcuchów, płotków, nawet kół młyńskich - masakra. Na dodatek jest jakiś problem z oświetleniem, gdyż co chwile mam takie rozbłyski, jakby ktoś rzucał bombą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do poprzedniego ENB.
Pozytywy: nie ma efektu rwania obrazu.
Negatywy: te same problemy z teksturami, masa fioletowych elementów ( fotka ) i te dziwne błyski, jakby ktoś rzucał dynamitem ;)

20150309010148

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 01:01, lis_23 napisał:

Wróciłem do poprzedniego ENB.
Pozytywy: nie ma efektu rwania obrazu.
Negatywy: te same problemy z teksturami, masa fioletowych elementów ( fotka ) i te dziwne
błyski, jakby ktoś rzucał dynamitem ;)


Fioletowe obiekty są zwykle spowodowane brakiem tekstury lub zapchaniem pamięci VRAM na karcie.
Brak tekstury może być spowodowany np. modelem pochodzącym z moda, do którego nie zainstalowano tekstur. Widzę, że błąd występuje np. na łopatach młyna zbożowego. Masz może mody SkyFalls/SkyMills albo SMIM? Jeśli masz oba, trzeba zaznaczyć odpowiednią opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować