Zaloguj się, aby obserwować  
Adeq

Wszystko o Naruto :)

8390 postów w tym temacie

Co do Ctrl, to według mnie używanie polskich znaków jest wyrazem szacunku dla języka. Owszem, ja też popełniam błędy i nawet mam zaświadczenie o D, ale wszystkie błędy jakie wyłapię poprawiam (jak piszę coś ręcznie) lub korzystam z pomocy funkcji "Sprawdź pisownię" w FF. Po prostu mam szacunek do języka, którym się posługuję. Rozumiem jednak, że niektórzy mogą mieć ustawienia systemowe i nie mogą korzystać z polskich znaków, bądź są zbyt leniwi/nie nauczyli się używać Ctrl.
Jeżeli jednak można pominąć kilka kreseczek w "ó" (woda - i teraz co cwaniaki? :)), to totalny brak wszelakich przecinków jest dla mnie po prostu zabójczy - takie posty trzeba czytać po 2-3 razy, żeby zrozumieć gdzie kończy się jedna kwestia a zaczyna następna.

Naruto powoli zaczyna się już dłużyć, i im dłużej mam z nim do czynienia, tym wzrasta we mnie przekonanie, że autorowi powoli kończą się już pomysły, a chciałby jeszcze wyciągnął z mangi sporo kasy. Cóż - żyjemy w czasach kapitalizmu, więc jak pojawi się coś ciekawego i równocześnie zacznie przynosić dochody, to jest prawie pewne, że będzie ciągnięte dopóki nie przestanie dawać kasy - a tak dzieje się zazwyczaj wtedy, gdy produkt jest już nieświeży (chociaż są czasem chlubne wyjątki).
Anime kuleje pod względem wszystkiego (przynajmniej jak ja je rzuciłem, to kulało) dlatego nie oglądam. Z większością shounenów jest tak, że są nastawione na taśmową produkcję, przez co walki są fajnie zrobione przez pierwsze 10-20 odcinków.
Przy takim Evangelion: You are (not) alone, to Naruto jest po prostu brzydkie i ogólnie "be" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 11:52, Wintesun napisał:

Nie wiem czy zauważyliście, ale Karin ma problemy z rozróżnianiem stron lewej i prawej
:).

Taa, też na to zwróciłem uwagę:D Ale myślę że to tylko błąd tłumacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 11:45, Arry napisał:

Przy takim Evangelion: You are (not) alone, to Naruto jest po prostu brzydkie i ogólnie
"be" :)

Jeśli chodzi o animacje to nie ma co porównywać filmów, a zwykłych serii (tym bardziej tasiemców). Bo jedna w filmy wkładane jest więcej pracy. Tam masz powiedzmy 3 godziny dopracowanej animacji robione przez rok, a w takim naruto to 20 minut tworzone przez niecały tydzień(choć z nim mając pewnie więcej czasu to też by się nie szczególnie starali).
A co do samego oglądania Naruto to naprawdę niewiele osób czytających mangę ogląda anime, bo jest ono po prostu słabe. Mangę też dużo osób czyta w zasadzie z przyzwyczajenia(w tym ja) bo jak już przebrnęło się przez te 400 chapterów to głupio teraz porzucić. Choć nie powiem aby za bardzo obchodziło mnie co będzie dalej, Kishi co chwila przekombinowuje próbując wcisnąć w to jakieś drugie dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 17:11, Piciambeer napisał:

A za miesiondz koniec fileruw!

Teoretyczny miesiąc. Zobaczymy jak będzie na prawdę :]

To super, bo bieżących filerów nie oglądam bo w połowie odcinka zaczynam się nudzić. Dlatego co tydzień odczuwam pewną pustkę. Zawsze w sobotę przy śniadaniu oglądałem naruto a teraz nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzą plotki, że ostatni wywiad z Kishimoto to fake, w związku z czym nie ma ponoć czegoś takiego jak rok Kakashiego itp. Czyli walka Sasuke vs. Kakashi może naprawdę zakończyć się ciekawie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 17:29, Mysterum napisał:

Chodzą plotki, że ostatni wywiad z Kishimoto to fake, w związku z czym nie ma ponoć czegoś
takiego jak rok Kakashiego itp. Czyli walka Sasuke vs. Kakashi może naprawdę zakończyć
się ciekawie ;]


Jeśli to fake to dlaczego nikt do tej pory tego oficjalnie nie potwierdził. A jeśli Kakashi zginie w tej walce to kishi zaliczy epic fail. Sasuke przekroczy wszystkie baddasowe granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 17:29, Mysterum napisał:

Chodzą plotki, że ostatni wywiad z Kishimoto to fake, w związku z czym nie ma ponoć czegoś
takiego jak rok Kakashiego itp. Czyli walka Sasuke vs. Kakashi może naprawdę zakończyć
się ciekawie ;]

A czy w ogóle podano źródło tamtego wywiadu (magazyn w którym on się ukazał, datę itd.)? Jeśli nie to faktycznie może to być dzieło jakiegoś twórczego fana ;) Z tego co pamiętam to prócz roku Kakashiego miał być też rok Sakury. W każdym razie mam nadzieję na jakiś ciekawy koniec tej walki, a nie na mało pomysłowe wyjście z sytuacji (typu - przybywa Naruto, Sasuke zwiewa lub zabiera go Madara).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z tego co wiem, to porównano poprzednie wywiady Kishiego z tym najnowszym i stwierdzono, że nie on mógł to powiedzieć. Poza tym właśnie nie znaleziono oficjalnego źródła wywiadu, więc wszystko wskazuje na to, że faktycznie się nabraliśmy.
Codo zakończenia walki, to Kishimoto ma szerokie pole do popisu, ale może to łatwo zepsuć. Myslę, że walka Sasuke vs. Kakashi trochę jednak potrwa, Kakashi oberwie (zonk!), i wtedy wkroczy Naruto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczne toto.
Po dwóch wielkich walkach, lvl upie Susanoo, przekroczeniu własnych limitów nadal ma siłę walczyć z najlepszym Jouninem w wiosce [a na pewno jednym z lepszych].

Głupie.
Jak wygra to naprawdę przekroczy bariery głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 17:56, Piciambeer napisał:

Idiotyczne toto.
Po dwóch wielkich walkach, lvl upie Susanoo, przekroczeniu własnych limitów nadal ma
siłę walczyć z najlepszym Jouninem w wiosce [a na pewno jednym z lepszych].

No idiotyczne, ale znając ostatnie popisy Kishiego jest to prawdopodobny scenariusz. Ze wszystkich moich teorii ta IMO ma największe szanse być wykorzystaną, chociaż mam nadzieję, że jestem w błędzie (chociaż w przypadku śmierci Karin w błędzie nie byłem ;p).

Dnia 20.02.2010 o 17:56, Piciambeer napisał:

Głupie.
Jak wygra to naprawdę przekroczy bariery głupoty.

Szkoda będzie, jak któryś z nich teraz nie zginie :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli Saskacz pokonałby teraz Kakashiego, to byłaby to największa bzdura całej serii (Pewnie włącznie z Filerami!). Przecież on ledwie przeżył walkę z Danzo. Saskacz znowu dostanie kolejnego power upa? Jego włosy zmienią kolor na złoty i będą jak na żelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 18:03, Arry napisał:

Ale jeżeli Saskacz pokonałby teraz Kakashiego, to byłaby to największa bzdura całej serii
(Pewnie włącznie z Filerami!). Przecież on ledwie przeżył walkę z Danzo. Saskacz znowu
dostanie kolejnego power upa? Jego włosy zmienią kolor na złoty i będą jak na żelu?


Nie licz na to. Saskacz nie przechodzi w SSJ. Co najwyżej w jakiś emo zuy tryb który w praktyce i tak jest skuteczniejszy. Zresztą power upy i zachowanie saskacza przeszły już do historii więc wcale bym się nie zdziwił(która to już będzie walka saska od pein arc. Piąta?Bo Naruto przez ten czas miał aż jedną...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaak, Niech Sasek walczy z Kakashim. Niech go pokona, a zaraz potem niech walczy z Sakurą i ją pokona! I żeby powalczył jeszcze z Naruto jak ten przyjdzie. I jego też żeby pokonał. I żeby poszedł do kryjówki i żeby pokonał z biegu Madarę a później niech przypuści jednoosobowy atak na Konohę i niech pokona jeszcze po drodze Saia, Shikamaru, Kibę i Lee. Niech ma 9 zwycięskich walk pod rząd. Bez odpoczynku!
I niech autor wreszcie zmieni nazwę mangi na Sasuke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 18:03, Arry napisał:

Ale jeżeli Saskacz pokonałby teraz Kakashiego, to byłaby to największa bzdura całej serii
(Pewnie włącznie z Filerami!). Przecież on ledwie przeżył walkę z Danzo. Saskacz znowu
dostanie kolejnego power upa? Jego włosy zmienią kolor na złoty i będą jak na żelu?

pewnie to się stanie tylko że kolor nie będzie złoty a jeszcze bardziej zuy i czarny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 18:12, Arry napisał:

Niech ma 9 zwycięskich walk pod rząd. Bez odpoczynku!

Niech ma dziesięć, po czym końcowa strona z napisem: DOMINATION!

[Kto nie grał w ET, nie pojmie ;P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 18:20, Piciambeer napisał:

> Niech ma 9 zwycięskich walk pod rząd. Bez odpoczynku!
Niech ma dziesięć, po czym końcowa strona z napisem: DOMINATION!

[Kto nie grał w ET, nie pojmie ;P]

Może być, ale to jest battle manga, więc ostatnim ciosem Saskacza ma być Fatality!
Przed "DOMINATION!" Mogłoby być "Multi Kill" albo "Ultra Kill".
[Kto nie grał w UT, nie pojmie ;P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 08:25, Ichibanboshi-kun napisał:

I tak każdy shonen wymięka w walce z Fullmetalem ;)


right
manga pikuje w dol, zaczyna miec styl Bleacha, gdzie od kilku lat toczy sie turniej Hueco Mundo Shinigami vs Arrancars - bieda, chociaz wyraźnie widac juz koniec... mam nadzieje
jedyna manga, ktora non stop potrafi zaskakiwac to One Piece, a ostatnio FMA powrocilo do takich cliffhangerow ze szkoda gadac, ale zmierza ku koncowi (sadze, ze na 110 sie skonczy) wiec ciezko zeby nie zaskakiwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować