Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Stanowcze NIE dla gier forumowych

197 postów w tym temacie

Czy istnieje sposob by moderatorzy zablokowali mozliwosc tworzenia wszelkiego rodzaju gier forumowych lub tez ich automatycznego blokowania? W przeciagu ostatnich kilku tygodni pojawiaja sie one jak grzyby po deszczu. Nie sluza niczemu innemu jak nabijaniu postow i spamowaniu forum.

Nie rozumiem idei gier forumowych i wydaja sie one dla mnie calkowicie pozbawione sensu.

Czy sa na tym forum uzytkownicy o podobnym zdaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

całowicie się zgadzam, 10 tys. tematów o niczym, a jak szukasz czegoś co Cię interesuje musisz przegrzebać się przez wszystkie te nic nie wnoszące wątki...
ale skoro to jest forum gram, to dlaczego mają blokować tematy z "grami", nie?
nie wiem dlaczego, ale większość tych tematów spamerskich kojarzy mi się z: fPisuJciem miAsTa kTuuRe sOm zA! z onetu, no ale mniejsza o to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morthi, Tobie mało ostatniej burzy? Sama biorę udział w jednym RPG forumowym i uważam, że jest to całkiem fajna zabawa... A gry w rodzaju "skojarzenia" czy "słowna zabawa" przydają się, jak człowiek zdycha z nudów na okienku, bo jest akurat godzina i ani siedzieć ani wyjść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy o jakie gry forumowe chodzi.Jeśli chodzi o fabularne gry RPG prowadzone przez dobrego MG nie mam nic przeciwko, ale jeśli chodzi o prymitywne gry słowne i zabawy w stylu "stwórz wypasistego bohatera i będzie faaajnie !" jestem stanowczo przeciw. Jednak sama idea : Nie grom forumowym jest sama w sobie pozbawiona sensu. Nie można od razu uogólniać całej sprawy i wrzucać wszystkich gier słownych,RPGów i quizów do jednego worka.
Jeśli coś Ci się nie podoba to nie odwiedzasz danego tematu i starasz się zapomnieć o jego istnieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrobił to tak zrobić nową kategorię na gry forumowę np. I wtedy do nich by były zakładane gry a jak kogos by to wkurzało normalnie z filtrował by se kategorię proste:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 08:47, morthi napisał:

Czy sa na tym forum uzytkownicy o podobnym zdaniu?


Są;-)

Choć gry forumowe można podzielić na dwie grupy. Bez sensowne nabijaczki spamu i reszte.
Myśle, że gdyby posty w dziale freestyle nie przynosiły punktów to popularność forumowych gier znacznie by spadła.

Zreszto jeśli nie lubisz gier to przecież nikt Ci nie każe się tam wypowiadać.
Choć fakt faktem, że forum obecnie jest w mniejszym stopniu dyskusyjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzezim - a nie dałoby się zablokować nabijania pkt. za posty napisane w działach "Freestyle"? Przynajmniej spamerzy nie awansowaliby.

Morthi - zależy jakie gry... 80% jest po prostu siedliskiem spamy. Ale te 20% to co innego - chociażby Gothic, Star Wars itp. Pełna kultura, MG panuje nad wszystkim. Niby dlaczego należy kasować te tematy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forumowe RPG to ambitne gry, więc - tak. Bezsensowne gry w skojarzenia itp. (nabijacze postów) - NIE. Takie zajęcia są nudne i nie wierzę, że interesuje to kogoś w innym celu niż szybki awans. Bo czas przy komputerze można spędzić na 100 różnych bardziej pożytecznych sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przeciwny samej idei gier forumowych lecz ich tworzeniu :) gry forumowe ktore powstaly na forum i od dlugiego czasu ciesza sie wielkim uznaniem forumowiczow sa dla nich bardzo ciekawe jednakze gry pokroju:
zlodzieje, asasyni, stalkery, zolnierze i inne "potworki" moim zdaniem tylko zasmiecaja forum.

Uwazam ze gra forumowa zanim zostalaby zalozona powinna posiadac regulamin/zasady zatwierdzone przez oficjeli forum dzieki czemu problem grami widmami zniknalby z forum.

Jest zatwierdzony reguilamin gra powstaje - nie ma? nie powstaje ew temat zostaje usuniety

jeszcze raz podkreslam - nie jestem za tym by skasowac wszystkie gry forumowe tylko by uregulowac ich powstawanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie większość gier można by skasować tak jak tu była mowa tylko zaśmiecają forum i służa do nabijania awansu ( a po kiego on ja np. nie przebywam na forum dla awansu tylko dla informacji ).:)

Gdyby tak zablokować punkty z Freestyle sądze że zostały by tylko naprwadę dobre gry a nie jakieś tandety z Mg którego nie ma nawet po 4 dni a przecież on ma posuwać fabułę do przodu .

PS.Myślę że gry forumowe powini prowadzić ludzie którzy mają czas i pomysły na grę a nie jacyś nieobiowiązkowi MG.

[Twoje rzycie jest tak proste jak miecz nie zginaj jego niepotrzebnie a będziesz żył długo i szcześliwie ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 09:29, squeglee napisał:

Bo czas przy komputerze można spędzić na 100 różnych bardziej pożytecznych sposobów.


Chyba że jest to uczelniany komputer gdzie: nie masz swoich gier, plików itp. Nie możesz NIC instalować, nawet środowiska Java więc IRC''a też nie odpalisz, a wszystkie interesujące Cię wątki przejrzałeś w pierwszych 10 minutach godzinnego okienka. Wtedy "skojarzenia" czy "słowna zabawa" naprawdę ratują życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyj filtra i zablokuj wyświetlanie tematów z kategorii freestyle. Wiem, że to tylko półśrodek i problemu w pełni nie rozwiązuje.
Też się przed nim buntowałem, ale raczej nic nie wskazuje na to, by polityka CDP mogła się w tej kwestii zmienić. Nie oszukujmy się, większość użytkowników tego forum to ludzie młodzi, często bardzo młodzi. Gry są adresowane również do nich, a każdego klienta trzeba jakoś zadowolić. Jako że tacy młodzi użytkownicy lubią takie "forumowe gry", to CDP nie ma nic przeciw, bo to tylko przyciąga potencjalnych klientów. To że przy okazji korzysta z tego wielu spamerów, jest złem koniecznym, z którym próbują walczyć moderatorzy (współczuję im, że w ogóle muszą zaglądać do takich wątków) i to chyba wszystko. Kiedyś też byłem zagorzałym przeciwnikiem tych tematów, ani nie chciałem korzystać z filtra, bo może przegapię jakąś sensowną dyskusję. Jednak ostatecznie wybrałem filtr, bo chcę korzystać z tego forum "po staremu", w czasach dawnego forum i dawnego kNOTa, gdy takie sytuacje w ogóle nie miałyby miejsca, ale to już przeszłość.
Włącz filtr, po pewnym czasie w ogóle zapomnisz o problemie, tak jak było ze mną i wieloma innymi ludźmi.

Ps. Mam świadomość że w grach forumowych uczestniczą też czasami ludzie poważni, ale ile jest takich gier, nie licząc mafii... Być może coś się w tej kategorii pozmieniało na lepsze, czego sobie i wszystkim forumowiczom życzę, ale sprawdzał osobiście nie będę, szkoda nerwów. Dla mnie kategoria freestyle już nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety ale czaseem w kategorii freestyle pojawiaja sie tematy zwiazane z prawem, legalnoscia czy tez innymi problemami zwiazanymi z szeroko rozumianym piractwem lub tez inne ciekawe tematy (owszem zdarzaja sie ;) )a mnie te tematy interesuja wiec nie bardzo widze jak moge zrezygnowac z ich wyswietlania

po wpisaniu gra forumowa w wyszukiwarce pojawia sie 120 tematow... to mowi samo za siebie o ilosci spamu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 09:26, Lamb3rt napisał:

Rzezim - a nie dałoby się zablokować nabijania pkt. za posty napisane w działach "Freestyle"?
Przynajmniej spamerzy nie awansowaliby.


Osobiście nie mam takiej możliwości. I nie wiem czy jest taka możliwość. To nie mój stopień wtajemniczenia. Trzeba by uderzyć wyżej.
Spróbuje przeprowadzić lobbing na rzecz tej propozycji. Jeśli takowa opcja jest możliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaję mi się, aby zablokowanie wszystkich gier forumowych było dobrym rozwiązaniem. Mi tam nie szkodzą, a jeśli szukając interesującego Cię tematu nie korzystasz z wyszukiwarki i przeglądasz wątki po kolei, przebijając się przez spam (a ona w dużej mierze eliminuje gry forumowe), to gratuluję :) Ja np. chciałbym pograć w taką namiastkę papierowego RPG, bo niestety w moim małym mieście nie mam możliwości znalezienia kogoś do zagrania w np. D&D.

IMHO wystarczy zrobić oddzielna kategorię dla gier forumowych, bez licznika postów i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno wyjście - implementacja funkcji ignorowania tematów.
Miałoby to węższy zakres niż odznaczenie całej kategorii i byłoby z pewnością przydatniejsze.
Po prostu zaznaczasz "fajeczkę" przy danym temacie i ten - puff - znika z listy. A na dole forum funkcja do zarządzania ignorowanymi tematami, gdyby zmieniły się nam upodobania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kilku forach walczę z plagą "Gier forumowych", "Historyjek", "Liczników klikania w pajacyka" i innego bezużytecznego spamu. Chociaż tutaj jestem ino li tylko użytkownikiem, więc wiele nie mogę:). Takie tematy nie mają racji bytu nigdzie, poza forum podzielonym na kategorie z osobną kategorią. A ponieważ forum gram.pl jest najmniej przyjaznym użytkownikowi forum jakie widziałem czytanie kolejnej ''Historyjki o postaci z gothica'', czy innych rozrywek dla dziesięciolatków doprowadza mnie do szału kiedy próbuję znaleźc informacje o patchu, któy miał wyjść trzy miesiące temu, bo pierwsze dziewiętnaście stron to kłapania dziobami na tematy bez konkretnego sensu.

Panowie webmasterzy - wiem, że oryginalność ponad wszystko, ale może czas trochę podpatrzeć PHPBB i zrobić intuicyjne forum, hm?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 09:03, Rzezim napisał:

(...)Myśle, że gdyby posty w dziale freestyle nie przynosiły punktów to popularność forumowych gier
znacznie by spadła.



I to jest bardzo dobry pomysł. Przypuszczalne zostały by tylko te gry, które rzeczywiścia coś tam dla grających wnoszą. Tylko pewne do każdej nowo zakładanej gry należałoby oprócz posta z zasadami podpinać "ostrzeżenie", że pisanie w tym wątku nie nabiją punktów. Inaczej cały czas byłoby wielkie larum, że ma się już 100 albo więcej postów, a nadal ma się status obywatela;)
No i jeszcze rzeczywiście kwestia techniczna - czy to jest wykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam gry forumowe do szczescia potrzebne nie są co nie stanowi faktu że sie w nich wypowiadam :)
Zgadzam sie ze stwierdzeniem ze Kategoria Freestyle powinna nie być punktowana bądz gry w tej kategori .Moim zdaniem powinno sie też zamykac tematy które sa bardzo podobne np. Historyjka i Historyjka Gothic 3.
Jeśli to nie poskutkuje to może wystarczy wkleic regulamin do niektórych z bardziej spamerskich zabaw i wrazie nie stosowania sie do niego temat zostanie zamkniety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować