Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Kanał #mafia, czyli Mafia i Ktulu na IRC-u!

2192 postów w tym temacie

Z mojej perspektywy to wszystko wyglądało inaczej (normalne :D). Jak to zwykle bywa, dostałem rolę funkcyjną (nie pamiętam ostatniej edycji, w której byłem mieszkańcem, nie mniej jednak gram więcej w Ktulu- zaś mafiozą nigdy dobrym nie byłem. Najfajniejsze jest to, że Belmundo napisał dziwną linijkę tuż na początku edycji - że nie jest mafią. W sumie trochę mnie to zdziwiło, nawet myśleliśmy nad zamordowaniem go z Adhamem, jednak postanowiliśmy zrobić mafię z niego. Xbit na początku był milczkiem, więc ja w drugim dniu głosując na Belmunda proponowałem także jego. Wprawdzie rick90 głosował w tym dniu na mnie także- jednak to że puściłem tą wypowiedź mimo woli wskazywało na to, że raczej nie jestem mafią skoro mi to obojętne :> . Zaś na mord miał iść Saref - taki milczek, przypadkowa osoba z tłumu. Rozważaliśmy wcześniej mord na Fiarocie, jednak doszedł on do skutku w następnym dniu (tzn w nocy po tymże dniu). I tak stopniowo zaczęliśmy eliminować tych bardziej doświadczonych graczy, jednak nie myślałem że kulfonito jest katanim. Sam rick po mordzie Fiarota myślał, że katani już nie żyje :> . Z tym katanim to potem musiał ktoś z nas wejść (pomysł Adhama)e, a byłem to ja gdyż do tej pory Adham nie wyglądał na mafię, za to ja tak- kulfonito pierwszy sprawdził mnie. Tak więc powiedziałem, że nikogo nie sprawdziłem (kiepski imo farmazon, ale tyle tylko wymyśliłem) zaś trochę szkoda, że Adham mnie bronił- dał powody do sprawdzenia go. W następnym dniu sytuacja się skomplikowała, gdyż kulfon miał już nas na talerzu. Tak więc powiedziałem, że kulfonito nic nie wie, bo jest mieszkańcem (że niby go sprawdziłem :P) i to wystarczyło by xbit głosował na Belmunda (którego też proponowałem w tamtym linczu). Zaś gdyby nie gadanie kulfonita w nocy poleciałby (na pewno nie on, bo pewnie by się obronił) tylko bodajże Belmundo xbit ( w sumie pomógł nam, ale dalej nie był potrzebny). Dalej sam nie wiem jakby to się potoczyło, nie mniej jednak zwycięstwo było w kieszeni.

Mam nadzieje, że nie popełniłem zbyt wielu błędów rzeczowych, w każdym razie sens został zachowany (od edycji już minęło trochę godzin więc nie za bardzo pamiętam wszystko :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 23:13, Fiarot napisał:

Kukowsky=> Nie załamuj się - gdybyś grał i był mieszkańcem to pewnie zupełnie inaczej
by się to wszystko potoczyło :) .

Niestety obawiam się, że moje załamanie może jedynie z edycji na edycję coraz bardziej się pogłębiać, gdyż to już nie pierwsza edycja IM w której mieszkańcy myślą jakąś inną częścią ciała, niż głową. ;] (nie mówię rzecz jasna o wszystkim) To tylko pogłębia mój kryzys i brak chęci do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł :P. W związku z rosnącym zainteresowaniem grą w ktulu zamiast tworzyć odrębny kanał , może ustalić inny dzień na grę właśnie w kulu, a inny w mafię np. w piątki będziemy grać tylko w IM, a wsoboty IK? Bo przyznam, że mnie już trochę ktulu zaczyna nudzić (i chyba nie tylko mnie) , a niektórym nie podoba się mafia. Dlatego też osoby takie nie wchodziłyby na kanał w danym dniu. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 20:44, Donki napisał:

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł :P. W związku z rosnącym zainteresowaniem grą w ktulu zamiast
tworzyć odrębny kanał , może ustalić inny dzień na grę właśnie w kulu, a inny w mafię np. w
piątki będziemy grać tylko w IM, a wsoboty IK? Bo przyznam, że mnie już trochę ktulu zaczyna
nudzić (i chyba nie tylko mnie) , a niektórym nie podoba się mafia. Dlatego też osoby takie
nie wchodziłyby na kanał w danym dniu. Co wy na to?

Moim zdaniem to większość decyduje. ;] Chcecie mafii to niech zgłosi się jakiś MG i zaznaczcie wyraźnie, że chcecie grać w mafię. Kto pierwszy ten lepszy, a co do drugiego kanału to faktycznie pomysł głupi, bo nie zbierze się dwóch różnych składów do dwóch różnych gier, bo większość z grających gra w obydwie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to może ja, jako MG, napiszę co nieco o edycji IM, która miała dzisiaj miejsce :D .
Po długim okresie, w którym gracze raz decydowali się grać, by jednak za moment rezygnować, udało się wreszcie uzbierać 8 osób... tak się przynajmniej zdawało. Po pewnym czasie okazało się bowiem, że Obi-wan_Kenobii nie miał świadomości, że dostał voisa, mimo że przez jakiś czas przebywał na kanale. Także ZONK nr 1.
Dalej - losowanie ról, wskutek czego Marrbacca i xbit71 dostali rolę mafii, zaś netromanta kataniego. Ten ostatni debiutował w IM i choć pytałem się go przed rozpoczęciem, czy zna zasady i dostałem odpowiedź twierdzącą (bo poniekąd je przeczytał) to jednak w praktyce wyszło to dziwnie...
Pierwszy poleciał w mordzie Fimar. Po rozpoczęciu dnia niektórzy zaczęli się mnie pytać kim on tak właściwie był. No to napisałem, że niewinny, co powinno być chyba logiczne. Na to uzyskałem kolejne pytanie czy był mieszkańcem czy katanim... nie kochani, aż tak dokładnych informacji nie dostaniecie :] . Przy okazji - z powodu małej liczby graczy ustaliłem, że katani ma pierwsze sprawdzenie już pierwszej nocy. I netromanta sprawdził... Marrbaccę! Napisałem mu, że to mafia, zaś on nie tylko nie powiedział o tym na kanale głównym, a co więcej linczował... Belmunda o_O! ZONK nr 2.
W głosowaniu poleciał skyler... sam nie wiem dlaczego. Chyba innym nie spodobało się to, że nalegał on bardzo na linczowanie xbita, który dość przesadnie rozpaczał po śmierci Fimara. Kolejna noc - mafia morduje kulfonita, zaś katani sprawdza... xbita71! Kolejnego zdrajcę! Gdy skończyła się noc i kulfonito stracił voisa zaczął przy pomocy zmiany nicków informować resztę, że to Marrbacca jest zdrajcą o_O . Nie wiem skąd on to wiedział, w każdym razie został przeze mnie ''kickowany'' z kanału, a chwilę później dostał również bana na kanał mafii. ZONK nr 3.
Ale wróćmy do rozgrywki. Zostało 5 graczy, w tym milczący od początku edycji Obi. Szanse miasta były praktycznie zerowe, gdy w dodatku Marrbacca podał się za kataniego. Stwierdził on, że sprawdził Belmunda i jest on niewinny oraz netromantę, który niby jest winny! Atakowany netromanta-katani w dalszym ciągu nie ujawnia, że to on jest prawdziwym katanim oraz zna tożsamość obu zdrajców o_O ! ZONK nr 4.
W dodatku w pewnym momencie Belmundo wyjawia, że netromanta próbował kontaktować się z nim na priv. Netromanta tłumaczył się, iż nie wiedział, że tak nie można, ale mimo wszystko - ZONK nr 5. :P
Netromanta zebrał głosy od wszystkich osób (poza sobą) gdy nagle z kanału... zniknął Obi-wan_Kenobii! Zostało więc 2 mafiozów na 2 mieszkańców, w dodatku linczowany akurat był prawdziwy katani XD . Jedyną szansą dla mieszkańców było w tym momencie jedynie przyznanie się mafiozów do zdrady i lincze na siebie, co było nierealne ;D . Wobec tego nawet nie podliczałem już głosów tylko ogłosiłem zakończenie dnia i zwycięstwo mafii. W tym momencie ZONK nr 6 - za całokształt.
I tak też skończyła się kolejna edycja IM. Miało w niej miejsce tyle ZONK-ÓW, że sam Zygmunt Chajzer wpadłby w nie lada zakłopotanie ;) . Na szczęście już niedługo weekend, także gdy dojdzie więcej ogranych graczy edycje powinny wyglądać o wiele lepiej :] .
Tą optymistyczną wiadomością kończę ten post. Na pożegnanie wstawiam jeszcze link do jedynego w tej edycji zakończonego głosowania: http://phpfi.com/263830 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 00:24, Fiarot napisał:

Szanse miasta
były praktycznie zerowe, gdy w dodatku Marrbacca podał się za kataniego. Stwierdził on, że
sprawdził Belmunda i jest on niewinny oraz netromantę, który niby jest winny!

Przy okazji twierdził że w trzecim sprawdzeniu sprawdzał siebie "gdyż mafia eliminowała doświadczonych graczy" . Mały szczegół że możliwych sprawdzeń było dwa - ZONK nr 11111oneoneone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Po pewnym czasie okazało się bowiem, że Obi-wan_Kenobii nie miał świadomości, że dostał voisa, mimo że

Dnia 20.09.2007 o 00:24, Fiarot napisał:

przez jakiś czas przebywał na kanale. Także ZONK nr 1.

Ja może wyjaśnię bo jeszcze sobie coś o mnie pomyślą. :> Otóż Fiarot twierdzi że ktoś potwierdził moje uczestnictwo w grze na privie a tak nie było bo oglądałem mecz :D Mam przeczucie że był to Belmundo bądź kulfonito, reszty nie podejrzewam. A na kanale byłem aby zachować logi i w wolnym czasie je przeczytać - zawsze to jakieś doświadczenie. ;]

Dnia 20.09.2007 o 00:24, Fiarot napisał:

Netromanta zebrał głosy od wszystkich osób (poza sobą) gdy nagle z kanału... zniknął Obi-wan_Kenobii!

Heh. To było w przerwie meczu. Przemieściłem się z przed większego ekranu na mniejszy, patrzę a tu rozgrywa się sesja IM a ja jestem graczem! Lol. Szybko cofam logi aby zobaczyć jak to się stało lecz niezawodne neo mnie rozłącza tak niefortunnie że tylko ponowne uruchomienie kompa pomogło. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 15:41, Kukowsky napisał:

Moje załamanie pogłębia się w dalszym ciągu... Aktualny poziom: "Skrajna Depresja"...

Najwyraźniej niektórzy nie potrafią sobie poradzić w IM. ;)

Niekiedy przestaję żałować, że tak rzadko pojawiam się na ircu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 18:47, skyler napisał:

Ustaw sobie taki WT ;>

Jush...

Co jutro z IM/IK? Jest jakiś chętny na MG? Widzę nikt nic nie piszę i w sumie nie wiadomo jak to będzie z jutrzejszym dniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 20:04, Kukowsky napisał:

Jush...

Aż mnie dreszcz przeszedł...

Dnia 20.09.2007 o 20:04, Kukowsky napisał:

Co jutro z IM/IK?

Jak się skład zbierze to ja oczywiście chętnie zagram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 20:04, Kukowsky napisał:

Co jutro z IM/IK? Jest jakiś chętny na MG? Widzę nikt nic nie piszę i w sumie nie wiadomo jak
to będzie z jutrzejszym dniem.


Jakieś zapisy były, gdzieś się podziały, ale może ludzie zrobią niespodziankę i powpadają jutro na kanał. :)
Co do eMGowania... Jak nikogo nie będzie to ewentualnie ja mogę, oczywiście jak znajdę czas i będę miał możliwości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2007 o 20:04, Kukowsky napisał:

Co jutro z IM/IK?

Na mnie jutro nie liczcie. Będę miał w szkole chrzest kotów od godziny 16:30 do 21:30, więc w domu będę w okolicach 22 (jeśli odbierze mnie tata) lub 23 (jeśli będę wracał autobusem). Chyba że o tej godzinie się zacznie druga edycja, to może wtedy zagram. Tylko nie wiem, czy będę miał na to siłę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hym, jak jutro to można by się zbierać 20-20:30... Myślę, że wtedy o 20:45 zaczniemy najpóźniej. ;)
Przypomnijcie tylko, ile osób minimum na IM trzeba? 8? Chociaż i tak byłoby lepiej zebrać skład optymalny - 10-12 osób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować