Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dobra ludziki, robię sobie własnie trzecią talię i mam już sporo kart. A mianowicie będą to gr Kavu :)
Mam już większość kart, a jeszcze na kilka czekam z Allegro, zapodajcie jakieś pomysły na fajne karty, które moga sie tam znaleźć. Podstawę już mam, ale na pewno siakieś ciekawe propozycje mi umknęły. W deku będa m.in. Flametongue Kavu (wiadomo ;]), Kavu Titan, Kavu Monarch, Horned Kavu, Sparkcastery, Yavimaya Kavu, Hull Breache, Simoony, troche pompek i niszczarek, Unearthy Blizzardy, Elfhame Sanctuary, Hunting Kavu, Raging Kavu, Familiary itede itepe. Dokładnego składu jeszcze nie znam, pomysli sie jak wszystkie przsyłki przyjdą.
Co sądzicie?
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 16:19, gloody napisał:

Polecam taką talię bardzo przyjemnie się nią gra. Ja grałem jeszcze na Fires of Yavimaya haste
bardzo przydatny :)


Nu tak, ale niestety mam tylko jedną sztukę, jak zamawiałem z goblinfarma to nie było, a na allegro to ciężko trafić :/
Jak znajde to sie pomyśli ;)
Myślałem tez o Burning-Tree Shamanach, ale cena odstrasza... :/
jeszcze fogi i mossfire valley, ale dalsza perspektywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinienem dostać zakaz wypowiadania się w tym wątku, jednam mam nadzieję, że gra tą talią przyniesie ci mnóstwo radości. Jeśli byś zapodał tutaj decklistę, z przyjemnością pomógłbym ci dopracować decka. Aha, Fogi niestety się nie nadają do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 11:10, siepu napisał:

Chyba powinienem dostać zakaz wypowiadania się w tym wątku.


Czemu miałbyś miec zakaz wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może chciałby ktoś kupić ok 220 kart? :) Zapraszam na PW, prowadzę aukcję w pewnym serwisie internetowym :)
Ale nie wiem czy mogę to napisać. Większość kart to czarne karty, kiedyś była tam porządna talia. Ale są też inne kolory. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 11:10, siepu napisał:

Chyba powinienem dostać zakaz wypowiadania się w tym wątku, jednam mam nadzieję, że gra tą
talią przyniesie ci mnóstwo radości. Jeśli byś zapodał tutaj decklistę, z przyjemnością pomógłbym
ci dopracować decka. Aha, Fogi niestety się nie nadają do niczego.



E, fogi sa świetne, za 1 many taki ładny prevent :)
Karty już mam prawie wszystkie, wrzucę to co jest teraz i to jak ma być osobno, w każdym razie póki co działa, ale jeszcze do dopracowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 11:36, gloody napisał:

Czemu miałbyś miec zakaz wypowiedzi?


Bo najpierw napisałem, że przecież ten deck nie działa i wogóle, potem się dopiero opamiętałem i zrozumiałem, że przecież Budo nie ma zamiary grywać tym na turniejach, on chce się tylko bawić :P

Budo: oto dlaczego Fogi ssą - one po prostu nic nie robią. To ty jesteś naporem i to ty masz zabić przeciwnika jak najdzybciej, Fogi nic w tym celu nie robią, w najlepszym wypadku, stapujesz tylko opowi kilka kritów, w najgorszym (a będzie się on powtarzał bardzo często), rzucisz se Foga i zginiesz w następnej turze bądź op wpakuje się w twoją zmyślnie zastawioną fogopułapkę, tylko że owego Foga skontruje... Na prawdę, dużo bardziej użyteczne w tym decku jest dowolne palenie (Firebolty są koniecznością, w decku budgetowym dobre są też Volcanic Hammery), a jeśli koniecznie musisz mieć te preventy, to niech to chociaż będzie Moment''s Peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że o to Ci chodziło, ale nie chciałem w ciemno pisać ;)

Budo: za Foga można wrzucić dużo innych rzeczy lepiej pasujących do tego decka za G. Rancor- dość drogi, ale przypasuje, Giant Growth- zazwyczaj +3 dmg w opa, czasem może byc do czegoś innego lub najzwyczajniejsze Llanowary jako akceleracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ludziki spokojnie, ja o wszystkim myślę, fog jako prevent musi być, ew. moment''s peace, chociaż jest droższy. Llanowary też może wejdą, ale musze bardziej poznać dek żeby zrobić miejsce, bo póki co mam ponad 60 kart, a jeszcze flametongue nie ma, bo czekam na przesyłke ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra obecnie dek wygląda tak:

9x mountain
9x forest

4x Kodama''s Might (mam arcany ze wzgledu na dostępność i możliwość splice''a)

4x Hull Breach
4x Glacial Ray
2x Elfhame Sanctuary
2x Simoon
3x Horned Kavu (do cofania Flametongue i enchantowanych kritów)
2x Thunderscape Familiar
2x Kavu Titan

3x Raging Kavu
2x Unearthly Blizzard (na razie testuje czy sie przyda, najwyżej wyleci)
4x Hunting Kavu

3x Yavimaya Kavu
2x Kavu Monarch
2x Rooting Kavu (lubię go, fajny napór i nie żal poświęcac kritów, włącznie z nim :P)
2x Sparkcaster (do cofania Flametongue i enchantowanych kritów)

Root Elemental (foil z pre, pewnie wyleci, póki co go trzymam bo mam sentyment :P)

Tak to sie przedstawia, mam zamiar dorzucić tu 4x Llanowar Elves, 4x Mossfire Valley (nie wiem skąd to wytrzasne ;]), oczywiście 4x Flametongue Kavu zaraz jak przyjdzie paczka, oprócz tego zastanowie nad zamiana arcanów na coś bardziej grywalnego, np Shocki i Giant Growthy, tudzież Volcanic Hammery albo jeszcze coś innego. No i preventy ;]
Przydałby sie też jakiś dociąg, w spisie turniejowego (?) deku na kavu na allegro był Slate of Ancestry może sie wrzuci ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ufaj temu, co masz na allegro, decki turniejowe znajdziesz se na fachowych forach (polecam raz jeszcze k20, w sumie jestem tam nawet modem działu poświęconego t2).
Deck wygląda... no conajmniej powolnie i niestabilnie. Masz zdecydowanie za mało landów - potrzebujesz w każdej grze conajmniej 4 landów, przy 20 będziesz miał z tym gigantyczne problemy, poza tym wiele twoich kart ma GG lub RR w koszcie. Dodajmy też, że niestety Kavu same w sobie są mało skuteczne...
Propozycja budgetowego decku RG (takiego, który działa ;P):

4 Kird Ape
4 Basking Rootwalla
4 Wild Mongrel
4 Quirion Sentinel
4 Burning-Tree Shaman (wiem, że drogie, ale też niezwykle skuteczne, poza tym wszelkie alternatywy - Call of the Herd i Troll Ascetic też swoje kosztują, jeśli naprawdę nie możesz sobie na nie pozwolić, to daj Maulery do 4 i 2 Hunting Moa)
2 Scab-Clan Mauler

4 Firebolt
4 Volcanic Hammer
2 Seal of Fire
3 Reckless Charge
3 Elephant Guide

11 Forest
11 Mountain

Powinno działać ;P Wygląda dość stabilnie (choć pilnie potrzeba lepszego mana base, ale na fetche, duale czy painy raczej nie stać cię, więc je tutaj pominąłem) i w grach funowych powinien się bardzo dobrze sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 17:51, siepu napisał:

Nigdy nie ufaj temu, co masz na allegro, decki turniejowe znajdziesz se na fachowych forach
(polecam raz jeszcze k20, w sumie jestem tam nawet modem działu poświęconego t2).
Deck wygląda... no conajmniej powolnie i niestabilnie. Masz zdecydowanie za mało landów - potrzebujesz
w każdej grze conajmniej 4 landów, przy 20 będziesz miał z tym gigantyczne problemy, poza tym
wiele twoich kart ma GG lub RR w koszcie.


Głupoty gadasz, nie mam kart z kosztem gg, albo rr (jedynie Rooting Kavu). Co do lądów- 18 jest w sam raz, ani za dużo ani za mało. Co do powolności deku- to sie zgadza, dlatego postaram sie o Llanowary.

>Dodajmy też, że niestety Kavu same w sobie są mało

Dnia 12.11.2006 o 17:51, siepu napisał:

skuteczne...


Czy ja wiem, trochę mało spalania w tej talii, ale Flametongue całkiem nieźle czyszczą stół z jednostek przeciwnika.

Dnia 12.11.2006 o 17:51, siepu napisał:

Propozycja budgetowego decku RG (takiego, który działa ;P)


Heh, gdybym chciał jakąś inną talie to bym sobie złożył, chcę kavu i dlatego robię kavu ;]
Co do kasy- ogólnie nie jst dla mnie problemem wydanie jakichś większych pieniędzy, te kavu w tym tygodniu kosztowały mnie ponad stówke, a jeszcze troche zostało do kupienia ;]
Mimo to dzieki za rady, z tego spisu zobacze co tam ciekawego jest, Seal of Fire na pewno sie przyda, reszta to sie zoabczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:02, Budo napisał:

Głupoty gadasz, nie mam kart z kosztem gg, albo rr (jedynie Rooting Kavu). Co do lądów- 18
jest w sam raz, ani za dużo ani za mało. Co do powolności deku- to sie zgadza, dlatego postaram
sie o Llanowary.


Ja się z nim zgadzam. Nawet najbardziej agresywne napory, które mają zabic 4-6 tura, i którym starczają trzy landy na stole grają dwudziestoma. Przy 18 screw jest bardzo prawdopodobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No nie wiem, gram 18 i nie mam problemów z maną :)
Jak miałem 20 to sie wściekałem, bo lądów było za dużo ;]

btw nie gram na turniejach, a tak sobie ze znajomymi, głównie przeciwko niebiesko-czarnej kontroli, mbc i borosom. I gra sie tym w miare, póki co nie chodzi jeszcze jak trzeba, ale bedzie lepiej, jak dopracuje dokładniej skład deku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:14, Budo napisał:

btw nie gram na turniejach, a tak sobie ze znajomymi, głównie przeciwko niebiesko-czarnej kontroli,
mbc i borosom. I gra sie tym w miare, póki co nie chodzi jeszcze jak trzeba, ale bedzie lepiej,
jak dopracuje dokładniej skład deku ;]


Screw mozna miec nie tylko towarzysko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:14, Budo napisał:

No nie wiem, gram 18 i nie mam problemów z maną :)
Jak miałem 20 to sie wściekałem, bo lądów było za dużo ;]


Wiesz, ja rozumiem, że grasz towarzysko, czyli masz zawsze więcej czasu na wszystko, w tym dobranie landa, ale uwierz mi - ze statystyką nie wygrasz ;) To było liczone już tysiące razy i nie ma sensu, żebyś przekonywał się o tym na własnej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2006 o 21:15, siepu napisał:

Wiesz, ja rozumiem, że grasz towarzysko, czyli masz zawsze więcej czasu na wszystko, w tym
dobranie landa, ale uwierz mi - ze statystyką nie wygrasz ;) To było liczone już tysiące razy
i nie ma sensu, żebyś przekonywał się o tym na własnej skórze.


Czasu za dużo właśnie nie mam, bo gram przeciw szybkim dekom. Gdzieś czytałem poradnik do tworzenia bazy z lądów, wyszło że 20 nie trzeba ;]
W każdym razie nvm, ale powiedzcie czym Wy gracie ;]
Ja oprócz kavu mam gb spirity i białe weenie na nomadach :P
Nie są to jakoś super skuteczne turniejówki, ale mam kilka deków i gra sie nimi fajnie, przynajmniej jest jakas odmiana. Spisy sa gdzieś w wątku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, gdzie ty to przeczytałeś, ale albo źle pamiętasz, albo pisał to jakiś totalny idiota niestety. Słuchaj, my tylko usiłujemy pomóc, chodzi o to, że grając w ten sposób odniesiesz całkiem sporo porażek, których nie powinieneś ponieść tylko ze względu na swój mana base... A to jest bardzo smutne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować