Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

A ja mam pytanko, czy pójdzie mi na TYM sprzęcie?? :)
Intel Core 2 Duo Extreme Edition X6800
GeForce 7900GTX 512MB RAM
10 GB RAM
1,5 terabajta dysk twardy

No i ciagle sie boje ze nie pojdzie...
[ironia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tej pamięci wirtualnej, którą można samemu ustawić.
Czy jeżeli mam 512 DDR i wirtualną ustawioną na 2500 MB to wrośnie wydajność gier ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 08:23, Vytrix napisał:

A ja mam pytanko, czy pójdzie mi na TYM sprzęcie?? :)
Intel Core 2 Duo Extreme Edition X6800
GeForce 7900GTX 512MB RAM
10 GB RAM
1,5 terabajta dysk twardy

Przydałyby się jeszcze trzy takie karty... No i nie wiem jak z obsługą tego dysku, może troszkę mulić. Sugeruję podzielenie na mniejsze partycje, znacznie mniejsze.

Faktycznie niektórzy niestety tak pytają, żeby zaszpanować sprzętem. Trochę to dziecinne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 08:34, Paqs napisał:

Mam pytanie odnośnie tej pamięci wirtualnej, którą można samemu ustawić.
Czy jeżeli mam 512 DDR i wirtualną ustawioną na 2500 MB to wrośnie wydajność gier ??

Zapomnij o zwiekszonej wydajnosci. Zwiekszenie wirtualnej pamieci moze jedynie pomoc w uruchomieniu gry (brak roznych komunikatow badz zwiech dziwnych), ale komfort to zaden... raczej tragedia bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 08:23, Vytrix napisał:

A ja mam pytanko, czy pójdzie mi na TYM sprzęcie?? :)
Intel Core 2 Duo Extreme Edition X6800
GeForce 7900GTX 512MB RAM
10 GB RAM
1,5 terabajta dysk twardy

No i ciagle sie boje ze nie pojdzie...
[ironia]


Hmmm, jestem ciekaw czy dyski o takiej pojemności są w ogóle dostępne (a jeśli nawet to ich cena kwalifikuje je jako sprzęt dla NASA :P). Podobna sytuacja jest z RAM-em - ciekawe ile slotów masz na płycie? 10? Jaaasne...
Nie wymyślajcie takich konfiguracji, bo moim zdaniem jest to śmieszne. Poza tym, Vytrix, ile zapłaciłeś za tego kompa? 25.000 zł? Bez jaj...
Wymagania Gothica 3, są szczegółowo opisane w każdym większym serwisie poświeconym grze PB. Praktycznie każdy kto ma kartę pokroju radka 9550, 2 GHZ dysk i 512 MB RAM-u może swobodnie grać na low.
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 10:37, Cossack777 napisał:

Hmmm, jestem ciekaw czy dyski o takiej pojemności są w ogóle dostępne (a jeśli nawet to ich
cena kwalifikuje je jako sprzęt dla NASA :P). Podobna sytuacja jest z RAM-em - ciekawe ile
slotów masz na płycie? 10? Jaaasne...
Nie wymyślajcie takich konfiguracji, bo moim zdaniem jest to śmieszne. Poza tym, Vytrix, ile
zapłaciłeś za tego kompa? 25.000 zł? Bez jaj...
Wymagania Gothica 3, są szczegółowo opisane w każdym większym serwisie poświeconym grze PB.
Praktycznie każdy kto ma kartę pokroju radka 9550, 2 GHZ dysk i 512 MB RAM-u może swobodnie
grać na low.
Pozdro :-)

Ostatnie wymaganie to minimalne! 1024 RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 10:40, azur64 napisał:

Ostatnie wymaganie to minimalne! 1024 RAM.

A widziałeś niedawno post, gdzie było podane, jak działał Gothic3 na różnej ilości ramu ?? G3 pójdzie także na 512 RAM''u :P Tyle, że będzie dość mocno ciąć :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy update wymagań Gothica 3:

Minimalnie:
CPU: Pentium IV 2 GHz lub Athlon XP 2000+
RAM: 1 GB
GPU: GeForce FX 5900 lub Radeon 9600 ze 128 MB pamięci

Wszystkie szczegóły w rozdzielczości 1024x768 ponoć udźwignie:
CPU: 3 GHz
RAM: 1,5 GB
GPU: GeForce 7800 GT lub Radeon X1800XT ze 256 MB pamięci

Dotyczy to jednak bety Gothica 3, przedstawionego na targach Games Convention. Premiera najnowszego dzieła na zachodzie już jutro! Oby tylko udało się programistom odpowiednio zoptymalizować silnik gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 10:37, Cossack777 napisał:

> A ja mam pytanko, czy pójdzie mi na TYM sprzęcie?? :)
> Intel Core 2 Duo Extreme Edition X6800
> GeForce 7900GTX 512MB RAM
> 10 GB RAM
> 1,5 terabajta dysk twardy
>
> No i ciagle sie boje ze nie pojdzie...
> [ironia]

Hmmm, jestem ciekaw czy dyski o takiej pojemności są w ogóle dostępne (a jeśli nawet to ich
cena kwalifikuje je jako sprzęt dla NASA :P). Podobna sytuacja jest z RAM-em - ciekawe ile
slotów masz na płycie? 10? Jaaasne...
Nie wymyślajcie takich konfiguracji, bo moim zdaniem jest to śmieszne. Poza tym, Vytrix, ile
zapłaciłeś za tego kompa? 25.000 zł? Bez jaj...
Wymagania Gothica 3, są szczegółowo opisane w każdym większym serwisie poświeconym grze PB.
Praktycznie każdy kto ma kartę pokroju radka 9550, 2 GHZ dysk i 512 MB RAM-u może swobodnie
grać na low.
Pozdro :-)


Jest taki komputer :)
Zreszta zobacz sam :)
https://ssl.allegro.pl/item130924283_balta_pl_qmpel_f_x_devastator_core2_extreme.html
Tam jest ten cały 1,5tera dysk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2006 o 10:37, Cossack777 napisał:

Hmmm, jestem ciekaw czy dyski o takiej pojemności są w ogóle dostępne (a jeśli nawet to ich
cena kwalifikuje je jako sprzęt dla NASA :P). Podobna sytuacja jest z RAM-em - ciekawe ile
slotów masz na płycie? 10? Jaaasne...
Nie wymyślajcie takich konfiguracji, bo moim zdaniem jest to śmieszne. Poza tym, Vytrix, ile
zapłaciłeś za tego kompa? 25.000 zł? Bez jaj...
Wymagania Gothica 3, są szczegółowo opisane w każdym większym serwisie poświeconym grze PB.
Praktycznie każdy kto ma kartę pokroju radka 9550, 2 GHZ dysk i 512 MB RAM-u może swobodnie
grać na low.
Pozdro :-)



Ostatnio widziałem kompa na allegro, który miał dysk 1 terabajt, więc chyba są ale cena troche duża :D
(Mi tam nawet 30GB wystarczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie bo w gothica chciałem sobie pograć prawie na maxymalnych detalach i teraz mam problem bo mam 1gb ramu a w wymaganiach zalecanych pisze 1.5gb czyli teraz moje pytanie żeby pograć sobie na max wystarczy te 1.5 czy musze kupić jeszcze 1 gb??

oto mój sprzęt
CPU: P4 HT 3200MHz@3700 1Mb L2 + Scythe Ninja Plus|Mobo: Asus P4S800D-X| Pamięć: 2x512 DDR PC3200 400MHz@450 GEIL CL2.5| HDD: 80GB Samsung S-ATA 7200rpm 8MB|Karta Graficzna: XFX Pine 7800 GS Extreme Edition |Zasilacz: Tagan 480w u22|Nagrywarki: DVD-R/RW 16x Samsung LIGHT SCRIBE SH-W162L, Samsung CD-R/RW 52x|K. muzyczna: Creative x-fi

3dmark 06 3300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny chalipieta. NIe to, ze i jamam jakis slaby sprzet (choc juz trche przetarty), ale po kiego sie chwalic, ze na procku chlodzenie to nija ( i tak dalej: zasilacz czy napedy optyczne)... nie przez to nie pograsz na maksymalnych detalach. Jesli chodzi o pamiec - TO MYSLEC LUDZIE! Gre uruchomisz i na 512MB, ale bedzie cielo swapem. Im iwcej ramu tym mniej przyblokow spowodowanych doczytywaniem z dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 10:37, Cossack777 napisał:

> A ja mam pytanko, czy pójdzie mi na TYM sprzęcie?? :)
> Intel Core 2 Duo Extreme Edition X6800
> GeForce 7900GTX 512MB RAM
> 10 GB RAM
> 1,5 terabajta dysk twardy
>
> No i ciagle sie boje ze nie pojdzie...
> [ironia]

Hmmm, jestem ciekaw czy dyski o takiej pojemności są w ogóle dostępne (a jeśli nawet to ich
cena kwalifikuje je jako sprzęt dla NASA :P). Podobna sytuacja jest z RAM-em - ciekawe ile
slotów masz na płycie? 10? Jaaasne...
Nie wymyślajcie takich konfiguracji, bo moim zdaniem jest to śmieszne. Poza tym, Vytrix, ile
zapłaciłeś za tego kompa? 25.000 zł? Bez jaj...
Wymagania Gothica 3, są szczegółowo opisane w każdym większym serwisie poświeconym grze PB.
Praktycznie każdy kto ma kartę pokroju radka 9550, 2 GHZ dysk i 512 MB RAM-u może swobodnie
grać na low.
Pozdro :-)

omg, widze ze niektorym nie wystarczy na koncu napisac "ironia", zeby zrozumieli o so chozi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 12:47, muchy-polatuchy napisał:

Kolejny chalipieta. NIe to, ze i jamam jakis slaby sprzet (choc juz trche przetarty), ale po
kiego sie chwalic, ze na procku chlodzenie to nija ( i tak dalej: zasilacz czy napedy optyczne)...
nie przez to nie pograsz na maksymalnych detalach. Jesli chodzi o pamiec - TO MYSLEC LUDZIE!
Gre uruchomisz i na 512MB, ale bedzie cielo swapem. Im iwcej ramu tym mniej przyblokow spowodowanych
doczytywaniem z dysku.

Nie jestem żadnym chwalipiętą a dlatego napisałem taki opis sprzętu bo skopiowałem sobie go z mojej sygnaturki z innego forum i chciałem żeby to był dokładny opis. A i nie chodzi mi o to czy uruchomie gre na tym sprzecie tylko czy pogram sobie na wyzszych detalach jak tak to jakich. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 12:54, Tomek.czwa napisał:

> Kolejny chalipieta. NIe to, ze i jamam jakis slaby sprzet (choc juz trche przetarty),
ale po
> kiego sie chwalic, ze na procku chlodzenie to nija ( i tak dalej: zasilacz czy napedy
optyczne)...
> nie przez to nie pograsz na maksymalnych detalach. Jesli chodzi o pamiec - TO MYSLEC LUDZIE!

> Gre uruchomisz i na 512MB, ale bedzie cielo swapem. Im iwcej ramu tym mniej przyblokow
spowodowanych
> doczytywaniem z dysku.
Nie jestem żadnym chwalipiętą a dlatego napisałem taki opis sprzętu bo skopiowałem sobie go
z mojej sygnaturki z innego forum i chciałem żeby to był dokładny opis. A i nie chodzi mi o
to czy uruchomie gre na tym sprzecie tylko czy pogram sobie na wyzszych detalach jak tak to
jakich. Pozdrawiam

No dobra, jako ze gralem juz w gothica 3 i przeszedlem go dwa razy, to Ci powiem, ze detale bedziesz mogl ustawic na 87% po dolozeniu ramu na 95%.
A powaznie to podolozeniu pamieci zwiekszy sie komfort grania (nie bedize przyciec podczas gry, krotsze czasy wczytywania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 10:47, Cossack777 napisał:

Dotyczy to jednak bety Gothica 3, przedstawionego na targach Games Convention. Premiera najnowszego
dzieła na zachodzie już jutro! Oby tylko udało się programistom odpowiednio zoptymalizować
silnik gry...


Jeżeli na targach chodziło to na maxa bez przycięc to znaczy, ze teraz inaczej niebedzie a naprawde watpie aby programisci narzucili do gry niewiadomo czego w tak krutkim czasie od targow aby to zwiekszylo wymagania gry. Reszta dziwów o wymaganiach wrecz z kosmosu na 99% to straszenie znudzonych forumowiczow :) nawet Akashi ktorego sie spytalem nieodpowiedzial wiec to co pisał to raczej mozna wsadzic miedzy bajki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować