Zaloguj się, aby obserwować  
kuko7

Deus Ex 3: Human Revolution - Bunt Ludzkości

2036 postów w tym temacie

Mam takie pytanie. Zastanawiałem się nad kupnem Deusa ale trochę się waham. Ogólnie nie przepadam za przegadanymi grami, od biedy mogę przeboleć te dialogi ale generalnie wolę jatkę, może być też z elementami skradania. Jak wiadomo Deus Ex HR jest elastyczny pod tym względem i dostosowuje się do stylu gracza.
Czy mógłbym w tej grze znaleźć taki złoty środek dla kogoś kto nie przepada za RPGami (ale od czasu do czasu pogrywa) a lubi strzelanki (mogą być elementy skradankowe)?
I czy jeśli bym grał na rambo to gra dużo traci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo się traci i jest to strasznie nieefektowne. W Deusie można co prawda postrzelać ale ta gra jest tak czy inaczej stworzona pod skradanie. IMO na prawdę lepiej zainwestować w jakiegoś shootera niż kupować Deusa dla elementów strzelankowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła, jak i dialogi są bardzo dobre, więc omijanie ich nie jest mądrym rozwiązaniem według mnie.
Co do mechaniki gry - można oczywiście grać jak w FPS-a, ale mnie niezbyt to pasowało (a chcę kiedyś grę drugi raz przejść w taki sposób, co już zacząłem kiedyś).
O wiele lepiej jest traktować Deusa jak skradankę - i więcej doświadczenia dostajesz i jest to bardziej satysfakcjonujące. Jedynym minusem takiego przechodzenia gry są starcia z bossami, które są nastawione na walkę, a nie na skradanie. Ale da się je oczywiście ukończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No logiczne, że jak się skradasz i nie chcesz być wykryty, to spędzasz więcej czasu niż prując na Rambo.
W każdym razie jeśli zależy Ci na krótkiej grze, w której można się wyżyć, to nie jest to Deus Ex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nonsens! Sam przechodziłem mieszanym sposobem Rambo + ataki z zaskoczenia i jest to najlepsza metoda do odkrywania wszystkiego. Skradając się omijałbym niektóre miejsca, zamiast zwiedzać uciekałbym przez przeciwnikami i ich wzrokiem.
Można spokojnie wtedy zwiedzać i przegadać każdego rozmówcę.
Rozmowy nie pasują - możesz przeklikać, i tak masz strzałkę pokazującą drogę do celu.

Tylko muszę cię ostrzec - walki są trudne, nawet bardzo i wykupienie umiejętności bojowych (lepszy pancerz) niewiele pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2012 o 21:00, SpecShadow napisał:

Skradając się omijałbym niektóre miejsca, zamiast zwiedzać uciekałbym przez przeciwnikami i ich wzrokiem.
Można spokojnie wtedy zwiedzać i przegadać każdego rozmówcę.

Jak się skradasz (w sensie ataków od tyłu ;) i zdejmujesz wszystkich, możesz spokojnie eksplorować.

Dnia 23.02.2012 o 21:00, SpecShadow napisał:

Rozmowy nie pasują - możesz przeklikać, i tak masz strzałkę pokazującą drogę do celu.

I po co wiedzieć co, jak i dlaczego, nie? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, też czyściłem wszystkie poziomy ale takedownami, a to nie jest zabawa w stylu rambo. Zresztą, na takim Deus Ex''ie(chodzi mi o poziom trudności) nie ma nawet celownika co imo pokazuje że strzelanie w tej grze nie było robione pod takiego typowego shootera.
Można pograć ale taki pełnoprawny styl rambo w ogóle do Deusa nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2012 o 21:13, Harrolfo napisał:

I po co wiedzieć co, jak i dlaczego, nie? ;P


A to już nie do mnie ale do autora pytania z [1502].

PS. Hangar 18 to znacie? Achik za niego jest.
PS.2 jakby co mam wszystkie achiki za przegadanie wybranych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdobyłem wszystkie w 47 godzin wg. steama. Najciężej mmi przyszło trafić piłką do kosza, bo przecież "biali nie potrafią skakać" ;) (swoją drogą, to świetny film. Polecam obejrzeć :) ).

Ciężki też był Pacyfizm i Ninja kontra system (oba najłatwiej zawalić pod sam koniec, gdy trzeba się przebijać w kompleksie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 00:07, Heartbreaker napisał:

Najciężej mmi przyszło trafić piłką do kosza

Ja znużony nastokrotnymi próbami, ustawiłem sobie pod koszem kontener (oczywiście skill tragarza potrzebny) i wlazłszy nań uczyniłem wsad - zadziałało od razu ;) Szkoda nerwów w sumie na inne próby, to nie Half Life 2 i Gravity Gun, by było jakoś szczególnie efektowne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W weekend kupiłem DLC do Deus Ex: Human Revolution czyli Missing Link. W poniedziałek dodatek ściągnąłem, a wczoraj go ukończyłem. I jestem muszę przyznać pod wrażeniem. Ten dodatek jest dłuższy niż niejedna współczesna pełna wersja gry. Pod względem fabularnym też jest bardzo dobrze, ale do tego przyzwyczaił mnie już podstawowy Deus Ex: Human Revolution. Najbardziej spodobało mi się spotkanie z bossem, bo tego - w przeciwieństwie do tych z podstawki - mogłem załatwić tak jak lubię czyli po cichu. Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 00:07, Heartbreaker napisał:

Ja zdobyłem wszystkie w 47 godzin wg. steama. Najciężej mmi przyszło trafić piłką do
kosza, bo przecież "biali nie potrafią skakać" ;) (swoją drogą, to świetny film. Polecam
obejrzeć :) ).

Ciężki też był Pacyfizm i Ninja kontra system (oba najłatwiej zawalić pod sam koniec,
gdy trzeba się przebijać w kompleksie).


Są jakieś ukryte osiągnięcia, które można zdobyć tylko zanim pierwszy raz opuścimy Detroit? Wszystki poradniki by zdradziły zbyt wiele z fabuły, dlatego pytam tylko gdzie można te osiągnięcia zdobyć :D

Osobiście dałem sobie spokój z osiągnięciami wymagającymi grania całą grę w jednym stylu po osiągnięciu z gravity gunem w Ravenholmie (zmiana broni też widocznie liczyła się jako granie nie tylko gravity gunem :P).
Pamięta ktoś jeszcze ten poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 21:14, Boguslav4 napisał:

Są jakieś ukryte osiągnięcia, które można zdobyć tylko zanim pierwszy raz opuścimy Detroit?
Wszystki poradniki by zdradziły zbyt wiele z fabuły, dlatego pytam tylko gdzie można
te osiągnięcia zdobyć :D


Tylko takie związane z zadaniami, musisz po prostu przechodzić wszystkie questy, do tego wykonując je w sposób jaki jest wymagany aby mieć acziva, czyli np.

Spoiler

wziąć od skorumpowanego gliny łapówkę, czy zachować dla siebie bransoletkę naszej byłej dziewczyny

.

Dnia 01.03.2012 o 21:14, Boguslav4 napisał:

Osobiście dałem sobie spokój z osiągnięciami wymagającymi grania całą grę w jednym stylu


Ja grałem dwa razy, najpierw sobie postrzelałem, a za drugim podejściem to już tylko take-downy i usypianie i tak udało się zdobyć Pacyfistę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 00:12, Wszystkozajete napisał:

Tylko takie związane z zadaniami, musisz po prostu przechodzić wszystkie questy, do tego
wykonując je w sposób jaki jest wymagany aby mieć acziva, czyli np.

Spoiler

wziąć od skorumpowanego
gliny łapówkę, czy zachować dla siebie bransoletkę naszej byłej dziewczyny

.


Chodzi o zadania

Spoiler

Płaszcz i Szpada oraz o zadanie z matką proszącą o pomoc

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 07:00, Boguslav4 napisał:

Chodzi o zadania

Spoiler

Płaszcz i Szpada oraz o zadanie z matką proszącą o pomoc

?


Dokładnie o te.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy DLC "Brakujące ogniwo" dostępne na XBL jest zlokalizowane? Wczoraj kupiłem dodatek i ku mojemu zdziwieniu jest po angielsku, jednak mam konto w regionie Norwegia. Czy na polskim XBL Missing Link jest po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 14:35, Minsc_i_Boo napisał:

Czy DLC "Brakujące ogniwo" dostępne na XBL jest zlokalizowane? Wczoraj kupiłem dodatek
i ku mojemu zdziwieniu jest po angielsku, jednak mam konto w regionie Norwegia. Czy na
polskim XBL Missing Link jest po polsku?


A nie możesz wejść na xbox live polska i sprawdzić czy nie jest po polsku ? To będzie szybsze niż odpowiedź na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 14:35, Minsc_i_Boo napisał:

Czy DLC "Brakujące ogniwo" dostępne na XBL jest zlokalizowane? Wczoraj kupiłem dodatek
i ku mojemu zdziwieniu jest po angielsku, jednak mam konto w regionie Norwegia. Czy na
polskim XBL Missing Link jest po polsku?


Z tego co pamiętam Missing Link jest w polskiej wersji językowej na wszystkie trzy platformy czyli X360, PS 3 i PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować