Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony pozwane przez Kościół?

208 postów w tym temacie

Furrbacca,

Cytat, który przytoczyłeś nie tyczył sie już tematu, tylko wypowiedzi Ciastusia odnośnie spostrzegania gier, jako "tylko gier".

Bardzo dobrze rozumiem, że wykorzystano coś bez czyjejś zgody. Dlatego też w ten problem nie wnikam...
Aczkolwiek nie ukrywam, że podlega to szerszej dyskusji, bowiem w tym kościele jest walka pomiędzy człowiekiem a potworem, nie człowieka a człowiekiem. I Biskup nie oburzył się dlatego, że wykorzystano to miejsce, tylko o to, co ukazano w tym miejscu. Bo gdyby scenariusz przewidywał, że żołnierze w tym kościele znajdą schronienie, zostają zaopatrzeni w chleb i wodę oraz otrzymują bogosławieństwo w dalszej walce w z obcymi, to wówczas pretensji by nie było - tak bynajmniej podejrzewam.

Ciastuś,

Ja chciałem Tobie tylko dać do zrozumienia, że nie masz traktować ludzi uważających gry za wyłączną abstrakcję, jako w jakikolwiek upośledzonych. Jest to zależne, jak już sam napisałeś, od punktu widzenia i jednym to nie przeszkadza, że ten kościół tam jest, innym przeszkadza, a jeszcze inni nawet nie wiedzą, że taki kościół w ogóle istnieje w rzeczywistości. A Twój punkt widzenia wcale nie musi być tym "bardziej prawidłowym", z czym widzę wciąż masz kłopot, widząc jak docinasz wszystkim tym, którzy myślą inaczej.

Aczkolwiek popieram Twoje zdanie, że kościół stanowi pewien bardzo istotny symbol w tym mieście i ze względu na to należy mu się szacunek, nawet w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 14:56, shinian napisał:

> X360 = fekalia
> haha dobre!

Gustujesz w takim humorze wysokich lotów? Jeżeli tak to szczerze współczuje.

Ty lepiej uważaj z kim tańczysz. Grz3chu jest wicemistrzem Polski juniorów w taekwondo i jest cholernie porywczy. Kiedyś obraziłem go na żarty na jego gsie to 2 dni później stał pod moimi drzwiami. Na szczęście miałem zapas browara w lodówce to się dogadaliśmy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 16:28, ProChaoS napisał:

> > X360 = fekalia
> > haha dobre!
>
> Gustujesz w takim humorze wysokich lotów? Jeżeli tak to szczerze współczuje.
>

Zabolało Cię obrażanie twojej konsoli. Ja Ci współczuje krótkowzroczności.


Oj ProChaoSku zacznijmy od tego, że zaimki osobowe rozpoczyna się wielką literą:) Co mnie zabolało? P-r-y-m-i-t-y-w-n-y żart. Zareagowałbym tak samo, gdyby zamiast logo x360 wstawić tam znaczek rodziny PlayStation, GameCube''a czy co tam sobie jeszcze chcesz. Swoim rozumkiem musisz wreszcie pojąć to, że posiadanie danej konsoli nie czyni danego użytkownika, automatycznie fanbojem. Fanbojostwo jest objawem niedojrzałości. Ma te same podstawy co rasizm i seksizm. Życzę Tobie z całego serca abyś wreszcie miał szansę dorosnąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończcie Off-Topować, tutaj się toczy poważna dyskusja o "K"ościele i Sony.
Moje oficjalne i końcowe zdanie - Sony mogło zapytać o pozwolenie, Biskup czy kto tam przesadził i tak. Mogli się jakoś ugadać a nie po sądach biegać, każdy i tak wie, że nic z tego nie wyniknie.
Kościóły mają paranoje a Sony jest aroganckie :P


PS. Pozdrowienia dla ludzi wywyższających jedną konsole nad drugą - żenua~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W newsie, nawiązanie do FF VII nie jest dobry przykładem. Po pierwszy, owy kościół jest już ruiną w slumsacg i pozostałością po dawnej świątyni. Teraz to jest "ogródek" Aeris. Po drugie, tutaj kościół przedstawiony jest jako budowla ogółem, nie zaś konkretne miejsce kultu, tak jak to jest w Resistance.

Poza tym śmiać mi się chce, jak czytam niektóre wypowiedzi. Może to i błędny tytuł newsa sprawił, ale... po co wytykacie papieża i Watykan? Radzę pierw niektórym osobom trochę dokształcić się, bo tutaj mówimy o Wielkiej Brytanii - a katedra w Manchesterze jest anglikańska, tzn. należy do kościoła narodowego. A protestanci z wysp przecież nie mają zwierzchnictwa watykańskiego, więc o co to halo? Jeżeli już macie kogoś obśmiewać i wytykać, to najpierw się zorientujcie, kogo wytykacie palcami. Bo tutaj nie chodzi o kościół rzymsko-katolicki, a anglikański. Dlatego też katolicy, jak i Watykan, z tą sprawą nie mają nic wspólnego.

Osobiście też uważam, że tutaj biskup przesadził. Należy odróżnić fikcję od rzeczywistości. Jednakże przeczytałem potem ten fragment: "Jesteśmy zaszokowani - miejsce modlitwy i nauki zostało pokazane jako plac do strzelania z broni. Co roku odwiedzają nas setki młodych ludzi i to wstyd, że Sony niszczy efekty naszej pracy". Jak dla mnie, to i wina leży po stronie, za przeproszeniem, motłochu, który po prostu widzi w to co widzi i zaczyna wierzyć. Tak trudno zauważyć tą fikcję, przymknąć oko na popis wyobraźni Sony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że Sony praktycznie nie istnieje na rynku to jeszcze ich z ambony gniewem bożym straszą - Parodia swoją drogą, kiedy wreszcie do ludzi dotrze, że gry nie wypływają na psychike zdrowych ludzi - a tych ze słabą i tak prędzej czy później szlag trafi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 17:38, shinian napisał:

Oj ProChaoSku zacznijmy od tego, że zaimki osobowe rozpoczyna się wielką literą:) Co mnie zabolało?
P-r-y-m-i-t-y-w-n-y
żart. Zareagowałbym tak samo, gdyby zamiast logo x360 wstawić tam znaczek
rodziny PlayStation, GameCube''a czy co tam sobie jeszcze chcesz. Swoim rozumkiem musisz wreszcie
pojąć to, że posiadanie danej konsoli nie czyni danego użytkownika, automatycznie fanbojem.
Fanbojostwo jest objawem niedojrzałości. Ma te same podstawy co rasizm i seksizm. Życzę Tobie
z całego serca abyś wreszcie miał szansę dorosnąć:)

Ja jako posiadacz X0 uważam ten żarcik za bardzo trafny bo ta konsola jest właśnie tym co Malikowo miał w avku;P Po za tym sam Malikowo do niedawna miał w domu pudło M$ więc żadnym fanboyem nie jest. Po prostu wyraził tym avkiem swoje zdanie o konsoli M$ do czego w wolnym kraju, uważam miał pełne prawo. Pominę już fakt że z pewnością jest starszy od Ciebie;P Pro również już zdążył dorosnąć;)
A żeby nie spamować zabiorę głos w dyskusji: jestem po stronie Sony;)
pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 17:38, shinian napisał:

Oj ProChaoSku zacznijmy od tego, że zaimki osobowe rozpoczyna się wielką literą:) Co mnie zabolało?
P-r-y-m-i-t-y-w-n-y
żart. Zareagowałbym tak samo, gdyby zamiast logo x360 wstawić tam znaczek
rodziny PlayStation, GameCube''a czy co tam sobie jeszcze chcesz. Swoim rozumkiem musisz wreszcie
pojąć to, że posiadanie danej konsoli nie czyni danego użytkownika, automatycznie fanbojem.
Fanbojostwo jest objawem niedojrzałości. Ma te same podstawy co rasizm i seksizm. Życzę Tobie
z całego serca abyś wreszcie miał szansę dorosnąć:)


Wiesz ciebie widać to zabolało bo tutaj wypisujesz te brednie. Mnie by to powiewało tobie jak widać po ostatnich postach nie. Dla mnie mogą sobie robić z logiem Sony co im się podoba ja i tak mam swoje zdanie i ono liczy się najbardziej. To, że w tym roku pisałeś maturę nie czyni Cię dojrzałym, tak samo pisanie mojego nicka w zdrobnieniu nie czyni Cię lepszym więc daruj sobie chłopcze i nie porównuj rasizmu z fanboyowstem bo nikt tutaj nie zastrasza ludzi, nikt im nie pali domów więc ze stopuj wodze fantazji. Fanboyostwo jest to przywiązanie do danej marki i dzieli się na kilka odmian. Jakich? Jeśli jesteś taki dojrzały powinieneś zrozumieć, ale wątpię, że żebyś to poją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 12:57, Malikowo napisał:

Jak byś nie wiedział to zwrot: "jak byś nie wiedział" jest mało grzeczny, a tutaj - na forum
GRAM.PL - nie zwracamy się tak do innych użytkowników.


Serio serio ? Ciekawostka.

Dnia 10.06.2007 o 12:57, Malikowo napisał:

czemu władze Manchesteru
nie prostestują, że Chimery są wybijane na jego ulicach?


To jest prywatna sprawa właściciela posesji. Jednym nie przeszkadza jak im ktoś smaruje po murach,a innym tak. Poza tym co innego obiekt sakralny,a co innego miejskie ulice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 15:08, RX-8 napisał:

Shinian, bardzo dobrze rozumiem, że chodzi o konkretny kościół... Po prostu nie rozumiem, o
co im chodzi. Że miejscie kultu jest używane jako scena masowych mordów? Sorry, ale IMHO gracze
będą odwiedzać tą świątynie


Zrozum, że właściciela posesji może totalnie nie obchodzić "twoja opinia". Oni sobie nie życzą wykorzystania budynku w grze. Koniec, kropka. Ich budynek, ich prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 18:13, Benitokks napisał:

Ja jako posiadacz X0 uważam ten żarcik za bardzo trafny bo ta konsola jest właśnie tym co Malikowo
miał w avku;P Po za tym sam Malikowo do niedawna miał w domu pudło M$ więc żadnym fanboyem
nie jest.


1) Zrozum, tu nie ma nic do rzeczy to jakie konsole ma/miał Malikowo, jakie konsole posiadasz/posiadałeś Ty, jakie konsole posiadam/posiadałem ja. Żart raził mnie jako jednostkę ludzką. Malikowo uszanował moją prośbę. I za to chciałbym mu w tym miejscu podziękować:) Jeżeli nadal nie rozumiesz, to przyjmijmy wersję: Tamten avatar raził mój zmysł estetyczny. To jest chyba do przyjęcia.

Dnia 10.06.2007 o 18:13, Benitokks napisał:

Po prostu wyraził tym avkiem swoje zdanie o konsoli M$ do czego w wolnym kraju, uważam
miał pełne prawo.


2) Tak, ale zaakceptował regulamin w którym jest podpunkt o szeroko pojętym odbieraniu innym przyjemności z korzystania z strony. Spokojnie można podciągnąć bo to taki a nie inny obrazek.

Dnia 10.06.2007 o 18:13, Benitokks napisał:

Pominę już fakt że z pewnością jest starszy od Ciebie;P Pro również już zdążył
dorosnąć;)


3) Wiek nie ma tu nic do rzeczy. Pisałem o dojrzałości. To, że ktoś przekroczył granicę X lat nie czyni go automatycznie dojrzałym. Również to , że ktoś nie osiągnął wieku X lat nie czyni go niedojrzałym. Gdzieś na świecie istnieją ludzie którzy w wieku 70-80 lat są rasistami. Są niedojrzali. Są na świecie również 12 latkowie którzy nie dyskryminują innych ras. To samo odnosi się do wspomnianego wcześniej seksizmu czy fanboizmu konsolowego. Nie wspominając o tym, że nie napisałem aby Malikowo był niedojrzały. Zwróć uwagę na czyj post odpowiadałem:P

ProChaoS-> "Wiesz ciebie widać to zabolało bo tutaj wypisujesz te brednie. Mnie by to powiewało tobie jak widać po ostatnich postach nie"

ProChaoS, ProChaos znowu te nieszczęsne zaimki osobowe. To jest niekulturalne zachowanie. Nie wspominając jeszcze o tym, że raczej "nie powiewało" skoro pierwszy odpowiedziałeś na moją wiadomość:)

" Dla mnie mogą sobie robić z logiem Sony co im się podoba ja i tak mam swoje zdanie i ono liczy się najbardziej"

Patrz punkt 2 wiadomości do Benitokksa.

"To, że w tym roku pisałeś maturę nie czyni Cię dojrzałym"

Patrz punkt 3 wiadomości do Benitokksa.

"nie porównuj rasizmu z fanboyowstem bo nikt tutaj nie zastrasza ludzi, nikt im nie pali domów więc ze stopuj wodze fantazj"

Podstawy są te same- ciasnota umyłowa. Jeden z przykładów jest brutalniejszym wyrazem ograniczenia umysłowego niż drugi. Baza jest ta sama.

" Fanboyostwo jest to przywiązanie do danej marki i dzieli się na kilka odmian. Jakich?"

... Złych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Shinian

ja wiem, że masz to typowe dla twojego wieku przeświadczenie o swojej dorosłości, ale prosze cie przestań już chrzanić bzdury. Ja tylko współczuje twoim rodzicom.

A podziękowania możesz sobie wsadzić... w buty. Nie nawidze pyskatych szczeniaków, ale jeszcze bardziej podpieprzaczy... domyśl się o kogo chodzi :]

a tak dla wyjaśnienia to, że coś tobie sie kojarzy z czyms, nie znaczy że musi też reszcie.. mnie np. twoj awatar kojarzy mi się z maską sadomasochistyczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobijcie sie i tupajcie nogami.
Malikowo, to jest gram.pl i dziwi mnie fakt, że nie znasz gry z której pochodzi ten avatar.
Po drugie Shinian zgadzam się, że to nie o wiek chodzi jeśli mowa o dorosłości.

Kontynuując przypominam, że się robi z tej całej sprawy mocny off-top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Resistance: Fall of Man jest grą scince-fiction i nie jest oparta na rzeczywistości. Uważamy, że zdobyliśmy wszelkie konieczne do stworzenia gry pozwolenia".


Moim zdaniem pisze się science-fiction ,a nie scince-fiction

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2) Tak, ale zaakceptował regulamin w którym jest podpunkt o szeroko pojętym odbieraniu innym przyjemności z korzystania z strony. Spokojnie można podciągnąć bo to taki a nie inny obrazek.

Jak widać oszołomów na gram.pl nie brakuje. Istnieje tu zwyczajny zamordyzm, potwierdzają sie słowa niejednokrotnie wypowiedziane w niedawnej akcji "resistance". Widać, że działania niektórych są w stylu "znadź człowieka a ja znajdę na niego paragraf". Równie dobrze twój awatar może mi odbierać przyjemość przebywania na forum, bo mogę być antyfanem SW, wiec twoje tłumaczenie jest idiotczne. A jak to ty nazywasz "fekalia" były sztuczne. Dziwne, że na 10 innych forach zagranicznych nikt nie protestuje, tutaj też od lutego jakoś nikt nie protestował... ale jak widać wszędzie się znajdzie taki idiota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 13:05, Malikowo napisał:

> wkurza mnie jako katolika ze kosciol sie miesza do polityki itd. wedlug mnie to jest zle


jakiej polityki, czy mógłbyś rozwinąć myśl? rownież jestem temu przeciwny, ale gra wideo to
nie polityka :D


sorki o czym innym myslalem wiec napisalem polityki. chodzilo mi o to ze nie nawidze jak kosciol wtraca sie w sprawy w ktore nie powinien sie wtracac...zreszta kogo obchodzi w grach czy ten kosciol istnieje w realu czy nie, jakos kosciol nie czepial sie postala gdzie w jednej z misji robi sie krwawa jadka w kosciele a ksieza biora w niej udzial niezle przy tym bluzgajac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 19:06, shinian napisał:

przyjmijmy wersję: Tamten avatar raził mój zmysł estetyczny. To jest chyba do przyjęcia.

Jakiś Ty wrażliwy :) jak rano kupkę zrobisz do kibelka to wołasz mamusię, aby Ci spłukała wodę? Bo tobie razi zmysł estetyczny? Litości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować