Zaloguj się, aby obserwować  
Generalis_Calisius

Command & Conquer - Wszystkie części - Temat Ogólny

1156 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2007 o 22:41, Verbatim napisał:

A później byście gadali iż wam nie chodzi, ważne iż gra dobra.

Dlatego twierdzę, że jest to wada i zaleta zarazem. Dodatkowy plus, że tak sporo z tego silnika udało im się wycisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zakomunikować coś co dotyczy tiberium sun demo otóż składa się ono z treningu,misji skrimsh i kampani.
Chodzi mi głownie o to drugie czyli misje na wybranej mapie w demie tylko jedna jest do wyboru.Więc po treningu postanowiłem sprawdzić swoje możliwości w tej ekscytującej grze.Zaczołem misję no i buduję elektrownie no i to do wydobywania tyberium oraz inne struktury.Jednak zapotrzebowanie na energię było większe więc musiałem kupić kolejną elektrownie.I w tym momęcieobraz minimalizuje się i krasz do pulpitu.
I tak jest za każdym razem gdy kupuję drugą elektrownię.Powiedzcie mi czy u was dzieje się to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 20:50, Czedwik napisał:

Nom, ale zależy też jaka tego by cena w Polsce była. Jakby było z 299 zł to na pewno nie warto.


No zgadzam sie, ale nawet na 150zl to i tak marne te dodatki i to bardzo... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zagralem w demo!!! Powiem tylko tyle: Stary dobry C&C powrocil!!! Grafika tak jak mowilem archaiczna i brzydka, ale da sie zniesc, ale ten klimat... te filmiki... Kane... cud, miod i orzeszki :-D Dziwne tylko, ze jak wylaczalem dostep produ do radaru to sie wlaczyla mapa, a jak wylaczylem to sie wlaczala, ale to moze tylko taki bug chwilowy ;-D Genialna gra, naprawde :-) Nie moge sie doczekac :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz się okazuje że nawet w kampani mi kraszuje .tylko trening moge iść spokojnie.Wyskakuje problem z plikiem"demogame.dat".Co to jest za plik i co on za role odgrywa w tym demie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 13:14, Kris_bla napisał:

Wlasnie zagralem w demo!!! Powiem tylko tyle: Stary dobry C&C powrocil!!! Grafika tak jak mowilem
archaiczna i brzydka, ale da sie zniesc, ale ten klimat... te filmiki... Kane... cud, miod
i orzeszki :-D Dziwne tylko, ze jak wylaczalem dostep produ do radaru to sie wlaczyla mapa,
a jak wylaczylem to sie wlaczala, ale to moze tylko taki bug chwilowy ;-D Genialna gra, naprawde
:-) Nie moge sie doczekac :-D


Co prawda nie jestem na bieżąco z nowinkami, ale graficzka na maksymalnych detalach nie kłuje aż tak bardzo w oczy. Co do reszty, to niby C&C, jednak wciąż nie jestem w stanie wykrzesać z siebie tyle entuzjazmu co przy pierwszym C&C, RA, i RA2. Ogólnie, po zagraniu w demko, stwierdzam że nie jest źle. Powróciły Mamooth tanki i jak zwykle sieją spustoszenie na polu walki, i wyglądają bomba xD miałem wrażenie widząc je na screenach i artach że nie dorównują wyglądem pierwowzorom z pierwszego C&C, jednak po tym jak zobaczyłem te maleństwa w boju, zmieniam zdanie, cudo ;] Co do reszty jednostek to szału nie ma, przynajmniej po stronie GDI. W Skirmishu zauważyłem że NOD dorobił się również prawdziwie monstrualnej jednostki - wielkiego mecha xD Również potrafi namieszać.

Najbardziej boli mnie fakt, że nie da się za dużo powiedzieć o kampanii. Dwie misje (w tym jedna to prolog) to nieco za mało by można oceniać jako całość. W każdym razie również nie powala. Filmiki między misjami nie odstają poziomem od tych obecnych w pozostałych częściach serii. Te dwie pierwsze misje GDI jakoś nie przypadły mi do gustu. Mam nadzieję że kampania w dalszych misjach robi się ciekawsza, bo póki co naprawdę nic specjalnego. Chociaż, nawet jeśli nie, to zawsze pozostaje kampania NOD''u której raczej nie sposób było spieprzyć (przynajmniej taką mam nadzieję).

W samej rozgrywce niestety też jest parę niemiłych niespodzianek - nie można już za pomocą inżynierów naprawiać budynków cywilnych. Ma to w sumie i dobre strony, w końcu będzie możliwe uniknięcie sytuacji że jeden gracz kontroluje całą mapę, bo obstawił całe miasto swoimi ludźmi. No i wreszcie można ładować do budynków żołnierzy z wyrzutniami rakiet, grenadierów, oraz snajperów (grupa snajperów w budynku i każda przechodząca armia pozbywa się piechoty). No i zmniejszono wreszcie siłę piechoty umieszczonej w budynku.
Głupim pomysłem z kolei w mojej opinii jest odpłatne korzystanie z umiejętności specjalnych jak okopanie się piechoty (koszt 300$) Również bez kasy nie skorzystamy z takich dobrodziejstw jak zrzut spadochroniarzy i inne tego typu beneficja.

Z ostateczną opinią wstrzymam się do momentu gdy dorwę się do pełniaka, aczkolwiek nie wiem czy kupię go zbyt szybko. Zbieram cały czas na upgrade sprzętu i konsolę, a 129 złociszy piechotom nie chodzi. No, chyba że latem się zatrudnię do zbiorów Tiberium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodal jeszcze powrot do tego, ze 1 inzynier moze znowu przejac budynek w sekunde, a nie najpierw sie go oslabia i dopiero zajmuje... I tez mnie dziwi, ze wszystkie specjalne umiejki sa platne... ;-P Bardzo to sztucznie jest zrobione.

Jednakze kampania, z tego co widzialem mi sie podoba, a filmiki sa extra... eh te boskie laski ;-) w koncu dzien kobiet mamy, a co! ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 21:01, Paladyn Rage napisał:

No i wreszcie można ładować do budynków żołnierzy z wyrzutniami rakiet, grenadierów, oraz snajperów
(grupa snajperów w budynku i każda przechodząca armia pozbywa się piechoty). No i zmniejszono
wreszcie siłę piechoty umieszczonej w budynku.

Żołnierzy innych specjalności (niż tylko zwykły strzelec) można było ładować do budynków także w Generalsach. Mimo to nie było żadnych trudności z "oczyszczaniem" takich fortyfikacji. Były do tego specjalnie stworzone jednostki. Jeśli nie będzie można ładować inżynierami budynków cywilnych, to wielka szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 12:54, Kris_bla napisał:

Ja bym dodal jeszcze powrot do tego, ze 1 inzynier moze znowu przejac budynek w sekunde, a
nie najpierw sie go oslabia i dopiero zajmuje...

Ciekawe w takim razie, czy w multi powróci znowu taktyka typu - pakujemy transportery inżynierami i wysyłamy je na wrogą bazę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 19:41, Czedwik napisał:

Ciekawe w takim razie, czy w multi powróci znowu taktyka typu - pakujemy transportery inżynierami
i wysyłamy je na wrogą bazę.


Na pewno tak ;-P w TS to juz w ogole NOD na potege mogl tak rozwalic kazdego tymi podziemnymi transportami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 20:13, Kris_bla napisał:

Na pewno tak ;-P w TS to juz w ogole NOD na potege mogl tak rozwalic kazdego tymi podziemnymi
transportami :-)

Argh! No to lipnie będzie, jeśli tego nie zmienią!

BTW: Działa komuś ta stronka? http://www.commandandconquer.pl/ EA ją niby uruchomiło, ale mi się w ogóle nie chce ona ładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 20:35, Czedwik napisał:

Argh! No to lipnie będzie, jeśli tego nie zmienią!


To taki klimat C&C ;-) Nie narzekaj ;-D

Dnia 08.03.2007 o 20:35, Czedwik napisał:

BTW: Działa komuś ta stronka? http://www.commandandconquer.pl/ EA ją niby uruchomiło, ale mi
się w ogóle nie chce ona ładować.


Mnie sie nic nie wyswietla, ale bledu nie wywala... tak jak i strona evga... tez mi sie nie wczytuje :-/ Ani na IE ani na FF... Ale tej strony moze po prostu jeszcze nie ma ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, obsadzanie budynków w RA2 np. było już przegięte, pamiętam ile razy bywało że budynek pełen piechoty roznosił oddział rosyjskich ciężkich czołgów. Aktualnie w budynkach jest mniej miejsca (maks. 3 oddziały) i faktycznie istnieją wojska służące do oczyszczania budynków, i to jednym strzałem. Zdaje się że piechota NoD Blackhand. Aczkolwiek, budynek obsadzony 2 odziałami wyposażonymi w wyrzutnie rakiet i jednym snajperem jest w stanie się dość skutecznie bronić.

Co do transporterów podziemnych, nie widziałem ich w trakcie Skirmisha, ale możliwe że po prostu przeciwnik ich nie użył. Ale muszę przyznać że NoD stosuje brudne metody. W ogóle AI przeciwnika robi wrażenie. Na normalu, skubaniec potrafi wybrać miejsce w bazie które jest najsłabiej chronione i tam właśnie uderzyć. Że nie wspomnę o świetnym wykorzystaniu przez krzemowego oponenta oddziałów samobójców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli komus wywala sie gra na pulpit to niech zmieni w ustawieniach Shader Detail na : Medium . Na moim lapie dzialo sie podobnie do momentu tej drobnej zmiany, reszte nadal mam na minimum aby gra chodzila plynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transporterow podziemnych nie ma... gralem Nodami i nie widzialem nic takiego... Chyba, ze w pelnej wersji sie cos zmieni, ale watpie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować