Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 - nowe informacje

217 postów w tym temacie

Czytałem ten też :)
A tutaj genialny cytat z jednego ze skanów.
''Picking it up, you recognize it for what it is - a Fatman. Arming this portable nuclear catapult, the tiny bomb slides into place with a ding that sounds disturbingly like a diner lunch bell. As the giant mutant turns its eyes on you, you pull the trigger, and the bomb hurtles over to the beast''s feet. The creature crashes down in a cloud of nuclear fallout.''

Portable nuclear catapult - no brak mi słów na to :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po teaserze było widać, że:
(a) mamy do czynienia z silnikiem Obliviona
(b) gra będzie TPP lub FPP

Problem jest taki, że w Obliviona czy Morrowinda gra się ZUPEŁNIE inaczej niż w Fallouta. Poza tym jak już będzie to FPP to po co kombinować o robić pół-niewiadomoczysieuda-rewolucję? Już lepiej zrobić prawdziwą rewolucję.

Dalej: nie wyobrażam sobie, by udało się na systemie S.P.E.C.I.A.L. zrobić FFP dla szerokiego grona odbiorców. Twórcy staną przed takim samym problemem jaki mieli twórcy S.T.A.L.K.E.R. W zasadzie wygląda na to, że jak Bethesda zrobi to wszystko tak jak teraz wygląda to zobaczymy, jak miał wyglądać S.T.A.L.K.E.R.

Zgadzam się z tymi co mówią: to już nie będzie Fallout. Na to się niestety zanosiło... pozostaje nie kupować "modnej" gry.

Poza tym zasadnicza różnica (i krok, a w zasadzie ze 100 kroków, do tyłu) między Falloutami a tym co teraz powsteje: pole działań. Zrezygnowanie z rzutu izometrycznego sprawi, że nasze poczynania będą się rozgrywać na śmiesznie małym terenie. Ci co kiedyś widzieli Fallouta powiedzą pewnie, że owszem, teren tam był duży ale to była tylko mapa. Ja odpowiem: tak, ale mapa, w której tkwił olbrzymi potencjał. Bo co z tego, że teraz będzie trzeba jeść i pić skoro dzień w grze będzie trwał, powiedzmy 4 godziny. A ile godzin zajmować będzie przejście z jednego krańca terenu działań na drugi? Pewnie co najwyżej jedną.

Od kontynuacji Fallouta oczekiwałem, że wykorzysta ten potencjał, który jeszcze w nim tkwił, który pozwoliłby jeszcze bardziej wczuć się w sytuację. W F2 był sposób na zdobycie PowerArmor na samym początku gry. Wyobraźcie teraz sobie ten sam trick gdy trzeba zadbać o żywność i wodę i sposób na transportowanie tego. Nie da się. Była w Fallout zdolność odpowiadająca za przetrwanie. Bez niej na wysokim poziome nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek długiej, pieszej wędrówki przez zniszczoną Amerykę.

Jeszcze jedna uwaga: nie traćcie nadziei!!! Fani na pewno oglądali concept arty na stronie z teaserem. Skąd w stolicy lotniskowiec? Może wiec to nie będzie jednak zrobienie nowego terenu do Obliviona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiejcie się: już lepiej do zrobienia prawdziwego Fallouta nadawałby się silnik Dawn of War albo Company of Heroes. W CoH to nawet widok FPS byłby możliwy i "znośny" a z cieniami z DX10 to już wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 12:37, hallas napisał:

Jeszcze jedna uwaga: nie traćcie nadziei!!! Fani na pewno oglądali concept arty na stronie
z teaserem. Skąd w stolicy lotniskowiec? Może wiec to nie będzie jednak zrobienie nowego terenu
do Obliviona?

Tu masz fragmenty logow z NMA, z rozmowy z jednym z tworcow:

< MSFD > didn''t take the Fallout fans long to find the source photo Craig Mullins used for that concept art
...
< MSFD > yeah
< MSFD > they even identified which carrier it was
< MSFD > it''s funny because people are extrapolating all sorts of stuff from that identification, as though it has anything to do with the actual game...
...
< MSFD > nah, it was in Florida for a while but they sunk it in the Gulf to make an artificial reef
...
< MSFD > anyway all we did was ask "Hey Craig Mullins, make a painting of a carrier that''s run aground on a river bank in a ruined city" (or something to that effect)
...
< MSFD > nah, he''s freelance
...
< MSFD > he''s done stuff for a ton of games
< MSFD > incl. Halo
...
< MSFD > he did some stuff for Star Trek for us, too
< MSFD > once the teaser countown is finished you will have seen the entirety of the work he did for Fallout
...
< MSFD > anyway we have an in-house concept artist who''s done hundreds & hundreds of drawings & sketches & such for all the Fallout stuff
...
< MSFD > haven''t shown any of that


Tak wiec na arty zwiazane z gra trzeba bedzie jeszcze poczekac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HA ha ha hahahahahha.

Dostałem głupawki po rozważeniu wszystkich podanych tu i w innych miejscach informacji.

9 - 12 zakończeń? Oba prawdziwe Fallout''y miały ich znacznie więcej (kto ukończył ten wie dlaczego). Ja osobiście przeszedłem Fallouta 2 trzy razy, za każdym razem widziałem inne zakończenie i jestem świadom tego, że jest szansa iż każdy z moich kumpli nie widział takiego zakończenia jakie widziałem ja.

Ja w tym momencie grzebię głęboko Fallouta 3. Nie zagram pewnie w niego bo nie będzie dema (raczej) a piratów z netu nie ściągam.

A wszystkim tym, którzy pobiegną za nowym bo nowe jest... nowe, życzę powodzenia. Tylko nie narzekajcie potem, że gry mają kolosalne wymagania sprzętowe, są krótkie, linowe i trywialne.

Bethesda robi nową grę dla fanów Obliviona i Morrowinda i powinna zmienić jej nazwę na TES V:Fallout (Oblivion miał czwóreczkę o ile się nie mylę).

Niech bogowie mają nas, gracz, w opiece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla żadnej gry wg. mnie przejście na 3D nie było dobre.. i tu pewnie będzie tak samo. Kultowość tej gry polegała na tym że każdy jej element był dobry i nigdy nikogo nie dzieliły nowinki. Tutaj już gracze się dzielą.. jedni 2D inni 3D a to to że źle a to tamto. Czyli to już świadczy że nie będzie to taka gra jak poprzedniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 15:34, Kafar napisał:

Kultowość
tej gry polegała na tym że każdy jej element był dobry i nigdy nikogo nie dzieliły nowinki.

Nie do końca. Jednak przyznasz, że poziom zabugowania F2 był naprawdę wysoki. A mimo to jednak legenda Fallouta jest niesamowita. Wiele innych gier, w których różne błędy również się niespodziewanie pojawiały po prostu skapitulowały. Natomiast Fallout wyszedł z tego bez prawie bez szwanku co świadczy tylko o potędze tytułu. Moim zdaniem nie ma innej gry, która w takiej sytuacji okryła by się takim uwielbieniem [oczywiście we wszystkie nie grałem :P, ale żadna podobna o uszy mi się nie obiła].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś bo o to mi chodziło.. nikt nie zwracał uwagi ani nie krytykował tych błędów.. one są w każdej produkcji ale jednej się to wytyka a w inna się po prostu gra :) i Fallout należy do tej drugiej grupy.

Żadna część Fallouta nie była robiona pod konkretnych ludzi ale normalnie dla ludzi kto chciał grać to grał kto nie to nie. A tu już twórcy określili się że F3 będzie głównie dla weteranów tego tytułu.. ALE nie wzięło pod uwagę że i jakie weterani zmiany chcą. Widok z oczu jest moim zdaniem totalnym nie porozumieniem w tej serii. Niech już ewentualnie będzie widok z za pleców ale tak aby kamerę można było daleko odsunąć. Natomiast ja jestem przeciwnikiem tego i przeglądając forum fanów Fallouta nie jestem z tym osamotniony. Oczywiście może być tu dyskusja że to kwestia gustu itp. i to jest właśnie już minus tej części.. bo przy poprzednich po raz kolejny powtórzę tego nie było.. po prostu się grało.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 16:41, Wieśniakoo napisał:

Ja tam czekam z niecierpliwością - chyba nawet zainstaluję pierwszego Fallouta, tak dla przygotowania
się do wielkiego święta!

Święta? Oj jeszcze kilka miesięcy. Chyba nie chcesz powiedzieć, że premiera F3 będzie świętem? Na pewno dla milionów fanów serii będzie dniem żałoby... Ale zapewne mnóstwo dzieciaków łapczywych na wypaśną grafę i inne bajery zaślini się i przyśsie do monitora...
Kafar----> Zgadzam się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szykuję widły i pochodnię. To nie chodzi o 3D, bo można zrobić grę w 3D oddającą klimat starego przeboju 2D (vide HOMM V), tu chodzi o podstawowe zasady gry. Tak jak w HOMM 3D jest OK, tak zmienienie całego systemu turowego, wprowadzenie innej formy rekrutacji jednostek czy chociażby zmiana surowców całkowicie zniszczyłyby tę grę. I o to samo chodzi w Falloucie - jeśli to ma być kontynauator części 1 i 2, to muszą być tury, S.P.E.C.I.A.L. i wszystkie podstawowe zasady powinny pozostać niezmienione.
Ale czy Bethesda zrobiła kiedyś jakąś grę poza TES? Nie? No to robią kolejną część.
A ten screen z orkiem-mutantem jest żałosny.
Bałem się, że gierka mi nie pójdzie, ale po obejrzeniu screenów i poczytaniu na temat niej jak na razie i tak mam to gdzieś.
Jeśli zamierzają tak zniszczyć legendę to życzę im żeby zbankrutowali na Falloucie 3. Może się czegoś nauczą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przeciwny 3d. Chcemy by gry wyglądały coraz ładniej i były bardziej realne: 3d na to pozwala. Twórcy Fallout 3 tłumaczą się mniej więcej tak: "...zrobimy Fallout 3 w widoku fpp/tpp a nie w izometrycznym bo to nam dobrze wychodzi.". To tak jakby oddać rządy w USA w ręce KKK a oni tłumaczyli by zmiany przepisów na rasistowskie tłumacząc się, że to im dobrze wychodzi.

Fallout 3 to będzie Action RPG. Dla porównania do tej samej kategorii należy Gothic czyli: biegaj, machaj, zrób quest.

Dla porównania: nie będzie to miła informacja jak okaże się, że Half Life 3 będzie grą przygodową z widokiem fpp/ tpp i elementami akcji na wspaniałym silniku Suorce2. A co by powiedzieli fani GTA (to akurat taka gra gdzie przejście w 3d było bardzo dobrym ruchem) gdyby czwóreczka miała być grą, w której skupiamy się na zarządzani szajką kradnącą samochody i prowadzącą wojny gangów w ujęciu... jak w Jagged Alliance czy Silent Storm czy Sydicate?

Coś podobnego teraz robi Bethesda i bezczelnie stara się przekonać fanów Falloutów, że robi grę właśnie dla nich - tylko wątpę szczerze, że ci fani oczekują celownika na środku ekranu.

Już podano tu przykład gry, w której nie radykalne zmiany gameplay''u przyniosły nieciekawe efekty, przypomnę: HoM&M4.

Myślę, że fani Fallouta są w stanie sporo przełknąć, co pokazał już Fallout: Tactics ale już niewielu z nich, tak mi się wydaje, czuło nieodpartą potrzebę zagrania w Fallout: BoS. Niemniej w pewnym momencie zaczną się krztusić (ja już przy F:BoS się zakrztusiłem).

Jeszcze chcę powiedzieć, że nie uważam by Fallout 3 miałby być grą słabą. Chodzi mi o to, że to nie jest (nie będzie!!) gra kierowana do weteranów dwóch pierwszych Falloutów co niektórzy próbują utrwalić w głowach potencjalnych nabywców.

I pamiętajcie jedno: chodzi właśnie o jak największe grono kupujących a nie o legendę. Kto uważa, że jest inaczej niech spróbuje porozmawiać o tym z kolegami/koleżankami z przedszkola/podstawówki/gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajce spokój tym orkom. Orki to są u Tolkiena i wcale nie są zielonoskórzy... są też w oceanach.

Ten młot wszystko psuje - gdyby to była piła mechaniczna to by wszystko było ok. Poza tym młot jako broń ma niezłe walory w niszczeniu celów opancerzonych (np BoS''ów).

Słowem przyczepianie się do orka.. tfu mutanta to już przesada. Przyczepcie się do, jak to szło, przenośnej katapulty nukleranej? To może taką zabawkę mamy szykować na premierę gry, co?

Ten, kto to wymyślił zasługuję na nominację do tytułu Króla Kiczu w grach komputerowych. Króla Kretynizmu również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie z kolei przeszkadza jeszcze coś innego (poza tym, co już zostało wymienione przez innych). Mianowicie system prowadzenia dialogów - tekst wyświetlany na półprzeźroczystym prostokąciku. Nie lubię tego! Pragnę interaface''u, który się specjalnie uruchamiał przy prowadzeniu dialogu; tak jak to miało miejsce w Falloutach i Baldures Gate, oraz kilku innych grach...
Podkreślało to całą istotę prowadzenia rozmowy z NPCem i w pewien sposób dodawało uroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie ciesze ze nie bedzie turowki ;P .To ze bedzie to taki TES:F tez mi odpowiada ... pewnie dla tego ze nigdy nie bylem fanem Fallouta ;P. Mam tylko nadzieje ze swiat nie bedzie tak pusty jak w oblivionie, i ze podszkola sie w tworzeniu animacji postaci :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż.... widzę że wetereni Fallouta się podzielili - na tych, którzy wierzą że Bethesda nie skopie tej gry i na tych, którzy już postawili na grze krzyżyk...

Ja - fan pierwszych Falloutów (kończyłem je po kilkanaście razy) należę jednak do tych pierwszych :) Nie zamierzam się przyłączać do tych narzekających i jojczących jak stare baby, pomimo że gry jeszcze nie ma. I jeszcze kilka słów żeby przypomnieć tym którzy nie umieją czytać ze zrozumieniem i z uporem maniaków przekręcają to co już wiadomo:

1) S.P.E.C.I.A.L zostaje - i już choćby dzięki temu wiadomo że nie będzie to "Oblivion with gunz"
2) Twórcy wielokrotnie podkreślali że celują w "M" - tak jak w poprzednich dwóch częściach, ale niektórzy z narzekających wciąż piszą że gra "będzie dla gimnazjalistów" (poprawiacie tym sobie humor ?)
3)9 - 12 zakończeń - czyli będzie można grać po kilka razy i gra będzie wielowątkowa
4) system walki - real time i "quasi tury" - mnie tam pasuje (tury to nie jest coś za co dałbym się "pochlastać" - w starych falloutach je uwielbiałem, ale już w Tacticsie grałem czasem w turach a czasem w real - time, zależnie od sytuacji)

I jeszcze jedno na koniec - do malkontentów: nie rozumiem skąd w was tyle zawiści, a wrecz nienawiści. Z góry skreślacie Bethesde, życzycie żeby zbankrutowała, obrażacie tych którzy w tę grę wierzą, mówicie - że nie ma prawa się nazywać Falloutem (a kto wam dał prawo żeby tak twierdzić ?) Dlatego do wszystkich malkontentów mam radę: puknijcie się w jajo :) ! Naprawdę nikt, absolutnie nikt was nie zmusza do kupna, więc skoro twierdzicie że to będzie "crap" to nie kupujcie i tyle - przecież dla was Fallout może się kończyć na części drugiej (bo to klasyka, legenda i nic tego już nie zmieni). Ja natomiast w trójkę zagram z przyjemnością, nawet jeśli będzie to gra troszkę inna niż poprzednie częsci. To tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 09:02, Lordpilot napisał:

Ja natomiast w trójkę zagram z przyjemnością, nawet jeśli
będzie to gra troszkę inna niż poprzednie częsci. To tyle z mojej strony.


jezeli nie bedzie tylko modem do Obliviona w klimacie postapokaliptycznym to i owszem tez zagram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować