Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 3 - nowe informacje

217 postów w tym temacie

Real time z aktywną pauzą ? (i to też nie w każdym momencie, tylko od czasu do czasu) ? Tak zwane punkty akcji , które się regenerują i umożliwiają head shoty ? Widok TPP ? ... Śmierć matki w schronie ... ?
Nic nowego, ale teraz przynajmniej teraz mam już pełne przekonanie co do tych słów : Goodbye Fallout. :-/
A Bethesda niech się szykuje na bombardowanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lordpilot. Sam się puknij w jajo i naucz czytać ze zrozumieniem (co, zresztą słusznie, wytykasz innym).

Każdy, kto uważa że ta gra nie będzie Falloutem jej nie kupi więc po co to piszesz by nie kupowali?

Wśród gimnazjalistów, przedszkolaków i dzieci z podstawówki znajdziesz kolegów którzy będą twierdzili, że najważniejszym zadaniem Bethesdy jest wskrzeszenie legendy co oczywiście nie jest prawdą. Im chodzi o kasę i jak największą liczbę kupujących. Dlatego dzielę wypowiedź na akapity by oddzielić od siebie myśli związane ze sobą pośrednio lub nie związane wcale. Poza mną chyba nikt nie wspominał o gimnazjalstach.

Bethesda robi gry (cRPG) w całkiem innym stylu niż to robiła Black Isle i nie chodzi tu tylko o sposób prezentacji rozgrywki. To tak bulwersuje tych, którzy postawili na grze krzyżyk. Zapewne większość z "malkontentów" ma to co ja: Oblivion i Morrowind po prostu ich nudził a Fallout nie. Nie na nudę czekali(śmy) tyle lat.

Jeszcze raz napiszę: nie uważam, że będzie to gra zła. O ile dobrze rozumiem intencje twórców będzie to gra modna. Czy to dobrze czy źle - oceńcie sobie sami. Do czasu kolejnych informacji nie wypowiadam się na temat Fallout 3.

I jeszcze jedno: ja bym chciał by wiele z tych rzeczy, które napisałem nie sprawdziło się. Będę mógł zweryfikować część PRZEWIDYWAŃ gdy ukaże się demo bo nie kupię tej gry w ciemno, bez wcześniejszego zagrania w nią. W demo natomiast nie wierzę bo jeszcze nie widziałem dema Obliviona.

I jesze jedno II: Bethesda ma licencję na Fallout (co tam w niej dokładnie jest - nie wiem). Sama nazwa nie sprawi jednak że gra będzie Falloutem tak jak siodło nie zrobi ze świni wierzchowca wyścigowego, dobry samochód dobrego kierowcy ze świeżo upieczonego posiadacza prawa jazdy, Gibson świetnego gitarzysty. Czy może twoim zdaniem, Lordpilot, skoro to jest z nazwy Fallout to już trzeba przymykać oko na wpadki/wypadki producenta? Bo w Fallouce 1 i 2 przymykało się oko na wpadki. Ktoś już o tym pisał. Samochód nie działał jak należy - trudno. Grało się dalej. Sam S.P.E.C.I.A.L. też nie zrobi z gry Fallouta. Ja się obawiam, że będziemy prowadzili rozgrywkę NIE ZWIĄZANĄ Z WALKĄ tak jak w Morrowindzie/Oblivionie. Zainteresowanym pozostawiam znalezienie różnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 11:59, hallas napisał:

Lordpilot. Sam się puknij w jajo i naucz czytać ze zrozumieniem (co, zresztą słusznie, wytykasz
innym).


Ok - tu przesadziłem, przyznaję - tak więc "no offence" i przyjmij przeprosiny - ok ?? Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje - ale możemy przecież podyskutować kulturalnie, ok :) ??

Dnia 18.06.2007 o 11:59, hallas napisał:



Wśród gimnazjalistów, przedszkolaków i dzieci z podstawówki znajdziesz kolegów którzy będą
twierdzili, że najważniejszym zadaniem Bethesdy jest wskrzeszenie legendy co oczywiście nie
jest prawdą.


Nie mam kolegów wśród grup, które wymieniłeś, bo podstawówkę skończyłem wiele lat temu, ba studia skończyłem już kilka lat temu.

Im chodzi o kasę i jak największą liczbę kupujących.

O to na pewno też, to fakt - ale powiesz może że Ś.P. Black Isle robiło gry za friko ?? Poza tym nie tylko o kasę chodzi - bo nawet Ty przyznasz że nie celują w "T", tak więć trochę sobie jednak zmniejszają grono potencjalnych odbiorców.

Dnia 18.06.2007 o 11:59, hallas napisał:


Bethesda robi gry (cRPG) w całkiem innym stylu niż to robiła Black Isle i nie chodzi tu tylko
o sposób prezentacji rozgrywki. To tak bulwersuje tych, którzy postawili na grze krzyżyk. Zapewne
większość z "malkontentów" ma to co ja: Oblivion i Morrowind po prostu ich nudził a Fallout
nie. Nie na nudę czekali(śmy) tyle lat.


Tu się zgadza - Bethesda na pewno robi gry inne niż Black Isle, co nie znaczy że gorsze. Od siebie dodam, że o ile Morrowind mnie wciągnął na maxa, to Oblivion trochę mnie nudził. Co nie zmienia faktu, że BEthesda na pewno nie zrobi z Fallouta "Oblivion with gunz" Wszystko na to wskazuje - zrezygnowali z mechaniki z Morrowinda i Obliviona, jest S.P.E.C.I.A.L. Zrezygnowali z level scalingu. Wprowadzili "quasi" turowy tryb walki. Moim zdaniem czują klimat. Owszem - mogą spieprzyć klimat, fabułę, ale osobiście w to nie wierzę.

Dnia 18.06.2007 o 11:59, hallas napisał:


Jeszcze raz napiszę: nie uważam, że będzie to gra zła. O ile dobrze rozumiem intencje twórców
będzie to gra modna.


Moim zdaniem źle rozumiesz intencje twórców :)

Dnia 18.06.2007 o 11:59, hallas napisał:

I Czy może twoim zdaniem, Lordpilot, skoro to jest z nazwy Fallout
to już trzeba przymykać oko na wpadki/wypadki producenta?


O wpadkach można dyskutować kiedy gra już jest na rynku :) To tyle, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2007 o 12:46, Lordpilot napisał:

O wpadkach można dyskutować kiedy gra już jest na rynku :) To tyle, pozdrawiam


Zabawne, hahaha
Jeden pracownik bethesdy, gosciu od ''gadania z publicznoscia'' powiedzial, ze nie robia strzelanki tylko rpga, a co widzimy w game informerze? Gatunek- action rpg, yay! - nie wpadka?
super ork, ups, sorry, super mutant, ktory wyglada jak ork i wyglada swiecace sie cos, co moze byc czescia samochodu, ale rownie dobrze moze byc Wielkim Mlotem +2 +3 przeciwko mieszkancom Schronow? Nie wpadka?

Wyrzutnie pociskow nuklearnych?! W Falloucie, gdzie kazdy wybuch atomowy to bylo cos wielkiego? Strzelanie w silniki samochodow, by wywolac mala nuklearna eksplozje by zabic 2 cholerne mrowki?!
To nie sa wpadki? Ciekawe...
Ale fakt, gra jeszcze nie wyszla
Gdy wyjdzie tych wpadek bedzie o wieeeele wiecej, a obietnice bethesdy okaza sie klamstwami, jak w przypadku Obliviona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 09:02, Lordpilot napisał:

No cóż.... widzę że wetereni Fallouta się podzielili - na tych, którzy wierzą że Bethesda nie
skopie tej gry i na tych, którzy już postawili na grze krzyżyk...

Ja - fan pierwszych Falloutów (kończyłem je po kilkanaście razy) należę jednak do tych pierwszych
:) Nie zamierzam się przyłączać do tych narzekających i jojczących jak stare baby, pomimo że
gry jeszcze nie ma. I jeszcze kilka słów żeby przypomnieć tym którzy nie umieją czytać ze zrozumieniem
i z uporem maniaków przekręcają to co już wiadomo:

1) S.P.E.C.I.A.L zostaje - i już choćby dzięki temu wiadomo że nie będzie to "Oblivion with
gunz"
2) Twórcy wielokrotnie podkreślali że celują w "M" - tak jak w poprzednich dwóch częściach,
ale niektórzy z narzekających wciąż piszą że gra "będzie dla gimnazjalistów" (poprawiacie
tym sobie humor ?)
3)9 - 12 zakończeń - czyli będzie można grać po kilka razy i gra będzie wielowątkowa
4) system walki - real time i "quasi tury" - mnie tam pasuje (tury to nie jest coś za co dałbym
się "pochlastać" - w starych falloutach je uwielbiałem, ale już w Tacticsie grałem czasem w
turach a czasem w real - time, zależnie od sytuacji)

I jeszcze jedno na koniec - do malkontentów: nie rozumiem skąd w was tyle zawiści, a wrecz
nienawiści. Z góry skreślacie Bethesde, życzycie żeby zbankrutowała, obrażacie tych którzy
w tę grę wierzą, mówicie - że nie ma prawa się nazywać Falloutem (a kto wam dał prawo żeby
tak twierdzić ?) Dlatego do wszystkich malkontentów mam radę: puknijcie się w jajo :) ! Naprawdę
nikt, absolutnie nikt was nie zmusza do kupna, więc skoro twierdzicie że to będzie "crap" to
nie kupujcie i tyle - przecież dla was Fallout może się kończyć na części drugiej (bo to klasyka,
legenda i nic tego już nie zmieni). Ja natomiast w trójkę zagram z przyjemnością, nawet jeśli
będzie to gra troszkę inna niż poprzednie częsci. To tyle z mojej strony.


Umarłem ze śmiechu jak to przeczytałem. Oby jak najmniej takich pseudo fanów Fallouta jak Ty. Bo jak inaczej można nazwać osobę która się cieszy z tego, że fallout staje się ACTION RPG. Rozumiem, że dla Ciebie jako fana tej gry zupełnie nie przeszkadza Ci że defacto nie będzie to już CRPG , tylko hak and slash, czyli tzw action rpg.
Co do SPECIALa , bardzo dobrze, że jest , tylko patrząc na skrina z orkiem (sorry ,. mutantem) widać, że jest to oblivion with gunzzz. A i jeszcze co do celowania w M. Imho jest to jedna wielka BZDURA. Jeżeli jest skierowana do M (mature) czyli np. do mnie. I wyobraź sobie, że mnie nie bawi siekanie orków (upss mutantów) z ręcznych wyrzutni granatów nuklearnych (WTF ! ) oraz robienia małych grzybków tu i ówdzie wysadzając samochody atomowe (WTF !!). To właśnie świadczy do kogo ta gra jest skierowana. Już widzę te dzieciaki w podstawówkach : " stary ale super , rozwaliłem atomowy autobus a potem rozwaliłem bandę mutantów z katapulty nuklearnej". No po prostu super. Widzisz mnie takie coś nie bawi, czekałem na ambitną grę CRPG a nie kolejnego H&S. I tak jak mówisz mam nadzieję, że Bethesda mocno dostanie po dupie albo niech nawet zbankrutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 19:13, Borsh napisał:

Jezusie zal mi was popsrostu idzcie pograc w ponga to byla dopiero super gra.Fallout to klimat
i swiat a nie oprawa,nie liczy sie tu grafika,system walki itd.Jak chcecie tury to grajcie
w 1 i 2 trzeciej czesci nikt nie karze wam kupowac,zassijcie z neta i oplujcie.


Hehe, dobrze, ze znalazlem ten zalosny poscik...
Musisz kolezko wiedziec, ze Fallout ma scisle okreslone zasady, czym Fallout jest, i twoje nedzne "to klimat i swiat" to bzdura- dla twojej informacji, kilka faktow.
Tworcy Fallouta ustalili system Fallouta, czyli izometryczny widok i turowy system walki PRZED ustaleniem w jakim swiecie Fallout powinien sie dziac- tak facet. Mechanika Fallouta jest tak samo wazna, o ile nie wazniejsza
Drugi fakt- jeden z tworcow Fallouta, Leonard Boyarsky, powiedzial, ze nawet gdyby robil Fallouta TERAZ, z dzisiejsza technologia, to wciaz bylby turowy i izometryczny
Widac, ze nie masz pojecia czym jest Fallout, jestes malym ignorancikiem, pseudo-fanem i przedstawicielem dzieci, ktorym bethesda sprzeda Fallouta 3

Dnia 16.06.2007 o 19:13, Borsh napisał:

Po waszych postach stwierdzam ze 3/4 z was ma problemy z czytaniem po polsku i angielsku bo
nie odorzniacie artworka od skrina,teasera od trailera,nie rozumiecie na czyn bedzie polegal
system walki.

To wylumacz wielki znawco, jak bedzie wygladal system walki, bo dla mnie to brzmi jak zwykla strzelanka + zalosny VATS

Dnia 16.06.2007 o 19:13, Borsh napisał:

Stalker sie wam podobal nie?A to bedzie Stalker w Ameryce i tyle.

Nie, nie podobal mi sie STALKER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 23:21, Wolf Blacker napisał:

(...) Aż chce się zakrzyknąć "zdrada, panowie, jesteśmy w d*pie"...


Dokładnie, sam bym lepiej tego nie ujął :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają się długie i obfite w informacje i przemyślenia komentarze - to dobrze. Trwa też dyskusja - to jeszcze lepiej. Ale chodzi o grę...

Twórcy już zaliczyli kilka wpadek a jedną z nich KONIECZNIE należałoby jak najszybciej usunąć zarówno z pamięci przyszłych graczy jak i z kodu gry bo jest ŻAŁOSNA.

Też mam wątpliwości co do grupy, która ma być odbiorcą tego produktu. Mam poważne obawy, że za znaczkiem 18+ będzie przemawiała brutalność i słownictwo a nie tematyka. Tego jednak nie jestem w stanie niczym podeprzeć - to tylko obawy.

Oczywiście, że BI tworzyło Fallouta dla kasy. Różnica polega na tym, że ludzie z tej firmy byli twórcami tego projektu. Bethesda natomiast kupiła licencję i wygląda na to, w moich oczach przynajmniej, że zarobić chcą głównie na tytule a nie na treści. Ktoś wspominał, że będą/już przy F3 pracują ludzie z poprzednich Falloutów ale chyba nie są to główni designerzy bo ci byliby pewnym gwarantem falloutowości F3.

Ostatnie bardzo dobre cRPG jakie pamiętam to właśnie oba Fallouty oraz Planescape: Torment (z największym naciskiem na tan ostatni). Co prawda po drodze był KOTOR oraz NWN ale oba jakoś mnie do siebie nie zbliżyły (z różnych przyczyn). F3 był światełkiem w tunelu ale dla mnie zaczyna się owo światełko jawić tak jak przedstawił to imć Lenc na jednym ze swych rysunków (oj, nie mogę znaleźć gdzie był publikowany więc przypomnę: Śmierć w czarnym ubranku, kosa, latarka, krew i zwłoki). Kontynuacji Tormenta nie będzie (i dobrze w sumie, możemy co najwyżej na remake liczyć ale to za jakieś trzy do pięciu lat, jeśli w ogóle). Fallout 3 jawi się tak jak się jawi a na horyzoncie tylko Wiedźmin, który jeszcze wpadki (chyba) nie zaliczył (poza tą awanturą godną naszych polityków). Wygląda na to, że szansa na wyjście w ciągu najbliższych dwóch lat cRPG, który zagości w mojej pamięci na dłużej niż miesiąc zmalała o połowę.

Zdrada Panowie, zdrada. I tak należę do szczęśliwców bo w Tormenta zagrałem dopiero jakieś półtora roku temu więc nie poszczę od siedmiu (siedmiu?) lat.

Myślałem kiedyś, że coraz lepsze komputery pozwolą twórcom gier na robienie produkcji, które coraz mniej ograniczają gracza. Już od jakiegoś czasu widzę, że trend jest wręcz przeciwny i dążymy do rozrywki ładnej ale bez treści. W TV to się już stało, w muzyce także, w polityce też (bo to co się pokazuje ludziom to już tylko do rozrywki można zaliczyć), prasa podobnie. Dobrze, że przynajmniej książki obrazkowe nie zdominowały jeszcze rynku. Podkreślam: JESZCZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temir =>Umarłem ze śmiechu jak to przeczytałem. Oby jak najmniej takich pseudo fanów Fallouta jak Ty. Bo jak inaczej można nazwać osobę która się cieszy z tego, że fallout staje się ACTION RPG. Rozumiem, że dla Ciebie jako fana tej gry zupełnie nie przeszkadza Ci że defacto nie będzie to już CRPG , tylko hak and slash, czyli tzw action rpg.

Widać chłopcze, że podstawówki jeszcze nie skończyłeś, gdyż nie posiadłeś umiejętnośći czytania ze zrozumieniem. Po pierwsze - nie ty będziesz mnie pouczał, kto jest prawdziwym fanem Fallouta, a kto nie. Po drugie - daj mi linka gdzie którykolwiek z pracowników Bethesdy oznajmia że robia Action RPG. Bo to że będzie real time (i "quasi tury") to jeszcze nie znaczy że to będzie ACTION RPG. Po trzecie - nigdzie nie napisałem że się ucieszyłbym się gdyby zrobili z Falloura hack& slash - dla twojej informacji - wówczas bym gry w ogóle nie kupił.

Hra''ko''lothanek =>Tworcy Fallouta ustalili system Fallouta, czyli izometryczny widok i turowy system walki PRZED ustaleniem w jakim swiecie Fallout powinien sie dziac- tak facet. Mechanika Fallouta jest tak samo wazna, o ile nie wazniejsza

"Walisz bzdury jak mało który". Jeden przykład - Ci sami twórcywydali również Lionharta (developerem był Reflexive, ale Black Isle nadzorowało proces produkcji), gdzie był S.P.E.C.I.A.L, ale tryb walki był już w real -time. Owszem, marnie to wyszło (marna była cała gra), ale podaje to tylko jako przykład, że nie ma czwegoś takiego że ustalamy "kanon" i nic juz później nie mozna zmienić.

Drugi fakt- jeden z tworcow Fallouta, Leonard Boyarsky, powiedzial, ze nawet gdyby robil Fallouta TERAZ, z dzisiejsza technologia, to wciaz bylby turowy i izometryczny

Taaak.... No i co z tego że tak powiedział ?? Grałeś chociaż w jakąkolwiek grę Troiki ?? Bo właśnie szefem tej firmy był pan Boyarski. No to Cię oświecę - Arcanum: walka w trybie turowym lub jak wolisz w real time, Świątynia Pierwotnego Zła: walka w trybie turowym (swoją drogą zrealizowanym dość marnie, niestety),Vampire:Bloodlines - walka tylko i wyłącznie w real time. Jak widzisz nie ma reguły, a słowa pana Boyarskiego to se mozesz wsadzić. Dla mnie to czy walka jest w turach czy w real time - to tylko dodatek o niczym nie przesądzający. Dla Twojej informacji - lubię i jeden system i drugi, pod warunkiem że jest dobrze zrealizowany.

Widac, ze nie masz pojecia czym jest Fallout, jestes malym ignorancikiem, pseudo-fanem i przedstawicielem dzieci, ktorym bethesda sprzeda Fallouta 3

Odezwał się wielki mastach i true fallout fan :))) Wiesz jak mnie bawisz tym swoim zacietrzewieniem chłopcze ??? W moim wieku to nie jesteś mnie w stanie wyprowadzić z równowagi, co najwyżej dostarczać mi niezłej rozrywki takim tekścikami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 19.06.2007 o 07:29, Lordpilot napisał:

Widać chłopcze, że podstawówki jeszcze nie skończyłeś, gdyż nie posiadłeś umiejętnośći czytania
ze zrozumieniem. Po pierwsze - nie ty będziesz mnie pouczał, kto jest prawdziwym fanem Fallouta,
a kto nie. Po drugie - daj mi linka gdzie którykolwiek z pracowników Bethesdy oznajmia że robia
Action RPG.

Hahah, nie badz zalosny, na SCANIE 1-szej strony Game Informera stoi jak byk "ACTION-RPG"
Madrala sie znalazl i innym wmawia, ze podstawowki nie skonczyli :D

Dnia 19.06.2007 o 07:29, Lordpilot napisał:


"Walisz bzdury jak mało który". Jeden przykład - Ci sami twórcywydali również Lionharta (developerem
był Reflexive, ale Black Isle nadzorowało proces produkcji), gdzie był S.P.E.C.I.A.L, ale tryb
walki był już w real -time. Owszem, marnie to wyszło (marna była cała gra), ale podaje to tylko
jako przykład, że nie ma czwegoś takiego że ustalamy "kanon" i nic juz później nie mozna zmienić.

O czym ty bredzisz? Fallot (czy jakakolwiek nazwe by wtedy Falloutowi walneli) mial miec turowy system walki i izometryczny widok- i mial. I to bylo 1-sze zalozenie tworcow

Dnia 19.06.2007 o 07:29, Lordpilot napisał:


Taaak.... No i co z tego że tak powiedział ?? Grałeś chociaż w jakąkolwiek grę Troiki ?? Bo
właśnie szefem tej firmy był pan Boyarski. No to Cię oświecę - Arcanum: walka w trybie turowym
lub jak wolisz w real time, Świątynia Pierwotnego Zła: walka w trybie turowym (swoją drogą
zrealizowanym dość marnie, niestety),Vampire:Bloodlines - walka tylko i wyłącznie w real time.
Jak widzisz nie ma reguły, a słowa pana Boyarskiego to se mozesz wsadzić. Dla mnie to czy walka
jest w turach czy w real time - to tylko dodatek o niczym nie przesądzający. Dla Twojej informacji
- lubię i jeden system i drugi, pod warunkiem że jest dobrze zrealizowany.

Znowu jakies marne twoje przypuszczenia
Ktorej czesci nie rozumiesz?
Gdyby_robili_Fallouta3_to_bylby_mialby_on_izometryczny_widok_i_turowy_system_walki
Co ma do tego Vamp:B? :D To, ze zrobili gre w fpp/tpp to znaczy, ze F3 bylby fpp/tpp? Co to za pokrecona logika?
No i jeszcze jedno- jak myslisz, co jest bardziej wiarygodne? Wypowiedz Boyarskyego, czy twoje marne przypuszczenia?
-

Dnia 19.06.2007 o 07:29, Lordpilot napisał:


Odezwał się wielki mastach i true fallout fan :))) Wiesz jak mnie bawisz tym swoim zacietrzewieniem
chłopcze ??? W moim wieku to nie jesteś mnie w stanie wyprowadzić z równowagi, co najwyżej
dostarczać mi niezłej rozrywki takim tekścikami :)


Jak widac to ty udowodniles, ze gadasz o czyms o czym nie masz pojecia
Pseudo-faniku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 08:38, wadik12 napisał:

Fajnie, że będę miał pieska, a ulepszony silnik z Obliviona dużo daje :))


Jeśli gra będzie czymś zarabiającym na słowie"Fallout" w tytule, a nie mającym nic wiele wspólnego z poprzednikami, to tak naprawdę nie tylko silnik, ale i opatrzność boża niewiele tu da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 09:20, Hra'ko'lothanek napisał:


Dnia 19.06.2007 o 09:20, Hra'ko'lothanek napisał:

Hahah, nie badz zalosny, na SCANIE 1-szej strony Game Informera stoi jak byk "ACTION-RPG"
Madrala sie znalazl i innym wmawia, ze podstawowki nie skonczyli :D

Miałeś mi dać linka, gdzie którykolwiek z pracowników Bethesdy oznajmia że robią action RPG - takowego linka mi jak widze nie dałeś. To co napisali w Game Informerze niekoniecznie musi się zgadzać z tym co mówi Bethesda, prawda ?? Btw - gry Bethesdy można lubić bądź nie, jednak trudno je nazwać action rpg.

Dnia 19.06.2007 o 09:20, Hra'ko'lothanek napisał:

O czym ty bredzisz? Fallot (czy jakakolwiek nazwe by wtedy Falloutowi walneli) mial miec turowy
system walki i izometryczny widok- i mial. I to bylo 1-sze zalozenie tworcow


To ty nie wiesz o czym mówisz. Napisze ci to bardzo grzecznie i z kulturą. Czytałem kiedyś wywiad z twórcami Fallouta i już podczas produkcji pierwszej części rozważali wprowadzenie real - time. Wyszło inaczej i... tu się zgadzamy :) - ani ja nie narzekam że tak wyszło, ani ty. Mówię tylko że się mylisz twierdząc że to tury to było ich pierwsze i główne założenie. BTW - Fallout 3 - ten robiony prze Black Isle (pod kryptonimem Van Buren) miał mieć walkę i w trybie turowym i w real - time. Jak kto lubi. Jeśli masz ochotę i czas to sam sprawdź demo technologiczne Van Burena - tam zaimplementowana jest tylko walka w real - time (aczkolwiek jeszcze nie dokończona)

Dnia 19.06.2007 o 09:20, Hra'ko'lothanek napisał:



Dnia 19.06.2007 o 09:20, Hra'ko'lothanek napisał:

No i jeszcze jedno- jak myslisz, co jest bardziej wiarygodne? Wypowiedz Boyarskyego, czy twoje
marne przypuszczenia?


Moje "marne przypuszczenia" jak to ująłeś są dokładnie tyle samo warte co wypowiedź pana Boyarskiego. Już tłumaczę dlaczego - Boyarski opuścił Black Isle zaraz po wydaniu Fallouta 2. Dokładnie od tej chwili kiedy stał się byłym pracownikiem jego wypowiedzi na temat jak by zrobił nowego Fallouta są równie mało ważne jak moje czy twoje. Prawa do Fallouta miało wtedy Black Isle (i Interplay). Teraz ma je Bethesda. I to oni decydują.

Dnia 19.06.2007 o 09:20, Hra'ko'lothanek napisał:


>

Dnia 19.06.2007 o 09:20, Hra'ko'lothanek napisał:


Jak widac to ty udowodniles, ze gadasz o czyms o czym nie masz pojecia
Pseudo-faniku ;]


"Przyganiał kocioł garnkowi" Jestem takim samym fanem jak Ty. Różnica jest taka że Ty dałbyś się pochlastac za tury, a ja nie. Mój margines tolerancji jest po prostu większy :) BTW - wierzę Bethesdzie że robią Fallouta jako cRPG. Jeśli miałby to być hack&slash, to jak wspomniałem wcześniej gry nie kupię.

Dnia 19.06.2007 o 09:20, Hra'ko'lothanek napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 07:29, Lordpilot napisał:

Temir =>Umarłem ze śmiechu jak to przeczytałem. Oby jak najmniej takich pseudo fanów Fallouta
jak Ty. Bo jak inaczej można nazwać osobę która się cieszy z tego, że fallout staje się ACTION
RPG. Rozumiem, że dla Ciebie jako fana tej gry zupełnie nie przeszkadza Ci że defacto nie będzie
to już CRPG , tylko hak and slash, czyli tzw action rpg.

>

Dnia 19.06.2007 o 07:29, Lordpilot napisał:

Widać chłopcze, że podstawówki jeszcze nie skończyłeś, gdyż nie posiadłeś umiejętnośći czytania
ze zrozumieniem. Po pierwsze - nie ty będziesz mnie pouczał, kto jest prawdziwym fanem Fallouta,
a kto nie. Po drugie - daj mi linka gdzie którykolwiek z pracowników Bethesdy oznajmia że robia
Action RPG. Bo to że będzie real time (i "quasi tury") to jeszcze nie znaczy że to będzie ACTION
RPG. Po trzecie - nigdzie nie napisałem że się ucieszyłbym się gdyby zrobili z Falloura hack&
slash - dla twojej informacji - wówczas bym gry w ogóle nie kupił.


No to jednak widać, że Ty podstawówki jeszcze nie skończyłeś skoro wyraźnie jest na pierwszym skanie ACTION RPG , przetłumaczyć Ci z angielskiego czy sam dojdziesz co to znaczy ? Po za tym co z tego, że pracownicy Bethesdy tak nie powiedzieli ? Jesteś na tyle naiwny że wierzysz w to co mówią developerzy ? Oni mówią tyle żeby się gra dobrze sprzedała. Żeby tacy naiwniacy jak Ty pobiegli do sklepów bo na pudełku jest napisane CRPG mimo że to zwykły H&S. Tak się składa że GI jest obiektywny w swojej ocenie, pograli , zobaczyli , opisali jak jest a nie tak jak bethesda do końca będzie wciskać kit że to CRPG, krótko : żal.pl.

Dnia 19.06.2007 o 07:29, Lordpilot napisał:

Odezwał się wielki mastach i true fallout fan :))) Wiesz jak mnie bawisz tym swoim zacietrzewieniem
chłopcze ??? W moim wieku to nie jesteś mnie w stanie wyprowadzić z równowagi, co najwyżej
dostarczać mi niezłej rozrywki takim tekścikami :)



Zdajesz sobie sprawę, że w jednym poście 2 osoby nazwałeś chłopcami ? Widać , że chcesz się dowartościować. Zdaje Ci się jakim to jest ''dorosłym''. Ale wyżej gimnazjum to raczej nie jesteś. Bo czytać ze zrozumieniem nie umiesz, albo nie znasz angielskiego na tyle żeby sobie przetłumaczyć co znaczy action rpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Po za

Dnia 19.06.2007 o 11:36, Temir napisał:

tym co z tego, że pracownicy Bethesdy tak nie powiedzieli ? Jesteś na tyle naiwny że wierzysz
w to co mówią developerzy ? Oni mówią tyle żeby się gra dobrze sprzedała. Żeby tacy naiwniacy
jak Ty pobiegli do sklepów bo na pudełku jest napisane CRPG mimo że to zwykły H&S. Tak się
składa że GI jest obiektywny w swojej ocenie, pograli , zobaczyli , opisali jak jest a nie
tak jak bethesda do końca będzie wciskać kit że to CRPG, krótko : żal.pl.


Odpuszcze sobie komentowanie twoich chamskich odzywek, a przejdę od razu do meritum. Rozśmieszyłeś mnie pytaniem czy wierze deweloperom - oczywiście że tak. To ich gra, najlepiej wiedzą co robią. Co do tego że w GI napisali że to bedzie "action RPG" to wolę poczekać aż się wypowie na ten temat ktoś z Bethesdy i tyle - w "obiektywnych" gazetach już nieraz czytałem bzdury. Jestem w stanie "posypać głowę popiołem" jeśli się mylę. BTW - możesz mi wytłumaczyć dlaczego Bethesda miałaby kłamać ?? Po raz drugi napiszę też to co wcześniej - cRPG Bethesdy mozna lubić bądź nie, ale na pewno nie są to action RPG. Takich zarzutów nie stawiały im nawet osoby, które "Morrka" czy Obliviona zdecydowanie nie lubią. I jeszcze jedno - GI nie widział nawet gry w fazie alfa, bo takiej jeszcze nie ma i wiele moze się zmienić.


Dnia 19.06.2007 o 11:36, Temir napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że w jednym poście 2 osoby nazwałeś chłopcami ? Widać , że chcesz się
dowartościować.


Nie chcę się dowartościować i ok przyznaję - poniosło mnie, więc przepraszam za użycie tego epitetu.BTW - ty również "lekko" przesadziłeś w swoim poście rzucając epitetami. A podstawówkę skonczyłem dawno temu, to tak na marginesie :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z bethesdy nikt na ten temat raczej się nie wypowie bo ci nie chcą komentować ani wyjaśniać niczego co było opisane w artykule i ,że jak to dokładnie będzie wyglądać gracze sie przekonają jak zagrają(czyli jak kupią bo pewnie dema nie będzie). Czyli dopóki nie wypuszczą jakiegoś filmu z gameplay nie dowiemy sie jak ten cały V.A.T.S ma mniej wiecej działać, a wyjaśnienie tego jakże oryginalnego systemu by sie przydało. Jak dla mnie to bethesda pokazała w ten sposób zainteresowanym środkowy palec. Nie wiem kto im tą taktykę PR wymyślił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2007 o 12:22, Lordpilot napisał:

Odpuszcze sobie komentowanie twoich chamskich odzywek, a przejdę od razu do meritum. Rozśmieszyłeś
mnie pytaniem czy wierze deweloperom - oczywiście że tak. To ich gra, najlepiej wiedzą co robią.
Co do tego że w GI napisali że to bedzie "action RPG" to wolę poczekać aż się wypowie na ten
temat ktoś z Bethesdy i tyle - w "obiektywnych" gazetach już nieraz czytałem bzdury. Jestem
w stanie "posypać głowę popiołem" jeśli się mylę. BTW - możesz mi wytłumaczyć dlaczego Bethesda
miałaby kłamać ?? Po raz drugi napiszę też to co wcześniej - cRPG Bethesdy mozna lubić bądź
nie, ale na pewno nie są to action RPG. Takich zarzutów nie stawiały im nawet osoby, które
"Morrka" czy Obliviona zdecydowanie nie lubią. I jeszcze jedno - GI nie widział nawet gry w
fazie alfa, bo takiej jeszcze nie ma i wiele moze się zmienić.


Sorry ale dalej piszesz jak naiwniak. Mówisz po co by mieli kłamać ? A powiedz mi czy słyszałeś kiedyś wypowiedz developera w stylu: nie dopracowaliśmy tego i tamtego ? Bethesda od początku pisała, że są fanami starego dobrego fallouta i robią grę również dla jego fanów. Przecież nikt z nich Ci teraz nie powie : robimy was w bambusa to zwykły H&S. A teraz wychodzi Twoje niedoinformowanie. Bo GI widział demo gry ! Tu masz cytat :
"We got the chance to visit Howard and the rest of his team at their studio in Maryland. Ushered into a giant movie theater with enough seats for dozens of people, Howard sat in a booth high to our left as he played through a demo of the game while we watched on the massive screen.''
Więc wyobraź sobie że gra już jest. Widzisz, GI opisał jak ta gra naprawdę wygląda i w tym wypadku uważam że są o wiele bardziej obiektywni niż bethesda.
A co do rpgowatości obliviona, bym polemizował. Nie twierdze, że jest to arpg, ale uważam że jako rpg jest grą słabą. W porównaniu do Falloutów oblivion wypada bardzo słabo jako rpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować