Zaloguj się, aby obserwować  
Bodzio-11

Nightwish

273 postów w tym temacie

Zespołu własciwie nie znam. Znam natomiast przeróbkę "Phantom of the opera" tegoż zespołu i musze powiedzieć, że jest jedną z lepszych jakie słyszałem. Pomijając nieszczególnie dobry głos wokalistki. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Nightem interesuję się od niedawna i puki co, każda ich piosenka wydaje mi się świetna. Bo takie są! To bardzo dobry zespół i pewnie ich piosenek będę słuchał jeszcze długo. Mam prośbę: w związku z tym że nie słuchałem wielu ich piosenek to nie bardzo znam a słuchać wszystkich szukając lepszych nie ma sensu proszę o podanie mi tytułów kilku ich dobrych piosenek. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 17:03, HumanGhost napisał:

Pomijając nieszczególnie dobry głos wokalistki. ;]

Heretyk ;] Nieszczególnie dobry głos ma ta nowa wokalistka, Tarja moim zdaniem wymiata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dobrych? Tutaj jest różnie, bo są i różne gusta, ale:
Ghost Love Score, Beauty of the Beast, Feel for You, Creek Mary''s Blood, Dark Chest of Wonders, Bye Bye Beautiful, The Poet And The Pendulum, For the Heart I Once Had, Wish I Had an Angel, Higher Than Hope, Whoever Brings the Night, The Escapist, While Your Lips Are Still Red, Amaranth, Sleeping Sun, Nemo, Away, 7 Days To The Wolves.
A najlepiej przesłuchań Dark Passion Play, Once i Century Child. Moim zdaniem trzy najlepsze płyty. No i może jeszcze Wishmastera. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 20:42, dominikańczyk napisał:

Ja Nightem interesuję się od niedawna i puki co, każda ich piosenka wydaje mi się świetna.
Bo takie są! To bardzo dobry zespół i pewnie ich piosenek będę słuchał jeszcze długo.
Mam prośbę: w związku z tym że nie słuchałem wielu ich piosenek to nie bardzo znam a
słuchać wszystkich szukając lepszych nie ma sensu proszę o podanie mi tytułów kilku ich
dobrych piosenek. Z góry dzięki.

Mnie się bardzo podobają zwłaszcza Nemo, Dark chest of wonders, Over the hills and far away, The siren, I wish I had an angel, Sleeping sun i pewnie wiele innych, ale pewnie wyleciało mi z głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 20:44, Magwisienka napisał:

Tarja moim zdaniem wymiata

Popieram pełną gębą :P
---------------------------
Muszę się pochwalić, że wczoraj zakupiłam ''Once'' w bydgoskim Saturnie (Ba, mają wszystkie płyty NW! ;D) i po prostu zbiór samych perełek! Dark Chest of Wonders, Higher than Hope, Nemo, Ghost Love Score, Creek Mary''s Blood (takie sobie IMHO, wolę wersję live z Hartwall Arena, 2005, Helsinki* :]), Planet Hell i parę innych piosenek które mi właśnie z głowy wyleciały... Ach, warto było wydać te pięć dyszek!
Spróbuję odłożyć teraz trochę kasy na... może Dark Passion Play? Jak myślicie - warto?

* http://pl.youtube.com/watch?v=m8tPs7FrB1g

P.S. Właśnie wlazłam na oficjalną stronę NW i, kurcze, współczuję Amerykańcom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 21:06, Iltraquenil napisał:

> Tarja moim zdaniem wymiata
Popieram pełną gębą :P
---------------------------
Muszę się pochwalić, że wczoraj zakupiłam ''Once'' w bydgoskim Saturnie (Ba, mają wszystkie
płyty NW! ;D) i po prostu zbiór samych perełek! Dark Chest of Wonders, Higher than Hope,
Nemo, Ghost Love Score, Creek Mary''s Blood (takie sobie IMHO, wolę wersję live z Hartwall
Arena, 2005, Helsinki* :]), Planet Hell i parę innych piosenek które mi właśnie z głowy
wyleciały... Ach, warto było wydać te pięć dyszek!
Spróbuję odłożyć teraz trochę kasy na... może Dark Passion Play? Jak myślicie - warto?

* http://pl.youtube.com/watch?v=m8tPs7FrB1g

P.S. Właśnie wlazłam na oficjalną stronę NW i, kurcze, współczuję Amerykańcom...

Cytując wiki:
Angels Fall First, (1997)
Oceanborn, (1998)
Sleeping Sun (1999)
Wishmaster, (2000)
Over The Hills And Far Away [EP] (2001)
To najlepsze co zrobił ten zespół. Potem zrobiło się zbyt... no właśnie, "zbyt". W Once już nawet Tarja śpiewa w tonacji przeciętnej wokalistki pop. Nie wiem czy na studiach jej takich głupot nauczyli czy w studiu jej kazali zejść z wyżyny, ale mi sie to nie podobało. Jej liryczny sopran był super, a to co jest w Once to "masakra jakaś jest".
O Anette to nawet się za wiele nie wypowiem, bo nie ma o czym. W przeciętnym zespole rockowym byłaby w sam raz, ale po Tarji jednak pozostawiona poprzeczka jest dla niej za wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2008 o 21:06, Iltraquenil napisał:

Spróbuję odłożyć teraz trochę kasy na... może Dark Passion Play? Jak myślicie - warto?


kupiłem ją zaraz po premierze
płyta dość fajna, o ile nie porównujesz jej ze starym Nightwishem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 20:44, Magwisienka napisał:

Heretyk ;] Nieszczególnie dobry głos ma ta nowa wokalistka, Tarja moim zdaniem wymiata :)


Może i wymiata, ale nie podczas całego utworu. Za szybko się zasapała. Oczywiście z perspektywy człowieka znającego wykonanie oryginalne czy choćby cover takiej Brightman. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 21:33, hans olo napisał:

To najlepsze co zrobił ten zespół. Potem zrobiło się zbyt... no właśnie, "zbyt". W Once
już nawet Tarja śpiewa w tonacji przeciętnej wokalistki pop. Nie wiem czy na studiach
jej takich głupot nauczyli czy w studiu jej kazali zejść z wyżyny, ale mi sie to nie
podobało. Jej liryczny sopran był super, a to co jest w Once to "masakra jakaś jest".


Człowieku... nie mam pjęcia czym ty się kierujesz skoro mówisz że Tarja śpiewa w tonacji przeciętnej wokalistki pop, ale proszę Cię zachowaj takie spostrzeżenia dla siebie. Albo chociaż dopisz (z podkreśleniem) że MOIM ZDANIEM.... Dobra zrozumiem że można posądzać Anetkę o lekkie PoP''owanie no ale pierwszy raz spotkałem się z takim tekstem wobec Tarji! A tak nawiasem mówiąc "Once" które nazwałeś jakąś tam masakrą jest bodajrze na 2gim miejscu najlepszych płyt Nightwisha...

Dnia 30.09.2008 o 21:33, hans olo napisał:

O Anette to nawet się za wiele nie wypowiem, bo nie ma o czym. W przeciętnym zespole
rockowym byłaby w sam raz, ale po Tarji jednak pozostawiona poprzeczka jest dla niej
za wysoka.


Nie zgodzę się... miałem przyjemność być na NW''owym koncercie w Krakowie i nasza skromna Anetka naprawdę powali dać czadu. Oczywiście zgadzam się że są pewne utwory tj. Wishmaster, Nemo, Slaying the Dreamer których Anetka nie ma szans zaśpiewać tak dobrz jak Tarja. Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobię Tarji w np. Eva, For the hear I once head czy 7 Days to the Wolfs...

Nie mniej jednak możesz mieć swoje zdanie, dzięki czemu mogłem się rozpisać :D
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem słuchać Nightwisha i musze powiedzieć, że bardzo fajny zespol. Słyszałem stare utwory ( ze starą wokalistką ) oraz te nowe i muszę powiedziec, że wszystkie piosenki są fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 15:57, Murith napisał:

Ostatnio zacząłem słuchać Nightwisha i musze powiedzieć, że bardzo fajny zespol. Słyszałem
stare utwory ( ze starą wokalistką ) oraz te nowe i muszę powiedziec, że wszystkie piosenki
są fajne.



Tez zaczalem sluchac ich dopiero niedawno. Faktycznie, brzmia tak sami dobrze (przynajmniej dla mnie) i ze stara i nowa wokalistka.

P.S. "The Islander" to jeden z lepszych kawalkow, jakie slyszalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oo, to jest osobny temat jednego z moich ulubionych zespołów? ;)

Murith ja też z początku nie zauważałem różnicy między "nowym" a "starym" Nightwishem. To prostu trzeba polubić gothic metal jako gatunek, a nie tylko "domenę" tego zespołu. Wtedy zwyczajnie przychodzi czas, w którym śpiewankę Olzon uznajesz za tandetę ;P

Niemniej jednak "Bye bye beautifull" pozostaje jedną z moich ulubionych piosenek( na przodzie "The Pretender" Foo Fighters, "Never gonna dance again" Georgę`a Michaela/ Carlosa Whispera i "The Reason" Hoobastanka). Z Nightwisha jeszcze Phantom on the Opera i Nemo. Zwłaszcza to pierwsze pokazuje świetne umiejętności wokalne Tarji ;)

Ps Marco wymiata ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 18:37, Rumcajsev napisał:

Na moje nieszczęście gdzieś znalazłem cover "High Hopes" Floydów popełniony przez Nightwisha.

Moje uszy są zgwałcone :P


A kto gwałcił? Olzon czy Tarja? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 18:59, Woo-Cash napisał:

> Na moje nieszczęście gdzieś znalazłem cover "High Hopes" Floydów popełniony przez
Nightwisha.
>
> Moje uszy są zgwałcone :P

A kto gwałcił? Olzon czy Tarja? xD


Marco ;)

Mnie się ten cover bardzo podobał.

PS. Co to za twór : "Never gonna dance again" Georgę`a Michaela/ Carlosa Whispera ?
Pewnie masz na myśli piosenkę pt. Careless Whisper śpiewaną przez George'a Michaela (albo może świetny cover polskiej kapeli Delight?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować