Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

morthi: o w mordę :D

Wywiad świetny.

A co do DM (często wspominanym w wywiadzie; otóż pożyczyłem go od kumpla (nie przegrałem płyty), ale że mój komp jest.... powiedzmy: "taki sobie", nie wyświetlają mi się filmiki :P Dlatego ciekawą fabułę znam tylko z grubsza. Mógłby mi ją ktoś dokłądnie opisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 19:51, nazgul47 napisał:

morthi: o w mordę :D

Wywiad świetny.

A co do DM (często wspominanym w wywiadzie; otóż pożyczyłem go od kumpla (nie przegrałem płyty),
ale że mój komp jest.... powiedzmy: "taki sobie", nie wyświetlają mi się filmiki :P Dlatego
ciekawą fabułę znam tylko z grubsza. Mógłby mi ją ktoś dokłądnie opisać?



Wydaję mi się, ale tylko wydaję że jeśli sobie poszukasz głębiej w płytce lub w katalogu gry to możesz tajm znaleźć filmiki. Powinny, ale tylko powinny ci się odtworzyć. Nie wiem dokładnie bo nie skończylem jeszcze 18(ale w przeszłości zamierzam!:) )ale w niektórych grach tak jest i dlatego podpowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 19:26, morthi napisał:

ladniejsza grafika to tylko jeden z elementow patcha (nie ma porownania do grafiki z wersji
1.0 - ktora jest przy 1.6 wg mnie po prostu brzydka ;) )o innych jak na razie mowic nie moge :(


Domyślam się, że będzie jeszcze coś więcej poprawiona grafika;) Pytał więcej nie będę, wiem, że nie możesz nic mówić;) Zresztą lubię niespodzianki;) A co do grafiki to nie da się ukryć, że w ciągu tych kilkunastu miesięcy od premiery gry sporo się zmieniło na lepsze. Mam nadzieję, że ta tendencja zostanie utrzymana w patchach kolejnych (a zakładam, że po ukazaniu się Hord takie będą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naszło mnie aby niezależnie od zakrojonych na szeroką skalę działań morthi''ego zareklamować własnoręcznie Twoje dzieło :)
Padło na oficjalne forum Ubisoftu, bo akurat i tak miałem tam konto. Rzecz w tym, że pasowałoby by sam autor się wypowiedział w temacie i odpowiedział na kilka pytań co bardizej zainteresowanych person :)

Oto ów wątek: http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/1851065692/m/4881064095

Za ewentualne nieporadności językowe rzucające się w oczy wszystkich filologów i entuzjastów języka angielskiego z góry przepraszam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie jak to będzi z Heroes dzikie hordy.Napisali,że to samodzielny dodatek.To będzie coś w rodaju DOW DC Tz będzie wszystko co w podstawxe i w kużni a do grania na necie potrzebne będą Cd-key z każdej z gry a żeby pograć sobie w domu z kumplami wystarczą same Dzikie Hordy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 22:06, Carter napisał:

/ciach/

Chodzi o to, że w DH znajdują się wszystkie elementy poprzednich części, oprócz pojedynczych map i kampanii. Do grania przez internet będzie CD-key do Dzikich Hord ;) więc poprzednie części nie są konieczne do gry, obojętne czy na jednym komputerze, czy na ubi.com. Nie będę porównywał do DOW, bo nigdy w niego nie grałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 22:06, Carter napisał:

Ktoś może wie jak to będzi z Heroes dzikie hordy.Napisali,że to samodzielny dodatek.To będzie
coś w rodaju DOW DC Tz będzie wszystko co w podstawxe i w kużni a do grania na necie potrzebne
będą Cd-key z każdej z gry a żeby pograć sobie w domu z kumplami wystarczą same Dzikie Hordy
??



w Dzikie Hordy będziesz mógł grać przez internet (będzie dołączony indywidualny CDKey) oraz w domu z kolegami przy jednym kompie - Dzikie Hordy to będzie samodzielna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wywiad windows00 na stronce o HV z gram.pl. Można z niego wywnioskować wiele ciekawych rzeczy, jak chociazby to, że twórcy zostawili sobie furtke otwartą tzn. moga zrobić nastepny dodatek(jak zechcą) lub skończyc całą serię HV jednak nie w ogóle.
Historia Raelega nie bedzie opowiedziana w tym dodatku, czyli jakaś kontynuacja musi nastapić czy to w kolejnym dodatku czy w H6(tego nie wiadomo narazie, zapewne dowiemy się czegoś konkretniejszego tak na poczatku nowego roku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 10:04, Bosper napisał:

Historia Raelega nie bedzie opowiedziana w tym dodatku, czyli jakaś kontynuacja musi nastapić
czy to w kolejnym dodatku czy w H6(tego nie wiadomo narazie, zapewne dowiemy się czegoś konkretniejszego
tak na poczatku nowego roku).

...
A może nie?
Taka mnie naszła myśl - czemu przygód Raelaga nie zrobić w formie RPG? ;>
To dobry materiał ma kolejną część M&M, a HoM&M VI może powstać swoją drogą i opowiadać o czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 10:18, windows00 napisał:

A może nie?
Taka mnie naszła myśl - czemu przygód Raelaga nie zrobić w formie RPG? ;>
To dobry materiał ma kolejną część M&M, a HoM&M VI może powstać swoją drogą i opowiadać o czymś
innym.


To by było całkiem interesujące... Gdyby to dobrze rozwiązać mogła by wyjść całkiem interesująca gierka.
A H6 może też kontynuować w jakimś stopniu wydarzenia z piątki;) W końcu przepowiednia daleka jest od wypełnienia się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 10:18, windows00 napisał:

> Historia Raelega nie bedzie opowiedziana w tym dodatku, czyli jakaś kontynuacja musi nastapić

> czy to w kolejnym dodatku czy w H6(tego nie wiadomo narazie, zapewne dowiemy się czegoś
konkretniejszego
> tak na poczatku nowego roku).
...
A może nie?
Taka mnie naszła myśl - czemu przygód Raelaga nie zrobić w formie RPG? ;>
To dobry materiał ma kolejną część M&M, a HoM&M VI może powstać swoją drogą i opowiadać o czymś
innym.

Może i nie, jednak Raeleg zawsze wystepował w wielkich wojnach i wydarzeniach Ashan, a co za tym idzie bardziej pasuje do roli dowódcy armii niż samotnika, który sam chce zbawic świat(hehe). Zastanawia mnie też to, że Nival zostawił sobie furtke, w twojim wywiadzie powiedzieli, że kończą z fabułą(podkreślając nacisk na koniec Wojen Izabeli), jednak czy to się równa koniec z H5 i zaczynamy myslec o H6 czy może jeszcze jeden dodatek np tym razem do ToE(jako w sumie samodzielnej czesci herosów)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 11:34, Bosper napisał:

Może i nie, jednak Raeleg zawsze wystepował w wielkich wojnach i wydarzeniach Ashan, a co za
tym idzie bardziej pasuje do roli dowódcy armii niż samotnika, który sam chce zbawic świat(hehe).

Tu nie byłbym taki pewny. W moim odczuciu równie dobrze pasuje do roli dowódcy, jak i "samotnego mściciela".
Pierwsza postać ukazana jest jako Agrael, druga - jako Raelag.
Poza tym w RPGach M&M kierowaliśmy drużyną, więc dowodzenie dalej może pozostać aktualne.

Dnia 18.09.2007 o 11:34, Bosper napisał:

Zastanawia mnie też to, że Nival zostawił sobie furtke, w twojim wywiadzie powiedzieli, że
kończą z fabułą(podkreślając nacisk na koniec Wojen Izabeli), jednak czy to się równa koniec
z H5 i zaczynamy myslec o H6 czy może jeszcze jeden dodatek np tym razem do ToE(jako w sumie
samodzielnej czesci herosów)?

Tu sprawa, moim zdaniem, nie jest jednoznaczna. O dodatku może świadczyć właśnie to unikanie jednoznacznej odpowiedzi. Jednak Odpowiedź na pytanie o HoM&M VI może sugerować, że już nad nią pracują, więc nie będą zajmować się trzecim dodatkiem.
Mówiąc krótko - nie można być niczego pewnym w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2007 o 11:47, windows00 napisał:

Tu sprawa, moim zdaniem, nie jest jednoznaczna. O dodatku może świadczyć właśnie to unikanie
jednoznacznej odpowiedzi. Jednak Odpowiedź na pytanie o HoM&M VI może sugerować, że już nad
nią pracują, więc nie będą zajmować się trzecim dodatkiem.
Mówiąc krótko - nie można być niczego pewnym w tym temacie.

Tośmy sobie pogadali, masz rację. Narazie nie znajać fabuły ToE(szczególnie jego końca) możemy tylko dywagować, gdyż nie mamy nawet 1% podstaw do wynoszenia takich czy innych wniosków. Nie możemy zapomnieć, że UBI jest powoli przejmowane przez EA(największego partacza dobrych tytułów, które robia bardzo przecietne, tylko czasem im się coś udaje), więc tak dalekosięzne myśli o ewentualnym H6 są narazie bez sensu. Może to wyglądac jak po H4, czyli bardzo długa przerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli było to sry...

właśnie oglądam nominacje do tegorocznych imperatorów (wp) i patrze, że h5 jest nominowana w kategorii ''najlepsza lokalizacja'' -> ROTFL! nieźle się ubawiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 12:45, moonman napisał:

właśnie oglądam nominacje do tegorocznych imperatorów (wp) i patrze, że h5 jest nominowana
w kategorii ''najlepsza lokalizacja'' -> ROTFL! nieźle się ubawiłem :D


Nie było;) Przynajmniej ja nic wiedziałem. Wszystko zależy od tego, którą wersję gry brali pod uwagę, bo jeśli tą na na najnowszych patchach, to chyba można by się w ostateczności zgodzić, że przynajmniej nominacja się należy;) W 1.5/2.1 błędów już w zasadzie nie ma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 12:48, morthi napisał:

uhm wiesz :P patch 1.5 sporo namieszal i gierka faktycznie stala sie bardzo dobrz zlokalizowana


morthi - jeśli Ty będziesz odbierał nagrodę to OK - ale chyba pod uwagę jest ta gwiazdorsko obsadzona lokalizacja 1.0 :D w kazdym razie o niej myślałem czytając imperatory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych :)

specjalnie dla was przeprowadzilem bardzo prosty eksperyment polegajacy na wykonaniu screena z kazdej wersji gry heroes 5 (od 1.0 do 1.6 oczywiscie) dzieki czemu mozecie zaobserwowac w jaki sposob ewoluowala grafika w naaszej grze :)

warto zauwazyc ze patch 1.5 wyszedl w okolicach pojawienia sie pierwszych screenow z Tribes of the East (czyli naszych Dzikich Hord)

http://files-upload.com/files/511389/h5.zip -paczka jest dosyc ciezka (ok 23 mb) ale warto ja sobie sciagnac i samodzielnie rpzesledzic zmiany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować