Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2006 o 17:12, dyniamit napisał:

Jakim cudem poprawiliście księgę czarów skoro Ubi ją spaprało? To kwestia plików grficznych,
tekstowych, czy jakich?

Wielki krok naprzód wykonałem ściągając... rosyjski patch 1.2, w którym to księga działała bez zarzutów. Okazało się że Ubi (lub też Nival) przemodelował system pomocy księgi czarów, ale... zapomniano to zaimplementować w polskiej (oraz niemieckiej) wersji patcha.
Kilka godzin później (przy usilnej pomocy kawy oraz rosyjsko-angielskiego translatora ;) ) dodałem świeżo wysmażoną strukturę katalogów do archiwum p1-texts.pak i z drżeniem rąk odpaliłem HoMMV. Okazało się że ta misterna zapałczana układanka jakoś stoi i obrażenia wyświetlają się jak należy. Kilka poprawek stylistycznych, usunięcie buga tu i tam (niezłą zagwozdkę miałem przy Chain Lightningu, który jakims dziwnym trafem nie wyświetlał się jak mu kod źródłowy nakazywał ;) ) i gotowa łata trafiła do Was. :)
Dzięki Unofficial Patchowi 1.2c dostaliście tą oraz tony innych poprawek. :) A to wszystko dla Was, abyscie nie klęli do żywego ;) przy graniu w nowa odsłonę Herosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie oglądam specjalne zdolości istot i nie potrafię zrozumieć większości zdań. :P "Zaatakowane w bezpośredniej walce, stworzenie to odpowiada swoją Ognistą Tarczą zadając napastnikowi pewną ilość ran niezależnie od tego, czy posiada on zdolność kontrataku." W ogóle tego nie rozumiem. :) "Zaatakowane, stworzenie to oplata przeciwnika korzeniami. Oplątany przeciwnik nie może się poruszać." "Stworzenie to" trochę głupio wygląda. MAcie jakiś pomysł na to, jak to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 18:15, matiz123 napisał:

Teraz sobie oglądam specjalne zdolości istot i nie potrafię zrozumieć większości zdań. :P "Zaatakowane
w bezpośredniej walce, stworzenie to odpowiada swoją Ognistą Tarczą zadając napastnikowi pewną
ilość ran niezależnie od tego, czy posiada on zdolność kontrataku." W ogóle tego nie rozumiem.
:) "Zaatakowane, stworzenie to oplata przeciwnika korzeniami. Oplątany przeciwnik nie
może się poruszać." "Stworzenie to" trochę głupio wygląda. MAcie jakiś pomysł na to, jak to
zmienić?


Do pierwszego może wystarczy: "Przeciwnik, który zaatakuje to stworzenie otrzymuje pewną ilość obrażeń od ognia."
Do drugiego (jeśli to ent czy drzewiec): "Przy ataku stworznie oplata przeciwnika korzeniami uniemożliwiając mu poruszanie się." Dodał bym jeszcze że efekt zanika po śmierci jednostki lub gdy się ona przemieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 18:35, Nufiko napisał:

Do pierwszego może wystarczy: "Przeciwnik, który zaatakuje to stworzenie otrzymuje pewną ilość
obrażeń od ognia."
Do drugiego (jeśli to ent czy drzewiec): "Przy ataku stworznie oplata przeciwnika korzeniami
uniemożliwiając mu poruszanie się." Dodał bym jeszcze że efekt zanika po śmierci jednostki
lub gdy się ona przemieści.

Dzięki za pomoc. Na razie nie chce mi się poprawiać błędów, więc może dam coś na Rapidshare jutro po południu. Zauważyłem, że coś niewiele osób teraz poprawia błędy. :) Ten temat się trochę uspokoił. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 18:41, matiz123 napisał:

Zauważyłem, że coś niewiele osób teraz poprawia błędy. :) Ten temat się
trochę uspokoił. :)

Największe babole już poprawione, teraz robisz tylko kosmetykę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 18:42, Krejt napisał:

> Zauważyłem, że coś niewiele osób teraz poprawia błędy. :) Ten temat się
> trochę uspokoił. :)
Największe babole już poprawione, teraz robisz tylko kosmetykę. :)

No ale to już się robi trochę nudne. :) O wiele ciekawsze jest przechodzenie kampanii na heroicznym. :D Jestem już w trzeciej misji Przystani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, coraz lepiej idzie. Już zabijam wszystkie Smoki i strzelajace jednostki Galeana. Niestety wykańczają mnie Jednorożce i Enty. Ale pokombinuję to na nie też się znajdzie jakaś rada. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 18:15, matiz123 napisał:

Teraz sobie oglądam specjalne zdolości istot i nie potrafię zrozumieć większości zdań. :P


1. "Stworzenie w odpowiedzi na atak broni się Ognistą Tarczą zadając przeciwnikowi pewną obrażeń."
"Ognista Tarcza zadaje obrażenia stworzeniu, które zaatakowało jednostkę z tą zdolnością"
2. "Zaatakowane stworzenie oplata swojego przeciwnika korzeniami, które uniemożliwiają się mu poruszanie."
"W odpowiedzi na atak ta istota oplata go korzeniami, które uniemożliwiaja mu poruszanie się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 20:16, Slave napisał:

a dziala Ci normalnie gra wieloosobowa i pozostale opcje?


Właśnie testowałem i powiem, że działa. Sprawdzałem w pojedynku i działało, przegrałem niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 19:31, Nicolai napisał:

"W odpowiedzi na atak ta istota oplata go korzeniami, które uniemożliwiaja mu poruszanie
się."

Oplata KOGO?
Jeśli już, to "W odpowiedzi na atak ta istota oplata przeciwnika korzeniami, które uniemożliwiają mu poruszanie się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie czy mieliście przeprawę lekką i przyjemną z 5 misją nekropolis, bo z instrukcji wynika, że nie powinno być kłopotów. A dla mnie to byla najtrudniejsza jak dotąd misja ( trudniejsza nawet od 3 inferno). Jak pokonałem wojska akademii pod wodzą Godryka i pojawiły się wojska przystani w sile 22 archanioły, 30 paladynów i reszta drobnicy, a ja miałem wtedy 10 kostuch i 100 zombich to się lekko zdziwiłem. Całe szczęście że Godryk ścieniował strasznie taktycznie i przegrał, ale jak dla mnie to była najtrudniejsza misja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 21:02, berbelek napisał:

Napiszcie czy mieliście przeprawę lekką i przyjemną z 5 misją nekropolis, bo z instrukcji wynika,
że nie powinno być kłopotów. A dla mnie to byla najtrudniejsza jak dotąd misja ( trudniejsza
nawet od 3 inferno). Jak pokonałem wojska akademii pod wodzą Godryka i pojawiły się wojska
przystani w sile 22 archanioły, 30 paladynów i reszta drobnicy, a ja miałem wtedy 10 kostuch
i 100 zombich to się lekko zdziwiłem. Całe szczęście że Godryk ścieniował strasznie taktycznie
i przegrał, ale jak dla mnie to była najtrudniejsza misja.


A na jakim grasz poziomie? Ja nie miałem z tą misją żadnych problemów (na normal), bo rozwój Godryka zupełnie sobie olałem i Markal mając 28 poziom zmiażdżył Godryka (13 lev.) już w 2 czy 3 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile nakupowałeś Izabeli armi? Bo nie jestem pewien, ale to mogłobyć to wszystko, co opuściło twoją armię... Kiedy ja grałem armia Przystani Godryka była słaba i nawet się nie zdążyła ruszyć... I żadnych aniołów w niej nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, jak można sprawić, aby stworzenie oplecione korzeniami przez fosę elfów się uwolniło? Bo jeśli to niemożliwe, to chyba by była najskuteczniejsza z fos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uzywanie cracka jest piractwem wiec nie chwal sie tu takim dzialaniem

lamiesz regulamin

crack jest niezgodny z licencja zmodyfikowales program i usunales zabezpieczenia - jestes piratem

orginalne gry nie wymagaja crackow

Piractwo

* propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa
* wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować