Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2007 o 21:24, Napek napisał:

Nie muszą się spieszyć, byleby tylko częściej dzielili się z nami różnymi ciekawostkami :)

Jak na razie na pewno 4 (jak nie pięć) tygodni mamy zapewnionych na alternatywne ulepszenia. Poza tym zauważyłeś pewnie, że informacji o TotE jest o wiele więcej niż było o HoF i nie sądzę, żeby teraz przestali takowych udzielać ;)
Ja teraz czekam tylko na trailer, żeby zobaczyć jak w akcji sprawią się nowe "ficzery".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 21:29, Napek napisał:

O ile pamiętam, to nie była Izabela tylko Biara :) Prawdziwa Iza w HoF (ta towarzysząca Raelagowi)
miała tak jak w podstawce zdolność usprawniającą Trening (Suweren chyba :P).

Niee. Biarą nie mamy szans grać, a Izabelą (która była z Raelagiem) - tak. I to właśnie ta druga ma tą zdolność.
Poza tym nazwa tej zdolności - Błogosławiona przez Smoki - wyjaśnia wszystko. Czy Sukkub, Demon mógłby być błogosławiony przez Smoki? Najwyżej przez jednego - Urgasha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 21:30, windows00 napisał:

Ja teraz czekam tylko na trailer, żeby zobaczyć jak w akcji sprawią się nowe "ficzery".


Trailera chyba jeszcze za szybko nie zobaczymy. Ja pierwszego (o ile będzie więcej niż jeden;)) spodziewałbym się w okolicach końca sierpnia/początku września. Heh... mam nadzieję, że nie mam racji i będzie wcześniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 21:41, Rafal G napisał:

Trailera chyba jeszcze za szybko nie zobaczymy. Ja pierwszego (o ile będzie więcej niż jeden;))
spodziewałbym się w okolicach końca sierpnia/początku września. Heh... mam nadzieję, że nie
mam racji i będzie wcześniej;)

Tylko że z informacjami o TotE jest lepiej, szybciej i więcej, więc można mieć nadzieje, że trailer dostaniemy wcześniej, a może nawet, że... trailerów będzie więcej niż jeden ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 20:39, windows00 napisał:

A skąd masz informacje o wyrzuceniu jej z gry? ;>
Jeśli sugerujesz się tym newsem na CH, to tam jest tylko link do gry, a nic o usuwaniu Izabeli
z H5 nie ma. Nie wiem jak doszedłeś do takich wniosków.


Na teym temacie przewlaały się takie plotki, ale raczej dla mnie nie logiczne gdyż jak może być uwieńczenie Wojen Królowej Izabeli bez Izabeli to jakis paradoks by był. Mnie tam ona osobiscie nie przeszkadza i może być dalej, teraz jest nawet fajniejsza niz na poczatku.

Co do dodatku, to spodziewałem się go ujrzec w wakacje, ale niestety najwczesniej zobaczymy go we wrześniu(sesja:\), więc trzeba się uzbrojić w cierpliwość a potem może razem sobie zagramy panowie i zobaczymy kto ma jakie taktyki itp.

Co do Orków, to może bohater którym bedziemy kierowac w kampanii będzie miał inne poglady niz inni orkowie i postanowi się przyłaczyć do naszej "wesołej kompanii" aby raz na zawsze zniszczyć demony i jednoczesnie udowodnic ludzią, ze mogą żyć pokojowo i się wspierać (nawet jeśli to bedzie tylko wśród bohaterów kampanii to dobry poczatek.

Co do ludzi wyznajacych smoka powietrza, zastanawiam się czy żyją oni w pojoju z Orkami itd. Po za tym zastanawiam się jak chcą pokazać Raelega, który miał odwiedzić Wolne Miasta, skoro tej frakcjii nie będzie(chyba, ze Nival szykuje niespodziankę na dni przed samą premierą hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 21:54, Bosper napisał:

Co do dodatku, to spodziewałem się go ujrzec w wakacje, ale niestety najwczesniej zobaczymy
go we wrześniu(sesja:\)

Ja mówiłem o trailerze do dodatku, bo mniej więcej wiadomo, kiedy sam dodatek wyjdzie (podałeś ten termin).

Dnia 02.06.2007 o 21:54, Bosper napisał:

Co do Orków, to może bohater którym bedziemy kierowac w kampanii będzie miał inne poglady niz
inni orkowie i postanowi się przyłaczyć do naszej "wesołej kompanii"

To by było zbyt idealne i powoli taki niezwykłości robiłyby się nudne ;]
Ale zobaczymy co powiedzą na to scenarzyści.

Dnia 02.06.2007 o 21:54, Bosper napisał:

Co do ludzi wyznajacych smoka powietrza, zastanawiam się czy żyją oni w pojoju z Orkami itd.

Orkowie żywią nienawiść do wszystkich ludzi i szczerze wątpie w to, by dla jednym robili wyjątek.

Dnia 02.06.2007 o 21:54, Bosper napisał:

Po za tym zastanawiam się jak chcą pokazać Raelega, który miał odwiedzić Wolne Miasta, skoro
tej frakcjii nie będzie(chyba, ze Nival szykuje niespodziankę na dni przed samą premierą hehe)

Może właśnie przymiotnik "Wolne" ma pokazać, że to zamek neutralny, gdzie każdy może odpocząć, nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wpadłem na pomysł chodźcie założymy sobie jaką Gildię\Klan Heroes of Might and Magic V będziemy grać przez Sieć z Innymi graczami a nazywała by się GildiaHoMM.gram.pl czy cosik w tym stylu co ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 21:37, windows00 napisał:

Niee. Biarą nie mamy szans grać, a Izabelą (która była z Raelagiem) - tak. I to właśnie ta
druga ma tą zdolność.
Poza tym nazwa tej zdolności - Błogosławiona przez Smoki - wyjaśnia wszystko. Czy Sukkub, Demon
mógłby być błogosławiony przez Smoki? Najwyżej przez jednego - Urgasha.

Włączyłem ostatnią misję HoF''a i wszystko się wyjaśniło. Rzeczywiście Izabela ma zdolność Błogosławionej a moje podejrzenie wzięło się stąd, że zapamiętałem, iż jej zdolność miała ikonę Suwerena i tak też było w grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Bosper

Orkowie przez wiele lat nie żyły z dala od innych ras, w ukryciu. Nagle atakują, dlaczego? Czemu akurat teraz, zaćmień było więcej. Może jakiś charyzmatyczny wódz prowadzi armię Orków przeciwko Legionom Fanatyków, Demonów i reszty ;). Trudno uwierzyć mi, że istnieją Orki, które mają pokojowe zamiary co do ludzi (przynajmniej tych z Imperium i Srebrnych Miast).
Pokojowe stosunki między Orkami, a Wolnymi Ludźmi... to całkiem możliwe. Wolni Ludzie nic nie zawinili, że Orków zniewolono. Postanie WM (48 RSS) wydazył się wiele wcześniej niż Stworzenie Orków (330 RSS) i Krucjaty (467-504 RSS). Wolni Ludzie byli neutralni i nie uczestniczyli w zniewalaniu i krucjatach przeciwko Orkom, na dodatek nie zaatakowali Orków, którzy osiedlili się niedaleko ich. Wolni Ludzie mogliby być dobrymi mediatorami międzi Orkami, a resztą ludzi. Ciekawe jaki jest stosunek Orków do innych ras.

@ windows00

A czym im Wolni Ludzie zawinili? Czy to oni zniewolili Orków? Czy oni z nimi prowadzili walki?
Wg mnie "Wolne" nie oznacza "neutralne" tylko "suwerenne", "niezależne". Moim zdaniem ludzie, którzy osiedlili się na wschodzie użyli słowa "wolne", by ukazać, że są samodzielni i, że są niezależni od Imperium, innymi słowy przez ten niepozorny wyraz chcieli ukazać swoją autonomię. Byłoby to coś na wzór Wolnego Miasta Gdańska, ot takie państwa-miasta, bo raczej nie utworzyli jednego państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 23:34, Nicolai napisał:

Orkowie przez wiele lat nie żyły z dala od innych ras, w ukryciu. Nagle atakują, dlaczego?

Bo ktoś zakłócił ich spokój i wtargnął na ich terytorium? Coś mi się kojarzy, że coś takiego gdzieś było, ale mogę się mylić.

Dnia 02.06.2007 o 23:34, Nicolai napisał:

A czym im Wolni Ludzie zawinili? Czy to oni zniewolili Orków? Czy oni z nimi prowadzili walki?

Wyszedłem z założenia, że Orkowie nie rozróżniają ludzi, dla nich ludzie to ludzie. Przy takim założeniu pokojowe stosunki są niemożliwe.

Dnia 02.06.2007 o 23:34, Nicolai napisał:

Wg mnie "Wolne" nie oznacza "neutralne" tylko "suwerenne", "niezależne". Moim zdaniem ludzie,
którzy osiedlili się na wschodzie użyli słowa "wolne", by ukazać, że są samodzielni i, że są
niezależni od Imperium, innymi słowy przez ten niepozorny wyraz chcieli ukazać swoją autonomię.

Tak, to wszystko racja i zgadzam się z tym. Chodziło mi o to, że Raelag może tam poszukać odpowiedzi, ponieważ tamtejsi ludzie są tolerancyjni dla innych ras. Niepotrzebnie użyłem tego przymiotnika, bo nie ma on nic wspólnego z tym co chciałem przekazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh... wspomnień czar :D dokładnie rok temu poszedłem do Masterlinka po swoją Edycję Kolekcjonerską :D Nwet pogoda była taka sama...
dacie wiarę, że to już rok od wydania wersji PL ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 11:14, zardzel napisał:

dacie wiarę, że to już rok od wydania wersji PL ? :D

Rzeczywiście :) Nic tylko szampana otworzyć :P
Ale Ty i tak byłeś w stosunkowo dobrej sytuacji bo mogłeś sam się po swoja paczuszkę wybrać. Moja dotarła dopiero w poniedziałek 5-ego. A jeszcze siedziałem wtedy do późna na uczelni i dopiero 6.06 po północy mogłem zagrać pierwszy raz w H5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rafal G
Dzięki, już wszystko działa.


Wydaje mi się, że słyszałem, że jest taka opcja w HOMMV po patchu 1.5 jak tworzenie własnego bohatera do dueli. Jeśli tak to jak jej używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 11:43, tomoliop napisał:

@Rafal G
Dzięki, już wszystko działa.

Jak chcesz komuś odpowiedzieć, podziękować albo coś w tym stylu, użyj przycisku "Odpowiedz" ;]

Dnia 03.06.2007 o 11:43, tomoliop napisał:

Wydaje mi się, że słyszałem, że jest taka opcja w HOMMV po patchu 1.5 jak tworzenie własnego
bohatera do dueli. Jeśli tak to jak jej używać?

Jest :)
Musisz odpalić edytor. Jest w katalogu /bin (w edytorze dodatku możliwości stworzenia bohatera nie ma), tam gdzie zainstalowałeś grę. Jak już włączysz edytor to edytor bohaterów znajdziesz tak: Narzędzia -> Stwórz ustawienia pojedynku (jak widzisz mam spolszczony edytor, więc nie wiem jak to będzie w oryginale ;] ). Teraz podajesz imię i ukazuje Ci się ekran edycji bohatera z możliwością modyfikacji umiejętności i talentów, statystyk, armii (wraz z machinami wojennymi), czarów i artefaktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.acidcave.com/
W Kwasowej Grocie pojawiło się tłumaczenie wywiadu z HC, interesuje nas ten fragment:

"nie pojawią się nowe rodzaje jednostek neutralnych - siedem nowych ulepszeń dla każdej z frakcji powinno zrekompensować te braki (...)"

Czyli Fanatycy nie będą alternatywami i bardzo dobrze.

"będą trzy kampanię oraz prolog - prolog pozwoli zapoznać się z nową rasą (...), kampania nekromantów opowie o "polowaniu" Arantira (postać z DM-a) na demony w Haresh oraz na Mrocznego Mesjasza, kampania orków o ich wodzu imieniem Gotay (pisownia niepewna) oraz o Imperium Gryfów i Srebrnych Miastach, zaś kampania akademii o połączonych siłach mrocznych elfów, krasnali i ludzi pod sztandarem Zehira i o losie Ashanu,"

Czyli już wiemy więcej o fabule. Tylko skąd w Heresh demony i Mroczny Mesjasz? Znamy już imię wodza Orków-Gotay, mamy także potwierdzenie wielorasowości Kampanii Akademii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 15:43, Nicolai napisał:

Czyli Fanatycy nie będą alternatywami i bardzo dobrze.

O tym już wcześniej mówił ktoś z twórców oficjalnie, więc to nic nowego ;]

A i wywiad oraz jego streszczenie to nic nowego ;)
Na naszej stronie pojawiło się niedługo po opublikowaniu go w sieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 15:43, Nicolai napisał:

Czyli Fanatycy nie będą alternatywami i bardzo dobrze.


O tym wiemy od bardzo dawna :P :)
P.S. Zastanawiam sie czy pokażą alternatywne ulepszenia dla krasnali i orków czy dopiero zobaczymy je grając w dodatek?

Jeśli chodzi o kampanie, to Orkowie beda walczyć ze wszystkimi, czy bedą "omijać" niektóre potyczki, jak sądzicie?

Zastanawiam się także czy po premierze dodatku Ubi z Nivalem zapowiedza kolejną cześć gry, jak sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 16:01, Bosper napisał:

P.S. Zastanawiam sie czy pokażą alternatywne ulepszenia dla krasnali

KRASNOLUDÓW!!!

Dnia 03.06.2007 o 16:01, Bosper napisał:

i orków czy dopiero zobaczymy
je grając w dodatek?

Alternatywne ulepszenia krasnoludów zobaczymy IMO w zapowiedziach, a takowe u Orków dopiero w dodatku.

Dnia 03.06.2007 o 16:01, Bosper napisał:

Jeśli chodzi o kampanie, to Orkowie beda walczyć ze wszystkimi, czy bedą "omijać" niektóre
potyczki, jak sądzicie?

Co masz na myśli? Myśle, że Orkowie nie będą nikogo omijać, bo to rasa waleczna i zaciekła.

Dnia 03.06.2007 o 16:01, Bosper napisał:

Zastanawiam się także czy po premierze dodatku Ubi z Nivalem zapowiedza kolejną cześć gry,
jak sadzicie?

Na pewno nie od razu ;]
Ja obstawiam 6-12 miesięcy odstępu między wydaniem dodatku, a zapowiedzią kolejnej części. Bo co do tego, że kolejna część będzie, nie mam żadnych wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 16:13, windows00 napisał:

KRASNOLUDÓW!!!


Chyba trzeba by to dopisać do przypiętego posta;)

Dnia 03.06.2007 o 16:13, windows00 napisał:

Alternatywne ulepszenia krasnoludów zobaczymy IMO w zapowiedziach, a takowe u Orków dopiero
w dodatku.


Takie rozwiązanie jest najbardziej prawdopodobne. Wszystkiego ujawnić nie mogą, więc to alternatywy orków zachowają zapewne do końca.

Dnia 03.06.2007 o 16:13, windows00 napisał:

Myśle, że Orkowie nie będą nikogo omijać, bo to rasa waleczna i zaciekła.


Dokładnie. Jest mało prawdopodobne, żeby Orki unikały z kimkolwiek walki. Będą raczej atakować wszystko co się rusza;)

Dnia 03.06.2007 o 16:13, windows00 napisał:

Ja obstawiam 6-12 miesięcy odstępu między wydaniem dodatku, a zapowiedzią kolejnej części.
Bo co do tego, że kolejna część będzie, nie mam żadnych wątpliwości.


DO tego trzeba by jeszcze z rok co najmniej dodać na przygotowanie gry, więc szóstkę zobaczymy pewnie gdzieś w roku 2009...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 16:25, Rafal G napisał:

Chyba trzeba by to dopisać do przypiętego posta;)

Grr... Nie kpij, bo zaraz wyjmę swój topór...

Dnia 03.06.2007 o 16:25, Rafal G napisał:

Takie rozwiązanie jest najbardziej prawdopodobne. Wszystkiego ujawnić nie mogą, więc to alternatywy
orków zachowają zapewne do końca.

Nawet nie potrzeba aż takiego argumentu, wystarczy to - jak mają podać alternatywy Orków, jak nie znamy jeszcze nawet ich "normalnych" jednostek (chodzi mi o statystyki i zdolności, a nie o wygląd, bo ten już znamy).

Dnia 03.06.2007 o 16:25, Rafal G napisał:

DO tego trzeba by jeszcze z rok co najmniej dodać na przygotowanie gry, więc szóstkę zobaczymy
pewnie gdzieś w roku 2009...

A ja wcale nie liczyłem, kiedy wyjdzie dodatek ;]
Ja bym obstawił przełom 2009/2010 albo później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować