Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2007 o 13:24, Lfdracon napisał:

ale zaraz windows00
tu wparuje i wszystko nam wyjaśni :D

A wparuję, wparuję :P
Oto moja wersja :P
Spojlery... może :P
W jednym z końcowych filmików (przed walką z Władcą Demonów) tenże Władca mówi: "Mam już dziecko, nie dbam o kobietę". Załatwia nam to sprawę Mrocznego Mesjasza, bo żadne badania i kwarantanny w Srebrnych Miastach tego nie zmienią. Po bezowocnym pobycie w Srebrnych Miastach. Izabela otrzymuje pozwolenie na opuszczenie królestwa Magów i jedzie z Raelagiem. Godryk sam wraca do Talonguard. A dalej tak jak już pisałem wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila...W Hammers of Fate powtarza się motyw księcia Andreja, ale podczas ładowań jest on jednym ze zdrajców, a we właściwej fabule dzieckiem jakimś...To jest Mroczny mesjasz? Może orkowie to wyjaśnią X)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 15:04, Ostrowiak napisał:

Chwila...W Hammers of Fate powtarza się motyw księcia Andreja, ale podczas ładowań jest on
jednym ze zdrajców, a we właściwej fabule dzieckiem jakimś...To jest Mroczny mesjasz? Może
orkowie to wyjaśnią X)

Nie, Andrej to siostrzeniec Nikolaja (por. pierwszy filmik kampanii Nekromantów w podstawce). Obecnie jedyny żyjący następca tronu. Nazywany jest zdrajcą, bo Imperium rządzi już Biara i poprzez propagandę, chce się pozbyć tego niewygodnego osobnika. Po jego śmierci Mroczny Mesjasz byłby jedynym "prawnym" następcą tronu, bo to syn Izabeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 15:12, Ostrowiak napisał:

Wow, tyle mówiono o tym chłopaku, ciekawe czy pokażą jego, albo Mrocznego Mesjasza w Tribes
of the East?


Mam tylko nadzieję, że go jakoś fajnie zrobią, bo niechciałbym by Mesjasz Demonów, ucieleśnienie zła, zwiastun apokalipsy, powiernik zniszczenia, początek końca, syn Kha-Beletha oraz ten który zapoczątkuje upadek wszystkich ras nie został zrobiony jak zwykły płonący chłop z ogonem i kędzierzawą d*pą. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 15:38, nazgul47 napisał:

> Wow, tyle mówiono o tym chłopaku, ciekawe czy pokażą jego, albo Mrocznego Mesjasza w Tribes
> of the East?
Mam tylko nadzieję, że go jakoś fajnie zrobią, bo nie chciałbym by Mesjasz Demonów (...)

Noo, na pewno jeśli się pojawi, będzie szerzył chaos i zniszczenie. Chyba tylko zabrudzonymi śpioszkami, pieluszką i nieziemskim płaczem :D
Lepiej się zastanów, jaki sens miałoby pokazywanie kilkumiesięcznego brzdąca (Mesjasz) :)

Podobnie ma się rzecz z kilkuletnim Andriejem :) Z resztą, kto chciałby ryzykować przywożąc go w sam środek wojennej zawieruchy, żeby wpadł w łapy Biary? Moim zdaniem bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 16:14, Napek napisał:

Podobnie ma się rzecz z kilkuletnim Andriejem :) Z resztą, kto chciałby ryzykować przywożąc
go w sam środek wojennej zawieruchy, żeby wpadł w łapy Biary? Moim zdaniem bez sensu...

Wciąż intryguje mnie, na co Biarze krew rodu królewskiego. Ma to pewnie jakiś związek z Mesjaszem, ale nie mogę znaleźć pomysłu, jaki to miałby być związek :P windows00, oświeć nas! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 16:18, Lfdracon napisał:

Wciąż intryguje mnie, na co Biarze krew rodu królewskiego. Ma to pewnie jakiś związek z Mesjaszem,
ale nie mogę znaleźć pomysłu, jaki to miałby być związek :P windows00, oświeć nas! :D

Windows00 już nas oświecił: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=32007 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler (Dark Messiah)
Mroczny Mesjasz nie może pojawić się i siać zniszczenia z prostego powodu - on nie wie, że nim jest :>
Dopiero w trakcie przebiegu fabuły gry Dark Messiah (20 lat po fabule HoM&M V) główny bohater (Sareth) dowiaduje się, że jest Mrocznym Mesjaszem.
"Ot i cała historyja"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SOPILER
Więc chodzi po prostu o to, że Biara chce pozbyć się Andreja, by Mesjasz był jedynym następcą tronu Gryfów? Na pierwszy rzut oka cwany plan, jednak skoro o swoim ''ojcu'' dowiaduje się dopiero 20 lat po historii wojen Izabeli... to Biara chce tak długo czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SOPILER

Dnia 26.08.2007 o 17:21, Lfdracon napisał:

Więc chodzi po prostu o to, że Biara chce pozbyć się Andreja, by Mesjasz był jedynym następcą
tronu Gryfów? Na pierwszy rzut oka cwany plan, jednak skoro o swoim ''ojcu'' dowiaduje się
dopiero 20 lat po historii wojen Izabeli... to Biara chce tak długo czekać?

Pamiętaj, że to dopiero plany :)
Wszystko może pójść nie po myśli Biary i trzeba będzie wymyślić inny plan :)

Na razie nie wiemy jak potoczą się sprawy z Andrejem, więc nie możemy dokładnie przeanalizować całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to, co napiszę, będzie spoilerem, ale na wszelki wypadek...

SPOILER

Mesjasz świat zniszczyć zawsze zdąży :) A tak może plan był taki by umieścić chłopaka na tronie i przejąć władzę i by potem, gdy Sareth dojrzeje do roli, jaką przyjdzie mu odegrać, nikt nie przeszkodził jemu a tym samym Władcy Demonów. Przejmując władzę w Imperium Gryfów zyskałby coś w stylu przybocznej gwardii (trochę dużej :P), która utrudniałaby ewentualne działania ze strony Czarodziejów, Elfów, czy którejkolwiek innej frakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Wybacz ale według mnie ta wersja jest błędna. Dlaczego ? Zehir proponuje zabranie Izabeli do Srebrnych Miast, lecz w outrze podstawki doskonale widzimy, że Izabela i Godryk wracają razem . Godryk mówi "Chwała Światłości, że wróciliśmy bezpiecznie do domu". Widać Nival nie mógł się zdecydować gdzie umieścić akcję HoF. Ale w zasadzie w porównaniu z zupełnie żałosnym światem gry i płytką fabułą taka nielogiczność właściwie nic nie znaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Dnia 26.08.2007 o 21:25, Huksi napisał:

Wybacz ale według mnie ta wersja jest błędna. Dlaczego ? Zehir proponuje zabranie Izabeli do
Srebrnych Miast, lecz w outrze podstawki doskonale widzimy, że Izabela i Godryk wracają razem
. Godryk mówi "Chwała Światłości, że wróciliśmy bezpiecznie do domu".

Co wcale nie przeczy teorii, że Godryka dogoniła Biara i podszyła się pod Izabelę. Te słowa Godryka nie znaczą nic, bo są tak samo prawdopodobne, jeśli wracałby z Izabelą prosto ze Srebrnych Miast, jak i gdyby Biara dogoniła go w czasie drogi.

Dnia 26.08.2007 o 21:25, Huksi napisał:

Widać Nival nie mógł
się zdecydować gdzie umieścić akcję HoF. Ale w zasadzie w porównaniu z zupełnie żałosnym światem
gry i płytką fabułą taka nielogiczność właściwie nic nie znaczy...

To Twoje zdanie. Poza tym to dopiero pierwsza część w tym świecie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Intrygujące:
Spoiler
Kto nadał Sarethowi imię Sareth, i dlaczego poszedł właśnie do tego maga, a nie innego? Mam nadzieję, że orkowie wytłumaczą to jaśniej...
Spoiler
Głupie przypuszczenia

najlepiej, zehir brat arantira, arantir jest magiem który szkolił Saretha, wiedział od początku o Mrocznym Mesjaszu, nagle wchodza orkowie, ,rozwalają co się da, byle zabić saretha...To by była fabuła, jak myślicie, tłumaczyłaby wiele aspektów obu gier!!!

Koniec głupich przypuszczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc sądzisz, że Raelag ma swoją rolę w spisku demonów? Nie dał w kampanii podstawki wystarczającego świadectwa, że jest przeciwko demonom? Nie sądzę, żeby znów zmieniał stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować