Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2008 o 14:32, Nufiko napisał:

Patch 1.6 jest do wersji podstawowej do kuźni jest patch 2.1 i to na niego trzeba aplikować
unofficiala.

Unofficial Patch 2.1D jest zarówno do podstawki (1.6), jak i do Kuźni (2.1). Ujednolica on teksty w podstawce i dodatku i naprawia kilka drobnych przeoczeń w tekstach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

* * * SPOILER * * *
Macie może jakieś rady dotyczące ostatniej misji, dokładniej mówiąc mam tu na myśli atak Kujin na zamek Inferno. Kombinuję z tą walką i kombinuje, jednak po prostu nie mogę tego miasta zająć. Co gorsza do zwycięstwa brakuje mi całkiem sporo. Macie może jakąś dobrą strategię na tą walkę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gwoli scislosci to praktycznie wszystkie poprawki gdyz:
niektorych plikow z unofficiala nie udalo sie zaaplikowac do wersji 1.6 (mozesz porownac ekran Krolestwo - 1:0 dla unofficial ;) )
niektore pliki z unofficiala sa nieaktualne :( heh... tak to bywa przy tak duzym projekcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzać Cyklopy, jeść nimi Gobliny(jakkolwiek to brzmi), na pierwszy ogień wystawić Podżegaczy i ładować w najsilniejsze jednostki Gniewem Hordy. Gorzej, jeśli tego okrzyku nie masz ^^ warto w pierwszej kolejności wytępić Uwodzicielskie Sukkubusy, coby nam broń Boże Cyklopa nie przejęły :O swoje ataki koncentrować na jednostkach nieprzywołanych - prawdopodobnie wszystkie "pieski" w armii Grawla użyją Bramy, co jest bardzo irytujące... no i co jeszcze, chyba tyle :) ja przynajmniej powyższym sposobem wygrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 17:16, Kukowsky napisał:

* * * SPOILER * * *
Macie może jakieś rady dotyczące ostatniej misji, dokładniej mówiąc mam tu na myśli atak
Kujin na zamek Inferno. Kombinuję z tą walką i kombinuje, jednak po prostu nie mogę tego
miasta zająć. Co gorsza do zwycięstwa brakuje mi całkiem sporo. Macie może jakąś dobrą
strategię na tą walkę? ;)

Miałem to samo jednak jest pewien mały trik pozwalający zfrobić pewien manewr. Jak bohaterowie sie pojawiają(Gotai i Kujin) to próbuj nacisnąc na Kujin i zmienić jej trasę marszu(wtedy automatycznie nie zaatakuje zamku tylko się zatrzyma, natomiast Gotai i tak staje koło zamku). W armii Gotaia jest 900 cyklopów, które przekładasz Kujin i masz 100% wygranej. Nie wiem czy to błąd jednak ja tak zrobiłem a inaczej wygrać jest prawie niemożliwe, gdyż piesków komputer ma 3 oddziały w zastraszających ilościach do tego brama, która przywołuje kolejne 3/4 armii. Postaraj się zrobić tak jak ci mówiłem a pokonasz kompa bez kłopotu, inaczej będziesz się męczył a masz tylko z 5% szans na wygrana jak komp zrobi parę błedów(u mnie raz przejał cyklopa sukkubusami i miałem odrazu po armii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś w internecie dostępne kompendium dla Dzikich Hord po polsku? Na http://www.heroesofmightandmagic.com/ nie ma polskiej wersji. Wiem, że jest dostępna na płycie z grą i po zainstalowaniu w folderze FanDocuments, ale by móc je przeczytać najpierw muszę kupić polską grę, co w najbliższym czasie nie wchodzi w rachubę. Lubię sobie poczytać takie rzeczy przed zakupem gry, co by się przygotować do rozgrywki :)

Drugie pytanie:
- czy będzie stworzone dla Dzikich Hord "h5_tweak"? Demo gry chodzi mi gorzej niż poprzednie części, rozdzielczość grafiki mam właściwie ustawioną poniżej 800x600 (jest to u mnie minimum, by grafika nie była zbyt pikselowata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff właśnie jestem w ostatniej misji i mam rozegrać finałową walkę. Niestety wygrana jest chyba niemożliwa:P nie dość, że Biara ma przynajmniej dwa razy więcej jednostek to drugie tyle pojawia się z bram. Istnieje jakiś sposób abym wygrał walkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam przeczytac poprzednie strony watku a dowiesz sie w jaki sposob wygrac finalowa walke - zanim zadasz pytanie sprawdz czy nie padla na nie odpowiedz (w 90% przypadkow zostala juz udzielona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 21:07, Forgotten napisał:

Pff właśnie jestem w ostatniej misji i mam rozegrać finałową walkę. Niestety wygrana
jest chyba niemożliwa:P nie dość, że Biara ma przynajmniej dwa razy więcej jednostek
to drugie tyle pojawia się z bram. Istnieje jakiś sposób abym wygrał walkę?

Najlepiej jest w każdej kolejce Zehira rzucać Widmowe Zastępy na Władców Sztormu, czy jak im tam. 7-poziomowe jednostki z innych miast mogą służyć za mięso armatnie. Przy dużej ilości Władców(ja miałem ich około 90, przyzywałem ich w każdy tydzień) walka nie powinna stanowić żadnego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*****SPOILER*****

Coś nie uważasz ;) post Bospera i mój poprzedni odwołują się do przejęcia Inferno przez Kujin, a Forgotten pyta się o walkę finałową Zehira z Biarą o Talonguard.
Zaznaczam spoiler, bo może nie wszyscy chcą wiedzieć, kto z kim walczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 21:13, morthi napisał:

kompendium znajdziesz w linku w moim podpisie :) albo tutaj ;)
http://www.sendspace.com/file/94isti



Zapomniałem dodać, że tam już sprawdzałem :) Oto komunikat na stronie z linka:


"Sorry, the file you requested is not available.

This file was available for a limited period of time and has now been deleted. For more information please check our FAQ''s.

Please contact the uploader and ask them to upload the file again. sendspace is not able to help you in this matter."


W skrócie oznacza to, że plik był dostępny przez pewien limitowany czas, po którym został usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 21:51, morthi napisał:

w takim razie dostepna jest tylko wersja light :/ niestety
http://heroes.dagobah-online.com/manuals/repository/Heroes5_Manual_pl_3.0. rc1_light.zip

nowa zuploaduje za chwilke i zmienie link :P dzieki za czujnosc



A propos czujności :) popraw również powyższy link - usuń spację pomiędzy 3.0. a rc1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialbym ale sie nie da :/ na forum jest skrypt dzielacy linki i nie da sie go obejsc :/
jescze 10 min i bedzie na sendspace normalna wersja kompendium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować