Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2008 o 16:11, Jogurcik1 napisał:

czy znacie jakiś program do partycjonowania dysku i żeby umiał działać kiedy partycja
chodzi też bezpłatny



To jest temat o HeroesV, a nie "Dyski, dyski, dyski i wszystko co z nimi związane".
Może dopisz się tutaj ------------------------> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=16976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 16:28, Byl napisał:

> czy znacie jakiś program do partycjonowania dysku i żeby umiał działać kiedy
partycja
> chodzi też bezpłatny



To jest temat o HeroesV, a nie "Dyski, dyski, dyski i wszystko co z nimi związane".
Może dopisz się tutaj ------------------------> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=16976


dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 00:05, Michal 1232 napisał:

Nie wydaje wam się, że w Dzikich Hordach nie wyjaśniono wszystkiego do końca? :D np.:
1. Jak do tego doszło, że Izabela urodziła Mrocznego Mesjasza (Saretha)


Masz to niejako podane w podstawce - okres tuż po zabraniu jej przez Biarę, ale przed walką z Kha-Belethem - wtedy urodziła Saretha (nie pytaj się jak - lepiej nie wiedzieć).

Dnia 15.03.2008 o 00:05, Michal 1232 napisał:

2. Jeżeli Phenrig (chyba to sie tak pisało) jest magiem-kultystą demonów to w jaki sposób
syn Izabeli się u niego uczy? Wiadomo, że Phenriga i Menelaga łączyły wspólne interesy
(zdobycie Mrocznego Czerepu :D) więc powierzanie księcia w ręce wyznawcy demonów... Pojawia
się więc pytanie, czy Sareth wiedział od początku, że jest synem Izabeli? Raczej tak
ponieważ w "Dark Messiah" raczej nie zaskakuje go ta wzmianka, w przeciwieństwie do rozmów
na temat jego ojca (wiadomo-kogo). Może więc Sareth został wydziedziczony, lub wygany
z Imperim Jednorożców (bardziej pasowała mi wresja z gryfami). Wydaje się to jednak mało
prawdopodobne. A więc mamy kolejną zagadkę.


Ponieważ to Władca Demonów, gdy oddawał Izabelę, zatrzymał przy sobie jej dzieciaka. I oddał go wkrótce na wychowanie kultystom demonów (zdaje się, że właśnie Phenrigowi).

Dnia 15.03.2008 o 00:05, Michal 1232 napisał:

3. Jakie zadanie Tieru powierzył Raelagowi? Przed premierą Dzikich Hord mogło się zdawać,
że wyrusza on szukać pomocy u orków, jednak wiadomo, że tak nie jest. Pytanie po co były
władca demonów, obecnie mroczny elf wyrusza na wschód? Jedyną wzmiankę w DH o jego podróży,
to pewien scenariusz. Nie ujawnia on nic na temat podróży, ale jest opowieścią Tieru
o wojnie elfów z mrocznymi elfami.


O ile pamiętam ruszył na wschód, a nie bezpośrednio do orków.
Ubisoft zostawił widocznie tę postać do kolejnej gry (niekoniecznie H6).
Co do scenariuszy - to scenariusz Agraela dzieje się około 20 lat przed H5, a scenariusz Tieru 400 lat przed początkiem HV (Tieru opowiada ją Agraelowi - prawdopodobnie podczas ich pierwszego spotkania).

Dnia 15.03.2008 o 00:05, Michal 1232 napisał:

4. Zastanawia mnie postać Duch Izabeli. Nie pamiętam już któremu bohaterowi się ukazała,
ale wydaje się być to nieco dziwne, zwłaszcza, że prawdziwa Izabela była wcześniej w
podziemiach razem z Raelagiem. Czym więc był Duch Izabeli i dlaczego nie był razem z
jej ciałem?


Ponieważ Izabela była naznaczona przez Kha-Beletha od dnia urodzin, a jak może pamietasz, rytuał Zehira (otrzymany od Tieru) nie powiódł się. Gdy Izabela została uwolniona z Sheogh, część jej duszy została zatrzymana przez demony, by podtrzymywać iluzje Biary.
Tym właśnie był ten duch - częścią jej duszy.

Dnia 15.03.2008 o 00:05, Michal 1232 napisał:

5. Pozostaje też niedopowiedziana historia Arantira, który znika nam z oczu na kilkanaście
lat. Prawdopodobnie zajmuje się zwalczaniem Menelaga - kultysty demonów. Po DH kolekną
wzmianką jest DM gdzie jest on naszym głównym wrogiem.


Oprócz tego szukał wszelkich informacji o Mrocznym Mesjaszu i zapewne próbował zlokalizować Czaszkę Cieni. Tyle możemy się domyślać.

Dnia 15.03.2008 o 00:05, Michal 1232 napisał:

6. Nie pamiętam jak dokładnie brzmiała przepowiednia dotycząca Falconów, ale wydaje mi
się, że to było tak, że kiedy umrze ostatni z Falconów, ludzie zostaną zniszczeni, czy
jakoś tak. Ostatnim znanym nam Falconem był książe Andrej. Dlatego był on taki ważny
dla Biary, ponieważ gdyby go zabiła przepowiednia zostałaby dopełniona. Jak wiemy z DH
Anderj nie żyje. Oznacza to, że albo istnieje jeszcze jeden Falcon, albo scenarzyści
gry zapomnieli po co wprowadzali postać Andreja. Wiemy, że Falconem nie jest Sareth,
ponieważ jego ojcem nie był Nikolaj, lecz Kha-Beleth. A więc kim jest Falcon?


Pomyliłeś fakty - ten młody następca tronu był ostatnim z linii Gryfów, nie Sokołów. Przepowiednia dotyczyła linii Briana Falcona, zaś szturm na ich stolice przeprowadziła Jezebeth w jednym ze scenariuszy (działo sie to 100 lat wcześniej) zabijając królową, ale nie udało się jej zabić jej potomka - Brendona.
I jeśli się nie mylę, to Leanna z Dark Messiaha była potomkinią Sokołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż. To wiele wyjaśnia. Nie miałem pojęcia o tym, że Sareth urodził się w Sheogh. Chyba będę zmuszony przejść jeszcze raz Heroesy i dokłaniej czytać wszystkie teksty. Niewiem też dlaczego wciąż wiązałem ród Nikolaja z Falconami. Byłem pewien, że Nicolaj był Falconem, ale widocznie musiałem to sobie ubzdurać. Dzięki za wyjaśnienie tych wszystkich kwestii. Od razu rozjaśniło mi się nieco w głowie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prośba do osób "grzebiących" w plikach gry
potrzebuje pomocy w zlokalizowaniu plików *.dds - avatarów heroesów w wymiarach 64x64 piksele

brakuje mi następujących:

inferno orlando
loch agbeth
loch ranleth
loch thralsai
loch ylaya
nekropolis arantir
nekropolis giovanni
nekropolis ornella
przystań alaryk
przystań andreas
przystań benedykt
przystań bertrand
przystań gabrielle
przystań lorenzo
przystań orlando
przystań ornella
przystań waleria
sylwan tieru
twierdza - wszyscy (zwykli + kampanijni)
forteca - wszyscy (zwykli + kampanijni)


BTW: a co to za Temkhan z Akademii (taki pliczek znalazlem - pewnie cos z edytorem, ale edytora nie uzywam)

20080317093118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 09:32, moonman napisał:

BTW: a co to za Temkhan z Akademii (taki pliczek znalazlem - pewnie cos z edytorem,
ale edytora nie uzywam)


To Władca Piasków - znajduje się w plikach od czasów podstawki, lecz nie ma go normalnie w grze (przez jego przegiętą specjalność).


@Lfdracon
Bez przesady - Hordy już dawno temu wyszły, o Kuźni i podstawce nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 09:32, moonman napisał:

prośba do osób "grzebiących" w plikach gry
potrzebuje pomocy w zlokalizowaniu plików *.dds - avatarów heroesów w wymiarach 64x64
piksele


Ściągnij sobie najnowszego Winrara (3.71 zdaje się) - tam pod klawiszem F3 masz opcję Szukaj plików.
Z tego co widzę, to poszukiwane przez Ciebie pliki są w UI\H5A1\Icons oraz UI\H5A2\Icons - sprawdź samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 12:38, Sheltem napisał:

> BTW: a co to za Temkhan z Akademii (taki pliczek znalazlem - pewnie cos z edytorem,

> ale edytora nie uzywam)

To Władca Piasków - znajduje się w plikach od czasów podstawki, lecz nie ma go normalnie
w grze (przez jego przegiętą specjalność).


Jaka specjalnośc może być aż tak przegięta aby nie mogła trafić do gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 21:21, Bosper napisał:

Jaka specjalnośc może być aż tak przegięta aby nie mogła trafić do gry?


Zdaje się, że było to Timeshift - nazwa coś Ci mówi (powinna)?
Z taką specjalnością ten bohater nadawał by się tylko do rozgrywek w scenariuszach (jak Agrael ze zwiększaniem inicjatywy), a nie do rozgrywek multiplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 23:56, Sheltem napisał:

> Jaka specjalnośc może być aż tak przegięta aby nie mogła trafić do gry?

Zdaje się, że było to Timeshift - nazwa coś Ci mówi (powinna)?
Z taką specjalnością ten bohater nadawał by się tylko do rozgrywek w scenariuszach (jak
Agrael ze zwiększaniem inicjatywy), a nie do rozgrywek multiplayer.

Coś może i mi mówi, ale co dokładnie miałaby dawać w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 23:56, Sheltem napisał:

Z taką specjalnością ten bohater nadawał by się tylko do rozgrywek w scenariuszach (jak
Agrael ze zwiększaniem inicjatywy), a nie do rozgrywek multiplayer.


Większość postaci kampanijnych ma przesadzone zdolności - Izabela, Markal, Findan, Agrael/Raelag, Arantir, Freyda w Hordach, zaklęcia Zehira(też w Hordach). Ja myślę, że taki Władca Piasków mógł się pojawić chociażby w pojedynczej mapie, jako postać kampanijna, jak ten mroczny elf w mapie z Dzikich Hord, który walczył z krasnoludami - nazwy mapy nie pamiętam.
Swoją drogą też zastanawiam się, co taki Timeshift dawał w grze. Bohater mógł cofać/przyspieszać kolejność jednostek w bitwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach






Dnia 15.03.2008 o 14:03, Bosper napisał:

Przeczytaj ostatnich około 30 stron tego tematu, a dowiesz się że strasznie dużo jest
osób co posiadają wersję angielską i chcą spolszczenia, czy to nie dziwne? Jak dla mnie
jak chcesz grę po polsku to kupujesz po polsku a jak chcesz po angielsku to po angielsku
i nie szukasz żadnych spolszczeń, bo ci one nie potrzebne. Po za tym spolszczenie w wersji
CDP jest zastrzeżone prawami autorskimi i nie można sobie go pobierać dopóki CDP go nie
udostępni.

Witam
Może jest dziwne ale to co piszesz dalej nie dowodzi ,że te gry po angielsku są pirackie .Moim zdaniem powinieneś być trochę ostrożniejszy gdy kogoś oskarżasz o posiadanie "gry nieoryginalej"

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 13:31, Lfdracon napisał:

Swoją drogą też zastanawiam się, co taki Timeshift dawał w grze. Bohater mógł cofać/przyspieszać
kolejność jednostek w bitwie?


Temkhan:
Though a recent academy graduate, Temkhan''s youth has not prevented him for making a name for himself. Focusing on the elements of time, timing, and the very properties of the continuum of time on Ashan, he can temporarily bend it to his will and strike the first blow in every conflict.

Master of the Sands:
Caster transforms the local time continuum, changing the order of creatures'' actions at the start of combat. The intensity of the transformation depends on the hero''s level.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 16:23, Byl napisał:

Mógłbyś przetłumaczyć? Jestem beznadziejny z angielskiego.

Ogólnie chodzi o to, że bohater mógł wpływać na kolejność podejmowania akcji jednostek na początku bitwy (jeśli dobrze zrozumiałem). Tzn. zapewne jego jednostki przesuwały się w lewo, a wrogie - w prawo na ATB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować