Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2008 o 22:37, morthi napisał:

dali sie ublagac i wstawili przycisk "czekaj" wiec moze i bedzie przycisk podziel - no
chyba ze najpierw gracze musza takiego moda zrobic zeby pokazac chlopakom z nivala ze
sie fizycznie da to zrobic ;)

Podziel taaak. Tego przycisku mi brakuje :) Oni chcieli utrudnić rozgrywkę. Bo w trójce można było wziąć np. stado strzelców a reszte slotów zapełnić po jednym chłopie (lub najtańszej jednostce). Potem tak pokierować walką, że podstawiać te pojedyńcze jednostki pod cios i chronić główny oddział, którym siekamy armię przeciwnika. To działało oczywiście tylko w single mode. W piątce też to można robić, ale jest to ograniczone. Po prostu będąc w zamku kupuje się po jednej jednostce i przenosi do armii i tak do wypełnienia wszystkich slotów. Drugi heros może ewentualnie podążać za głównym z resztą armii i zbierać itemy (coby nie marnować punktów ruchu ). Można tak pokonać bardzo silne oddziały. Działa dobrze na jednostki walczące wręcz i, w ograniczonym zakresie, na armie innych herosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji jest dokladnie napisane w jaki sposob dokonac podzialu jednostek :) (skorzystaj z klawisza shift) podobnie jak z akcja "Czekaj" na pol bitwy (klawisz W)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Gram w kampanię twierdzy (kończe misję "Furia Ojca Nebo") i jakie roztrzaskanie jakiej magii polecacie wybrac? Jaka magia przysporzy Gotaiowi i Kujin najwięcej problemów w następnych misjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Tak jak napisał morthi z instrukcji to wy nie kożystacie a tam jest wszystko napisane i dzielenie jednostek robi się używając klawisza Shift i nie trzeba nic kombinować wszystko działa tak jak w H3.

Jak już czegoś nie ma na głównym interface to nikt nie postara się tego znaleźć w instrukcji lub poszukać w internecie(w tym temacie już były tego typu pytania wystarczyło wpisać w "szukajce")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 10:13, kubagracz napisał:

Mam pytanie:
Gram w kampanię twierdzy (kończe misję "Furia Ojca Nebo") i jakie roztrzaskanie jakiej
magii polecacie wybrac? Jaka magia przysporzy Gotaiowi i Kujin najwięcej problemów w
następnych misjach?

Tak naprawdę to każda po trochu(szczególnie chaosu i mroku, chociaż czasem też światła), polecam wybierać wszystkie zdolności, które nie są związane z antymagią np szczęście, dowodzenie, atak, obrona, machiny wojene, lepszy krzyk. Po za tym w Hordach masz budynek w którym możesz oduczać się starych zdolności za kasę by nauczyć się nowych, takiego gina spotkasz na ostatnich mapach kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy Dzikie Hordy są lepszym dodatkiem od Kuźni Przeznaczenia? Pytam bo nie wiem czy kupić... (Hordy, bo Kuźnie mam).
Krótko mówiąc czy opłaca się kupować, jeśli zamkiem z najnowszego dodatku raczej grać nie będe - zupełnie nie moje klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno (swoją drogą nie wiem czemu posta nie mogłem edytować :/).
Z Kuźnią Przeznaczenia można uruchamiać grę z dodatkiem i mamy wtedy scenariusze z dodatku i bez i mamy podstawowe. Jak to zostało rozwiązane w Dzikich Hordach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vaxinar (bo forum mi odpowiedzi dać nie pozwala :P)
Drugi dodatek jest o wiele lepszy od pierwszego. Nawet jeśli nie będziesz grał Orkami (choć dużo stracisz nie robiąc tego), to zostaje Ci jeszcze wiele możliwości.
Każde miasto dostało alternatywną formę ulepszeń, więc można wypróbować nowe jednostki. Poza tym w dodatku dodano komplety artefaktów, które zebrane, dodają specjalne bonusy (niektóre niezależne od rasy, a niektóre z nią właśnie związane). Nowe budynki też dają nowe możliwości (np. Mentor Pamięci pozwala na ponowne rozdanie talentów i zdolności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Vaxinar
smialo kupuj Dzikie Hordy - jak juz wspomnial windows00 sa nowe jednostki - a jak przeszukasz foruum to znajdziesz dokladna instrukcje co zrobic by moc zagrac w kampanie z podstawki oraz z kuzni przeznaczenia bezposrednio w dzikich hordach ''(calkiem nowe doznania gwarantowane - przechodzenie kampanii wzbogaconej o alternatywne rozwiniecia jednostek bardzo umilaja gre)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Mam jeszcze jedno pytanko. Co to znaczy "alternatywna forma ulepszeń"? Są "dwie drogi"? Mogę tak, albo tak?
I inna sprawa - czemu dużo tracę nie grając orkami? Zamek, jak zamek prawda? Każdy ma swój ulubiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Vaxinar
na chwile obecna orki sa chyba najpotezniejszym zamkiem :) - fakt ze jesli uda CI sie zniszczyc armie w pierwszych turach to wygrasz ale jesli sie spoznisz choc o ture, dwie to orki zmiota kazdego bohatera - inferno przy fortecy jest baaardzo kiepskie ;)

alternatywna czyli taka jak w kuzni przeznaczenia alternatywne jednostki przystani - teraz w kazdym zamku jest dodatkowy slot na jednostke :) + do tego czary i nowe budynki

tak - mozesz wybrac czy chcesz jedna czydruga forme ulepszenia a nawet mozesz miedzy tymi ulepszeniami wybierac i przetrenowywac jednostki z jednej na druga :) mozesz tez "zapominac" poznane umiejetnosci i talenty a nastepnie zastapic je innymi :)

zagrasz i sam sie przekonasz, ze orki sa bardzo fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Z ciekawości: czy bez zainstalowanej EK podstawki w Hordach pojawia się specjalny ślad bohatera, czy jest jest taki "zwyczajny"? Jakoś dopiero teraz zauważyłem, że mam w Hordach specjalny, a teoretycznie być go nie powinno (ze względu na niezależność dodatku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadaczy Edycji Kolekcjonerskiej, brzydko mówiąc, olano. Mój znajomy kupił Hordy - nie miał przedtem żadnej poprzedniej części Heroesów - i u niego specjalny ślad jest. Przykro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Witam.
Mam problem z grą w trybie ubi.com cały czas wyskakuje mi błąd 0.7.0
Jestem zarejestrowany tam i mam wszystkie patche do 1.6 i nie wiem, co jest nie tak
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie się obawiałem. Wychodzi na to, że EK jest coraz to mniej kolekcjonerska. Pudełko i mapa to w sumie żadna rewelacja... Taki specjalny ślad to niby tylko szczegół, ale jednak w jakimś stopniu wyróżniał tych, którzy dopłacili do droższej opcji... Na to jednak nic już nie poradzimy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to każdy, niezależnie od wersji, mógł mieć specjalną podkładkę, bo wystarczyło w jakimś pliku zmienić z 0 na 1 i już opcja była odblokowana... Tyle, że dopiero teraz jest to już w wydaniu gry. Ech. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jeszcze trwa akcja wyłapywania błędów w kompendium...
i czy już był:
bezbłądny strzał -> bezbłędny strzał
str. 293


cos wiadomo juz nt. patcha 3.1 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować