Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Jeśli ktoś jest ciekawy jak mogło by wyglądać Heroes 5, to w tym pliku macie różne fotki itp. z wersji Alfa/Beta Heroes of Might and Magic V, http://www.mediafire.com/?zvymtt1yfmb

No i jak ktoś jest dobrym grafikiem, to może wziąść udział w stworzeniu Miasta do gry Heroes of Might and Magic VI http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=25216 tu macie wszystko co trzeba, jeśli znasz Angielski, do wygrania jeden egrzemplarz Kings Bounty: The Legend oraz flaga z symbolem zwycięskiej nacji.
Dodatkowo, zwycięska trójka otrzyma koszulki z logiem swoich frakcji.

Spis nadesłanych projektów (wraz z linkami) znajduje się pod tym linkiem http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=25321

- Przede wszystkim, wszystkie projekty muszą być napisane w języku angielskim i umieszczone na tym podforum jako osobny temat, zaś jego nazwa musi zaczynać się od przedrostka ICTC3.

- Dane miasto w opisie musi zawierać: nazwę i symbol miasta, opis i zdolności danej rasy oraz jej historię, szczegółowy podział jednostek na poziomy oraz zachowanie równowagi między nimi (żeby nie było samych superjednostek).

- Zgłaszanie (i poprawianie) projektów kończy się 19 marca.

- Do 29 marca forumowicze Heroes Community mogą oceniać nadesłane projekty. Od tego momentu zaczyna się ocena prac przez sędziów.
Aha przy tworzeniu własnej frakcji można popuścić wodze fantazji.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie tylko ciekawy jestem, czy na Kwasowej wiedzą, że bezczelnie kopiujesz ich newsy?
Pomijam już fakt, że informacja o konkursie jest już nieco nieświeża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Słuchaj próbuj tak lub inaczej coś napewno wypali. Ja zrobiłem tak zdobycie miasta, przekazanie całej armii Izce, zdobycie miast demonów(dwóch), atak na miasto przystani na wschodzie(wtedy mamy 2 miasta a król Tolgar ma tylko jedno) i atak w ostatnim tygodniu(chyba są 3 miechy na zajęcie Torr Hall czyli aż do 31 dnia 3 miesiąca).

Można jeszcze pokąbinować ze zdobyciem Lochów w podziemiach i pozbierać armię tam. Miasta demonów rozwinąć do ratusza i kasy nam nie zabraknie. Zalecam atak Izką gdyż stałe błogosławieństwo jest dobre cały czas, nawet jak atakujemy króla krasnoludów(strzelec wyborowy ma od 2-8 obrażeń a z izką ma zawsze 8 czyli warto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 19:08, Rafal G napisał:

Wszystko pięknie tylko ciekawy jestem, czy na Kwasowej wiedzą, że bezczelnie kopiujesz
ich newsy?
Pomijam już fakt, że informacja o konkursie jest już nieco nieświeża...


A jak daję źródło z kąd np. zaczerpnąłem newsa, to mnie oskarżacie o Spamowanie, więc teraz nie podaję z kąd mam Newsa/Informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 11:55, DArkon1990 napisał:

A jak daję źródło z kąd np. zaczerpnąłem newsa, to mnie oskarżacie o Spamowanie, więc
teraz nie podaję z kąd mam Newsa/Informacje.


I nikt się już nie połapie, że kradniesz newsy z innych stron. Weź użyj czasem głowy i przemyśl 3 razy zanim coś zrobisz/napiszesz bo już się załamać tylko można przy tobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.W drugiej misji kampanii orków po zajęciu trzeciego miasta nie mogę mrzem dostać sie do czwartego.Droga jest zablokowana przez skały.A kiedy próbuje zatrudnić łódź w stoczni miejskiej pojawia się informacja,że jest ona opuszczona.Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup w mieście talizman z zaklęciami podróży. Na południowym brzegu wyspy znajdź piaszczyste wybrzeże(jest dość małe, więc możesz go z początku nie widzieć), stań na nim i rzuć czar Okręt Shalassy. Oczywiście jest jeden warunek: na brzegu zachodnim, skąd wchodziłeś na wyspę, musi być wolny chociaż jeden statek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z drugą misją przystani. Otóż pokonałem wszystkich, odkryłem całą mape, uratowałem wieśniaków i nic. Nie rozumiem tego, czemu nie zaliczyło mi zadania ;f . Pisze że mam wszystkich zniszczyć, to zniszczyłem. Dalej nic, pokazał sie tylko komunikat ,,Grasz Morski Został Pokonany". Na mapie niczego oprócz koloru niebieskiego nie widze, więc nie wiem o co chodzi ;f . Jedynie tartak zajęty jest przez Laszlo (Gracz Zielony) ale nie moge go odbić. Prosze o pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 09:07, DartiReviMaster napisał:

Witam! Mam problem z drugą misją przystani. Otóż pokonałem wszystkich, odkryłem całą
mape, uratowałem wieśniaków i nic. Nie rozumiem tego, czemu nie zaliczyło mi zadania
;f . Pisze że mam wszystkich zniszczyć, to zniszczyłem. Dalej nic, pokazał sie tylko
komunikat ,,Grasz Morski Został Pokonany". Na mapie niczego oprócz koloru niebieskiego
nie widze, więc nie wiem o co chodzi ;f . Jedynie tartak zajęty jest przez Laszlo (Gracz
Zielony) ale nie moge go odbić. Prosze o pomoc :(



Wygląda to na problem ze skryptem. Musisz zacząć tę misję od nowa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 13:54, Byl napisał:

Wygląda to na problem ze skryptem. Musisz zacząć tę misję od nowa:(


Od nowa? No żeż....... już cały zamek rozbudowałem, mam taką potężną armie....... Ech, trudno :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 13:58, DartiReviMaster napisał:

> Wygląda to na problem ze skryptem. Musisz zacząć tę misję od nowa:(

Od nowa? No żeż....... już cały zamek rozbudowałem, mam taką potężną armie....... Ech,
trudno :[



Poczekaj, powiedz jakie tam są cele. Bo mi wydaje się że to tam misja gdzie się zabija chłopów. To ta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 21:29, Lfdracon napisał:

Kup w mieście talizman z zaklęciami podróży. Na południowym brzegu wyspy znajdź piaszczyste
wybrzeże(jest dość małe, więc możesz go z początku nie widzieć), stań na nim i rzuć czar
Okręt Shalassy. Oczywiście jest jeden warunek: na brzegu zachodnim, skąd wchodziłeś na
wyspę, musi być wolny chociaż jeden statek ;)

Wiem,już próbowałem.Chyba jakiś błąd.Musiałem użyć czita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 14:16, Byl napisał:

Poczekaj, powiedz jakie tam są cele. Bo mi wydaje się że to tam misja gdzie się zabija
chłopów. To ta?


Tak, to ta. Ale już sobie poradziłem, chodź musiałem ja przechodzić od nowa. I teraz wiem co sie stało. A stało sie to że nie wiem dlaczego, zamek nie został spalony, tylko przejęty. I to chyba przez to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 18:46, Snejek napisał:

Mam pytanie, czy przed instalacją drugiego dodatku muszę spatchować podstawową wersje
gry i pierwszy dodatek?

Sam dodatek jest samodzielny, więc nie potrzebujesz niczego oprócz płytki z TotE. Możesz go zainstalować gdzie chcesz i nie musisz się przejmować podstawką i pierwszym dodatkiem.
Jednak zawsze warto mieć najbardziej aktualne wersję, więc radziłbym Ci zainstalować jednak te poprawki, chociaż do zabawy z drugim dodatkiem nie są zupełnie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 18:46, Snejek napisał:

Mam pytanie, czy przed instalacją drugiego dodatku muszę spatchować podstawową wersje
gry i pierwszy dodatek?


Patchować nic nie musisz. A Hordy są samodzielne, więc nawet samych HV nie musisz kupować :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 18:53, windows00 napisał:

Sam dodatek jest samodzielny, więc nie potrzebujesz niczego oprócz płytki z TotE. Możesz
go zainstalować gdzie chcesz i nie musisz się przejmować podstawką i pierwszym dodatkiem.
Jednak zawsze warto mieć najbardziej aktualne wersję, więc radziłbym Ci zainstalować
jednak te poprawki, chociaż do zabawy z drugim dodatkiem nie są zupełnie potrzebne.

Dziękuje, właściwie moją przygoda z hirosami dopiero zaczynam teraz i planuje zacząć grę od podstawki, ale nie wiem czy muszę je po kolei spatchować tzn. zainstalować podstawkę i ją spatchować potem pierwszy dodatek i go spatchować, bo może kuźnia dusz już posiada wszystkie patche do podstawowej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Kupiłem sobie Heroes V już dawno temu. Niestety nie mogę przejść za nic misji 4 Okręt z Agrelem. Cały czas wyskakuje jakiś bohater z Sylwanu i zajmuje moja twierdzę. Moim zdaniem 3 była o wiele łatwiejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 19:09, Snejek napisał:

Dziękuje, właściwie moją przygoda z hirosami dopiero zaczynam teraz i planuje zacząć
grę od podstawki, ale nie wiem czy muszę je po kolei spatchować tzn. zainstalować podstawkę
i ją spatchować potem pierwszy dodatek i go spatchować, bo może kuźnia dusz już posiada
wszystkie patche do podstawowej wersji.

Patchować możesz w dowolnej kolejności (tzn. nie ma znaczenia czy pierwszy spatchujesz dodatek cz może podstawkę). Jako że, jak już pisałem, TotE to samodzielne rozszerzenie - nie ma żadnych plików przeznaczonych do podstawki lub HoF (czyli nie ma też patchy nich).
Linki do odpowiednich plików masz w pierwszym poście, na samej górze. Jeśli masz edycję empikową (po zainstalowaniu gry w dolnym lewym rogu jest "Wersja 1.2" lub "Wersja 1.3"), to instalujesz wszystkie patche. Jeśli natomiast masz którąś z premierowych wersji możesz zacząć patchowanie od 1.4, ponieważ zawiera on wszystkie wcześniejsze poprawki.
Warto spatchować podstawkę, ponieważ wraz z patchem 1.6 zniknęły zabezpieczenia wymagające wkładania płytki do napędu. Jeśli chodzi o pierwszy dodatek, to jeszcze trzeba wkładać płytę, ale wraz z nadejściem patcha 2.2 zniknie ten przymus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować