Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2008 o 16:44, windows00 napisał:

Ogólnie chodzi o to, że bohater mógł wpływać na kolejność podejmowania akcji jednostek
na początku bitwy (jeśli dobrze zrozumiałem). Tzn. zapewne jego jednostki przesuwały
się w lewo, a wrogie - w prawo na ATB.


Czyli generalnie to samo co Mistrz Inicjatywy Raelaga w Kuźni(połączona Aura Szybkości i Groźne Spojrzenie). Chyba że Temkhan mógł dowolnie ustawiać inicjatywę, ale tego pewnie się już nie dowiemy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 17:23, Lfdracon napisał:

Czyli generalnie to samo co Mistrz Inicjatywy Raelaga w Kuźni(połączona Aura Szybkości
i Groźne Spojrzenie). Chyba że Temkhan mógł dowolnie ustawiać inicjatywę, ale tego pewnie
się już nie dowiemy ;>

Niezupełnie. Zdolność Raelaga oddziaływała na jednostki przez całą bitwę, natomiast Temkhan zmienia kolejność "tylko" na początku bitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 17:23, Lfdracon napisał:

Czyli generalnie to samo co Mistrz Inicjatywy Raelaga w Kuźni(połączona Aura Szybkości
i Groźne Spojrzenie). Chyba że Temkhan mógł dowolnie ustawiać inicjatywę, ale tego pewnie
się już nie dowiemy ;>


Jak już wspomniano, nie do końca.
Każda jednostka na początku walki jest "rozlosowana" na pasku inicjatywy (dostaje losową wartość od 0 do 0,25).
Inicjatywa sprawia, że w jednostka szybciej (bądź wolniej) wykona następny ruch - Agrael/Raelag zwiększał inicjatywę swoich jednostek - ale ich początkowe pozycje startowe na pasku były przypadkowe.

Temkhan za to przemieszczał jednostki na pasku inicjatywy przed rozpoczęciem walki - czyli jego jednostki pierwsze wykonywały ruch (potem zaś dochodziła inicjatywa) - chyba nie raz zdarzyła się wszystkim sytuacja, że nasze oddziały ruszały się w pierwszej turze po wrogich oddziałach, mimo większej inicjatywy. U tego bohatera tego rodzaju przypadki raczej wykreślono.

Tyle teorii - jak to wyglądało w praktyce, to chyba tylko nieliczni betatesterzy pamiętają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar po świętach kupić Heroesów V z PK lub Heroes V ZŁ ale mam dylemat bo nie wiem czy mi pójdzie na tym:
Win XP Pro SP2
AMD Athlon 1.2 GHz
256 MB RAMu
Geforce 2 MX 400

Chciałbym wiedzieć w jakie części będę mógł grać na 100% ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 12:00, Chlorofil napisał:

Chciałbym wiedzieć w jakie części będę mógł grać na 100% ? ?


W piątkę na pewno nie. Myślę że części I - IV powinny chodzić bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 12:00, Chlorofil napisał:

Chciałbym wiedzieć w jakie części będę mógł grać na 100% ? ?


Zadawałeś to pytanie już kilka razy w tym temacie. Odszukaj poprzednie odpowiedzi, a wszystko będzie jasne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 13:13, Rafal G napisał:

> Chciałbym wiedzieć w jakie części będę mógł grać na 100% ? ?

Zadawałeś to pytanie już kilka razy w tym temacie. Odszukaj poprzednie odpowiedzi, a
wszystko będzie jasne...


Mam przelecieć 1 753 stony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 13:45, Chlorofil napisał:

> > Chciałbym wiedzieć w jakie części będę mógł grać na 100% ? ?
>
> Zadawałeś to pytanie już kilka razy w tym temacie. Odszukaj poprzednie odpowiedzi,
a
> wszystko będzie jasne...

Mam przelecieć 1 753 stony ?

Słuchaj przy takich wymaganiach do H5 nie masz co siadać nawet na najniższych, dzisiaj kompa, który pociągnie grę na conajmniej średnich możesz kupić np. w MM za około 1200zł, jednak na starym kompie możesz grać w max H4, niestety H5 jest naprawde grafiko, pamięcio - żerna i nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 14:56, Bosper napisał:

> > > Chciałbym wiedzieć w jakie części będę mógł grać na 100% ? ?
> >
> > Zadawałeś to pytanie już kilka razy w tym temacie. Odszukaj poprzednie odpowiedzi,

> a
> > wszystko będzie jasne...
>
> Mam przelecieć 1 753 stony ?
>
Słuchaj przy takich wymaganiach do H5 nie masz co siadać nawet na najniższych, dzisiaj
kompa, który pociągnie grę na conajmniej średnich możesz kupić np. w MM za około 1200zł,
jednak na starym kompie możesz grać w max H4, niestety H5 jest naprawde grafiko, pamięcio
- żerna i nie ma szans.


A jak wyjaśnisz to że demko mi chodzi i się nie tnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widocznie masz jakies ukryte poklady mocy w komputerze :) jednakze konfiguracja ktora podales nie spelnia minimalnych wymagan gry wiec nikt kto nie przetestowal na podobnym zestawie heroes 5 nie bedzie CI w stanie polecic z czystym sumieniem zakupu i zagwarantowac Ci, ze wszystko bedzie dzialac

skoro dziala Ci demko z podstawki zawsze mzoesz jeszcze sciagnac sobie demko dzikich hord - ma ono wyzsze wymagania niz pelna wersja gry i jesli i to demo bedzie dzialac dla Ciebie w stopniu zadowalajacym to zlota kolekcje warto sobie kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 16:18, Chlorofil napisał:

A jak wyjaśnisz to że demko mi chodzi i się nie tnie ?


Jeżeli cię to zadowala to po co się w ogóle pytasz czy ci pójdzie. Ja tylko stwierdziłem fakt, że masz sporo poniżej minimalnych wymagań, szczególnie RAM(ja jak miałem PIII 800 MHz to dołożyłem sobie ramu i miałem 384) i grafika, chyba że wymieniałeś coś w kompie(lub ktoś ci wymieniał i nie pamiętasz), gdyż przy takich wymaganiach jakie podałeś ciężko mi uwierzyć, że gra chodzi i do tego się nie tnie(może spowalnia?).

Po za tym radzę jak kolega sprawdź demo DH i zobacz co ci wyjdzie, są też gdzieś testery internetowe, dzięki którym możesz sprawdzić czy dana gra pójdzie ci na twoim kompie, niestety ja nie pamiętam nazw stron, być może ktoś inny z forumowiczów ci poda taką stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie to pewnie powtarza się dość często, ale na ostatnich stronach nie zauważyłem.
Co z Heroes Complete? Nie kupowałem DH czekając na Complete, ale tego ani widu, ani słychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:38, Invin napisał:

Pytanie to pewnie powtarza się dość często, ale na ostatnich stronach nie zauważyłem.
Co z Heroes Complete? Nie kupowałem DH czekając na Complete, ale tego ani widu, ani słychu.

Dalej nic nie wiadomo, oprócz tego, że może na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce mi sprzedać Heroesa V edycję rozszerzoną i chciałbym się dowiedzieć czy wie ktoś w jakiej wersji jest ta gra od razu po zainstalowaniu ? I jeszcze jakie patche do tej edycji rozszerzonej mam pobierać ?

Aha no i czy już będzie po zainstalowaniu z tym patchem co pozwala grać na Geforce 2 MX 400 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko nie bardzo rozumiem informacji odnośnie patchy. Z tego co rozumiem 1.6 wymaga 1.5 a czy 1.5 wymaga wcześniejszych???
Grę kupiłem w empiku jako platynowa kolekcja i zainstalowała mi się w wersji 1.0 i nie wiem czy ściagać wszystkie czy tylko dwa ostatnie.
Pozdrawiam i dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 10:12, Zand79 napisał:

mam pytanko nie bardzo rozumiem informacji odnośnie patchy. Z tego co rozumiem 1.6 wymaga
1.5 a czy 1.5 wymaga wcześniejszych???
Grę kupiłem w empiku jako platynowa kolekcja i zainstalowała mi się w wersji 1.0 i nie
wiem czy ściagać wszystkie czy tylko dwa ostatnie.
Pozdrawiam i dzięki


A czytać pierwszego posta potrafi? Jak nie to wytłumaczę jak patchujesz to musisz najpierw zainstalować patch 1.1, potem 1.11 (zwany poprawką lokalizacyjną), potem 1.4, 1.41, 1,5 i na końcu 1.6.
Możesz też po zainstalowaniu poprawki 1.1 i 1.11 użyć autopatchera który się z patchem 1.1 instaluje i pobierze pozostałe poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 10:32, Nufiko napisał:

> mam pytanko nie bardzo rozumiem informacji odnośnie patchy. Z tego co rozumiem 1.6
wymaga
> 1.5 a czy 1.5 wymaga wcześniejszych???
> Grę kupiłem w empiku jako platynowa kolekcja i zainstalowała mi się w wersji 1.0
i nie
> wiem czy ściagać wszystkie czy tylko dwa ostatnie.
> Pozdrawiam i dzięki

A czytać pierwszego posta potrafi? Jak nie to wytłumaczę jak patchujesz to musisz najpierw
zainstalować patch 1.1, potem 1.11 (zwany poprawką lokalizacyjną), potem 1.4, 1.41, 1,5
i na końcu 1.6.
Możesz też po zainstalowaniu poprawki 1.1 i 1.11 użyć autopatchera który się z patchem
1.1 instaluje i pobierze pozostałe poprawki.


Dzięki za pomoc.
Poza tym umiem czytać jednak ten post nie tłumaczy czy mam instalowac wszystkie po kolei czy każdy następny patch zawiera poprzednie. Poza tym mylący jest opis przy pobieraniu patchy ze strony gram.pl (przy 1.6 jest informacja że wymaga 1.5 natomiast przy 1.5 brak jest info że wymaga wcześniejszych więc na logikę wypada że wystarczy zainstalować 1.5)
Jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 08:00, Chlorofil napisał:

Kolega chce mi sprzedać Heroesa V edycję rozszerzoną i chciałbym się dowiedzieć czy wie
ktoś w jakiej wersji jest ta gra od razu po zainstalowaniu ? I jeszcze jakie patche do
tej edycji rozszerzonej mam pobierać ?

To zależy od wersji konkretnie od rodzaju edycji(np normalna, srebrna), także od ewentualnych dodatków(np. Kuźnia Przeznaczenia, Dzikie Hordy)

Dnia 20.03.2008 o 08:00, Chlorofil napisał:


Aha no i czy już będzie po zainstalowaniu z tym patchem co pozwala grać na Geforce 2
MX 400 ?

Ty nadal swoje chyba ci napisaliśmy z morthim, że według minimalnych wymagań gry ty ich nie spełniasz, jednak może ci pójdzie(skoro demo ci chodziło), więcej ci nie powiemy bo żaden z nas nie ma GeForce 2 MX 400(wiem tylko, że kiedyś heroes nie chciał chodzić pod żadną wersją MX, teraz chyba są patche, które to poprawiły). Pożycz pierw tą grę od kolegi, wgraj zobacz czy ci chodzi i sobie kup, a nie pytasz się 5 raz oto samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować