Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Narzekalem ze sie tnie,ze za prosta,ze zle tlumaczenie i pare innych drobiazgow...wlasie doszedl jeszcze jeden...Save mi sie skopal z campani xD i bede musial grac od poczatku hahaha kiedy loaduje gre wywala mnie do wina.kazdy inny save dziala z innych campani ale co z tego...heh zalosna ta gra jest z tymi Bugami... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 13:24, morthi napisał:

wydaje mi sie ze wiem o co moze Ci chodzic z tym zabkowaniem - pozmienialem w sterach i ustawilem
AA na 8s i filtrowanie na 16x...


Ustawilem zalezne od aplikacji gra dziala bez zmian moge tam walnac na maxa x8 i x16 i gra mi dziala identycznie a zmian w wygladzie za duzych nie widze :) nie tlumaczy to jednak faktu nadal dlaczego tnie sie tlyko scenariusz a campania nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 21:54, Gosu napisał:

Narzekalem ze sie tnie,ze za prosta,ze zle tlumaczenie i pare innych drobiazgow...wlasie doszedl
jeszcze jeden...Save mi sie skopal z campani xD i bede musial grac od poczatku hahaha kiedy
loaduje gre wywala mnie do wina.kazdy inny save dziala z innych campani ale co z tego...heh
zalosna ta gra jest z tymi Bugami... :>

Dziwne - ja tam gram w Oryginalną wersję EK i nie mam żadnego z w/w problemów...
PS:
- jak za prosta to zmień poziom trudności,
- jak się tnie to zmień w końcu kompa - Pentuim 166MMX dawno przestał wystarczać ndo nowych gier ;)
- save się skopał ? Często "sejwuj" F5 + co jakiś czas zwykły zapis - unikniesz takich sytaucji...
- spolszenie złe ? trochę drętwe dialogi pozatym ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem - zacząłem pojedynczą misję elfami i chociaż w trakcie jednego z awansów na wyższy poziom doświadczenia wybrałem Precyzyjny Strzał, nie mam go w trakcie walk. Deszcz strzał, również wybrany, jest, a tego nie ma. Tylko ja mam ten problem czy może ktoś jeszcze miał z nim styczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2006 o 22:03, Evil Khan napisał:

> loaduje gre wywala mnie do wina.kazdy inny save dziala z innych campani ale co z tego...heh


no tez mialem cos takiego jestem w 4 misji Inferno..pogralem se godzinke...zasejwowalem
nastepnego dnia wlanczam gre "load" i wywala mnie do wina :[
DAMN niechce mi sie znowu tej planszy odpoczatku zaczynac :[:-[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 20:41, Gosu napisał:

> PIII 800MHz, 512 sdram, GF 4 MX 440, Win XP SP1, najnowsze stery nvidii i DirectX z płytki

> Hirka V - gra chodzi mi dosyć dobrze, znaczy mam angielską wersję. Może grafika nie jest
piękna,
> bo zamki w środku są czarno-białe, ale nie ma zwisów, wywałów do windy itp. Oczywiście
wszystko
> działa wolniej niż powinno, ale da się pograć. ;) Prawdopodobnie jak ktoś dba o kompa
i ma
> zainstalowane nowe stery do grafy i DirectX z płytki to gra będzie dobrze działać.

Jak to czarno biale? ;O


Wyłączone shadery powodują taki efekt właśnie. Całe tekstury w zamku są zlane, widać tylko niektóre kontury. Dlatego muszę posługiwać się listą budowy.

Dnia 11.06.2006 o 20:41, Gosu napisał:

no i z tym podmjienionym plikiem oczywiscie, czy z patchem 1.1? oO''


Ze zmienionym exekiem, tak jak myślisz. :)

Dnia 11.06.2006 o 20:41, Gosu napisał:

Ale jak może Ci iść na GF 4 MX 440 ????


Cuda się zdarzają. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 22:03, Evil Khan napisał:

> Narzekalem ze sie tnie,ze za prosta,ze zle tlumaczenie i pare innych drobiazgow...wlasie
doszedl
> jeszcze jeden...Save mi sie skopal z campani xD i bede musial grac od poczatku hahaha
kiedy
> loaduje gre wywala mnie do wina.kazdy inny save dziala z innych campani ale co z tego...heh

> zalosna ta gra jest z tymi Bugami... :>
Dziwne - ja tam gram w Oryginalną wersję EK i nie mam żadnego z w/w problemów...
PS:
- jak za prosta to zmień poziom trudności,
- jak się tnie to zmień w końcu kompa - Pentuim 166MMX dawno przestał wystarczać ndo nowych
gier ;)


I tu sie mylisz bo poza heroesem kazda gra dziala mi na max detalach wliczajac obliviona w to lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2006 o 22:03, Evil Khan napisał:

- jak za prosta to zmień poziom trudności,
- jak się tnie to zmień w końcu kompa - Pentuim 166MMX dawno przestał wystarczać ndo nowych
gier ;)


Pozatym jakbys poczytal pare postow wiedzial bys ze komputer mam o wiele lepszy niz h5 wymaga..problem w tym ze campania jak juz mowilem 100 razy dziala mi bez scin a scenariusze sie przycinaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 23:42, morthi napisał:

nie pozostaje nic innego jak czekac na patcha 1.2 ktory poprawi Ci dzialanie :)


Oby ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną uwagę co do tłumaczenia. 4 misja Przystani, Izabela znajduje Buty Lewitacji i raczy nas tekstem: "...czas przywdziać to zacne obuwie...".

Dla mnie brzmi to śmiesznie... Ale, żeby nie polegać wyłącznie na subiektywnej opinii, wesprę się Slownikiem jezyka polskiego PWN:

zacny ~ni, ~niejszy
«mający szlachetny charakter, rzetelny, przyzwoity, prawy; właściwy człowiekowi o takich zaletach»
Zacny człowiek, obywatel, przyjaciel.
Zacna rodzina.
Zacny charakter.
Zacne serce.

Zgodnie z tym, "zacność" to raczej stan ducha, niż czegokolwiek innego. ;) Czy buty nie mogły być po prostu wspaniałe bądź cudowne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem - zacząłem pojedynczą misję elfami i chociaż w trakcie jednego z awansów na wyższy poziom doświadczenia wybrałem Precyzyjny Strzał, nie mam go w trakcie walk. Deszcz strzał, również wybrany, jest, a tego nie ma. Tylko ja mam ten problem czy może ktoś jeszcze miał z nim styczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 08:20, Napek napisał:

Mam pewien problem - zacząłem pojedynczą misję elfami i chociaż w trakcie jednego z awansów
na wyższy poziom doświadczenia wybrałem Precyzyjny Strzał, nie mam go w trakcie walk. Deszcz
strzał, również wybrany, jest, a tego nie ma. Tylko ja mam ten problem czy może ktoś jeszcze
miał z nim styczność?


zdolnośći które wybrałeś MASZ ale one działają na jednostki które sa wrogami rasowymi (takowych wybierasz sobie w specjalnym budynku w zamku sylvan), każdy bohater może mieć max 3ch wrogów, takich wrogów musisz najpierw pokonać (jednostki wolnostojące na mapie) a potem sobie ich wybierasz w tym budynku w zamku (nie pamiętam jak się nazywa, wiem że jest dostępny do wybudowania w kolumnie zaraz pod budynkiem pozwalającym rekrutować myśliwych/wielkich łowczych) i następnym razem jak spotkasz takich wybrańców to będziesz ich mógł razić gradem strzał i precyzyjnym strzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 08:28, VrOObel69 napisał:

zdolnośći które wybrałeś MASZ ale one działają na jednostki które sa wrogami rasowymi (takowych
wybierasz sobie w specjalnym budynku w zamku sylvan), każdy bohater może mieć max 3ch wrogów,
takich wrogów musisz najpierw pokonać (jednostki wolnostojące na mapie) a potem sobie ich wybierasz
w tym budynku w zamku (nie pamiętam jak się nazywa, wiem że jest dostępny do wybudowania w
kolumnie zaraz pod budynkiem pozwalającym rekrutować myśliwych/wielkich łowczych) i następnym
razem jak spotkasz takich wybrańców to będziesz ich mógł razić gradem strzał i precyzyjnym
strzałem


Problem w tym, że ikony Precyzyjnego Strzału w ogóle nie mam w księdze czarów. Deszcz Strzał jest. W momencie walki z wrogami rasowymi mogę go użyć, a podczas każdej innej jest wygaszony. Precyzyjnego Strzału nie mam w ogóle, mimo że mam go w statystykach bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować